פרויקט סרום היא בורסה מבוזרת חדשה (DEX) לתחום הפיננסים המבוזר (DeFi) מאותו הצוות שיצר את FTX Exchange. נאמר כי הוא בודק את גבולות ה- DEX באמצעות בלוקצ’יין שאינו אתריום. נבנה על סולאנה, סרום נוצר בכדי לפתור את הפגיעות הריכוזיות הקיימות במרחב ה- DeFi הנוכחי באותה דרך חסרת אמון וללא הרשאה שלסוחרי DEX נוח להם. עם זאת, סרום עדיין צריך להיבדק עם משתמשים אמיתיים תחילה. למרות שהצוות מתגאה ש- DEX כבר פונקציונלי, הוא לא הושק נכון לעכשיו. אבל אנו עשויים לראות את סרום יופעל מתישהו בשבועיים הקרובים.

הנה הראיון שלנו עם סם בנקמן-פריד, מייסד משותף ומנכ”ל FTX Exchange.

פוסטר יוטיוב

מה זה סרום הפרויקט?

סרום, שזכה לכינוי הגבול הבא, נטען שהוא צורה “טהורה” של DeFi שבנויה על בלוקצ’יין סולאנה ותפעל על פנקס הזמנות גבולות מרכזי שאינו אמון לחלוטין. זה עושה את זה מאוד מדרגי, זול ומהיר.

סרום מבוזר לחלוטין עד לפרוטוקול הזרע שלו. היא פועלת בבורסה שאינה משמורת עם תמיכה במסחר בין שרשראות ואין צורך ב- KYC. זה יציע למשתמשים את אותה רמת UX בהשוואה או אפילו טובה יותר ממה שהבורסות המרכזיות יכולות להציע כרגע. עם המחיר, המהירות והשימושיות שיש לסרום, אין שום סיבה שלקוחות שרגילים לסחור בבורסות מרכזיות לא יתנו לזה סיכוי.

למרות היותו יליד סולאנה, סרום נועד להיות יכולת פעולה הדדית לחלוטין עם את’ריום וביטקוין, יתרון עצום כשמוצב מול Binance DEX או DEX DEX אחרים כמו Balancer ו- Uniswap. זה נותן להם יתרון מכיוון שסוחרים רבים מעוניינים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים אחרים מלבד אסימוני ERC-20 שרוב פלטפורמות DeFi מציעות כיום..

עם זאת בחשבון, יש סיכוי שסרום יוכל להאפיל DEXs אחרים במרחב הצפנה כשהוא יופעל. יש לו את הנוחות וההיכרות שהבורסה המרכזית יכולה להציע אך במערך שאינו משמורן. סרום מציע גם תמריצים למפעילי הצמתים להשתתף בהימור ממערכת הפניות עם “מובילים”, אינפלציה ודמי מסחר..

הדגמה של סרום הוצגה במהלך התרופה: התכנסות שבועית של סרום ב -18 באוגוסט 2020. ההדגמה הראתה כיצד משתמשים יכולים לסחור בסרום. הנה ההדגמה שהוצגה במהלך השידור:

ממשק הדגמה בסרום

במהלך ההפגנה, סם בנקמן-פריד העיר כי יתכנו שינויים נוספים במראה הממשק ויהיו עוד תכונות. עם זאת, תכונת המסחר כבר פונקציונלית.

סולאנה בלוקצ’יין

סולאנה היא הבלוקצ’יין הראשון בקנה מידה מקוון מסוגו שיכול להגיע ל 710,000 עסקאות בשנייה (tps). זה אפשרי עם פונקציית עיכוב הניתנת לאימות הנקראת שרשרת חשיש SHA 256 המאפשרת בקרת תחרות אופטימית. נכון לעכשיו, הוא יכול להתמודד עם כ- 50,000 טפסים, המהיר באופן אקספוננציאלי מ- 15 הצפיות של את’ריום.

למידע נוסף על סולאנה ($ SOL)

Ethereum שולט במרחב הקריפטו כיום, אך מבחינת יכולות קנה המידה, לסולאנה יש משהו משתלם יותר להציע. זה לא הופך את זה ליותר טוב מאשר את’ריום. אבל לעת עתה, זה ניתן להרחבה. בהשוואה לחסימות ישנות יותר, סולאנה יכולה לעבד עסקאות במהירות בעלויות נמוכות בהרבה. תפוקת העסקאות שלה עשויה להתחרות אפילו בוויזה. בעוד שפלטפורמות חוזיות חכמות אחרות רועשות מבחינת יכולות קנה המידה של בלוקצ’יין, מעטים מאוד טענו שהגיעו לרמת התפוקה שסולנה טוענת שהשיגה..


סולאנה שותפה גם עם ענקיות קריפטו אחרות כמו טרה, ChainLink ורבים אחרים.

הצוות שמאחורי סרום הפרויקט

פרויקט סרום נטבע להיות ה- DEX החדש שיושק על ידי FTX Exchange – פלטפורמת חילופי מטבעות ונגזרים. בדוק את הסקירה שלנו על FTX Exchange. מייסדי Project Serum עומדים גם הם מאחורי חילופי FTX והם שותפו גם לטיטאנים בתעשייה שיש להם פרויקטים מצליחים, כולל מייסדי Multicoin Capital, TomoChain, Compound ו- Kyber Network..

אסימון סרום ($ SRM)

$ SRM הוא אסימון הממשל של סרום המבוסס על בלוקצ’יין סולאנה אך לחלופין יש לו גם גרסת Ethereum או ERC-20.

כ -10 מיליארד SRM הוטבע כהיצע המקסימלי בתחילת דרכו; מתוכם כ -175 מיליון אסימונים יסתובבו בתחילה ויגדלו ל- 181 מיליון אסימונים לאחר ה- IEO (ראה להלן). סכום זה אמור לגדול בכ- 15% מדי שנה. זה נותן למחזיקים כוח שלטון על המערכת האקולוגית בסרום. בעוד שרוב הרכיבים בסרום נחשבים לבלתי ניתנים לשינוי, ניתן לשנות כמה פרמטרים, כמו עמלות עתידיות, באמצעות הצבעות ממשל של SRM. המחירים נטו משמשים לרכישה ולבערת אסימוני SRM.

ניתן להפקיד SRM וניתן להשתמש בו גם לתשלום עבור עמלות. זה נותן למחזיקי SRM הנחה של עד 50% על כל עלויות המסחר. כמו כן, 90% מכלל אסימוני ה- SRM מיועדים לאחיזה ארוכה או נעילה. זה כדי להבטיח שהקבוצה תהיה לטווח הארוך.

תמיכה בשרשרת

לסרום יש תמיכה חוצה שרשרת המאפשרת החלפה חסרת אמון של נכסים מחסימות שונות. זהו ניגוד בולט לפרוטוקולים אחרים שיחייבו גורמים מהימנים להתיר החלפות בין שרשרת. סרום בוחר לעשות זאת בצורה מבוזרת לחלוטין, תוך שימוש במעל 100 מאמתים.

SerumBTC ו- Serum USD

סרום BTC הוא אסימון שירות עטוף שבו המחיר נקשר או קשור לנכס הבסיס או לצורת ה- BTC שלו. זהו גם אסימון BTC מבוסס סולאנה מבוזר לחלוטין.

בינתיים, סרום USD הוא מטבע יציב עטוף מבוזר העוקב אחר אסימונים של ERC-20 ו- SPL עבור דולר ואין לו נקודת כשל אחת..

סיכום

DeFi, בעצם, הפך לשיבוש מדהים, מאתגר את מצב הכסף בכלכלה שלנו. אבל עד כה זה בעיקר שימש את התיאבון של ספקולנטים של גידולי תשואה. המהפכה של סרום נועדה לגשר על הפער בין סוחרים מקצועיים לדפי. התמיכה הרשתית שלהם, ספרי ההזמנות, המדרגיות ותכונות אחרות שלהם יכולים לשמש כמתלשל הגזר לסוחרים מקצועיים, כך שהם ייקחו עסקים מעמיתיהם מרכזיים ל- DEX. בסך הכל, סרום הוא פרוטוקול DEX ו- DeFi מבטיח מאוד. אבל יכולנו לדעת רק למה הוא מסוגל באמת ברגע שהוא יושק בשבועות הקרובים.

שאלות נפוצות

היכן אוכל לקנות $ SRM?

מסחר SRM $ זמין ב- Binance, FTX, Uniswap (v2), BKEX, BitMax, HBTC, Balancer, TomoDEX ו- Bibox.

מתי ישוחרר ה- DEX של סרום.

ב- 28 באוגוסט 2020 הצהיר הצוות כי סרום DEX ישיק את “השבוע”.

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector