שנת 2020 הייתה שנה מטורפת לכולם ובאותה מידה עם מטבעות קריפטוגרפיים. לאחרונה Bitcoin קיבל את כל תשומת הלב התקשורתית לאחר שהגיע לשיאים חדשים בכל הזמנים לראשונה מאז 2017. אז אנו בוחנים ונסכם את החדשות החשובות ביותר של מטבע החוץ, הביטקוין ואיתריום בשנת 2020!

ביטקוין מנפץ ATH ישן!

כולנו ייחלנו לזה ועכשיו, סוף סוף, זה קרה. לאחר התנגדות ראשונה סביב צמרת 2017 הקודמת, סוף סוף ביטקוין מצא מספיק כוח בכדי לבסס שיאים חדשים בכל הזמנים של מעל $ 26,000 דולר!!!

לראשונה מזה שלוש שנים כל בעלי ה- BTC $ נמצאים כעת ברווח, כאשר מיליונרים חדשים צצים בקצב מהיר. יתר על כן, אם היינו מסתכלים על הנכסים המניבים את הביצועים הטובים ביותר בעשר השנים האחרונות, ניתן היה מיד להבחין בכך שביטקוין עשה ביצועים טובים יותר מכל נכס אחר 8 פעמים מתוך 10, עם תשואה מצטברת מדהימה בסדר גודל של מיליונים.!

זו לא הפתעה עבור כל חובבי הקריפטו שהצטברו במשך כמה חודשים כשהמחירים היו מתחת ל 10,000 דולר ארה”ב וכעת הם מוכנים לרכב על רכבת ההרים לעבר שטח חדש שלא נחקר!

אבל עם כל הייפ, יש גם מלכודות! הנה דבר אחד שעליך להימנע ממנו בקריפטו.

פוסטר יוטיוב אל תעשו זאת בקריפטו

חברות הנסחרות בבורסה ומשקיעים מוסדיים ממשיכות להגדיל את החשיפה לקריפטוגרפים

ניתן לראות בשנת 2020 את השנה בה המשקיעים המוסדיים הגיעו צעד נוסף קדימה באישור פומבי של עניין בקריפטו. בעוד שההשקעות שלהם בקריפטוגרפים בדרך כלל עדיין מסתכמות באחוז קטן מתיקי התיקים שלהן, זהו אות ברור כי המשקיעים רואים בביטקוין מטבע מילואים לגידור מפני כספי פיאט מסורתיים וכאפשרות שאין להכחישה לגוון את החשיפה הכוללת שלהם. ענקיות הפיננסים הללו הן משקיעות חכמות, ולכן בהחלט הן אלו שצופים בהן.

אוצרות ביטקוין, בקרו https://bitcointreasuries.org/index.html לרשימה המלאהאוצרות ביטקוין, ביקור https://bitcointreasuries.org/index.html לרשימה המלאה

ממש ברגע זה, אמון הביטקוין האפור (GBTC) קובע את הקצב בדירוג אימוץ הביטקוין עם 2.60% מדהימים מההיצע הכולל של הביטקוין..

עם זאת, החברה שהייתה הציבורית ביותר לגבי תוכנית צבירת הקריפטו שלה בחודשים האחרונים היא בהחלט Microstrategy. מנכ”ל מייקל סיילור שלה חזר שוב ושוב צייץ חדשות שמעדכנות את המשקיעים שלו. עם יותר מ -400 מיליון דולר בשווי שנרכש אך ורק במהלך הקיץ האחרון, החברה מחזיקה כיום ביותר מ -40000 ביטקוין בתיק שלהם..

לא רק משקיעים ציבוריים נפתחים לקריפטו. לאחרונה Paypal הציגה תשלומי קריפטו בתוך האפליקציה שלהם. משתמשים יכולים כעת להמיר באופן מיידי את נכסי הפיאט שלהם לרכישה ולמכירה של פריטים באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. למרות שהם למעשה לא נותנים בעלות על המטבעות הבסיסיים (ניתן להשתמש בהם רק בתוך Paypal) ולא ניתן להעבירם לארנקים אחרים, אנו בטוחים שזה עדיין השלב ההתחלתי של אימוץ ההצפנה על ידי פלטפורמות מימון מסורתיות..

בדוק את הסיקור המלא בנושא זה במהדורה ה -17 של העלון שלנו כאשר הוכרזו חדשות על קניות BTC גדולות $!

Ethereum 2.0 ETH2 סוף סוף השיקהד


ההמתנה הארוכה זכתה לתגמול ואת’ריום 2 (בשלב 0 שלו), הוא כעת מציאות!

ב -1 בדצמבר 2020 וכמתוכנן, המונט הושק בהצלחה בניסיון הראשון. בתחילה היו חששות כי הסף הנדרש להפעלת השיגור באופן אוטומטי לא יכול היה להיות מושג עד המועד האחרון. עם זאת, כמות האת’ריום שהושקעה בחוזה הפיקדון עלתה לפתע בימים האחרונים שקדמו למועד האחרון, ואישר כי ההייפ סביב ההשקה היה אמיתי וכי היו מספיק תומכים שמוכנים לנעול את האסימונים שלהם במשך חודשים (או אולי אפילו שנים).!

אחת מתכונות המפתח של Ethereum 2.0 ידועה בשם “Sharding”. זה יאפשר עיבוד בו זמנית של עסקאות שישפר משמעותית את המהירות הנוכחית של הרשת, דבר שיצר לאחרונה לא מעט מאבקים למשתמשים בו..

עיין במאמר שלנו על מה זה Ethereum 2.0 ולמה אנחנו יכולים לצפות. יש לנו גם סרטון על 5 דברים שאתם חייבים לדעת על Ethereum 2.0.

פוסטר יוטיוב 5 דברים שאתה חייב לדעת על Ethereum 2.0.

הכל פיננסי מבוזר!

שנת 2020 הייתה ללא ספק שנת הכספים המבוזרים (DeFi). ובעוד שחובבי קריפטוגרפיה רציניים כבר הכירו את זה למדי, בשנת 2020 האימוץ שלה פשוט עבר מיינסטרים. לא יהיה הרבה שגוי באומרו שהכל השנה בקריפטו נסב סביב מימון מבוזר!

ערך כולל נעול ב- Defi 2020 defipulse.comערך כולל נעול ב- Defi 2020 (מקור: defipulse.com)

מה זה DeFi?

ניתן להגדירו באופן מהותי כצורת ניסיוני של מימון עם, כנקודה מרכזית, היעדר כל צורה של מתווכים. המשמעות היא שבנקים, מתווכים וכל אנשי אמצע אחרים מנותקים מכיוון שבלוקצ’יין אינו זקוק להם כדי לעבוד. הכל נשלט על ידי חוזים חכמים, ומכאן שהכל מבוזר. לא כל הפרויקטים עדיין מבוזרים ב 100%, אך הדרך להשגתו נסללה.

ל- DeFi כל מיני פלטפורמות: הלוואות, הלוואות, כיסויים, שווקי חיזוי, מסחר, סינתטיים וכן הלאה..

מכיוון שיש צורך בחוזים חכמים, הבלוקצ’יין שרוב הפרוטוקולים בנויים עליו הוא Ethereum. למרות חולשותיו (מדרגיות), הוא ממשיך להיות הנקודה המרכזית היציבה של “תנועת” DeFi. רשתות אחרות צומחות במהירות מאחוריה, בייחוד Binance Chain Chain (BSC), בעוד אחרות מנסות להגדיל את האימוץ שלהן כמו פולקדות (עם שימוש במצנחים), אונטולוגיה ועוד. גם פלטפורמות צולבות כמו רמפה חמות: חיבור רשתות שונות מהווה צעד נוסף קדימה בסיוע לצמיחה של פיננסים מבוזרים.

עיין ברשימת המאמרים שלנו על פיננסים מבוזרים ו פלייליסט של YouTube DeFi.

חקלאות (תשואה) הפכה למקצוע חוקי לחלוטין

זה לא הרבה אבל זו עבודה כנה

בתוך דפי, בהחלט חקלאות התשואה הייתה הדבר שעל שפתי כולם.

במהלך מה שמכונה “עונת Defi” בקיץ שעבר, המשתמשים האמיצים ביותר קיבלו תשואות אחוז מדהימות שנתיות (APY).

הכל התחיל ביולי 2020, כש- Compound Finance ו- Yearn Finance (שהפכו את אנדרה קרוניה למוכר עוד יותר) כשחקנים ראשיים כשהחליטו להפיץ את אסימוני הממשל שלהם $ COMP ו- $ YFI למשתמשי הפלטפורמות שלהם. אסימונים לממשל, כביכול חסרי ערך, החלו להשיג יותר ויותר ערך המייצג את “כוחו” של הפרויקט הבסיסי. ככל שערכם גבוה יותר כך יוכלו משתמשי ה- APY להיות גדולים יותר. אסטרטגיות חדשות קמו, כאשר “חקלאים” “יקפלו” או ימנפו את תשואותיהם על ידי אספקה ​​והלוואות מספר רב של פעמים. זה אפשרי באמצעות הנכסים המושאלים בכל פעם כבטוחה חדשה להלוואה הבאה. באותה נקודה, “מאניה” של חקלאות התשואה כבר לא הייתה בשליטה וכל פרויקט הקרוב יציע אפשרות לחוות את האסימונים הקנייניים שלהם..

אבל כרגיל, עם תגמולים גבוהים מגיעים סיכונים גבוהים. העיקרים שבהם חקלאים צריכים להתמודד הם מעללי פלטפורמות והפסד בלתי-קבוע, שעלול לגרום לעיתים קרובות להפסדים קבועים! ראה את הסרטון שלנו על אובדן בלתי-קבוע וכיצד להימנע מכך.

פוסטר יוטיוב

לקרוא למישהו קריפטו “מנוון” זה כבר לא עלבון

עם עליית חקלאות התשואה ודפי, נוצרה גם מומחיות חדשה. אנשים מצליחים למצוא פרויקטים ממש לפני או זמן קצר מאוד לאחר שהם רשומים ב- Uniswap, וזורקים לתוכם את כל מה שיש להם. קיצור של “מהמרים מנווונים”, אנשים אלה ש”קופצים “לפרויקטים (בלי הרבה מחשבה בדיוק מה זה או מה זה עושה) מנסים לתפוס את הגל הראשוני ולצבור כמה שיותר אסימונים אלה לפני שאחרים עושים זאת, ואז למכור כאשר הפרויקט נהיה ידוע יותר והביקוש גדל. 

אמנם זה מסוכן מאוד לא רק מבחינת התשואה על ההשקעה, אך קיים גם סיכון להיות “מושך שטיח”. אז כמו בכל הימורים, חלקם זוכים בגדול, אבל חלקם גם מפסידים.

“מושך שטיח” פוגע בארנקנו ובתיאבון שלנו לדפי

ככל שנת 2020 הייתה על דפי, זו הייתה גם השנה של “שטיח מושך”.

היינו עדים לאינספור פרקים של כספים גנובים בחודשים האחרונים, ונראה שהמגמה לא תיפסק בקרוב. האקרים מתפתחים עם חוזים חכמים ומשתכללים בכל פעם מחדש.

הלוואות פלאש היו הדרך המועדפת לספק נצל עד כה. בעיקרון הלוואת בזק היא משהו “לא זדוני” כשלעצמו. המשמעות היא שכל משתמש יכול באופן תיאורטי לקחת הלוואה (מבלי לספק בטחונות כלשהם). התנאי היחיד הוא להחזיר אותו באותה עסקה. אך לפני השלב האחרון הזה, המשתמש יכול לעשות כל מה שהוא מעדיף בכספים המושאלים. לדוגמא, נסו להרוויח מזה כסף! במקרה זה, בסופו של דבר הוא ירוויח את הבזק הזה! קֶסֶם? לא, רק את’ריום (וחוזים חכמים!).

מנגנון זה אפשרי מכיוון שלבלוקצ’יין עצמו אין אפילו “זמן” להבין מה קורה. לאמיתו של דבר, אם ההלוואה אינה מוחזרת בזמן, העסקה פשוט נדחית.

כמובן שכל זה קל יותר לומר מאשר לעשות, וזה לא משהו בהישג ידו של מישהו בלבד: זו הדרך בה מתבצעות הבוררות המתוחכמות ביותר. למרבה הצער, זו גם הדרך בה האקרים מתוחכמים הרוויחו את הפגיעות של כמה פלטפורמות Defi.

דוגמאות להתקפות פלאש-לואן היו אלה בהוצאות bZx (שלוש פעמים בסכום כולל של כ -9 מיליון דולר), Value Defi (7.4 מיליון דולר), קציר האוצר (24 מיליון דולר), אקרו (2 מיליון דולר) ו- Protocol Protocol (7 מיליון דולר) ), ועוד הרבה פרויקטים אחרים פחות מוכרים.

DEX- המתמודד החדש בעיר

השנה חלה המון דרמה בקרב הבורסות הריכוזיות (CEX) אך הן גם נתקלו במתמודד רציני, הבורסה המבוזרת (DEX). בורסות מבוזרות הבטיחו משמורת עצמית על כספים (כלומר פחות סיכון לפריצות) ופתחו עולם חדש לגמרי של “צלילה של dumpster crypto”.

כרכים של דקס חודשי על ידי פרויקט duneanalytics.comכרכים של דקס חודשי לפי פרויקט (מקור: duneanalytics.com)

מכיוון שדפי צמחה באופן אקספוננציאלי בשנת 2020, כך גם השימוש ב- DEX. בורסות מבוזרות כמו Uniswap ו- Sushiswap מסתמכות בעיקר על מערכת AMM (Automatic Market Making) שתספק לסוחרים את הנזילות הדרושה להפעלה. הכספים מאוגדים יחד ואלגוריתם אחראי על השליטה בעקומת המחירים.

למרבה הצער מערכת זו אינה מושלמת, ובעיות כגון החלקה גבוהה עדיין אמיתיות ברוב המקרים. הבדל מרכזי בחילופי מרכזים הוא אי קיומם של ספרי הזמנות. זה בעיקר בגלל שלאת’ריום אין באמת את היכולת הדרושה להתמודד עם זה. ישנן פלטפורמות שמאפשרות הזמנות הגבלה (Exchange 1Inch למשל) אך עדיין יש עבודה לעשות. זו הסיבה שבגללה אנו רואים בורסות שנבנות ברשתות אחרות כמו Project Serum. DEX זה מציע חווית CEX-simil בבלוקצ’יין סולאנה (מסוגל להתמודד עם הרבה יותר עסקאות בשנייה מאשר אתריום).

NFTs: הכנסת אוספי אמנות לעידן הדיגיטלי 

מכשירי NFT מקווניםמכשירי NFT מקוונים

אסימונים שאינם פטרייתיים (NFTs) הם קטע קריפטו נוסף שראה אימוץ הולך וגובר במהלך שנת 2020, ורבים מאמינים כי 2021 יסמן את התפוצצותו. הם הפכו פופולריים לראשונה בשנת 2017 עם CryptoKitties, אך כעת נראה שהשוק בוגר יותר מכדי שלא להתייחס אליהם כאל “מם”.

אסימונים שאינם פטרייתיים הם אסימונים ייחודיים שאינם ניתנים להחלפה (תואמים בדרך כלל את תקן ECR-721) ויכולים להיות להם שימושים רבים ושונים מלבד פריטי אספנות. ניתן להשתמש בהם במשחקים (חשוב על רב-המידה של Enjin); שחקנים יכולים לבנות או פשוט לשפר את ה- NFT שלהם בכדי להפוך אותם ליקרים יותר ולהחליף אותם עם גיימרים אחרים. הם יכולים להכניס את האמנות למערכת האקולוגית של הצפנה. אמנים יכולים ליצור את יצירות האמנות הדיגיטליות שלהם ולמכור אותם בבלוקצ’יין בשווקים הזמינים. הידועים ביותר הם Rarible ו- Opensea, שם משתמשים מחליפים NFT באופן דומה להחלפת אסימונים רגילים של ERC-20. כמה מ- NFT היקרים ביותר הועמדו במכירה פומבית במאות אלפי דולרים.

הם גם קשורים בהחלט למושג “טוקניזציה”. תיאורטית ניתן לסמל כל דבר בעולם האמיתי ל- NFT ולהעבירו על הבלוקצ’יין. חשוב על נדל”ן. אתה יכול לספר את הבית שלך ולהשתמש בו כדי לבקש הלוואה כנגד שוויו, או שאתה יכול למכור / להשאיל את הקרקע שלך ולנהל אותה עם הביטחון שהעניק הבלוקצ’יין.!

האם הרגולטורים מגיעים אחרי הצפנה?

בעוד אימוץ קריפטו ממשיך לגדול ברחבי העולם, הרגולטורים מכל מדינה מפנים את האינטרס שלהם לאט אך בהתמדה לקריפטו. הם רוצים לעקוב אחר התפתחות הדברים ולהחליט כיצד לגשת לעניין. אין זה מפתיע שהמוסדות נאבקו רק כדי להחליט אם זה המקרה למיסוי רווחי קריפטו וכיצד לעשות זאת. ברוב המדינות עדיין אין חקיקה ברורה בנושא ומאמצי הקריפטו לעיתים קרובות תוהים מה עליהם לעשות כדי למנוע בעיות עתידיות.

בשנת 2020 ראינו הצעות חקיקה רבות במטרה למלא פערים בתקנות שאחרת ישאירו את המוסדות יותר מדי בנושא. משהו שהם לא יכולים להרשות לעצמם לעשות.

רק בהתחשב במחצית הראשונה של דצמבר, ראינו את חוק אכיפת Stablecoin ואכיפת רישוי בנקים (יציב) ולקרוא על שמועות על FinCEN (רשת אכיפת פשעים פיננסיים) מוּצָע דרישות לגבי השימוש בארנקים המתארחים בעצמם (כמו Metamask). אמנם בהחלט נכון שמיעוט זעיר ממשתמשי הקריפטו מנצלים את האנונימיות (החלקית) שהעניקה הבלוקצ’יין, אך לרוב המכריע אין מה להסתיר והוא חושש לחשוף את פרטיותם אם כל התקנות צריכות למצוא סופיות הסכמה. בנובמבר הציעה הונג קונג תקנות מחמירות נגד חילופי מטבעות קריפטוגרפיים ואף מי שיכול לסחור איתם גם כן.

בינתיים, היינו עדים לדוגמאות של חברות קריפטו המבקשות רגולציה ועמידה בחוק. בספטמבר הוענק לקרקן אישור להיות “הבנק הראשון האמריקני המוסדר, שמספק שירותי פיקדון, אחזקות ונאמנות מקיפים עבור נכסים דיגיטליים”. לפני מספר ימים Coinbase אישר רשמית כי הם סיימו את בקשת ההנפקה הראשונית שלהם (IPO), הנמצאת כעת בתהליך הבדיקה של SEC (רשות ניירות ערך בארה”ב)..

מרוץ המטבעות הדיגיטליים מתחמם

מטבעות דיגיטליים ממשיכים להיות בראש “רשימת המטלות” של מדינות רבות כאשר מדברים על טכנולוגיות קריפטו ותשלומים חדשים.

מטבע דיגיטלי המונפק ישירות על ידי מדינה הוא משהו שונה מהגרסאות האלקטרוניות הנוכחיות של כספי פיאט ויהיה לו יתרון לחבר בין הבנקים המרכזיים למשתמשים הסופיים בצורה יעילה יותר מאשר עכשיו. הפעולות יהיו מהירות וזולות יותר. באירופה, למשל, הכל ינוהל על ידי הבנק המרכזי עצמו. כריסטין לגארד, נשיאת הבנק המרכזי באירופה, נלחמת באופן פעיל למען האירו הדיגיטלי, כפי שמוצג במספר הזדמנויות, והעבודה נמשכת.

למרות שעדיין לא ברור כיצד יורכבו הבלוקצ’יין ופנקס הספרים, חשוב שהפרטיות תישאר במרכז הסכסוך, רבים מאמינים.

בסין DCEP (דigital גמטבע הלקטרוניק פayment, DC / EP) הוציאה את הבנק הממלכתי שלה, ה- People’s Bank of China (PBoC) כבר נמצא בשלב הבדיקות שלה, ואזרחים מן השורה שנבחרו לבדיקה כבר היו אנשים שיכולים להשתמש בו בחנויות ייעודיות ובקמעונאים מקוונים. אנו מסבירים את כל מה שאתה צריך לדעת ב- DCEP.

מוסדות אינם הגופים היחידים העובדים על מטבעות דיגיטליים. $ DIEM, מערכת ההשקעות המבוזרת שנארזה לאחרונה המופעלת על ידי הבלוקצ’יין מאזניים, אמורה להיות מושקת בינואר לאחר שנים של חיים מיוסרים!

סיכום

שנת 2020 הייתה שנה עמוסה במטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת הטכנולוגיה עצמה מתקדמת בצעדי ענק ומאתגרת את האופן בו אנו רואים כספים מסורתיים (למשל DeFi) וכיצד אנו רואים אפילו את המטבע בו אנו משתמשים ביום יום..

ללא ספק מה שהכי מרגש מכולם הוא מחירי הביטקוין והאת’רום שמגיעים לשיאים. זה בהחלט גורם לאנשים לאשר באמונתם שהחורף סוף סוף נגמר, והשוורים מוכנים לצאת.

עם כל ההתפתחויות הללו ופעולות חיוביות במחירים, אנו חושבים שהדברים יכולים רק להשתפר. אנחנו בהחלט נרגשים לראות מה 2021 יביא!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector