שבוע בביקורת

האקר “בחור טוב”: הפרויקט של פריצה של אנדרה קרוניה, מחזיר 50% מהשלל

אמיננס פיננסים הייתה עבודה מתמשכת שהקניטה על ידי אנדרה קרוניה בציוץ סודי. אולם זה כבר הספיק לחלק מהמשקיעים שמיהרו לרכוש אסימונים של EMN.

עם זאת, ב- 29 בספטמבר 2020, קהילת הקריפטו השמיעה אזעקת משיכת שטיח לאחר שראתה שארנק המפתחים של קרונז ‘מקיים אינטראקציה עם כתובת Ethereum חדשה. ההאקר גנב נכסים מושקעים בסך 15 מיליון דולר.

אלו שהשקיעו תקפו את קרונז’ה, והאשימו אותו בכך שהוא לא נוקט באמצעי בטיחות ולא הפך את הפרויקט שלו לפרטי. חלקם אפילו הרחיקו לכת עם שליחת איומי מוות לקרונז’ה ואדם אחד אף טען שהם הפסידו 100 אלף דולר בגרזן הזה.

באופן מוזר, ההאקר החליט לשלוח 8 מיליון דולר בחזרה לכתובת של קרונז ‘אך שמר לעצמו 7 מיליון דולר. לאחר מכן, קרוג’ה צייץ בטוויטר כי ביקש מהאוצר המיוחל להחזיר 8 מיליון דולר ארה”ב שהחזיר ההאקר למשתמשים שנפגעו..

זה ללא ספק שיעור כואב עבור המושפעים. אך זוהי תזכורת נוספת לכך שאנשים צריכים לעשות תמיד מחקר מלא משלהם לפני שהם מכניסים כספים לפרויקט. זה נכון במיוחד בהתחשב בכך שאנחנו רואים עלייה ניכרת בהונאות בשבועות האחרונים.

KuCoin Hack pt 2: עדיין לא מחוץ ליער

הפריצה ל- KuCoin התרחשה ב -25 בספטמבר 2020, והנתון עד כה נראה כי למעלה מ- 200 מיליון דולר בקרנות הלקוחות אבדו, אם כי על פי KuCoin, כ -130 מיליון כבר אבטחו או בתהליך הבראה.

לא בכל הפרויקטים שירותיהם משוחזרים במלואם (כלומר מסחר, פיקדונות ומשיכות). בשעה 14:30 ב -2 באוקטובר 2020 (UTC) הפרויקטים הבאים שוחזרו במלואם:

השירותים המלאים שוחזרו עבור הפרויקטים הבאים. פריטים באדום הם התוספות האחרונות לרשימה. (אשראי תמונה: KuCoin.com)

כדי למתן את השפעות הפריצה, בדרך כלל נקטו בפרויקטים אחת מתוך 4 גישות: (1) הקפאת האסימונים שלהם; (2) להחליף את האסימונים שלהם; (3) אם האסימונים היו ניתנים לשחזור, להחזירם ל- KuCoin; או (4) לפסול את האסימונים.

בינתיים, האקן הודיעו כי כדרך לתמוך בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים, הם יבדקו את גרזן KuCoin ויפורסמו את ממצאיהם. שלהם חקירות ראשוניות, נראה כי מדובר במתקפה של הנדסה חברתית על עובד KuCoin שהיה לו גישה למפתחות פרטיים בשווי 150 מיליון דולר ארה”ב.

KuCoin כמובן גם פתחה בחקירות משלהם וככל הנראה זיהתה את המעורבים בהפרה כ”הוכחה משמעותית “נגדם. KuCoin יצר קשר עם גורמי אכיפת החוק והמשטרה כדי לנקוט נגדם.

תזכורת שוב להכניס את המטבעות הקריפטוגרפיים שלך לארנק חומרה אם עדיין לא עשית זאת! בדוק את סקירת Ledger Nano X או קנה את זה כאן.

BitMEX נמצא במים חמים


ב- 1 באוקטובר 2020 הוצאו הליך אזרחי ופלילי בהתאמה על ידי ה- DOJ ו- CFTC נגד BitMEX, מנכ”ל ארתור הייז, יחד עם אנשי מפתח ושותפים אחרים. בינתיים, CTO של BitMEX שעבד באותה תקופה בארה”ב, נעצר. ה- DOJ מאשים את BitMEX באי יישום הליכי KYC / AML תקינים בניגוד לחוק סודיות הבנק, בעוד ה- CTFC טוען כי הבורסה לא נרשמה כמרכז נגזרים אך עדיין מציעה שירותים ללקוחות אמריקאים..

עם זאת, השערות הן כי האישומים הנוכחיים הם רק קודמים לאישומים חמורים יותר שיונפקו נגד האנשים לאחר שהוסגרו לארה”ב, למשל. הפרת סנקציות בינלאומיות באמצעות BitMEX המאפשר לאלה מאיראן וצפון קוריאה לצאת מתפקידי המטבע הקריפטוגרפי שלהם.

כתוצאה מחדשות אלו נהרו הסוחרים למשוך את כספם מהבורסה מחשש שייסגרו. סך של 23 מיליון דולר ארה”ב הוצא מ- BitMEX תוך שעה אחת ועד כה 45,000 BTC הוסרו. על פי נתונים של Crystal Blockchain, חילופי מרכזים אחרים נהנו מיציאת המונים הזו מביטמקס, כאשר כ -20,000 BTC עברו לבורסות תאומים, בינאנס, OKEx וחואובי..

לא ידוע כיצד יתגלגלו ההליכים המשפטיים והאירועים. והכי חשוב, אף אחד לא יודע אם פעולות וחשבונות BitMEX יוקפאו. אז משתמשי הבורסה עשויים לרצות לשקול למשוך את מטבעות הקריפטו שלהם לכל מקרה.

ביטקוין עמיד כנגד פטיש חדשות שלילי

מחירי הביטקוין לא הועברו על ידי הפריצה של KuCoin, אך טבלו בחדשות ההליכים המשפטיים נגד BitMEX. אפילו חדשות כי נשיא ארה”ב דונלד טראמפ שבחן חיובי ל- COVID-19, לא הרעיד מחירים משמעותית לאורך זמן. במהלך השבוע הזה ולמרות החדשות השליליות בדרך כלל, נראה שמחירי הביטקוין בדרך להחלמה. זה הוביל לכמה אנליסטים לדעתם משקיעים מקצועיים וקמעונאיים נותרים שוריים ביחס לביטקוין ומגמת העלייה המתמשכת ל -12,000 דולר ארה”ב עשויה לחזור במוקדם ולא במאוחר..

אירועים קרובים

5 באוקטובר 5:00 בבוקר: שידור חי בשידור חי

8 באוקטובר 06:00 בבוקר: מעבדה אלפא פיננסים מכירת אסימונים ב Binance Launchpad. החקלאות ב- Launchpool שלהם החלה כבר בשעה 12:00 בבוקר ב- 30 בספטמבר.

8 באוקטובר 18:00: מכירת אסימונים Radix DLT

10 באוקטובר 14:00: מכירה ציבורית של RAMP DeFi

* כל הזמנים רשומים ב- UTC אלא אם כן צוין אחרת.

ראה כאן את הנושאים האחוריים של העלון שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector