שבוע בביקורת

סיפור מתפתח: OKEx משעה משיכות … אך האם יש בכך יותר דברים?

ב- 16 באוקטובר 2020 OKEx פתאום הוכרז אחד מבעלי המפתח הפרטיים שלהם (שאושרה מאוחר יותר ככוכב שו, מנכ”ל OK ומייסד שותף) משתף פעולה עם “לשכת ביטחון הציבור” ולא ניתן להגיע אליו. לכן הבורסה לא יכולה להשלים הרשאות לעסקאות ולכן החליטה להשעות את כל המשיכות של נכסים דיגיטליים / מטבעות קריפטוגרפיים החל מה -16 באוקטובר 2020 בשעה 11:00 (HKT).

אבל האם יש בכך יותר??

בואו נסתכל על כמה אירועים ב -16 באוקטובר 2020 שעשויים להיות רלוונטיים לכך (או לא):

 • 13:00: משתמש טוויטר @ whale_alert ציוצים: 5,000 #BTC (57,033,847 דולר) הועברו מארנק לא ידוע ל- #OKEx
 • 16:00: משתמש טוויטר @ whale_alert ציוצים: 1,180 BTC (13,588,646 דולר) הועבר מ- OKEx לארנק לא ידוע
 • 9:00: משתמש טוויטר @ whale_alert ציוצים: 50,000,000 TRX (1,317,074 דולר) הועבר מ- OKEx לארנק לא ידוע.

  11:55: פלטפורמת המדיה הקריפטו הסינית 非 小號 (Feixiaohao) ו- UAICOIN מפרסמות הודעות מאת OKEx לפיהן יושעו משיכות משעה 15:00. ואילך. כך דווח גם בא צִיוּץ ממייסד שותף של כלי התקשורת הסינית הקריפטו @ redtheminer, המציין גם את השמועות שמסתובבות בקהילת הקריפטו הסינית כי למעלה מ -800 חשבונות מ”החלפת קריפטו גדולה מסוימת “מעורבים בהלבנת הון מעבר לגבול.

 • 12:00: OKEx הַכרָזָה שזה יעכב את הנסיגות החל מהשעה 11:00 בבוקר. ואילך.
 • 13:00: סוף סוף OKEx ציוצים הודעתם על השעיית הנסיגה.
 • 14:00: מנכ”ל OKEx, ג’יי האו ציוצים, מרגיע כי כל הפעולות האחרות אינן מושפעות וכי, “החקירה נוגעת לנושא האישי של בעל מפתח פרטי מסוים בלבד. הודעות נוספות יימסרו. “
 • 14:51: מישהו שואל תמיכת OKEx “מדוע עמוד Weibo של Star Xu מתרוקן?” והם ענו, “לאדם שאתה מתייחס אליו אין שום קשר לפלטפורמה שלנו”.
 • 15:51: משתמש טוויטר @ whale_alert ציוצים: 998 BTC (11,333,911 דולר) הועבר מחובי ל- OKEx.
 • 22:31: משתמש טוויטר @ whale_alert ציוצים: 3,500 BTC (39,627,432 דולר) הועבר מ- OKEx לביננס. אולם הם חושדים כי ייתכן שמדובר בהעברה פנימית.

* כל הזמנים נקובים ב- HKT אלא אם צוין אחרת.

ישנם דיווחים מהתקשורת הסינית כי שו למעשה נעצר כבר לפני שבוע, בעוד ששני בכירים שנעצרו הועברו מאז בערבות. מעצרו מעורר סערה מכיוון שהוא מחזיק במפתחות הפרטיים לכספי OKEx, ועל פי הנתונים של Glassnode, OKEx מחזיקה בסביבות 200,000 BTC כלומר ביטקוין בשווי של 2.3 מיליארד דולר.

מהאירועים וכיצד OKEx הייתה יכולה פשוט לגרום לעוד סיבה “פחות מדאיגה” להשעיית הנסיגה, יש לנו הרגשה שגם הבורסה נתפסה על ידי האירועים. למרות שיש דיווחים ששו נעצר ביחס לעניינים שאינם קשורים ל- OKEx. במיוחד היה זה ביחס לכספים שהוא לווה מבנק מחתרת מבוסס שאנשי למטרות השטחים רישום לדלת האחורית של OKC אחזקות בבורסת הונג קונג בשנת 2019.

בינתיים נוכל לחכות רק להודעות רשמיות נוספות מהבורסה.

כבר הזכרנו זאת בעלון הקודם שלנו אודות פריצת KuCoin – אנא הורד את המטבעות הקריפטוגרפיים שלך מהבורסות ושמור אותם במצב לא מקוון בארנק חומרה. אם עדיין אין לך, שקול להשיג אחד. בדוק את סקירת Ledger Nano X או קנה את זה כאן.

לסיקור מלא ומתמשך על אירוע זה, עיין במאמר שלנו “סיפור מתפתח: OKEx משעה משיכות … אך האם יש בכך יותר?”

דגלים ושטיחים אדומים פוטנציאליים של השבוע

בשל תגובה חיובית מוחצת, אנו מחזירים את רשימת הבעיות הפוטנציאליות שלנו בפרויקטים של DeFi / Yield. שים לב שחלק מהנושאים שהועלו כפופים לאימות נוסף, אז עשה מחקר משלך. הנה מה שנדון השבוע בטלגרם / הדיסקורד שלנו לבד:

 • מימון cVault ($ CORE): לא קשור לפרויקט עצמו אבל יש הונאה שמעמידה פנים שהיא “מתנה” רשמית של 1,000 CORE עם ערוץ מברק מזויף.
 • Decore.finance ($ DCORE): האתר אומר כי עקב באג חוזי הם עצרו את תהליך הוספת / משיכת הנזילות מכספת. אחד מחברינו שוחח ככל הנראה עם מבקר חוזים שאמר כי בבדיקה ראשונית לא נראה שמשהו חשוד. עם זאת, אנו מציינים כי העמוד של Coingecko לפרויקט העלה הודעה כי הם קיבלו טענות שהצוות נטש את הפרויקט ומבקש מהמשתמשים להמשיך בזהירות..
 • החלפת דלק. finance ($ FUEL): רשת לא מוצפנת המשמשת להתחברות למטאמאסק שלך שעלולה לגרום לאובדן כספים. מברק נעלם.
 • Justswap.finance ($ JUST): לא קשור ל- justswap.io של ג’סטין סאן. זהו וירוס / תוכנה זדונית שהתחפשה לטיסת אוויר. האתר ייקח את כספך ויתקוף את המחשב שלך באמצעות תוכנות זדוניות המוזרקות לאתר.
 • מימון פיראטטוק: ככל הנראה כל העסקאות יקבלו מס פיראטי של 5% שמופץ באופן אקראי למחזיק אחד מדי יום, כאשר למעשה לא היה פרס. אתר כבר לא ניתן למצוא.
 • Rabbitwallet.org: תימנע ממך למשוך ולרוקן את הארנק אם תאשר הגבלת הוצאות כלשהי באתר.
 • Seal Finance ($ SEAL): קוד פוטנציאלי שיכול לאפשר ל- devs למשוך אסימונים מהארנק שלך. שימו לב לצוות הכספים של חותם הגיב שקוד זה מיועד רק לחוזי החקלאות האסימוניים שלהם cSeal, והוא נועד רק למשתמשים אשר מעבירים בטעות את נכסיהם.
 • פרוטוקול Thirm ($ THIRM): בתחילה נמסר כי ארנק המפתח המוקדם שלהם נפרץ והזהיר משתמשים להסיר נזילות בהקדם האפשרי. הצוות מאוחר יותר הובהר שלמעשה ארנק היזמים נפרץ והושלך סביב 2,000 THIRM. אסימונים חדשים ייווצרו ומחזיקי THIRM לפני הפריצה יקבלו את אותה יתרה בתוספת 2% אסימוני בונוס.
 • Triangle.finance ($ TRI): אתר ומברק נעלמו. בטוויטר יש רק פוסט אחד מה 12 באוקטובר 2020.
 • Wineswap.finance: החוזה כולו רוקן תוך 20 דקות מההשקה והמדיה החברתית נעלמה כעת.

תודה ל- CC, Cheatbandit, Coderwongy, madrick8, Ronald Jones, RyGuy31581156 ו- Lolibutts!

האם הונאות DeFi הורסות חקלאות תשואה לכל השאר?


השבוע התראיינו על ידי CoinTelegraph על השקפותינו בנושא “הסרת הונאות DeFi המכתים את נישת שוק החקלאות בתשואת הקריפטו”. ביחס לנושא, אנו בהחלט חושבים שהמחרוזות האחרונות של הונאות DeFi משפיעות ברצינות על המוניטין של תחום זה ועל האינטרס של אנשים. כמו כן נתנו את התובנות שלנו כיצד אנו מנסים להימנע מהונאות באמצעות מחקר, וכמה מתודולוגיות שלנו.

סוף סוף הושק הרשימה של Filecoin ורשימה לאחר 3 שנים

Filecoin ($ FIL) היה אחד הפרויקטים החמים ביותר בסין כבר בשיגעון הצעת המטבע הראשוני (ICO) לשנת 2017, לאחר שגייס 200 מיליון דולר. בסביבות השעה 15:00 אחר הצהריים (UTC) ב- 15 באוקטובר 2020 סוף סוף הושקה המונטה והחילופים כגון Binance, FTX ו- Huobi וכו ‘מיהרו לרשום את FIL.

עם הרישום, המחירים עבור FIL צבר 118%, וזאת כתוצאה מההיצע המצומצם מאוד באותה עת – סביב 0.7% מהסך הכל. וברגעים הראשונים של הרישום, בגלל הפרשי המחירים של $ FIL בבורסות שונות כמו HuoBi ו- FTX, סוחרים מסוימים הצליחו לנצל זאת על ידי רכישת קצר וארוך בכל אחת מהבורסות הללו בהתאמה. זה הוסבר בהמשך שלנו שידור חי ב -16 באוקטובר 2020 (בשעה 5:13 דקות). פער המחירים אמנם התכנס ולכן “משחק ה- IQ 200” כבר אינו בר-קיימא &# 128577;

כמו ברוב הרישומים החדשים, המחירים צנחו לאחר הרגעים הראשוניים של הרישום. המחירים יורדים ב 45% אך נראה כי המסלול כלפי מטה מאט. נכון לעכשיו, המחירים עדיין יושבים מעל 40 דולר ארה”ב.

עם זאת, אנו שואלים מה היה קורה למחירים כשישוחרר 0.7% נוספים מ- $ FIL? כמו כן, הערכת השווי המדוללת במלואה היא 136 מיליארד דולר דולר – כ -4x מהאת’רום. האם זה מציאותי?

השקת PlotX Mainnet

ב- 13 באוקטובר 2020 הושק PlotX ($ PLOT) ב- Ethereum Mainnet ונרשם ב- Uniswap.

PlotX הייתה אחת ההשקות המצופות ביותר בשבועות האחרונים בהיותה פרוטוקול שוק תחזיות מבוזר המאפשר למשתמשים לנחש את תוצאות השוק העתידיות ולהתגמל על חיזויים נכונים. כאן תוכלו לקרוא את המאמר שלנו על הפרויקט ולהציג את הסרטון של מייקל עם איש גואל, מייסד שותף של PlotX.

הפיכת שווקי חיזוי לקלים יותר – PlotX עם איש גואל

כמו פעמים רבות בעבר, השעות שקדמו להשקה התאפיינו באסימונים מזויפים שהופיעו ב- Uniswap ויצרו בעיות עבור משקיעים מוסחים. מחיר הרישום היה 0.05 דולר ארה”ב, אך הוא עלה ליותר מ -1 דולר ארה”ב בהתחלה כדי להתחיל בשלב מאוחר יותר במחיר הגילוי האמיתי. עד כה היא מייצבת את עצמה סביב מחיר צנוע יותר של 10 סנט.

SWAG Finance (באופן נעים) מפתיע את כולם בהשקה מוקדמת

SWAG Finance ($ SWAG) הציע אסימון ממשל קהילתי מבוזר כלומר $ SWAG כחלק מההרחבה של Swag.live. Swag.live היא פלטפורמת בידור למבוגרים פופולרית עם למעלה מ -10 מיליון משתמשים ברחבי העולם. כיום הם ממוקמים באסיה אך הם מתכננים להרחיב את הפעילות לצפון אמריקה ובעולם כולו.

SWAG השיקה את אירוע ההחלפה הראשון שלה בשעה 22:00. UTC ב- 14 באוקטובר 2020 אשר יאפשר למשתמשים להחליף ל- SWAG ולהיות זכאים לחלוקת התגמולים שלהם, המכונה SQUIRTS.

השקה זו הייתה מוצלחת מאוד ועל פי הצוות, מחירי SWAG עלו ב -240% עם ההשקה. למרות שהמחירים כבר אינם בשיא כל הזמנים, זה עדיין עולה כמעט פי 3 בהשוואה להשקה.

אנדרה קרוניה חוזר

לפני כמה ימים, אנדרה קרוניה, אחד האישים המפורסמים ביותר בקריפטו כמו גם אחד המפתחים הטובים והגאונים ביותר, יצא עם מאמר בינוני חדש “פורק את המעורבות שלי ב- DeFi“.

לאחר שנעלם לזמן מה לאחר שקיבלו איומי מוות הקשורים לפרק Eminence ($ EMN), כאשר הרבה משקיעי קריפטו שהתחילו לשער ולקנות את הפרויקט שטרם פורסם בסופו של דבר איבדו את כספם (פריצה בסך הכל סכום של 15 מיליון דולר ארה”ב, 8 מהם נשלחו אז על ידי ההאקר), אנדרה חזר להבהיר כמה דברים. ביניהם:

 • “אני לא בונה כדי לגרום למספר לעלות”. כלומר הוא רוצה לבנות רק עבור מפתחים ולאפשר להם ליצור בקלות מוצרים מתוך עבודתו הראשונית
 • “אסימונים אינם מלאי”, אתה קונה אסימון כדי להיות תורם לפרויקט, ולא צופה מהצד
 • “תהליך פיתוח”, שם הוא מסביר שהצהרת המבחן המפורסמת שלו “מבחן במוצר” זכתה לפרשנות שגויה והיא קיימת כדי להרתיע אנשים משימוש במערכות ללא חקירות..

לאחר מכן הוא ממשיך והבהיר כי הוא רק תורם ל- Yearn Finance ($ YFI), לא היוצר וכעת הוא הפסיק להשתמש בטוויטר כדי למנוע אי הבנות נוספות, כל עוד השימוש בחשבון הפריסה שלו (מה שהופך את הפרויקטים החדשים שלו לאלתר. ניתן לעקוב אחריו ומכאן להתחיל את ה- FOMO).

הוא מסתיים במחשבותיו האישיות על המרחב הזה, שמעניקות לו רגשות מעורבים שהוא לא באמת יודע לבטא. אנו רואים גם חוסר אמון שמתגבר בקרב הקהילה וכי לאחרונה שמענו גם שמועות על קבוצה של משתמשי DeFi שמתאגדים ו מתכנן לתבוע אותו על מה שקרה.

אנו מבינים שהדברים מצטברים במוחו, ויוצרים עוד יותר בלבול לגבי העתיד שצפוי לו.

יותר ויותר חברות שמשקיעות בביטקוין

אוצרות ביטקוין בחברות בורסאיות

רשימת החברות הציבוריות המשתמשות בביטקוין כנכס עתודה גדלה מיום ליום. בספטמבר 2020 גילינו כיצד Microstrategy הצליחה להגדיל את אחזקותיה ליותר מ- $ 435 מיליון דולר של ביטקוין, וזה פשוט הראה לנו שוב איך Crypto עדיין לא כלום בהשוואה למימון המסורתי מבחינת מספרים. מנכ”ל החברה, מייקל סיילור, צייץ בטוויטר: “כדי לרכוש 16,796 BTC, נסחרנו ברציפות 74 שעות, וביצענו 88,617 עסקאות ~ 0.19 BTC כל 3 שניות”, מה שתורגם בכ- 39,414 דולר BTC לדקה.

התוספות האחרונות למשחק הקריפטו היו סטון רידג ‘, שחשפה א השקעה של 115 מיליון דולר (חלק מסחרור מיליארד דולר), וכיכר, שהשקיעו 50 מיליון דולר. המנכ”ל שלה, ג’ק דורסי, ידוע כבר מעט זמן בתומך בביטקוין.

עם כל השמות הגדולים האלה שסומכים על התוצאה העתידית של הביטקוין, מי אנחנו שנפקפק בשיקול הדעת שלהם?

DCEP – בודק את המטבע הדיגיטלי של סין, סגנון הגרלה

המטבע הדיגיטלי הלאומי של סין DCEP עובר כעת בדיקות בקרב הציבור בשנזן. הממשלה בשנזן מסרה 10 מיליון יואן בניסוי לבדיקת המטבע הדיגיטלי שלהם, שאינו מטבע קריפטוגרפי מסורתי כפי שאנו בדרך כלל מדמיינים אותם מכיוון שהוא מרכזי ונמצא בשליטת בנק העם הסיני..

לאחרונה תושבי שנזן הצליחו להירשם להגרלה בכדי לקבל בדיקת DCEP בחינם. ההגרלה נרשמה כמנוי יתר על המידה ורק 2.61% ברי מזל הצליחו לשים את ידם על 200 דולר יואן (כ- 30 דולר ארה”ב) של DCEP להוציא בחנויות ייעודיות.

אם אתה רוצה לדעת יותר על מה זה DCEP, עיין במאמר שלנו.

אירועים קרובים

19 באוקטובר 06:00 בבוקר: פרוטוקול הזרקה ($ INJ) תביעת הכרטיס תיפתח ב- Binance Launchpad. פרטים נוספים כאן.

19 באוקטובר 14:00: המסחר נפתח עבור CryptoLocally ($ GIV) ב- Bithumb.

20 באוקטובר 8:00 בבוקר: הכרטיסים הזוכים לפרוטוקול הזרקת יוכרזו.

21-22 באוקטובר: Life Blockchain 2020 (מוסקבה)

22 באוקטובר: מכירת אסימונים מתחילה ל הגרף ($ GRT) למשתתפים שכבר רשומים.

* כל הזמנים רשומים ב- UTC אלא אם כן צוין אחרת.

ראה כאן את הנושאים האחוריים של העלון שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector