חמשת הברוקרים הראשיים של ביטקוין OTC: סחר ביעילות בכמויות גדולות של ביטקוין

מה הם מתווכי ביטקוין ללא מרשם (OTC)?

ללא מרשם (OTC) הם גופים המאפשרים קנייה ומכירה של כמויות גדולות של ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים. OTCs מציעים יותר שירותים פרטיים ומותאמים אישית למוסדות ולאנשים בעלי ערך נטו גבוה הזקוקים לרמה גבוהה של נזילות ופרטיות. היתרון העיקרי ל- OTC הוא בכך שהם מטפלים מחזורי מסחר גדולים, כגון מסחר של 100,000 $ + USD לְלֹא החלקה במחיר. סוחרי OTC בדרך כלל יצטטו מחיר שביתה עבור כל חסימת ההזמנה עם ביצוע מיידי. זאת לעומת מסחר בבורסות קריפטוגרפיות בהן הזמנות גדולות יגרמו לירידת מחיר עקב היעדר הזמנות קנייה. שולחנות OTC מאפשרים למוסדות ולאנשים בעלי שווי נקי גבוה לקנות ביטקוין מבלי שיהיה להם שולחן מסחר ייעודי.

משרדי OTC יכולים להיות ממוקמים באזור, ומשרתים לקוחות מקומיים או גלובליים. לעתים קרובות ערים מרכזיות כגון הונג קונג, בטוקיו או בניו יורק יש מתווכי OTC המשרתים לקוחות מקומיים. מתווכים אלה יכולים לספק שירותים מותאמים אישית מאוד ואפילו מפגשים אישיים. לעומת זאת, OTCs גלובליים כגון Binance OTC מטפלים בעסקאות דרך האינטרנט.

באופן מסורתי בעולם שוק המניות, שולחנות OTC מקלים על מסחר בניירות ערך שאינם רשומים בבורסות רשמיות, למשל. הבורסה לניירות ערך בניו יורק.

יתרונות המסחר באמצעות מתווך OTC

 • נזילות גבוהה – סוחרים ייעודיים משולחנות OTC יסייעו בהגדלת הנזילות בשוק הכללי. זה אומר שהם יכולים להתמודד עם חסימות הזמנות גדולות
 • מחיר קבוע – מתווכי OTC יעבירו הצעת מחיר לכל חסימת ההזמנה. פירוש הדבר שההזמנות אינן מושפעות מהחלפת מחירים.
 • אפשרויות פיאט קלות – למתווכים יהיו חשבונות בנק מקומיים ולעיתים הם יכולים אפילו לקבל מזומן.

חסרונות המסחר באמצעות מתווך OTC

 • מגוון מוגבל של מטבעות קריפטוגרפיים – לעתים קרובות מתווכי OTC מתמחים בכמה מטבעות קריפטוגרפיים. פירוש הדבר שבניגוד לבורסות, הם לא יציעו יותר מ -100 זוגות מסחר.
 • תהליך מסחר ידני – סוחרים מוציאים להורג על ידי צד שכנגד אנושי. זמני מסחר אלו לרוב יוגבלו לשעות המשרד הרגילות.
 • גודל הזמנה גדול נדרש – לרוב המתווכים יש גודל הזמנה מינימלי, כגון 100,000 דולר ארה”ב הנסחר בפרק זמן מסוים.

כיצד עובדים מתווכי OTC

לשולחנות OTC רשת קונים ומוכרים. העסקאות עצמן מתבצעות על ידי סוחר המתווכים של OTC שיאתר וינחה ישירות עם קונים ומוכרים פוטנציאליים דרך רשתות מחשבים או באמצעות טלפון. זאת בניגוד למסחר בבורסות בהן המחירים וספרי ההזמנות זמינים לציבור. עבור שולחנות OTC, סוחרי הברוקר שלהם ינהלו משא ומתן על מחיר הסחר עבורך. עסקאות גם אינן רשומות בפומבי המקנות לצדדים פרטיות.

לכן, כדי להבין היטב מה קורה בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים חשוב לבחון מה קורה גם בשולחנות OTC. הסיבה לכך היא שעסקאות גדולות מתרחשות עליהם על בסיס יומי.

ביטקוין OTC לעומת בורסות

הבחירה אם להשתמש ב- Bitcoin OTC או Exchange תלויה במידה רבה בהיקף ההזמנות. שחקנים גדולים המעוניינים לקנות או למכור כמויות גדולות של מטבעות קריפטוגרפיים עדיפים להשתמש במתווך OTC. הסיבה לכך היא כי לבורסה אחת (לא משנה כמה גדולה) לא יהיה את הנזילות הדרושה למילוי חסימות הזמנות גדולות. מחקרים הראו כי הזמנות מכירה של 30 מיליון דולר יכולות לדכא משמעותית את מחיר המטבע הקריפטוגרפי, ומכאן לגרום להחלקה של 5-10%. סכום זה גדול בהרבה מהעמלות שגובים מתווכי OTC. היתרון השני של שימוש ב- OTC הוא שהם יכולים להציע לנעול הצעת מחיר מסוימת עם אפשרות להתיישב במועד מאוחר יותר. זה נותן לאנשים גמישות נוספת להעביר כספים מבנקים או לאחסון קר (כגון Ledger Nano X).

עם זאת, תלוי מי אתה, אחד הפוך או החיסרון של OTC הוא שהם אינם שקופים. אז למרות שאתה יכול לנסות לאמוד אם יש זרימת סחר רבה דרך דלפק OTC על ידי קריאת הדוחות שלהם (אם ישנם), אין שום דרך שתוכל לאמת אם הם אמיתיים. מצד שני ניתן לבצע עסקאות באופן פרטי בהשוואה לבורסות.

כיצד לסחור בביטקוין עם מתווכי OTC

מדריך זה מתאר את הצעדים הכלליים הכרוכים במסחר עם מתווכים ללא מרשם. באופן כללי, מתווכים מספקים חוויות עלייה למטוס ולסחר. חשוב לזכור שכל המתווכים ידרשו לאמת את זהותך, המכונה דע את הלקוח שלך (KYC) הַרשָׁמָה. נוסף על כך, המתווכים יוודאו את מקור הכספים למניעת הלבנת הון.

זמן צורך: 3 ימים.


כיצד לסחור עם מתווכי OTC של Bitcoin

 1. הירשם

  הירשם למתווך דרך אתר, דוא”ל, שיחה או פגישה אישית. בדרך כלל הם ישאלו לגבי סוג וכמות המטבעות הקריפטוגרפיים שתרצו למכור.

 2. בעניין

  כל מתווך ידרוש ממך למלא מסמכי העלאה והסתייגות משפטית. הם גם יבקשו ממך לספק סוגים שונים של תיעוד כגון תעודת זהות ממשלתית, הוכחת מגורים והוכחת הכנסה.

 3. לתקשר

  לאחר העלייה למטוס, הם יתנו לך ערוץ תקשורת. בדרך כלל זה כלל פלטפורמת העברת הודעות בה תוכלו לבקש הצעות מחיר עבור הזמנות כגון:

  אתה: “הייתי רוצה לקנות 100 ביטקוין”

  סוחר: “אנו יכולים להציע 100 BTC במחיר של $ 8123 USD ל- BTC”

 4. אשרו סחר

  אתה יכול לבחור אם לקבל את הצעת המחיר או לא. אם אתה מסכים, המסחר אושר באופן מיידי והסחר יספק לך כתובת פיקדון.

 5. סחר הושלם

  לאחר קבלת ההפקדה, ההזמנה לא תבוצע במלואה ותקבל את המסחר שלך

מתווכי OTC מובילים ברחבי העולם

בעת סחר עם מתווכים ב- OTC, חשוב להשתמש רק במתווכים מהימנים ומפוקחים. זה חשוב בגלל גדלי העסקאות הגדולים הכרוכים בכך – אינך רוצה להתעכב או אפילו להונאה מעסקאות. ריכזנו את רשימת מתווכי ה- OTC הגדולים בעולם

OTC ביטקוין בסין ובהונג קונג

מתווכי OTC לביטקוין ממלאים תפקיד חשוב מאוד בסין בגלל איסור ממשלתי על חילופי מטבעות קריפטוגרפיים. בסין, זה כבר לא חוקי להפעיל חילופי מטבעות קריפטוגרפיים בגלל שינוי חקיקה בשנת 2017. זה הותיר בורסה סינית גדולה כאשר OKex, Binance, Genesis Block ו- Huobi פועלות מעבר לים או כמתווכות OTC..

נכון לעכשיו מתווכי Bitcoin OTCs חוקיים בסין. הם פועלים באמצעות חיבור ישיר בין קונים ומוכרים של ביטקוין. עם זאת, מוסדות פיננסיים סיניים כגון עליפאבה של עליבאבא התרחקו מעסקאות OTC, וקבעו כי הם “להפסיק מיד שירותי תשלום רלוונטיים“.

יש כמה דיווחים על @Alipay משמש לעסקאות ביטקוין. כדי לחזור על כך, Alipay עוקבת מקרוב אחר עסקאות ללא מרשם כדי לזהות התנהגות לא סדירה ולהבטיח עמידה בתקנות הרלוונטיות. אם עסקאות כלשהן מזוהות כקשורות לביטקוין או למטבעות וירטואליים אחרים, @Alipay מפסיק מיד את שירותי התשלום הרלוונטיים.

פקיד AliPay הַצהָרָה

ראיון עם ברוקרים OTC

נסע איתי ל בראשית בלוק בהונג קונג כדי לראות מה קורה עם מסחר מאחורי הקלעים ועם OTC (OTC).

הלבנת הון פרטית ופעילות פלילית

אחד החששות הגדולים ביותר של מתווכי OTC ומסחר הוא הסיכון לחשיפה לקרנות פליליות. הסיבה לכך היא ששולחנות OTC שאינם מבצעים בדיקת נאותות נאותה למקור הכספים יכולים לבוא במגע עם מטבעות נגועים. בדו”ח 2020, חברת מחקר קריפטוגרפי Chainalysis פרסמה דו”ח על הלבנת הון בבורסה ובחלל OTC. הדו”ח האשים כמה שולחנות OTC בכך שהם נטלו כספים להלבנה באופן בלתי חוקי עבור לקוחות פרטיים. על מנת להגן על עצמך מפני פעילות כזו, וודא שאתה סוחר עם מתווכים לגיטימיים שיש להם KYC תקין. נוסף על כך, לעולם אל תקנו ביטקוין “מוזל” המוצע ברשתות החברתיות כמו אינסטגרם או פייסבוק.

שאלות נפוצות (שאלות נפוצות)

האם מתווכי OTC יקבלו מזומן?

לרוב למתווכים ב- OTC תהיה אפשרות במזומן – הן לקנייה והן למכירה של ביטקוין. חשוב לזכור שכמות גדולה של מזומנים, נדרשת רישום ל- KYC. נוסף על כך, ניתן לבקש הוכחת כספים.

האם מתווכי OTC דורשים את הזהות שלי?

כדי לציית לחוקים נגד הלבנת הון, מתווכי OTC ידרשו ממך להגיש תיעוד רשמי כגון זהות, הוכחת כתובת, הצהרות חשבון בנק, הוכחת הכנסה או הוכחת כספים..

האם יש מגבלת ביטקוין?

לרוב ה- OTC אין מגבלה מקסימאלית על כמות הביטקוין שאתה יכול לקנות או למכור. גדלי הזמנות של 100 ומעלה BTC הם מקום נפוץ עבור מתווכים אלה. עם זאת, לחלק מהמתווכים יהיה גודל הזמנה מינימלי, כגון 100,000 דולר ארה”ב.

כיצד אוכל לקנות ביטקוין באופן אנונימי (באופן פרטי)?

הדרך הטובה ביותר לקנות ביטקוין ללא שיא היא באמצעות מזומנים או עסקאות עמיתים לעמית. חשוב לזכור שהדבר מכיל סיכון מובנה מכיוון שתצטרך לעשות KYC משלך ואולי להציע הוכחת כספים בעתיד..

האם יש תעודות סל עבור אלטקוי?

ישנם שירותי OTC עבור אלטקוינים ואפילו מטבעות שטרם רשומים בבורסות. OTCs אלה יפעלו בדומה לשדכן – התאמת מוכרים וקונים של נכס מסוים. דוגמה אחת כזו היא סילברוויי – פלטפורמת עסקאות OTC ופלטפורמת צבירת עסקאות.

כיצד אוכל לגלות את הנפחים שמטופלים על ידי OTC?

תעודות סל אינן מחויבות לספק נתוני מסחר כגון נפחים יומיים, מחירים או פנקסי הזמנות. עם זאת, כמה OTC מספקים דוחות שנתיים או פוסטים בבלוגים המכילים נתוני נפח מצטברים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map