חילופי 1 אינץ ‘ הוא צובר בורסה מבוזר (DEX), שנועד לגלגל נזילות ותמחור מ- DEX גדולים לפלטפורמה אחת, ומציע למשתמשים את העסקאות הזולות ביותר, החלקה הנמוכה ביותר וגישה למגוון רחב של אסימוני ERC-20. לפי CoinGecko לבורסה יש תמיכה ב – 152 מטבעות וב – 158 צמדי מסחר והיקף כולל של מעל 4 מיליארד דולר. אנו מסתכלים גם על יצרנית השוק האוטומטית של הבורסה (AMM) -Mooniswap ועל הצ’י גסטוקן שלהם.

סיכום

 • 1 אינץ ‘הוא צובר DEX שאינו משמורן, כאשר כל העסקאות מתבצעות במסגרת עסקה אחת מהארנק מבוסס המשתמש ב- Ethereum..
 • מכשירי DEX פופולריים המשולבים בפרוטוקול 1 אינץ ‘כוללים את Oasis, רשת Kyber, Uniswap, Mooniswap, Balancer ועוד רבים אחרים. משמעות הדבר היא שמשתמשים יכולים להחליף בין כמעט כל סוג של אסימון ERC-20.
 • האסימון המקורי של 1INCH הוא גם אסימון ממשל וגם אסימון שירות.
 • לפלטפורמה יש אסימון גז משלה “צ’י” שיעזור למשתמשים, במיוחד סוחרים מנוסים וארביטראז’רים, להפחית את עלויות הדלק לעסקאות..
 • צוות 1 אינץ ‘הציג גם את Mooniswap, יצרנית שוק אוטומטית מהדור הבא (AMM) עם יתרות וירטואליות, המאפשרת לספקי נזילות לתפוס רווחים שנלכדו אחרת על ידי ארביטראז’רים..

בואו נסתכל על כמה מתכונות Exchange 1 אינץ ‘בפירוט.

סקירה כללית

מכשירי DEX הופכים פופולריים יותר ויותר בקרב משתמשים עם יתרונותיהם המגוונים לעומת עמיתיהם הריכוזיים, כלומר משמורת עצמית, אבטחה מוגברת, רישום אוטונומיה ומגוון מטבעות..

עם זאת, חלק מהחסרונות העיקריים הם בצורה של פנקסי הזמנות דקים עם נזילות נמוכה המובילים להחלקה גבוהה ולביטול עסקאות יקר. יתר על כן, מכיוון שכל הזמנה מוגשת לבלוקצ’יין, כל אחד יכול לראות עסקה לפני שהיא ממוקשת. נראות זו מותירה כל סחר רגיש ליירוט מכיוון שרצים קדמיים יכולים לשלם מחיר דלק גבוה יותר כדי לתמרץ את הרשת לכרות תחילה את העסקה שלהם..

1inch Exchange הוא צובר DEX שאינו משמורן, שמטרתו להתמודד עם נושאי ספר ההזמנות הדק וההפעלה הקדמית.

משתמשים יכולים להחליף וכן לבצע הזמנות הגבלה למגוון רחב של אסימונים.

הוא נועד לגלגל נזילות ותמחור מכל ה- DEX העיקריים לפלטפורמה אחת ולכן ניתן לפצל עסקאות באמצעות 1 אינץ ‘על פני בורסות, כדי למזער החלקה ולספק את התמחור הטוב ביותר האפשרי עבור הסחר הרצוי. Mooniswap, Oasis, Kyber Network, Uniswap, 0x Relays ואחרים משולבים כולם בפרוטוקול 1 אינץ ‘.

המחיר והנזילות הזמינים מכל פלטפורמה מוצגים בבירור למשתמש, יחד עם דמי גז. זה חוסך למשתמש גם זמן וגם קליקים, ונמנע מהצורך לפתוח מרכזיות מרובות ולהעריך את ספרי ההזמנות.

איך עובד חילופי 1 אינץ ‘?

1inch Exchange הוקמה במאי 2019 על ידי סרג’י קונץ ו אנטון בוקוב, שני מפתחים רוסים שהתכנסו לביקורת חוזים חכמים. לפני שהקים 1 אינץ ‘השתתף הצמד וזכה במספר פרסים בהאקתונים עבור MakerDAO, Set Protocol ורשת קיבר.

כדי להתחיל, בקר https://1inch.exchange/

כיצד להחליף אסימונים

ה- 1inch.Exchange יקבל את פניכם עם הממשק הבא עם אפשרות להחלפת אסימונים:

החלף אסימוניםהחלף אסימונים


אתה יכול לבחור באילו מכשירי DEX שונים תרצה להציב את הצעת ההחלפה שלך. זו התכונה המגדירה שמעניקה למשתמשים גישה לספר הזמנות גדול בהרבה ממה שהיה זמין אחרת במכשירי DEX בודדים.

משתמשים מחברים את ארנק Ethereum שלהם על ידי לחיצה על כפתור “ארנק התחבר” הצהוב. לאחר החיבור, המשתמשים יכולים לבחור אילו נכסים הם רוצים להחליף, ואת התעריפים הטובים ביותר הזמינים. הם יכולים גם להפעיל / להשבית מרכזיות ספציפיות, בהתאם להעדפותיהם. גוללים למטה, משתמשים יכולים גם להציג את שער החליפין בכל פלטפורמה בודדת, כמו גם כמה זה משתנה מהמחיר הטוב ביותר.

מוצג שער החליפין בכל פלטפורמהשער החליפין בכל פלטפורמה מוצג והפרש עם המחיר הטוב ביותר

לאחר בחירת הנכסים והסכום להחלפה, כדי להמשיך בסחר, לחץ על “החלף עכשיו”.

אמת את החלפת האסימונים שלךאמת את החלפת האסימונים שלך

לאחר מכן יתבקש משתמש לאשר את סחרו. וודא שהפרטים נכונים, ואז בחר “אמת”.

לאשר עסקה בארנקאשר עסקה בארנק

לבסוף, המשתמש יצטרך לאשר את העסקה בארנקו, והסחר יעובד בבלוקצ’יין.

העסקה מוצלחתהעסקה מוצלחת

כיצד לבצע הזמנת מגבלה

משתמשים יכולים גם לבחור לבצע הזמנת מגבלה בבורסת 1 אינץ ‘על ידי לחיצה על האפשרות הימנית העליונה לצד החלפה:

בצע הזמנת מגבלהבצע הזמנת מגבלה

הימור אסימונים על 1 אינץ ‘

יתר על כן, על ידי לחיצה על הכרטיסייה “הרווח” לצד הגבלת ההזמנה, 1 אינץ ‘מספק פלטפורמה המאפשרת למשתמשים להימור באסימונים ולאסוף הכנסות ממספר מאגרי נזילות כמו Aave, Compound, Uniswap, Balancer, Mooniswap, וכן הלאה..

אסימוני ההימורתכונת הרווח מאפשרת למשתמשים להימצא אסימונים בבריכות נזילות שונות

מרבית היישומים המבוזרים (dApps) מבקשים מהמשתמשים לאפשר לאפליקציה לתקשר עם הארנק שלהם.

מכיוון ש- 1 אינץ ‘הוא יישום שאינו משמור, הוא צריך לתקשר באופן רציף עם ארנקי הצפנה השונים.

שיחות 1 אינץ ‘שילבו תכונה בשם “נעילת אינסוף,”אשר נעילה לאחר, מאפשרת פעילות סחר להתרחש ללא מעצורים. זה חוסך דמי גז בכל פעם שהיישום מתקשר לאמת נעילה. עבור משתמשי כוח שמתקשרים עם פרוטוקולי DeFi, זה יכול בסופו של דבר לחסוך להם הרבה כסף.

דמי חליפין של 1 אינץ ‘

חילופי 1 אינץ ‘אינם גובים דמי משיכה. העמלה היחידה היא דמי רשת שנגבים מהבורסה שהמשתמש מעביר (למשל Uniswap, Kyber Network וכו ‘), שגובהם תלוי במחיר הדלק בזמן ביצוע העסקה. מכיוון שעמלה זו גובה מהבורסה האחרת, 1 אינץ ‘לא נהנה מהעמלה הזו בשום צורה שהיא. עם זאת, למשתמשים יש אפשרות לחסוך עמלות דלק באמצעות Chi GasToken של 1 אינץ ‘.

אסימון 1 אינץ ‘: מה זה?

ב- 26 בדצמבר 2020, המועצה העצמאית של קרן 1 אינץ ‘פרסמה את אסימון 1INCH.

אסימונים בחינם מופצים לקהילה כדי לחגוג את השקת אסימון 1INCH. ארנקים שקיימו אינטראקציה עם אינץ ‘עד השעה 12:00 לפנות בוקר. ב- 24 בדצמבר 2020 (UTC) יקבל אסימונים של 1 INCH בתנאי שהתקיים אחד משלושת התנאים: (1) לפחות סחר אחד לפני 15 בספטמבר 2020; (2) לפחות 4 עסקאות בסך הכל; או (3) נסחר בסכום כולל של 20 דולר ארה”ב לפחות.

האסימון הוא גם ממשל וגם אסימון שירות. כאסימון לממשל, 1INCH ישמש לניהול פרוטוקולי הרשת שלה ובכך לאפשר את שליטתו על פי מודל הארגון האוטונומי המבוזר (DAO)..

כדי להדביק את שלב החקלאות, 1 אינץ ‘גם החלה בתוכנית כריית נזילות חדשה עם 6 מאגרי נזילות (1 INCH-ETH, 1 INCH-DAI, 1 INCH-WBTC, 1 INCH-USDC, 1 INCH-USDT ו- 1 INCH-YFI). זה כדי לאתחל את פרוטוקול הנזילות 1 אינץ ‘באמצעות אסימון 1INCH כאסימון מחבר שירות. כדי לתמרץ אנשים להשתתף, יופצו אסימונים של 1INCH למשתמשים המספקים נזילות לבריכות אלה. יתר על כן, במהלך השבועיים הראשונים של תוכנית זו (כלומר עד ה- 9 בינואר 2021) יופצו 0.5% נוספים מההיצע הכולל של 1INCH לספקי הנזילות..

טקסטים של 1 אינץ ‘

ההיצע הכולל הנוכחי הוא 1.5 מיליארד אסימונים של 1 INCH.

ב- 26 בדצמבר 2020 (כלומר יום ההשקה), 6% מסך ההיצע יונפקו. אסימונים אחרים ימשיכו להשתחרר לאורך זמן באופן הבא:

 • 30% הוקצו לתמריצים קהילתיים אשר יינעלו ויופצו על פני 4 שנים.
 • 14.5% יועברו לצמיחת פרוטוקולים וקרן פיתוח, שתיפתח גם במשך 4 שנים.

האם החלפת 1 אינץ ‘בטוחה?

Exchange 1inch הוא צובר DEX שאינו משמורן. משמעות הדבר היא כי המטבעות הקריפטוגרפיים שלך אינם מוחזקים על ידי הבורסה בשום זמן, בניגוד לחלופות מרכזיות שבהן המטבעות הקריפטוגרפיים שלך נשמרים בארנקים שלהם למסחר. ראוי גם לציין של- Exchange 1inch עד כה יש רקורד ללא רבב של עד כה לא סובל מפריצות או פגיעות..

צ’י גסטוקן

צ’י גסטוקן, המכונה “צ’י” הושק על ידי 1 אינץ ‘ביוני 2020.

הפרויקט החדשני שהוצב לראשונה באירוע “כסף כסף” של DeFi במאי 2020 והועמד לרשות המשתמשים לאחר מכן.

גז דומה לעמלות שהבנקים גובים על העברות כספים. למרבה הצער, כמעט בלתי אפשרי לחזות את גובה דמי הגז המדויקים עקב תנודתיות בשוק. אתה יכול לפקח על עמלת הגז של רשת אתריום על בסיס יומי תחנת דלק את ‘.

מהו ה- Chi GasToken? האם זה באמת עוזר לחסוך עמלות עסקה?

ה צ’י גסטוקן הוא אסימון ERC20 המיועד לשימוש בבורסה 1 אינץ ‘לתשלום עלויות העסקה. צ’י מחובר למחיר הדלק של רשת את’ריום. כאשר מחיר הדלק נמוך, גם מחיר הצ’י נמוך, ולהיפך.

הרעיון דומה למושג האסימון של GasToken אך עם כמה שיפורים: קנייה (הטבעה) צ’י מציל אותך 1% בהשוואה להטבעת GasToken (GST2). ואילו המכירה (הצריבה) של צ’י מצילה אותך 10%, בהשוואה ל- GST2.

Mooniswap: מה זה?

מקבלי שוק אוטומטיים (AMM) הם חוזים חכמים שיוצרים מאגר נזילות של אסימוני ERC20, הנסחרים אוטומטית על ידי אלגוריתם ולא פנקס הזמנות. זה מחליף למעשה פנקס הזמנות מסורתי מסורתי עם מערכת שבה ניתן להחליף נכסים אוטומטית למחיר האחרון של הבריכה.

למרבה הצער, סוחרים שמנהלים חזיתית יכולים לגנוב מספקי נזילות על ידי סחר בתנודות המחירים שהופכות בעיה זו ללא ספק לחשובה.

באוגוסט 2020, צוות 1 אינץ ‘הוציא את יצרנית השוק האוטומטית החדשה שלה (AMM), Mooniswap. AMM חדש זה יכול לשמור על מרבית הכנסות ההחלקה בבריכה על ידי שמירה על יתרות וירטואליות לכיווני החלפה שונים. כאשר מתרחשת החלפה, יצרן שוק אינו מיישם אוטומטית את האלגוריתם הבלתי משתנה ומציג את המחירים החדשים לעסקאות הקרובות. ה- AMM משפר לאט את שערי החליפין של סוחרי ארביטראז ‘, לאורך פרק זמן של כחמש דקות. כתוצאה מכך, בוררים יכולים לגבות רק חלק מההחלקה, ואילו השאר נשארים במאגר המשותף בין ספקי הנזילות. על ידי עיכוב כזה בעדכוני המחירים, יוצרת השוק יוצרת סביבה תחרותית מאוד עבור ארביטראז’ים שמאלצים אותם לבצע עסקאות במחירים פחות רווחיים, אשר בתורם מוסיפים ערך לספקי הנזילות..

הצוות ביצע מספר סימולציות של ביצועי Mooniswap על סמך נתונים בעולם האמיתי והשווה את התוצאות עם Uniswap V2. להלן, תוכלו למצוא את התרשימים המציגים נפח מסחר, החלקה במחיר מצטבר, הכנסות ספקי נזילות Uniswap V2, יחד עם חיזוי הכנסות ספקי נזילות של Mooniswap..

השוואה בין הכנסות מאחסון להחלפההשוואה בין הכנסות Uniswap V2 LP לבין הכנסות פוטנציאליות של Mooniswap LP בבריכות שונות

בממוצע Mooniswap צפוי לייצר 50% עד 200% יותר הכנסות לספקיות נזילות מאשר Uniswap V2 עקב הפניית רווחי החלקה במחירים..

מסקנה: יתרונות וחסרונות של Exchange 1 אינץ ‘

להלן כמה יתרונות וחסרונות של חילופי 1 אינץ ‘בהתבסס על חוויות המשתמש שלנו:

יתרונות

 • הממשק של ה- Exchange ברור מאוד ואינטואיטיבי עם רקורד טוב ללא פריצות עד כה.
 • מרכזיית 1 אינץ ‘אינה גובה דמי משיכה, למעט דמי הרשת.
 • נזילות היא נושא משמעותי בבורסות מבוזרות. לא רק שנזילות נמוכה ב- DEX באופן כללי, אלא שנזילות זו מפוצלת עוד יותר בכמה DEX שונות, ומחמירה את הבעיה שהופכת עסקאות בהיקפים גדולים לרגישים להחמרה משמעותית. 1 אינץ ‘פותר זאת על ידי פיצול הזמנות בין בורסות ובכל זאת שמירה על המסחר בעסקה אחת.
 • צ’י GasTokens עוזרים למשתמשים, במיוחד אלה שנסחרים על בסיס יומי וארביטראז’רים, להפחית את עלויות הדלק עבור העסקאות שלהם.
 • יצרנית השוק האוטומטית החדשה שלהם (AMM) המשמשת ב- Mooniswap מנצלת את החלקות המשתמשים ומגנה על סוחרים מפני התקפות קדמיות..

חסרונות

 • אפילו עם מדריכים מועילים של צוות 1 אינץ ‘, יש עדיין עקומת למידה תלולה לשימוש בתכונות הרבות שיש ל- Exchange להציע. משקיעי קריפטו חדשים מוגבלים למסחר בפלטפורמה זו מכיוון שהיא אינה מקבלת שום שיטת הפקדה פרט לקריפטוסים.
 • תכונת נעילת האינסוף עשויה לשמש נקודת התקפה פוטנציאלית עבור האקרים. אף על פי שנעילת עסקאות אחת אחת בכל פעם יקרה מעט יותר, היא בטוחה יותר מכיוון שמשתמשים לא תמיד מקושרים לפרוטוקול במידה ונפגע.
 • ראינו את הדומיננטיות של Uniswap גדלה מאוד לאורך תקופה קצרה. אם בסופו של דבר DEX בודד יהיה משמעותי בהרבה ממתחריו, תפקידם של צוברי DEX עלול להצטמצם.

לסיכום, אנו מגלים שהיתרונות של בורסת 1 אינץ ‘עולים בהרבה על החסרונות כאשר היא מנסה לפתור כמה מהנושאים הקשים ביותר הפוגעים בצמיחת המערכת האקולוגית של DeFi. הפלטפורמה מכוונת בהחלט לסוחרים עם קצת יותר ניסיון, במיוחד אלה הסוחרים במטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ובמכשירי DEX מרובים. עם הזמן כאשר משתמשים מתגברים על עקומת הלמידה הראשונית וחוויית המשתמש משתפרת בתעשייה זו, 1 אינץ ‘עשוי להתגלות כאחת מפלטפורמות המסחר החשובות ביותר עבור מערכת האקולוגיה DEX המתרחבת במהירות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector