קישור YF ($ YFL) משלב את האסימון $ LINK של Chainlink עם מכניקת כריית החקלאות / הכנסות הנזילות של YearN Finance. הנחת היסוד של פרויקט זה הייתה כך שהוא יתאים אותו לשימוש חובבי Chainlink, המכונה “Link Marines”. בהתחשב בכך שאסימון ה- LINK עצמו עשה די טוב בשנת 2020 עד כה עם מחירים שנעו בין 2 $ ל -15 $, גם Link Marines וגם חובבי קריפטוגרפיה אחרים, כמובן, מעוניינים במה YF Link ומה היה לה להציע. אז במאמר זה, נסתכל על הרקע של YF Link, הפונקציות של וכיצד להשיג את אסימון ה- YFL המקורי שלהם.

רקע והיסטוריה של קישור YF

YF Link הועבר לחוזה השנתי של Yearn.Finance ($ YFI) בכך שהעביר אותו לקבלת LINK במקום אסימוני yCRV. זהו פרויקט מבוסס קהילה שהחל חובבי Chainlink, באופן ספציפי, על ידי “בובי שאפטו” וארבעה מפתחים אנונימיים אחרים שהודיעו על קיומו של הפרויקט ופרטיו בהודעה בינונית “הרעיון של YFLINK נולד“ב -7 באוגוסט 2020. מכיוון שנדרשו נעולות של אסימונים של LINK כדי לייצר תשואה, ההערכה היא כי להשקת YF Link הייתה השפעה חיובית על מחירי LINK ככל שהביקוש לאסימונים אלה גדל. ואכן בימים הספורים שלאחר ההודעה הבינונית, המחירים עבור $ LINK כמעט הוכפלו.

קישור YF בקצרה (אשראי תמונה: YFLINK)

מבשר – Yearn.Finance ($ YFI)

המבשר ל- YF Link, Yearn Finance (YFI), הושק על ידי אנדרה קרוניה ב- 17 ביולי 2020 כניסוי בחקלאות תשואה וכריית נזילות. זה עובד בכך שהוא מאפשר למשתמשים לספק כספים לחוזה חכם, אשר מופץ אוטומטית בין פרוטוקולי ההלוואות dYdX, Aave ו- Compound, המותאמים לתשואה מקסימאלית..

בתמורה, המשתמשים מרוויחים רווחי תשואה ורוכשים אסימונים של YFI. אסימון ה- YFI משמש לממשל. סך כל אסימוני ה- YFI הקיימים הם 30,000.

למידע נוסף על התובנות של אנדרה קרוניה על חלל DeFi בראיון שלו ל- FTX.

איך עובד YF Link?

אסימון ה- YFL של YF Link מספק נזילות לבריכות LINK בפרוטוקולי מימון מבוזרים (DeFi) מרובים כגון Aave, Balancer ו- Curve Finance. המשתמשים מספקים כספים על ידי הפקדתם בפרוטוקולים אלה, שמייצרים רווחי תשואה עבור המפקידים. משתמשים אלה כלומר ספקי נזילות מקבלים גם אסימונים של YFL כפרס, בתורם ניתן לסחור באסימני YFL אלה בבורסות כגון Uniswap..

כמות התגמולים תלויה בכמות הנזילות הניתנת ובמשך המשקיעים שלהם. ולמרות שכספי המשתמשים נעולים, ניתן למשוך אותם בכל עת.

לחלופין, יש אנשים שפשוט משערים על אסימונים של YFL ומחליפים אותם בבורסות.

המושגים

שני המושגים הבסיסיים המשמשים ב- YF Link הם חקלאות תשואה וכריית נזילות. שניהם עובדים יחד בסינרגיה כדי לתמרץ את המשתמשים לספק נזילות. כפי שנראה בהמשך, שני המושגים הללו מתאחדים כדי לאפשר לחקלאים להרוויח תגמולים ולהרוויח פוטנציאל מפעילויות אלה.

חקלאות תשואה

גידול תשואה הוא שיטה לשימוש בנכסים סרק אחרת למטרות מועילות. זה כולל לקיחת נכסים ממשתמשים, השאלתם לפרוטוקולים שונים, בתמורה להשגת יותר נכסים ממה שסופק בתחילה.

כריית נזילות

כריית נזילות היא וריאציה של חקלאות תשואות, המאפשרת לספקי נזילות להשיג נכס ממשל נוסף, לצד תגמולי התשואה הרגילים שלהם.

אסימון YFL

אסימון $ YFL הוא האסימון המקורי של YF Link עם היצע מרבי של 75,000 אסימונים. יש לציין כי אפילו יוצרי YF Link אמרו כי יש להעריך את האסימון ב- ZERO.

אסימון ה- YFL אמור לשמש למטרות ממשל, כלומר הוא מאפשר למחזיקים להגיש הצעות להצביע ולקבל החלטות. לדוגמא, אחת מהצעות הממשל הראשונות היא לקיים תחרות ממים של LINK.

בהתחלה, סך של 6 בריכות פלטו אסימוני YFL, עם פרמטרים שונים. פליטת האסימונים תמשך כ- 15 שבועות כאשר מרבית הפליטות מתרחשות בארבעת השבועות הראשונים. לאחר פריסת חוזי YF Link, היוצרים שרפו את מפתחות החוזה כך שאיש אינו יכול לשנות את לוח הזמנים לפליטה.

בריכות קישור YF: מה ההבדל?

כאמור בסעיף לעיל, כאשר פריטי חוזי YF Link הופעלו לראשונה, בסך הכל 6 בריכות היו פולטים אסימוני YFL. שים לב כי נכון ל 22 באוגוסט 2020, בריכות 0, 1 ו -2 מיצו את תגמולי ה- YFL שלהם, פירוש הדבר שאתה לא יכול להטביע אסימונים חדשים של YFL על ידי הגדרת בריכות אלה.

בריכה 0 נקראת גם בריכת בראשית (15,000 אסימונים של YFL זמינים)– משתמשים מספקים קישור ו- YFL מוחזר. הבריכה הזו מיצתה את תגמולי ה- YFL שלה.

בריכה 1 LINK בריכת איזון (15,000 אסימונים של YFL זמינים)– משתמשים מספקים LINK ו- YFL נשלח לבריכת איזון. משתמשים מקבלים אסימונים של BPT ומספקים אותם למאגר YF Link. לאחר מכן יוחזרו YFL ו- BAL. הבריכה הזו מיצתה את תגמולי ה- YFL שלה.

בריכה 2 בריכת איזון yCRV (15,000 אסימונים של YFL זמינים)– משתמש ב- yCRV. ההחזר כולל YFL, BAL, ריבית מפרוטוקול Curve ו- CRV. הבריכה הזו מיצתה את תגמולי ה- YFL שלה.

בריכה 3 LINK בריכת Aave (15,000 אסימונים של YFL זמינים)– משתמשים מספקים LINK ומפקידים אותו ל- Aave.com כדי לקבל LINK אסימונים. ואז אתה מקבל את אותם אסימונים aLINK ומפקיד אותם בבריכת איזון aLINK עם YFL. מכאן, המשתמשים יקבלו אסימונים של BPT שהם יכולים להשקיע בבריכת YFL. בסופו של דבר, משתמשים יכולים להרוויח ריבית YFL, BAL ו- AAVE.

בריכה 4 (20,000 אסימונים של YFL זמינים) – בריכה זו תעלה לאוויר ב 26 באוגוסט 2020 בשעה 1400 (UTC). המשתמשים צריכים להמר על YFL על מנת שיוכלו להצביע בחוזה הממשל למשך ההצבעה. המשתמשים מתוגמלים עם אסימונים נוספים של YFL.

בריכה 5 בריכה לא מכוונת (5,000 אסימונים של YFL זמינים)– הצוות פרש את הבריכה הזו בטעות. היוצרים יכרות ממאגר זה כדי למלא את חובותיהם המוקדמות של תוכנית הכרייה ומטרות אחרות שעליהן יוכרזו.

סיכום

קישור YF הוא גרסה מעניינת של Yearn.Finance. זה עשוי לשפר גם את השירות ואת הנזילות של אסימוני LINK. חלק מהאנליסטים אפילו מכנים זאת “החוליה החסרה” בין שני פרוטוקולי DeFi הנפוצים ביותר – Chainlink ו- Yearn..

מאז פריסתו, הפרויקט תפקד כרגיל ללא שום תקלות או מנצלים. זה צבר סך הכל נעול ערך מרשים (TVL) בפרק זמן קצר. זה עשוי אפילו להפוך לפרוטוקול ה- go-to של אנשים המעוניינים להימצא באסימונים של LINK לקבלת תגמולים בעתיד.

סדרת מימון מבוזר (DeFi): מדריכים, מדריכים ועוד

עם תוכן למשתמשים מתחילים ומתקדמים יותר, עיין בסדרת DeFi של YouTube המכילה מדריכים על הכלים החשובים שאתה צריך לצורך מסחר במרחב DeFi, למשל. MetaMask ו Uniswap. כמו גם צלילה עמוקה לנושאים פופולריים של DeFi כגון Reef.finance ($ REEF) ו Polkadot ($ DOT)

סדרת DeFi באתר זה מכסה גם נושאים שלא נחקרו ב- YouTube. לקבלת הקדמה על מה זה DeFi, עיין בסקירה כללית על פיננסים מבוזרים (DeFi): מדריך למגמה החמה ביותר בקריפטו

מדריכים ומדריכים למכשירי DEFI חיוניים:

 • מדריך MetaMask: כיצד להקים חשבון? טיפים ופריצות PLUS למשתמשים מתקדמים
 • סקירה והדרכה של Uniswap: מדריך למתחילים וטיפים וטריקים מתקדמים
 • מדריך סריקה DEX ובדיקה
 • הסביר SushiSwap ($ SUSHI)
 • Exchange 1inch, Mooniswap ו- Chi GasToken: הסקירה והמדריך האולטימטיבי

למידע מעמיק על פרויקטים ספציפיים אחרים של DeFi, עיין במדריכי האסימונים שלנו ל- DeFi. הנה כמה מהמדריכים הפופולריים ביותר שלנו:

 • AAVE ($ LEND)
 • סקירת Ampleforth ($ AMPL): המדריך החיוני לפרוטוקול DeFi זה
 • מדריך ChainLink ($ LINK): קישור מפתח בחלל DeFi
 • קרן מימון ($ CREAM): מה זה?
 • מדריך Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): ספק נזילות מהפכני ברשת
 • מימון לינארי ($ LINA): העתיד של פלטפורמות חילופי סינתטיות?
 • פולקדות ($ DOT): כל מה שאתה צריך לדעת על יקיר DeFi של סין
 • RAMP DeFi: כיצד הוא פותח את ערך הנכסים שהוקצו?
 • מימון שונית ($ REEF): פלטפורמת Defi של All-In-One
 • הסבירה סולנה ($ SOL)
 • הגרף ($ GRT) – הרמה הבאה של אפליקציות מבוזרות
 • הסביר Trustswap ($ SWAP) – הדור הבא של עסקאות DeFi
 • משתוקק למימון מיזוג של מערכת האקולוגית של DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – פלטפורמת הלוואות DeFi מבוססת אשראי

סרטונים ומאמרים נוספים יגיעו בקרוב כחלק מסדרת DeFi שלנו, לכן הקפד להירשם למנוי שלנו ערוץ יוטיוב ו (לעת עתה) עלון שבועי בחינם כך שתוכלו לקבל הודעה ברגע שהם יוצאים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me