10 החברות המובילות בתחום אבטחת הבלוקצ’יין וביקורת החכמים החכמים

אנו מדרגים את עשרת חברות האבטחה המובילות בבלוקצ’יין המציעות שירותים כגון ביקורת חוזים חכמה, ניתוח אבטחת בלוקצ’יין, בדיקות חדירה, אימות רשמי וביקורת אבטחה.. ביקורת אבטחה חשובה ביותר – השנה אנו רואים את עליית המימון המבוזר (DeFi) – יישום חדש של טכנולוגיית Blockchain מבוזרת העומדת להחליף את תעשיית האוצר העולמי של טריליון דולר. עם זאת, אירועים אחרונים כמו פריצת dForce הראו לנו שהאקרים יכולים לנצל חולשות בחוזים חכמים ולגנוב כסף. זה כמעט כמו לשדוד בנק, למעט במקרה זה הבנק שופך בקריפטו ואינו יכול להגן על עצמו. במקרה של dForce, ה- האקר גנב 25,000,000 $ דולר (מדברים על הובלה טובה) ועם עסקאות קריפטו אנו יודעים שזה לא הפיך.

כתוצאה מכך, פתרונות אבטחה, המותאמים לאופי התנודתי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ומרכיביה, החלו לבצע מהלכים לבידוד ולנטרול איומי אבטחה הנפוצים בשטח הבלוקצ’יין. במאמר זה אדגיש ולחקור את פעולות החברות המובילות בנישת האבטחה של בלוקצ’יין.

לכן חשוב ביותר שיעשו ביקורת אבטחה של פרויקטים, חילופים ובלוקצ’יינים. על המשתמשים לדעת גם אילו בדיקות אבטחה בוצעו ו אם הונפו דגלים אדומים כלשהם.

האקן

אתר אינטרנט: https://hacken.io/

האקן מבצעת מגוון רחב של שירותי אבטחה עבור לקוחותיה. חבילות שירותים אלה כוללות ייעוץ אבטחה של בלוקצ’יין, בדיקות חדירה ברשת / סלולרית, תיאום תוכניות שפע של באגים, דירוגי חילופי קריפטו, בין השאר. למרות שהאקן מציע רשימה ארוכה של שירותים הממוקדים לחברות בלוקצ’יין וקריפטו, אולם המערכת האקולוגית שלה כוללת מוצרי אבטחה אידיאליים עבור חברות IT בכללותן. החברה בנתה מוניטין ראוי להערכה כהערכת סיכוני אבטחה עבור חברות הדורשות סביבה דיגיטלית ליצור או לאפשר שירותים עבור צרכניהן..

מכאן, אין זה מפתיע כי האקן סיפק שירותי אבטחה לענקים שאינם בלוקצ’יין כמו אייר אסיה. יתר על כן, היא הוכיחה את מחויבותה לטכנולוגיית בלוקצ’יין על ידי חסות ומעורבות מומחי אבטחה ברחבי העולם במפגשי אבטחה.

האקן יצר גם את פלטפורמת האבטחה של HackenAI נועד להגן על משתמש הקצה מפני סיכוני אבטחה ופשרות בחשבון. תכונות עיקריות כגון ניטור Darknet מתריעות באופן מיידי למשתמשים על סיסמאות נפגעות והתקפות אפשריות של Darknet. HackenAI זמין במכשירי Android ו- Iphone.

חותמת קוונטים

אתר אינטרנט: https://quantstamp.com/

Quantstamp הוא סטארט-אפ אבטחה של בלוקצ’יין שנחשף ב- YCombinator W18 Batch. לצוות האבטחה של Quantstamp ניסיון בחברות IT מובילות כמו גוגל, פייסבוק ואפל. וזה ניכר במגוון הרחב של כלי ושירותי האבטחה של בלוקצ’יין. ראשית, Quantstamp פיתחה רשת אבטחה מבוזרת לביקורת חוזים חכמה. באמצעות פיתרון זה, משתמשים יכולים לבצע בדיקת אבטחה אוטומטית של חוזים חכמים ב”רשת גלובלית של צמתי אבטחה מבוזרים “.

בנוסף, הפלטפורמה מספקת ביקורת אבטחה מומחית עבור פרויקטים של בלוקצ’יין וכלי תוכנה לניטור אבטחה 24/7.

שביל ביטים

אתר אינטרנט: https://www.trailofbits.com/

Trail of Bits מתגאה כרשת מפתחים עם יכולות זיהוי ותיקון פרצות בתוכנות, בהתקנים או בקודים. במילים אחרות, הפיתרון מספק מערך שירותי אבטחת תוכנה המקיף ביקורת על חוזים חכמים, מחקר אבטחת בלוקצ’יין, פיתוח תוכנה וכן הלאה. לאורך השנים פיתחה Trail of Bits כלי אבטחה אדירים לחוזים חכמים. חלק מהפתרונות הללו הממוקדים בבלוקצ’יין הם Crytic, Slither ו- Echidna.


מלבד זאת, Trail of Bits פיתח את AlgoVPN הפופולרי. כמו כן, יש לו הרבה פרסומי אבטחה ב- GitHub, כולל דוחות ציבוריים עבור 0x Protocol, Compound, NuCypher ו- MakerDAO, שהם חלק מלקוחותיה..

OpenZeppelin

אתר אינטרנט: https://openzeppelin.com/

צוות OpenZeppelin ידוע בעיקר בפיתוח ספריות המוצקות המכונות OpenZeppelin Contracts. ספריות אלה משמשות ברוב פרויקטים של Solidity כתבנית בדוקה ותקנית לחוזים הניתנים לפרסום ביישומים מבוזרים. מפתחים יכולים לשלב פתרון זה באמצעות ה- SDK המקורי של OpenZeppelin. מלבד הפיתוח, OpenZeppelin מתמקדת בשירותי אבטחת חוזים וביקורת חכמים.

כמו כן, OpenZeppelin הייתה אחת הצוותים הראשונים שהמציאו מחדש את אבטחת הבלוקצ’יין על ידי הצגת אלמנטים של משחקים לזיהוי פרצות בחוזים חכמים. עוד אחד ממוצריה, Ethernaut, הוא משחק מלחמה Web3 / Solidity, אשר גורם לגיימרים לפרוץ חוזים חכמים כדי לעבור לשלב הבא..

חריצות של ConsenSys

אתר אינטרנט: https://diligence.consensys.net/

ConsenSys האמריקאית היא אחת מחממות הבלוקצ’יין הגדולות והבולטות בענף. בניגוד לחברות אבטחה אחרות המוזכרות ברשימה זו, ConsenSys מקדישה את המשאבים והידע הטכנולוגי שלה לפיתוח יישומי תוכנת בלוקצ’יין Ethereum, במיוחד תשתיות פיננסיות. ככזה, המוצר שלו, ConsenSys Diligence, מציע ניתוח אבטחה עבור חוזים חכמים. מוצר ביקורת זה נמצא בחוד החנית של “קריפטוגרפיה, טכנולוגיית בלוקצ’יין וניתוח תמריצים קריפטו-כלכלי” מתוחכם.

עוד אחד ממוצריה, MythX, הוא אחד הסורקים האוטומטיים החזקים ביותר עבור חוזים חכמים של Ethereum. פתרון זה מספק ממשק API חזק, בו מפתחים יכולים להשתמש בכדי לגשת לכלי ניתוח אבטחה.

Certik

אתר אינטרנט: https://certik.io/

Certik הינה חברת אבטחה המעוניינת להשתמש בטכנולוגיית אימות רשמית מהשורה הראשונה בשיתוף פעולה עם כמה ממומחי אבטחת הסייבר הטובים ביותר ליצירת שירותים מקצה לקצה. באתר האינטרנט שלה, Certik טוענת כי היא ביקרה מעל 188,000 שורות קודים ואבטחה נכסים בשווי של 6.32 מיליארד דולר. הצוות מציע לאמת באופן מתמטי את בטיחותם של חוזים חכמים

לכן, היא פיתחה את שרשרת Certik, בלוקצ’יין ציבורי המתמקד במינוף פלטפורמת האימות הרשמית של Certik, כדי לאבטח פרויקטים מבוזרים. Certik היא רשמית חברה שותפה של Binance, והיא מגובה על ידי משקיעים בולטים, כולל מעבדות Binance, Lightspeed, Matrix Partners ו- DHVC.

לפחות Autority

אתר אינטרנט: https://leastauthority.com/

LeastAuthority הינה חברת ייעוץ בתחום אבטחת סייבר המתמקדת בעיקר בפרטיות. הוא מסווג את עצמו כמאפשר פתרונות אחסון פרטיים ומשבשים. כרגע, לפלטפורמה שני מוצרים עיקריים העומדים לרשות המשתמשים שלה. הראשונה, Privatestorage (לשעבר S4), היא מערכת מרכזית המספקת תשתית אחסון למשתמשי הקצה ומציעה להם את האוטונומיה על איסוף, עיבוד והפצה של הנתונים הפרטיים שלהם. מצד שני, המוצר השני שלה, Tahoe LAFS, מאפשר מתקן אחסון מבוזר, מבוזר וסובלני לתקלות..

בנוסף לספק ארכיטקטורות אחסון שונות, LeastAuthority פרסמה דוחות אבטחה עבור Ethereum, Tezos ואחרים. זה עובד גם עם מפתחים לאורך כל מחזורי הפיתוח שלהם כדי להבטיח שהפרויקטים שלהם אינם רגישים לאיומי אבטחה.

PWC שוויץ (לשעבר אבטחת שרשרת)

אתר אינטרנט: https://www.pwc.ch/en/services/risk-assurance/smart-contract-assurance.html

Chainsecurity הצטרף ל- PWC שוויץ כדי לבצע פרויקטים של בדיקת אבטחה וליצור פתרונות אבטחה לתעשיית הבלוקצ’יין המתעוררת. עם השותפות הזו, PWC שוויץ מציעה שירותי יועצים לפרויקטים של בלוקצ’יין משלב החקירה ועד לשלב שלאחר הפריסה. פלטפורמה זו מעריכה עיצובי חוזים חכמים, בודקת את כדאיותם ועוקבת אחר מדדים המפרטים את ביצועיהם לאחר הפריסה. היא מצטיינת ביכולתה לשלב בין כלי ניתוח אוטומטיים לבין מומחיותם של אנשי מקצוע בתחום האבטחה כדי לזהות ולסלק איומים פוטנציאליים.

בתור Chainsecurity, צוות הבלוקצ’יין הזה פיתח כמה כלי אבטחה, כולל Securify ו- VerX. הגיוני לצפות שצוות זה ימשיך במהלכו המוצלח בתחום אבטחת הבלוקצ’יין מכיוון שיש לו כעת גישה למשאבים העצומים של PWC שוויץ..

איטי

אתר אינטרנט: https://www.slowmist.com/en/

Slowmist היא חברת אבטחת הבלוקצ’יין המובילה בסין. הם מבצעים שירותי אבטחה נרחבים של בלוקצ’יין הכוללים ביקורות חוזים חכמות, ביקורות אבטחה של בלוקצ’יין, בדיקות אבטחה בארנק ועוד. ל- Slowmist יש גם פרוייקט הימור בטוח עבור אקולוגיות בלוקצ’יין, המספק נתונים בזמן אמת על דפוסי הצמיחה והאבטחה של EOS, Cosmos, Vechain ופרויקטים אחרים של בלוקצ’יין מובילים. עוד מעט פרט מעניין לגבי פלטפורמה זו הוא פרויקט חומת האש החזק שלה לחוזים חכמים של EOS, בשם FireWall.X.

כמו כן, Slowmist עוקב ומפרסם כל הזמן נתונים וסטטיסטיקה בנושא מצב ביטחוני בבורסות קריפטו באמצעות שירות ה- Blockchain Threat Intelligence (BTI) שלהם.

אימות זמן ריצה

אתר אינטרנט: https://runtimeverification.com/

אימות זמן ריצה היא חברת מחקר ופיתוח המתמקדת באימות פורמלי. על פי המידע באתר האינטרנט שלה, פיתרון זה מתכנן מודלים סטנדרטיים ליישומים בעלי ערך רב ומשתמש בהם כתבניות לפיתוח מוצרים רגישים לאבטחה. אימות Runtime פיתחה שני מוצרי אבטחה עיקריים לחוזים חכמים. מצד אחד, היא מציעה הוכחות נכונות של חוזה חכם בעזרת מסגרת K כדי להוכיח את כדאיות החוזים החכמים של את’ריום וקרדאנו. מצד שני, Firefly הוא כלי ניתוח כיסוי בדיקות לחוזים חכמים של Ethereum.

בנוסף, אימות Runtime עבד עם קרן Ethereum על בניית מסגרת רשמית לבדיקת Ethereum 2.0.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map