סיכום חדשות על חילופי מטבעות לשנת 2020

לאחר המאמר שלנו ב- Roundup משנת 2020, בו סקרנו את המגמות הגדולות ביותר השנה, בואו נצלול עמוק יותר למה שקרה בעולם חילופי הצפנה..

הזינוק של Defi ו- DEX שלה (מרכזיות מבוזרות) קרס את נפחי ה- CEX (מרכזיות מרכזיות) בצורה דרסטית. אם Uniswap הוא המלך המובהק של DEX, אותו דבר אנו יכולים כנראה לומר עבור Binance בקרב CEX, שם הוא מוביל בשני הדירוגים של ספוט ונגזרות. אך המאבק בבורסות מבוזרות רק התחיל ויש צורך ברעיונות ומושגים חדשים כדי לעמוד בקצב התחרות.

כפי שנראה, ה- CEX שהצליחו לעמוד בקצב טוב יותר נגד Defi הם אלה שניסו וחידשו הכי הרבה, לפעמים בהשראת ישירות מ- DEX..

Uniswap

Uniswap הוא הזוכה המובהק בין כל סוגי הבורסות בשנת 2020.

Uniswap TVL בשנת 2020Uniswap TVL בשנת 2020

ה- TVL שלה (הערך הכולל הנעול) זינק ממש במחצית השנייה של השנה והגיע ליותר מ -3 מיליארד דולר בנובמבר לפני צניחתו כאשר מאגרי UNI $ הסתיימו בהענקת תגמולים לספקי הנזילות..

Uniswap היה כל הזמן הדקס הנפוץ ביותר בקריפטו ועזר מאוד לצמיחה של דפי. זהו המקום שבו ניתן למצוא רישומים חדשים והנזילות העמוקה ביותר באת’ריום. אם אתה מחפש אסימון ERC-20 קיים, אתה יכול להיות בטוח שהוא קיים. כל אחד יכול לפתוח בריכה חדשה, זה פשוט כמו לספק כמה אסימונים בתוספת קצת Ethereum בפלטפורמה, וזה נעשה. 

ל- Uniswap אין פקודת הזמנות: הפלטפורמה נשענת על מערכת AMM (Automatic Market Maker) שתספק נזילות מסחר. למרות שטהרנים עשויים לפספס ספרי הזמנות, AMM הוכיחה את עצמה כדרך חדשה ומוצלחת להחליף אסימונים.

בספטמבר, הפלטפורמה חילקה 150 מיליון דולר UNI (אסימון הממשל החדש שלהם) לכל מי שבא במגע עם האתר, בין אם רק החלפה או איגום נזילות. לפחות 400 אסימונים נשלחו לכל משתמש, בשווי של כ- $ 1500 בשעות הראשונות לקיומו (עבור בעלי מטופלים, הערך הושלש במהלך היום).

ירידת אוויר זו משכה כל כך הרבה תשומת לב לפלטפורמה שפרוטוקולים אחרים עשו או מתכננים לעשות את אותו הדבר בעתיד הבא. עם Uniswap V3 וכל החידושים שצפויים להתפרסם די בקרוב, חלקם יכולים רק לתהות לאן $ UNI יכולה להגיע!

אם מישהו מכם ישן במהלך החודשים האחרונים ועדיין לא תבע את האסימונים שלו, תוכלו לעקוב אחר מדריך הווידיאו שלנו כאן!

פוסטר יוטיוב כיצד לתבוע UNI בחינם ב- Uniswap

בינאנס 

בינאנס הצליחה להישאר ה- Cex הגדול ביותר לנפחים, עם ATH יומי של 15 מיליארד דולר במסחר נקודתי ושל 37 מיליארד דולר בחוזים עתידיים (עלייה של 34 מיליארד בהשוואה לשנת 2019!). היא שומרת על המיקום הראשון בשני הדירוגים.


חלק מההצלחה שלהם נובע מיוזמות רבות שהציגו במהלך שנת 2020.

באפריל הציגו Binance את הכרטיס שלהם (בהמשך רכשה Binance גם את Swipe, ארנק דיגיטלי רב נכסים ופלטפורמת כרטיסי חיוב של ויזה), הנתמכת כיום ביותר מ -180 מדינות..

אחד החידושים החשובים ביותר בשנה הוא “Launchpool”, המאפשר למשתמשים לחוות אסימונים חדשים כמו ב- Defi. סטייקרס יכול לצבור תגמולים לפני רישום שיקרה ישירות ב- Binance לאחר מספר שבועות (בדרך כלל). יתר על כן, Launchpool מציעה סכום של אסימון יחיד, כך שמשתמשים אפילו לא צריכים להיזהר מפניהם הפסד בלתי קבוע. פרויקטים כמו פרוטוקול בלה ($ BEL), פלמינגו ($ FLN) ו- WING $ הוצגו באמצעות Launchpool.

חודש ספטמבר היה חודש נהדר עבור בינאנס. תחילה הם השיקו את Binance Smart Chain, בלוקצ’יין שנוצר כדי לרוץ במקביל ל- Binance Chain, שם devs יכולים ליצור חוזים חכמים ופתרונות Defi. לאחר מכן הציגה הבורסה מיד את “Liquid Swap”, פלטפורמת מסחר חדשה המאפשרת למשתמשים להפיק את היתרונות של Defi, עם מוצר ה- AMM הראשון בכל CEX אי פעם. משתמשים יכולים לאגד את כספם על החלפת נוזלים המשתכרים עמלות מסחר כמו ב- AMM DEX. 

במקביל, מעבדות Binance, זרוע המיזם של הבורסה, המשיכה להשקיע בפרויקטים חדשים להעצמת הצפנה. הם עזרו, בין היתר, 1 אינץ ‘, דודו ומתמטיקה.

בהערה צדדית, לאחר השקתה של Binance US בשנת 2019, פלטפורמת “.com” מעניקה אט אט התראה של 14 יום ללקוחות אמריקאים (הן אלה שעברו דרך KYC והן אלה שפשוט נכנסים לאתר מתוך הארץ. מייעץ למשוך כספים לפני חסימת החשבון. נראה שלקוחות המשתמשים ב- VPN הם “בטוחים” כרגע.

FTX

Ftx, בורסת הנגזרים הידועה בהובלתו של סם בנקמן-פריד הכל-כך, בוודאי נמצאת בקצה החדש בקרב CEX השנה. הצוות עבד קשה מאוד בניסיון לצפות מגמות והם נראים ממש טובים בלתת ללקוחות את מה שהם קיוו לו.

“מדוע עלינו לסחור בהצפנה ובמניות בבורסות נפרדות?” זה כנראה מה שסם שאל את עצמו בשלב מסוים. אז, לא נאמר יותר ממה שנעשה, התשובה עלתה: מניות מסומנות. שתי השותפויות עם CM-Equity (גרמניה) ו- Digital Assets AG, DAAG (שוויץ), הכריעו להישג. למרות שסחר במניות ב- FTX נראה דומה למסחר בקריפטו, חשוב לשים לב להבדל.

“CM- אקוויטי הוא מוסדר לחלוטין בגרמניה, ומוסד פיננסי מורשה רשאי להציע מוצרים אלה. כל משתמשי FTX העוסקים בסחר במניות מסומנות עשויים גם הם להפוך ללקוחות של CM-Equity, ולעבור דרך ה- KYC והתאימות של CM-Equity. יתר על כן, ניתן לעקוב אחר כל פעילות המסחר לצורך התאמה על ידי CM-Equity. CM-Equity מחזיקה את המניות בחברת תיווך של צד שלישי. CM-Equity (לא FTX Trading בע”מ) מספקת את שירותי התיווך “.

שלא כמו בשווקים המסורתיים, מניות ה- Tokenized של FTX יהיו סחירות 24/7, ונכון לעכשיו הן מעל 50, ביניהן נטפליקס, פייסבוק, אפל ואמזון..

גם FTX.US (הזרוע האמריקאית) שמה את עצמם (ואת הלגיטימיות של מטבע החוץ) בעיני הציבור כאחד התורמים הבכירים של קמפיין הנשיאות הדמוקרטי של ביידן. במיוחד סם תרם 5,22 מיליון דולר. למרות שהסיבות האמיתיות נותרו ככל הנראה לא ידועות, אנו מקווים שזה יסמן צעד לעבר הכרה בקריפטו על ידי הרשויות.

אחרון חביב, אנחנו לא יכולים לשכוח להזכיר שאותו צוות שעומד מאחורי FTX אחראי על יצירת פרויקט סרום, אחד הדקסים המוצלחים ביותר שאינו ETH, המבוסס על רשת סולנה (המטפלת סביב 50,000 כפיות).

פוסטר יוטיוב קבלו את חפירת הפנים האחרונה על התרחשויות עולם הקריפטו עם סם בנקמן-פריד (FTX, Alameda, Serum)

Sushiswap

Sushiswap הושק באוגוסט כמזלג של Uniswap בתוספת תגמולים של המייסד האלמוני השף נומי. היינו אז בשיא “קיץ שור הדפי” וההצלחה הייתה פתאומית. ה- TVL שלה זכה למתיחה גדולה, אך דרמה מסוימת הייתה אמורה לקרות. שבוע לאחר מכן, הסיר האלמוני את הנזילות שלו ומכר ETH בשווי של 14 מיליון דולר, והחל ירידת מחיר של 50% +. באותה נקודה הוצעה הצעה של סם בנקמן-פריד להיכנס ולהסיר את השף נומי מהפרויקט.

מאז הגיעו שיאים ושפל, אך Sushiswap הוא עדיין ה- DEX השני של TVL (כ -33% פחות מ- Uniswap) ואחד המצליחים ביותר. רבות הן השותפויות ויועציו הם מהטובים ביותר שקריפטו יכול להציע. למרות שיש כאלה שלא ישכחו כי סושיסאפ ממש “גנב” נזילות מ- Uniswap, והעביר בריכות לפלטפורמה שלהם ובכך הפחית את ה- TVL של Uniswap באופן דרמטי, רבים מוכנים להמר שהפרויקט הזה כאן כדי להישאר..

הר גוקס

15 בדצמבר היה תאריך היעד של נושי חילופי הר גוקס לקבל סוף סוף חלק מכספי ההפסד שלהם לאחר שנים. הבורסה איבדה שוב ושוב מטבעות קריפטוגרפיים בין 2011 ל -2014, כאשר הגישה בקשה לפשיטת רגל. 140,000 $ BTC (כמעט 4 מיליארד דולר נכון לעכשיו) נמצאו מאז ויש לשלוח אותם למשתמשים כהחזרים חלקיים.

לפי החשד של רבים, נראה כי המועד האחרון לא כובד והנושים עדיין מחכים לכספם. לפני מספר ימים מישהו ציין עסקה מארנק Mt.Gox, דבר שהוביל רבים מאמינים שההפצה החלה בפועל.

למרבה הצער זה לא היה הארנק של תוכנית השיקום של הר גוקס, אלא הארנק הקר F2Pool. לא היה אישור לכך שהנושים קיבלו קרן כלשהי.

שוקי BTC חשפו בטעות את שמות המשתמשים וכתובות הדוא”ל שלהם 

BTC Markets, בורסת קריפטו אוסטרלית, שלחה בטעות סבב אימיילים שיווקי. במהלך פעולה שגרתית, במקום לשלוח דוא”ל באופן אינדיבידואלי ללקוחותיהם, הנתונים האישיים נחשפו בשדה “אל”. הודעות הדוא”ל נשלחו בקבוצות כך שכל נתוני משתמשים נראו על ידי 999 אנשים אחרים.

הטעות לא פגעה באופן ישיר במידע הגיוני כגון סיסמאות כך שהכספים נותרו בטוחים, אך סוג שגיאה זה הוא דבר שיכול בהחלט להדאיג את מאמצים הקריפטו ואולי לגרום להם לשנות פלטפורמה. משתמשים לא רוצים שזרים יכירו בבעלותם קריפטו, ואנו מקווים שטעות מסוג זה לא תחזור על עצמה.

קראקן, ה- fהראשון לזכות באישור אמנת הבנק בארה”ב.

קראקן היא בורסת הקריפטו-מטבעות הראשונה בעולם שקיבלה אושר כמוסד פיקדון למטרות מיוחדות (SPDI) על ידי מדינת ויומינג. “Kraken Financial”, זה השם, היא “חברת הנכסים הדיגיטליים הראשונה בהיסטוריה של ארה”ב שקיבלה אמנת בנק שהוכרה על פי החוק הפדרלי והממלכתי, והיא תהיה הבנק האמריקני המוסדר הראשון שיספק לקיחת פיקדונות, משמורת ונאמנות. שירותים לנכסים דיגיטליים ”.

הבורסה תאפשר ללקוחותיה לבנק בצורה חלקה בין נכסים דיגיטליים למטבעות לאומיים ותוסדר בצורה דומה לבנקים אמריקאים אחרים. ה- SPDI הוא “בנק משמורת” אך לנכסים דיגיטליים (כגון מטבעות קריפטוגרפיים) והוא נדרש על פי החוק לשמור תמיד על מאגר של 100% מהפיקדונות FIAT שלו..

חילופי הואובי

הכל התחיל בעסקאות גדולות של USDT (ומטבעות אחרים) שנצפו בכניסה והחוצה מהבורסה, הגדולה ביותר בסין, ב -2 בנובמבר. במקביל, השמועות על עצירתו של אחד מיו”ר הגבירו את ה- FUD שהוביל לירידה חדה במחיר של $ HT, אסימון הואובי, ולמהר למשוך דולר דולר מחוץ לפלטפורמה. חילופי הדברים הכחישו אז את כל ההאשמות והמצב חזר לקדמותו בימים הבאים.

מידע נוסף ניתן למצוא במאמר זה.

אוקקס

סקרנו בהרחבה את סיפור אוקקס במאמרנו המתפתח.

ב -16 באוקטובר כל הנסיגות נעצרו לפתע על הרציף וההשעיה נמשכה עד ה -27 בנובמבר, כאשר כל הפעולות נפתחו מחדש ללא הגבלות. כפי שאושר בהמשך, הסיבה המקורית הייתה אחד מבעלי המפתחות הפרטיים של הבורסה בשיתוף פעולה עם הרשויות. לכן הוא לא היה מסוגל להשלים את תהליכי ההרשאה הדרושים לאפשר עסקאות חיצוניות.

כוכב שו, האדם שהוחזק במעצר על ידי המשטרה, נחקר בגין עניינים שלא קשורים לחילופי דברים. שו סייע לכאורה לרשויות (הוא חזר כעת לפעילות עסקית רגילה) בנוגע לכספים שלווה מבנק מחתרת שנאנסי בשנת 2019.

קוקין

קוקין, אחת מחילופי הקריפטו המובילים בהונג קונג, סבלה מפרת אבטחה ב -26 בספטמבר. הסכום הכולל שנגנב, סכום עצום של 281 מיליון דולר ב- BTC, מטבעות דולר BSV $ ומטבעות אחרים, הוא אחד הגדולים בהיסטוריה של הצפנה. ההאקר (או האקרים) הצליח איכשהו להשתלט על המפתחות הפרטיים של הארנקים החמים של הבורסה המרכזית, והשיג את היכולת להעביר כספים. לאחר מכן הוא נסוג והחל לזרוק אותם ל- DEX. קוקואין העביר מיד את שאר הכספים לארנקים חדשים והשהה את כל ההפקדות והמשיכות.

נראה כי המפתחות הפרטיים של ארנקים חמים של קוקין לא הוחלפו במשך יותר משלוש שנים ברגע הפריצה, וזהו אישור נוסף לכך שהמשפט המפורסם “לא המפתחות שלך, לא הקריפטו שלך!” הוא ירוק עד.

עלינו לקוות כי כל ההתקפות הללו יעזרו לטווח הארוך, ויאפשרו הליכי אבטחה מחמירים יותר על ידי חילופי מכירות ופלטפורמות, הכרחי אם המטרה הסופית של הצפנה היא אימוץ המיינסטרים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map