אדווה – רipple טכופר פרוטוקול היא מערכת הפשרה בזמן אמת המיועדת לשמש את הבנקים לצורך המרת מטבע, כספים והסדר ברוטו. הרעיון הוא להחליף מערכות ישנות כמו מָהִיר – שפותח בשנת 1972 ושימש את מרבית הבנקים כיום. פרוטוקול ה- Ripple מציע יתרונות משמעותיים הן במהירות ההעברה והן במעקב ההעברות. Ripple משתמש בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, בדומה לביטקוין. בהשוואה לביטקוין, מהיר וזול יותר לשלוח לרשת האדווה. עם זאת, יש פיתרון משמעותי אחד שהוא חוסר הביזור. רשת ה- Ripple סגורה ואין אפשרות להצטרף אליה אף משתמש – כלומר ישנה מידה משמעותית של ריכוזיות.

x הסדר שוטף בין בנקים

XRP – המטבע הקריפטוגרפי XRP בדרך כלל מבולבל עם פרוטוקול ה- Ripple (המכונה גם Ripple) מעבדות Ripple. ה XRP הוא אסימון מונפק המשתמש ברשת Ripple – ניתן לשלוח אותו במהירות רבה ובעלות נמוכה. עם זאת, יש לציין כי XRP הוא לא דרוש כדי שהרשת תעבוד וגם לא נדרש מהבנקים להשתמש בה אם הם בוחרים לאמץ את אדווה. למעשה, התקשורת xCurrent בין הבנקים אינה משתמשת ב- XRP.

לוגו של אדווה

מטבע אדווה (XRP) לעומת פרוטוקול אדווה

אז בואו נתחיל עם גורמים מבלבלים אחד. לכן עלי להבחין בין Ripple פרוטוקול העסקה (המשמש בין בנקים לעסקים אחרים) לבין המטבע המונפק על ידי Ripple, XRP. כאשר אתה רואה ש- Ripple מרוויח את ה- XRP, המטבע שמונפק על ידי Ripple. וזה למעשה שונה לגמרי מפרוטוקול הרשת או מפרוטוקול ה- Ripple. שניהם חולקים את אותו השם ואני בטוח שזה בהחלט בלבל הרבה משקיעים.

פרוטוקול אדווה

אז בואו נתחיל עם רשת העסקאות המכונה Ripple. אז פרוטוקול ה- Ripple מבוסס על טכנולוגיה הדומה לבלוקצ’יין אך לא זהה לחלוטין. זה לא דורש שום כרייה והיא מבוססת על רשת קונצנזוס במקום להיות מול הצרכן וזה מה שביטקוין. בעיקרון, זה מיועד לאדם היומיומי.

Ripple משמש באופן בלעדי על ידי מוסדות גדולים כמו בנקים. כל הרעיון של Ripple הוא לאפשר לבנקים להעביר כל סוג של נכס, בין אם זה מטבע, דולר, אירו, זהב או כל נכס אחר כגון טיסות אוויר. אתה יכול להעביר את זה בין מוסדות אחרים כמעט באופן מיידי. זה מתחרה במערכות כגון מהיר. אז אם אי פעם קנית ביטקוין עם העברה בנקאית תדע כמה זה כואב. עליכם ליצור קשר עם הבנק שלכם ולשלוח את העסקה לחשבון קוד בנק מהיר וזה עלול לארוך עד יומיים עד שלושה וכרוך דמי עסקה רבים עבור השולח וגם המקבל. ריפל אמורה לחולל מהפכה בכך על ידי מתן עסקאות כמעט רגעיות של מוסדות כגון בנקים. זה כבר אומץ על ידי לא מעט בנקים גדולים ו

XRP – מטבע רשת האדווה (xRapid)

אז עכשיו, כשהסברתי מהו פרוטוקול העסקה של Ripple, בוא נעבור ל- Ripple XRP. XRP מונפק למעשה על ידי Ripple Labs והוא סוג של מטבע קריפטוגרפי שניתן לסחור בו והוא לא “ממוקש”. אז יש מספר סופי של אדוות והסכום הזה מונפק בפועל על ידי החברה שמאחורי Ripple שנקראת Ripple Labs.

ל- XRP בפני עצמו אין נכסים או ערכים קשורים בסיסיים, למשל. זה לא קשור לדולר או זהב. במקום זאת, ניתן להשתמש בו כדי לשמש כמטבע ביניים במוסדות. יש לו יתרון אחד עצום בכך שעלויות העסקה מאוד מאוד נמוכות (בניגוד לביטקוין שמגיע כעת לדמי עסקה של 1.5 דולר).

xCurrent אינו משתמש ב- XRP

מעבדות אדווה פיתחו שתי טכנולוגיות שונות שמטרתן לפתור העברת ערך בין מדינות. Xcurrent היא טכנולוגיה ארגונית המכוונת לבנקים המאפשרים העברת ערך מיידית. טכנולוגיה זו אינה משתמשת במטבע ה- XRP, אלא היא ספר חשבונות להעברת ערך במטבע שבחר הבנק.


האם ה- XRP מרוכז

ניתן לאשר עסקאות XRP במהירות רבה בגלל המספר הקטן של מאמת צמתים ברשת. רשת ה- XRP אינה קונצנזוס גלוי, ולכן רק א מספר קטן של מאמתים (~ 30 מאמתים) צריך לתקשר עם עסקה לפני שהיא נחשבת “מאושרת”. תומכי ה- XRP משבחים אותו על זמני האישור של תת שנייה אחת בעוד המתנגדים מצביעים על האדריכלות הריכוזית ועל היעדר ההתנגדות לצנזורה. ניתן לבטל עסקאות XRP וניתן להקפיא חשבונות – בדומה לאופן שבו חשבונות בנק מסורתיים הוקפאו.

דאגות מפני אדווה

אז הלאה, XRP מונפק כרגע רק בפחות מ- 40% מסך כל המספרים. הסכום הנותר (בניכוי 20% שנשמרו על ידי יוצרי Ripple) מוחזק על ידי Ripple Labs להפצה בכל עת וככל שירצו. זה למעשה די מעניין מכיוון שבניגוד להרבה מטבעות מבוזרים, ל- Ripple Labs יש חלק עצום בהפצת XRP. מעבדות ריפל היא למעשה חברה וזה שונה מאוד מביטקוין, שם הביטקוין מבוזר לחלוטין ואין לו סמכות שליטה מרכזית. מעבדות ריפל רשומות במדינות רבות וניתן לתבוע אותה ולהחזיק אותה בחזקת המשטרה. זה שוב שונה מאוד מטכנולוגיות אחרות.

אז זה קצת מידע בנוגע לפרוטוקול Ripple ו- XRP. אני בטוח שזה עשוי להיות מעט מבלבל עבור אנשים מסוימים ומכיוון שהטכנולוגיה והמטבע חולקים את אותו השם זה יכול להיות לא מובן. אני מקווה שזה יבהיר לך מעט לגבי פרוטוקול Ripple ומהו XRP.

אתה יכול לקנות Ripple (XRP) ב- Binance – https://www.binance.com/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector