מה זה Vechain? VeChain (או VechainThor) היא פלטפורמת בלוקצ’יין חכמה מהדור הבא המתמקדת באימוץ ארגוני, Internet of Things (IoT) ואימוץ המוני באמצעות Toolchain. הבלוקצ’יין תומך ביצירת חוזים חכמים – אנשי קשר עצמאיים בעלי תוצאה מובטחת ללא אמון מצד שלישי. זה מאפשר ליצור יישומים מבוזרים (“Dapps”) שיכולים לפתור בעיות ארגוניות כגון:

 • אנטי זיוף למותגי יוקרה – באמצעות שבבים חכמים, Vechain עוקב אחר כל פריט בודד ומונע שכפול. שרשרת הכלים של Vechain מאפשרת לכל אחד ליצור תגים נגד זיופים.
 • לוגיסטיקה בשרשרת קרה – להבטיח ש אוכל לא מתקלקל במהלך ההובלה ואחסון באמצעות חיישני IoT חכמים המדווחים באופן אוטומטי מידע חיוני לבלוקצ’יין.
 • מְכוֹנִית – לנהל רישום חסין חבלה של נתוני הרכב כולל היסטוריית תיקונים, ביטוח, רישום והרגלי נהג.
 • זיכויים בפחמן – עקוב כמותית אחר תרומות הפחמן של חברה מסוימת להפחתת פליטת הפחמן. עבור משתמשים קמעונאיים, האפליקציה כבר זמינה ב- WeChat. צרכנים העוסקים בהתנהגויות נמוכות בפחמן (למשל רכישת מוצרים דלי פחמן) יתוגמלו בזיכויים שניתן לממש עבור מוצרים ידידותיים לסביבה או לתרום אותם לצדקה.
 • פלטפורמת איתור ניסויים קליניים – בשותפות עם Bayer China, Vechain ישתמש בבלוקצ’יין כדי לפתור בעיות של עקיבות ניסוי קליני דיגיטלי..

באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין, VeChain עושה את זה פשוט ומאובטח עבור יצרני מוצרים לאסוף, לנהל ולשתף נתוני מוצרים חשובים עם ספקים וצרכנים לאורך מחזור החיים של מוצר..

תכונות עיקריות של Vechain

 • בלוקצ’יין ציבורי כל אחד יכול לקרוא, לכתוב ולפרוס יישומים מבוזרים וחוזים חכמים בבלוקצ’יין VeChainThor.
 • טכנולוגיית ניהול IOT ושרשרת אספקה ​​פנימית חוויות יישום בלוקצ’יין מוכחות בתעשיות כגון מוצרי יוקרה, משקאות חקלאיים.
 • משלחת דמי יליד הבלוקצ’יין תומך ביישום משלחת עמלות מקוריות, מה שאומר שמשתמשי dApp לא צריכים להחזיק ב- VET או ב- VTHO כדי לכתוב עסקאות אם עלויות הגז הנלוות מצוינות על ידי היזמים שיימנו.

מערכת אקולוגית VeChain

כדי להשיג את החזון השאפתני שלה, VeChain פיתחה פלטפורמת תוכנה ארגונית חזקה המאפשרת בלוקצ’יין. הפלטפורמה מאפשרת ליצרנים להקצות מוצרים בעלי זהויות ייחודיות, אשר מאפשרים לאחר מכן ליצרנים, לשותפי שרשרת האספקה ​​ואפילו לצרכנים לתקשר עם המוצר באמצעות הפלטפורמה. היא משתמשת בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי להבטיח את אבטחת הנתונים שנאספו, תוך הקצאת מפתחות פרטיים לכל המשתתפים בשרשרת האספקה.

למוצרים מוקצה מזהה ייחודי, המאוחסן בו זמנית בבלוקצ’יין ומיוחס למוצר עם שבב NFC, תג RFID או קוד QR. בכל נקודה במהלך חיי המוצר, ניתן לקיים אינטראקציה עם השבב, התג או הקוד, בין אם על ידי שותף להפצה או קמעונאי המוודא חברות באצווה, או צרכן המעוניין ללמוד עוד על מוצר. החברה צופה מגוון רחב של יישומים, כולל הגנה על מותג, אנטי זיוף ובטיחות מזון.

VeChain קיים מאז 2015 והעביר את הבלוקצ’יין הפרטי והקונסורציום הקודם שלהם לבלוקצ’יין הציבורי VeChainThor בשנת 2018. מהלך זה פותח את התכונות המתקדמות שנמצאו בבלוקצ’יין לכל מפתח או צד שלישי לפיתוח וכתיבת יישומים בפלטפורמה. היו כמה חברות שבחרו לבנות את עסקיהן על גבי VeChainThor, כולל פלאייר ו קרן 8 שעות, כמו גם כמה מפתחי קהילה עצמאיים.

כלכלת אסימון Vechain

Vechain משתמש ב- מודל כלכלי דו-סמלי. האסימון העיקרי, אסימון VeChain (VET) משמש לייצוג ערך ברשת, כאשר מנגנונים שונים שתוכננו מייצבים את מחיר ה- VET לאורך זמן.

מחזיקי הצוות מקצועי גם ייצרו אוטומטית את אסימון השירות, אסימון VeChain Thor (VTHO). VTHO הוא מטבע “גז”, והוא נדרש לשלוח עסקאות או לבצע פעולות ברשת. משתמשי רשת רגילים אינם צריכים לדאוג לרכוש VTHO בנפרד, מכיוון שהוא נוצר באופן אוטומטי ביחס לכמות ה- VET המוחזקת. כאשר מתבצעת עסקה, 70% מ- VTHO נהרס לצמיתות (“נשרף”) ו -30% ניתנים כפרס חסום לבעלי צומת הרשות.

מודל כלכלי כפול-סמלי זה הוצג לשיפור כלכלת הרשת. מערכת זו נועדה לעזור למפתחים ברשת. מפתחים החזקת מספר רב של אנשי מקצוע ותמונות יוכל להשתמש ברשת בחינם, מכיוון שה- VTHO שנוצר יספיק לשלם עבור עסקאות. אם מפתח מפתח אפליקציה אינטנסיבית לעסקאות, הוא יכול גם לחפש להשתמש ב- פרוטוקול תשלום רב צדדי.

בקצרה:

 • אסימון Vechain (וטרינר) משמש עתודה להימצאות כלכלית והעברת ערך בפלטפורמה. ניתן “לשים” את הצוות המקצועי בצמתים כלכליים שונים וליצור VTHO שמפעיל עסקאות ברשת.
 • אסימון VeThor (VTHO) הוא ה”גז “הנדרש לביצוע עסקאות ואינטראקציה עם חוזים חכמים. בכל פעם שמתבצעת עסקה, VTHO נצרך ונהרס.

שימוש ואחסון Vechain

ניתן לאחסן את Vechain בבטחה בארנק VeChainThor הזמין בסמארטפונים (iOS ו דְמוּי אָדָם). הארנק הנייד מוצפן באופן מאובטח ומספק מפתחות כדי לספק אבטחה מקסימאלית למחזיקי Vechain.

מהם צמתים של VeChain?


צמתים הם ארנקים הניתנים לאיתור (כגון ארנק VeChainThor) שיש בהם כמות מינימלית מוגדרת של VeChain. ישנם שני סוגים של צמתים: צמתים רשמיים וצמתים כלכליים, שלשניהם דרישות, פונקציות והיתרונות שלהם.

צמתים של סמכות (Thrudheim): אבטחת Vechain על ידי הוכחת סמכות

בלב Vechain נמצאים 101 צמתי הרשות המעבדים ומאמתים את כל עסקאות הבלוקצ’יין, וכן שולטים ברשת באמצעות מנגנון הצבעה. צמתי רשות אלה נבחרים על ידי קרן Vechain ועוברים הליך יישום מלא ו KYC. כפרס, בעלי צומת הרשות מקבלים את קצב ייצור ה- VTHO ואת זכויות ההצבעה הגבוהות ביותר. צמתים של הרשויות הם בדרך כלל בבעלות ארגונים גדולים ואנשים מהימנים כדי להבטיח אמון מבוזר. מעט ידוע על זהותם של בעלי צומת הרשות מטעמי אבטחה, אך כמה ארגונים גדולים כמו DNV GL ו- PwC התייצבו ואמרו כי הם מחזיקים בצמתי רשות..

צמתים כלכליים: מתן יציבות למערכת האקולוגית באמצעות הימור

צמתים כלכליים אינם מאמתים עסקאות בלוקצ’יין, אלא הם שומרים על מערכת אקולוגית Vechain על ידי שמירה על כמות מסוימת של אסימוני VET בארנק הנייד של VeChain Thor. ישנם נדבכים שונים של צמתים כלכליים וככל שאסימונים רבים יותר הושארו לתקופת זמן ארוכה יותר, כך התגמולים יהיו גבוהים יותר.

כדי להיות מחזיק בצומת כלכלי רגיל, נדרש מינימום 1,000,000 הצוות מקצועי למשך 10 ימים.

בעלי צמתים ייעודיים יותר יכולים להצטרף לתוכנית ה- X Node של VeChain המציעה תגמולים רבים יותר. עבור מחזיקי X Node, נדרשת להחזיק מינימום של 600.000 VET בכל עת.

ישנם 4 סוגי תגמולים בהתאם לסוג הצומת המוחזק. אלה נעים בין להרוויח סכום של VTHO ליום, תגמולים ממאגר התגמולים של החברה ועד לגישה לרשימת ההיתרים ל- ICO של VeChain..

למידע נוסף על סוגים שונים של צמתים ותגמולים.

ההיסטוריה של Vechain

VeChain החלה בשנת 2015 עם הקמת החברה שלהם בשנחאי. נוסד על ידי מנכ”ל סאני לו (CIO לשעבר של לואי ויטון סין), החברה פיתחה פתרונות ממוקדים ארגוניים המבוססים על הבלוקצ’יין הפרטי שלה. מכיוון שהמגמה לביזור טוב יותר התרחשה בתעשיית הבלוקצ’יין, VeChain היגרו לבלוקצ’יין קונסורציום לפני שהקימה לבסוף את קרן VeChain והחלה את הגירתם האחרונה לפלטפורמת בלוקצ’יין ציבורית מבוססת הוכחת רשות (PoA)..

חזון הקרן הוא ליצור שקיפות רבה יותר בשוק ולספק לצרכנים גישה למידע מפורט יותר על המוצרים שהם קונים, מוכרים ומתקשרים איתם. על ידי השקפה מלאה של 360 מעלות על שרשרת האספקה, עם כל הרכיבים המאוחסנים ומאוחסנים בבסיס ספרים מבוזר חסון טפל, קמעונאים ויצרנים יכולים להיות בטוחים באיכותם ובאותנטיותם, מה שמבטיח לצרכנים שמה שהם קונים. זה באמת מה שהם חושבים שזה.

VeChain מתגאה בשותפויות ובמקרים לשימוש חי עם שותפים בולטים רבים, כולל DNV GL, PwC, Deloitte, Walmart China, BMW, BYD Auto, Bayer China, H&M, LVMH, ENN, AWS, PICC, קבוצת ASI וכו ‘.

שותפויות מפתח של VeChain

DNV GL

DNV GL נוסדה בשנת 1864 ומונה 300 משרדים ברחבי העולם. הם מספקים שירותי אבטחת איכות לחברות בענפי הים, הנפט והגז, ותעשיות חשמל ומתחדשות.

DNV GL מנפיק אישורי מערכת ניהול בסוף תהליך הבדיקה והאישור שלהם. עדות לכך שתהליכי ומוצרי החברה עומדים בסטנדרטים בינלאומיים.

DNV GL לוקה קריסיוטי הצגת היתרונות של Digital Assurance

DNV GL הוא שותף ובעל מניות של VeChain. שתי החברות חולקות את האמונה שעתיד ההבטחה טמון בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. בפסגת VeChain 2019, DNVGL הודיעה כי העבירה לחלוטין את הבלוקצ’יין הפרטי שלה ל- VechainThor.

מאז ההכרזה על השותפות, DNV GL פיתחה במשותף כמה מוצרים כולל מערכת אקולוגית נמוכה בפחמן ו- MyStory, פיתרון למעקב אחר שיווק. DNV GL אישרה גם את מחויבותה למערכת האקולוגית VeChain על ידי העברת הבלוקצ’יין הפרטי שלה לבלוקצ’יין הציבורי VeChainThor עבור לקוחותיה. DNV GL העניק לכל לקוח גם ארנק אסימון דיגיטלי (NFT), כך שלכל לקוח יש זהות דיגיטלית ויכול לגשת למערכת האקולוגית DNV GL ולהתקשר איתה. באמצעות זאת, DNV GL הנפיקה יותר מ -900,000 ארנקים, לעומת Ethereum שיש לה רק 400,000 ארנקים.

ב.מ. וו

במארס 2018, BMW אישרה את השתתפותה של VeChain ב תוכנית מוסך ההפעלה של BMW, תוכנית שותפות לפיה BMW תעבוד עם המשתתף לפיתוח הטכנולוגיה שלהם ולרכוש אותה לשימוש של BMW.

במהלך פסגת VeChain 2019, זה היה מְאוּשָׁר ש- VeChain וב.מ.וו יפתחו במשותף DApp המכונה VerifyCar למכוניות BMW. VerifyCar תתעד מידע ברכב על בלוקצ’יין VeChainThor. דוגמאות למידע שיירשם כוללות את מספר הקילומטרים של הרכב, ביטוח ושירותי שירות.

Cihan Albay, מנהיג ב- IT Tech Office סינגפור, קבוצת BMW מעניק מצגת על VerifyCar

PriceWaterHouseCoopers (PwC)

PwC ידוע כאחד ממבקרי “ארבעת הגדולים”. הם רשת חברות בלמעלה מ -150 מדינות ומספקות שירותים ל -420 מתוך חברות Fortune 500.

ל- PwC 3 קווי שירות עיקריים:

 • הַבטָחָה מתן ביקורות פיננסיות;
 • ייעוץ על פתרונות ניהול אקטוארי וביטוח ושירותי משאבי אנוש; ו
 • תכנון מס ושירותי ייעוץ.

VeChain שותפה עם PwC מאז מאי 2017 לפיתוח וקידום משותף של אימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין. לאחר ספקולציות רבות הוכרזו פרטי שותפותם במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם PwC ו- Walmart ב יוני 2019. זה היה הוכרז ש- Vechain ו- PwC עבדו גם עם Walmart China, והשיקו את פלטפורמת העקיבה של Walmart China Blockchain, שנבנתה על BlockChain VeChainThor. הפלטפורמה לוקחת על עצמה את האתגר של בטיחות המזון על ידי שימוש בטכנולוגיה של VeChain כדי לאפשר לוולמארט סין ליישם אסטרטגיית איתור מוצרים שלה. הצרכנים יכולים לסרוק את המוצרים ויוכלו להציג מידע מפורט על המוצר, כגון מקורו, תהליך לוגיסטי, דוחות בדיקת מוצרים וכו ‘..

בזמן ההכרזה נבדקו והושקו 23 פלטפורמות ראשונות של Walmart בפלטפורמה. עד סוף 2020, צפוי שמערכת המעקב של סין של וולמארט תראה 50% ממכירות הבשר הטרי שאפשר לעקוב אחריה, ירקות הניתנים למעקב יהוו 40% מכלל מכירות הירקות, ופירות ים הניתנים לעקוב יעמדו על 12.5 % מסך המכירות של פירות ים.

מוצרים בפלטפורמת העקיבה של Walmart Blockchain

באייר סין

השותפות בין VeChain ו- Bayer China, הזרוע הסינית הגדולה של אחת מחברות התרופות המובילות בעולם, הוכרזה ב- 28 במאי 2020. VeChain יצרה את CSecure, פלטפורמת מעקב אחר ניסויים קליניים שתשמש למחקר ופיתוח של באייר על התערבויות רפואיות כגון תרופות וטיפולים אחרים. למידע נוסף על השותפות של Vechain ו- Bayer.

חממת CREAM

CREAM היא דגירת בלוקצ’יין אסטרטגית וחברת ייעוץ. הם שותפים אסטרטגיים ויועצים של קרן VeChain, המספקים שירותי דגירה וייעוץ ל- VeChain.

כשותף אסטרטגי, CREAM סייע ישירות ל- VeChain ומעורב בכמה שותפויות בעלות פרופיל גבוה, כמו השותפות עם ממשלת קפריסין, בקבוצה הבטיחה תמיכה למדינת קפריסין בפיתוח הבלוקצ’יין. 

CREAM גם התחייב לתמוך במערכת האקולוגית של VeChain על ידי שילוב פלטפורמת הבלוקצ’יין של VeChain עבור כל פרויקטי הדגירה שלהם, והביא חברות צד שלישי לתרום ולהתפתח במערכת האקולוגית של BlockChain..

קריאה נוספת

בדוק את VeChain Insider’s רשימה מלאה של השותפויות והפרטים של VeChain וסיכום ההודעות בפסגת VeChain ב 2019.

אֶמְצָעִי:

אתר אינטרנט https://www.vechain.com

קרן: https://www.vechain.org

בינוני (עדכון ומאמרי מפתח): https://medium.com/@vechainofficial

תכנית פיתוח https://cdn.vechain.com/vechain_ico_ideas_of_development_en.pdf

מִברָק https://t.me/vechain_official_english

מדריך השקת Vainain Mainnet http://www.asiacryptotoday.com/vechain-mainnet-launch

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector