Contents

מה זה DCEP?

המטבע הדיגיטלי הלאומי של סין DCEP (דigital גמטבע הלקטרוניק פayment, DC / EP) ייבנה בטכנולוגיית Blockchain ו- Cryptographic. מטבע קריפטוגרפי מהפכני זה עלול להפוך למטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי בעולם (CBDC) כשהוא מונפק על ידי בנק המדינה העממי של סין (PBoC). המטרה והיעדים של המטבע הם להגדיל את תפוצה של ה- RMB ואת טווח ההגעה הבינלאומי – עם תקווה בסופו של דבר שה- RMB יהיה מטבע עולמי כמו הדולר האמריקני. סין הקימה לאחרונה יוזמה לקידום אימוץ בלוקצ’יין, במטרה לנצח מתחרים כמו פייסבוק מאזניים – מטבע שלטענתו מנכ”ל פייסבוק, מארק צוקרברג, יהפוך לחידוש הגדול האחרון של FinTech. סין הבהירה כי פייסבוק מאזניים מהווה איום על הריבונות של סין, והתעקשה כי מטבעות דיגיטליים יונפקו רק על ידי ממשלות ובנקים מרכזיים. DCEP אינה רשומה בבורסות מטבעות קריפטוגרפיים ולא תהיה ספקולציות של ערך.

עדכון: ב -22 ביוני זה היה הוכרז שסין כבר השלימה את התשתית האחורית של DCEP.

למידע נוסף על ביטקוין, מטבעות קריפטוגרפיים ובדרך כלל כיצד להתחיל. בדוק את הקורס שלי שנוצר בשיתוף פעולה עם ג’ף קירדייקיס מ- Uptrennd- Bitcademy: למד, השקיע & סחר בביטקוין – תוך פחות משעה

DCEP הוא המטבע הדיגיטלי החוקי היחיד בסין

DCEP הוא מטבע נוצר ומאושר על ידי ממשלת סין. זה לא מטבע יציב של צד שלישי, כמו למשל אסימון הקריפטו של Tether “CNHT” שמוצמד גם לרמב”ן ביחס של 1: 1. DCEP הוא המטבע הדיגיטלי החוקי היחיד בסין (מטבעות קריפטוגרפיים כגון ביטקוין אינו מטבע חוקי בסין).

הואנג קיפאן (יו”ר המרכז לבורסה כלכלית בינלאומית בסין) אמר כי הם עובדים על DCEP כבר חמש עד שש שנים והוא בטוח לחלוטין שניתן יהיה להציג אותה כמערכת הפיננסית במדינה. כרגע הוא מתגלגל, כאשר בנק העם הסיני מנפיק את המטבע.

DCEP יכולה להשיג אוסף בזמן אמת של נתונים הקשורים ליצירת כסף, הנהלת חשבונות וכו ‘, ומספק אסמכתא שימושית לאספקת כסף וליישום מדיניות מוניטרית.

הואנג צ’יפאן בפורום Finance 40 של סין

מדוע סין מגיעה עם מטבע דיגיטלי?

המשמעות של DCEP היא שהיא מיועדת כמחליפה של ה- כספי מילואים (M0) מערכת, תוך צמצום העלויות והחיכוכים של העברות בנקאיות. זה מוּצָע ש- DCEP יקל על הסיכונים בעסקאות כספי נייר לא מקוונות כמו זיוף אנונימי, הלבנת הון ומימון לא חוקי. הסיבה לכך היא כי הרגולטורים יכולים לפקח טוב יותר על עסקאות מטבע דיגיטלי, שלדעת חלקם ישפרו מאוד את הפיקוח הפיננסי והמוניטרי. DCEP יכולה גם להפחית את העלויות הכרוכות בשימור ומחזור שטרות ומטבעות.

בעיקרון, DCEP עומד להפוך לגרסה דיגיטלית של ה- RMB.

יתר על כן, הנפקת DCEP תורמת לקידום הבינלאומי של יואן המדינה ולעיצוב מחדש של מערכת התשלומים החוצה גבולות. הסיבה לכך היא שלפני שהמערכת לתשלומים בין-בנקאיים בין גבולות יואן (CIPS) הופעלה בתחילת אוקטובר 2015, הסליקה וההסדר החוצה גבולות של יואן נעשתה בעיקר באמצעות CHIPS (מערכת התשלומים הבין-בנקאיים של סליקה) או SWIFT (החברה לבנק הבנק הבינלאומי העולמי. טלקומוניקציה פיננסית). עם זאת, יש הסוברים כי הן במערכות ה- CHIPS והן ב- SWIFT יש פגמים קטלניים. ראשית, CHIPS היא חברה אמריקאית. בעוד ש- SWIFT, בפרט, נתפסת כגורם לדאגה עבור הסינים מכיוון שבעקבות דריסת הרגל שלה במערכת הבנקאות הבינלאומית, כמעט חיוני להשתמש ב- SWIFT לצורך העברות בין בנקאיות ברחבי מדינות. כך שמי ששולט במרכז הנתונים של SWIFT יקבל גישה למידע כמעט בכל העברות חוצות גבולות, שחלקם בסין מעריכים כי ארה”ב. הסיבה לכך היא שבעוד ש- SWIFT מתיימרת להיות ארגון בינלאומי ניטרלי, 12 מתוך 25 הדירקטורים הם מארה”ב ובעלי בריתה. כמו כן, שלה נמצא כי נתוני עסקאות נמסרו לארה”ב. מכאן חושבים שסין מוחלשת על ידי ארה”ב באמצעות מערכת SWIFT, ולכן, בינלאומיות, יואן-יואן דורשת מערכת בנקאית עולמית משלה – כלומר DCEP.

מכאן הסינים רואים כי חובה להקים רשת סליקת מטבע חדשה.

על פי התקשורת הסינית, DCEP נתפסת כ- “גל שלישי“מכוון לארה”ב.


היסטוריה ופיתוח של DCEP

פיתוח DCEP החל בשנת 2014 עם הקמת מכון מחקר המוקדש למטבעות דיגיטליים ובודק כיצד לשפר את מערכת היואן הסינית בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת במהלך 2014 עד 2018, תהליך הפיתוח האט, ככל הנראה מכיוון שאופיו המבוזר של ביטקוין או בלוקצ’יין אינו עולה בקנה אחד עם אופיו של הרנמינבי כמטבע לאומי חוקי. העניינים התגברו במהירות לקראת סוף שנת 2019, והדבר נבע ישירות מכך שפייסבוק התכוננה להשקת מאזניים, במיוחד כחברים שותפים בעמותת מאזניים והמטבעות שאליהם היה צריך לגבות את המאזניים דחו את סין במודע. לפיכך, כשהרגיש את חום התחרות, הבנק המרכזי בסין חש לחץ עצום להאיץ בדחיפות בתחרות העולמית לעבר מטבע דיגיטלי..

לשעבר סגן יו”ר המועצה הלאומית לביטוח לאומי של ה- PBoC הוכרז ב- 22 ביוני 2020 שסין כבר השלימה את תשתית ה- backend של DCEP. בסופו של דבר, ערים סיניות אחרות, חברות זרות ומקומות לאולימפיאדת החורף 2022 שתארח סין תשתתף בבדיקת הפיילוט של DCEP (ראה להלן).

DCEP אינו נועד לספקולציות

סין הבהירה במפורש שהמטבע הדיגיטלי הלאומי שלהם אינו נועד לספקולציות. מו צ’אנגצ’ון, ראש מכון המטבעות הדיגיטליים של בנק העם הסיני, הפך אותו ל”צורה דיגיטלית של היואן “. זהו מטבע מונפק ריכוזי וריבוני והיה אין ספקולציות לערכו. זה לאכזבת הקהילה המקוונת בסין, שם חלק מהגולשים ברשת העירו “כך שלא יהיה כיף בזה” ב- Sina.com

המטבע אינו נועד לספקולציות. זה שונה מביטקוין או אסימונים יציבים

מו צ’אנגצ’ון, מכון המחקר למטבעות דיגיטליים של PBoC

לא ניתן גם לכרות את DCEP או להפקיד ברשת DCEP.

פריסה והפצה

על פי מגזין Caijing, ה- מוסדות פיילוט עבור DCEP יהיו 4 הבנקים הגדולים בבעלות המדינה כלומר בנק הבנייה הסיני, הבנק החקלאי של סין, בנק סין ובנק התעשייה והמסחר בסין. פריסה ראשונית זו תשמש כמבחן ייצור רשמי של מערכת המטבעות, שם יאושרו הרשת והאבטחה. בשלב השני, DCEP תופץ לחברות פינטק גדולות כמו Tencent ו- Alibaba שישמשו בה WeChat Pay ו AliPay בהתאמה.

DCEP תפעל על מערכת דו-שכבתית

ההנפקה וההפצה של DCEP יתבססו על מערכת דו-שכבתית.

הרובד הראשון יהיה עסקאות בין ה- PBoC לבין המתווכים. מתווכים אלה יהיו מוסדות פיננסיים (למשל ארבעת הבנקים הגדולים בבעלות המדינה, למשל בנק הבנייה הסיני, הבנק החקלאי בסין, בנק סין ובנק התעשייה והמסחר בסין) ומוסדות לא פיננסיים כמו עליבאבא, טנסנט ויוניפיי. . הנה, ה- PBoC היה נושא DCEP למתווכים.

הדרג השני יהיה בין המתווכים הנ”ל למשתתפים בשוק הקמעונאי כגון חברות (למשל חנויות קמעונאיות) לבין אנשים כמוך ואני. בדרג זה, המתווכים שקיבלו את DCEP לְהָפִיץ זה למשתתפי הקמעונאות כך שהוא יסתובב בשוק למשל. דרך אנשים שקונים דברים בחנויות וכו ‘.

ההבדל העיקרי בהנפקה ובהפצה של DCEP בהשוואה למזומנים מסורתיים הוא העובדה ש- DCEP יועבר באמצעות ארנקים אלקטרוניים, ולא באמצעות חשבונות בנק..

מערכת דו-שכבתית של DCEPDCEP תפעל במערכת דו-שכבתית (אשראי תמונה: https://www.rieti.go.jp/en/china/19122701.html)

סין השלימה את התשתית האחורית של DCEP

סין כבר השלימה את התשתית האחורית של DCEP, כמו גם קביעת פרמטרים, מחקר ופיתוח לתפקידיה, בדיקות איתור באגים משותפים וכו ‘, אם כי עדיין נדרשת בדיקה שוטפת. על פי גורמים ברשת שהשיגו צילומי מסך מהבטא הסגורה, ארנק ה- DCEP יתמוך בכמה פונקציות עיקריות, כולל החלפת נכסים דיגיטליים, ניהול ארנקים, יכולת לחפש עסקאות בעבר. פונקציות אחרות כוללות תשלום באמצעות קוד QR, העברות כספים ותשלומים ניידים.

תמונהתמונות של ארנק DCEP והשתלבות באפליקציה Alipay ו- Bank of China (מקור: טוויטר מתיו גרהם)

נראה שתמונות אחרות שמסתובבות ברשת הן של ארנק DCEP של בנק סין. כפי שניתן לראות מהתמונה, הארנק יאפשר לשלוח, לקבל ולהמיר את המטבע וכו ‘, כמו גם ממשק פשוט וברור המציג את היסטוריית העסקאות של המשתמש..

ארנק BOC DCEPארנק BOC DCEP

כיצד ייבדק DCEP?

ב- 17 באוגוסט 2020, CCTV 2, הטלוויזיה הלאומית של סין אישרה כי DCEP תעבור תחילה בדיקות פיילוט במה שהם מכנים “שיטת 4 + 1”. כלומר, תחילה יתקיימו מבחני טייס סגורים בשנג’ן, צ’נגדו, סוז’ואו, שיונג’אן ובכמה מקומות שבהם תתקיים אולימפיאדת החורף 2022.

דיווחים מטעם טלוויזיה במעגל סגור אישרו גם כי חלק מעובדי הממשלה בסוז’ו קיבלו חלק משכרם באמצעות DCEP.

אנליסטים מאמינים שלפני הרחבת תוכנית הפיילוט בקנה מידה נרחב, הרשויות המוניטריות יצטרכו לפתור בעיות מפתח כמו עניינים טכניים וקידום שוק, כך שאנשים יתרגלו יותר להשתמש במטבעות דיגיטליים..

בסופו של דבר, המבחנים יורחבו ל -28 ערים ומחוזות כולל בייג’ינג, שנחאי, גואנגג’ואו ואזור המפרץ הגדול של מקאו בהונג קונג. משמעות ההרחבה היא כי כיסוי בדיקות הפיילוט יכול לכלול בסיס משתמשים פוטנציאלי של כ -400 מיליון איש – 29% מאוכלוסיית סין.

חברות זרות כמו מקדונלדס, סטארבקס יבדקו גם את DCEP

לצד כמה מלונות מקומיים, סופרמרקטים בלתי מאוישים, ארוניות דואר, מאפיות, חנויות ספרים וחדרי כושר, הוכרזו חברות זרות כמו סטארבקס, מקדונלד’ס וסאבווי כחברות שישתתפו בבדיקות DCEP. ההודעה נמסרה ב- 22 באפריל 2020 באירוע שאורגן על ידי הוועדה הלאומית לפיתוח ורפורמה ובסך הכל 19 חברות ישתתפו בבדיקות.

הסופרמרקט הבלתי מאויש של ג’ינגדונג יהיה אחד המקומות הראשונים לבדיקת DCEP

הטלוויזיה במעגל סגור של סין אישרה כי ב שיונג’אן מקדונלדס ו -19 חברות אחרות כבר החלו לבדוק את DCEP.

על הסוחרים לקבל את DCEP

השלטון המרכזי הורה לכל הסוחרים שקיבלו תשלומים דיגיטליים (כגון Apple Pay, AliPay ו- WeChat) לשלם צריך קבל את DCEP. זה יעניק ל- DCEP הסכמה לאומית גדולה בסין, כאשר כל סוחר מחויב להשתתף או להתמודד עם אובדן פוטנציאלי של רישיון העסק שלהם. זה יהפוך את DCEP למטבע הדיגיטלי המקובל ביותר בעולם.

Huawei שלם כדי לתמוך ב- DCEP

במסיבת עיתונאים ב- 30 באוקטובר 2020, Huawei, עם קשרים הדוקים עם ממשלת סין הודיעה כי ה- Huawei Mate40 הוא הטלפון החכם הראשון שיאפשר ארנק חומרה עבור DCEP. Huawei אישרה גם בפלטפורמת המדיה החברתית וייבו שתהיה לו היכולת ליזום עסקאות גם במצבים לא מקוונים. על העקבים של Huawei, החברה המתחרה טנסנט גם הצהירה שהם יתמכו ב- DCEP ב פלטפורמת התשלום של WeChat.

בדיקות DCEP בציבור הרחב

יואן 10 מיליון יואן ב- DCEP יינתן לתושבי שנזן שנבחרו

שנזן תעניק למקומיים 10 מיליון יואן (1.47 מיליון דולר) ב- DCEP באמצעות הגרלה ב -11 באוקטובר 2020. מחוז לואו בשנג’ן יחלק בסך הכל 50,000 “חבילות אדומות” דיגיטליות המכילות 200 יואן (30 דולר) לתושבים שנרשמו ל הגרלה זו ב- iShenzhen, אפליקציית שירותים ציבוריים מבוססי בלוקצ’יין המופעלת על ידי ממשלת שנזן.

הזוכים יוכרזו ב -11 באוקטובר 2020 ויכולים לקבל את החבילה האדומה של DCEP באמצעות ארנק אלקטרוני באפליקציית Renminbi Digital. הנה תמונה של איך נראות חבילות המזל האלה:

הם יוכלו להוציא את ה- DCEP ב -3,389 חנויות ייעודיות בלואו מה -12 עד ה -18 באוקטובר 2020.

למרות שרק 50,000 מנות דיגיטליות יהיו זמינות, בכל זאת הגרלת DCEP משך כמעט 2 מיליון תושבים בשנזן (15% מהאוכלוסייה) להירשם. כלומר, רק 2.61% מהמבקשים יכלו לשים את ידם על DCEP כלשהו. זו הפעם הראשונה ש- PBoC כולל את כלל הציבור בבדיקות.

הזוכים קיבלו הודעת טקסט ב -12 באוקטובר 2020 המורה להם להוריד את האפליקציה שצוינה ב- Android או Apple. באפליקציית Renminbi דיגיטלית זו, שאינה זמינה להורדה ציבורית, המשתמשים יצטרכו לפתוח ארנק אלקטרוני כדי לקבל את ה- DCEP. מכאן שיש אנשים ששואלים כיצד קשישים או ילדים יוכלו להשתמש ב- DCEP כשהוא סוף סוף יתקיים.

בינתיים אנחנו כבר יכולים לראות שסין סוללת את הדרך לקבלת DCEP. מהמדיה החברתית הסינית, אנו כבר יכולים לראות ש- DCEP מכונה בדרך כלל “E-CNY” או 数字 人民币 (תרגום: יואן דיגיטלי). מכונות הכרטיסים במטרו של שנזן כבר אפשרו את התכונה להשלמת כרטיסי המטרו שלכם ב- DCEP, ובחלק מהמקומות המסחריים יש שלטי “DCEP מקובלים כאן”..

המטרו של שנזן וחנויות הסוללות את הכביש לקבל את DCEPהמטרו של שנזן וחנויות הסוללות דרך לקבלת DCEP (אשראי תמונה: Weibo)

בדיקות DCEP בסוז’ו

המסירה השנייה של DCEP תתקיים בסוג’ואו, סין ותתחיל ב -12 בדצמבר 2020. הפעם יהיו בסך הכל 10,000 זוכים אשר יוכלו להוציא את DCEP בחנויות ייעודיות. הבחירה ב -12 בדצמבר היא המפתח מכיוון שהיא נחשבת לפסטיבל קניות גדול אחר בסין, בדומה ל”כפול אחת עשרה “ב -11 בנובמבר בכל שנה..

בדיקות נוספות בשנג’ן בשנת 2021

ב- 11 בינואר 2021, שנזן שינתה DCEP בשווי 20 מיליון יואן לבדיקה ציבורית. לאזרחים ברי מזל יהיה עד 17 בינואר 2021 לבזבז את המעטפות האדומות שלהם.

אילו סוחרים סינים כבר תומכים בתשלומי DCEP?

יותר מ -10,000 סוחרים השתתפו בבדיקת DCEP. יש לציין כי הקמעונאים המקוונים הגדולים הבאים כבר תומכים במטבע הדיגיטלי בסין: JD.com (פלטפורמת המסחר האלקטרוני הגדולה ביותר בסין), דידי (שירות רכיבה על אופניים), מיטואן

(שירותי משלוחי אוכל), ביליבילי (פלטפורמת הזרמת וידאו).

הונג קונג תשתתף בבדיקות DCEP חוצות גבולות

ב -4 בדצמבר 2020, הרשות המוניטרית בהונג קונג (HKMA) מְאוּשָׁר היא עובדת עם מכון המטבע הדיגיטלי של בנק העם הסיני בבדיקות פיילוט טכניות של DCEP לתשלומים חוצי גבולות. נכון לעכשיו, ההכנות הטכניות המקדימות לבדיקות מסוג זה נערכות. ה- HKMA אופטימי לגבי השימוש ב- DCEP לתשלומים חוצי גבולות, שכן ה- RMB כבר נמצא בשימוש בהונג קונג והפופולריות העצומה של תיירות חוצה גבולות בין סין להונג קונג..

בנק הבנייה הסיני משיק ארנק DCEP

ב- 29 באוגוסט 2020, בנק הבנייה הסיני (CCB) השיק את ארנק ה- DCEP הרך. משתמשים באחד מארבעת הבנקים המסחריים הגדולים של סין, מצאו כי אפליקציית ארנק DCEP זמינה באפליקציה הסלולרית שלהם. משתמשים אפילו הצליחו לנווט לארנק היואן הדיגיטלי ולהפעיל אותו באמצעות רישום מספרי הטלפון הנייד שלהם.

ברור שהחדשות על כך התפשטו כמו מאש בקרב קהילת המטבעות הסינית וברשתות החברתיות. על פי הדיווחים, חלק מהמשתמשים הצליחו לבצע עסקאות קטנות על ידי קישור חשבונות ה- CCB שלהם לארנק DCEP. על פי התמונות שלהלן שהופצו, נראה כי עם הפעלת הארנק יוקצה למשתמשים מזהה ארנק ספציפי לצורך העברה בין הארנק לחשבונות הבנק שלהם (תמונה שמאלית). הממשק הראשי (תמונה מרכזית) מציג גם כמה תכונות כגון הפקדות / משיכות, הצגת פרטי עסקה מפורטים, חיבור חשבון הבנק שלך עם ארנק DCEP, יכולת “מתנה” לחבילות אדומות, החזר כרטיסי אשראי, שדרוג וביטול של ארנק DCEP . התמונה הנכונה מראה גם את היכולת לשלם / לקבל / להעביר כספים בלחיצה פשוטה, או להיות מסוגלים לסרוק את הארנק של משתמשים אחרים. פונקציית “החבילה האדומה” מעניינת גם היא מכיוון שהיא מוציאה דף מתכונת החבילה האדומה הפופולרית של WeChat המאפשרת לאנשים לתת סכום כסף לאחרים. רק הנמען רואה את הסכום המוכשר כאשר הם “פותחים” את החבילה. תכונה זו פופולרית להפליא במהלך השנה הסינית החדשה, בה מנהלים או בוסים היו מרעיפים חבילות אדומות וירטואליות בכל קבוצת הצ’אט WeChat של החברה שלהם, לעובדים לאסוף בהתרגשות..

לבסוף, משתמשים יכולים לשלוח / לקבל את המטבע הדיגיטלי לאחרים באמצעות הזנת מזהה הארנק הייחודי שלהם או מספר הטלפון המשויך לחשבון הבנק..

ארנק CCB DCEPארנק CCB DCEP

עם זאת, CCB השביתה את תכונת הארנק DCEP מגישה ציבורית, אך לא לפני שזכתה לתשומת לב עצומה. משתמשים המחפשים כעת ארנק זה יקבלו רק הודעת שגיאה לפיה הפונקציה עדיין אינה זמינה באופן רשמי לציבור.

Tencent להיות שותף מרכזי של DCEP

למייטואן דיאנפינג של טנסנט יש היה בשיחות עם אגף המחקר של ה- PBoC על שימושים בעולם האמיתי עבור DCEP. Meituan Dianping מתגאה במיליארדי דולרים בעסקאות יומיות בפלטפורמת האפליקציות הניידות שלהם, המציעות שירותים כגון משלוח אוכל (בדומה ל- UberEats), B&הזמנות B (בדומה ל- AirBnb), שירותי ברד רכיבה, שיתוף אופניים, קניות במכולת ועוד. בעיקרון עבור אלו בסין, ניתן לענות על כל הצרכים היומיומיים שלך במערכת האקולוגית של מיטואן.

אגף המחקר של ה- PBoC נמצא גם במגעים עם חברה נוספת המגובה בטנסנט, ביליבילי בע”מ המספקת שירותי הזרמת וידאו. כך שלמרות שפרטי השותפות עדיין לא מסתיימים, סביר להניח ששיתוף פעולה כזה יהיה עצום לשימוש השימוש ההמוני ב- DCEP בסין..

חברות אלה מצטרפות לענקית קיימת כמו דידי צ’וקסינג, אפליקציית רכיבה על אופניים אשר התמזגה עם אובר סין עוד בשנת 2016 ויש לה עסקאות יומיות בשווי מיליוני דולרים..

מערכת אקולוגית מיטואניתמערכת אקולוגית מיטואנית (נקודות זכות תמונה: GGVCAPITAL)

מה ההבדל בין DCEP, מאזניים, ביטקוין ומזומן? השוואה

הנה השוואה בין התכונות השונות בין DCEP, מאזניים, ביטקוין ומזומנים:

DCEP מזל מאזניים ביטקוין כסף מזומן
בעילום שם? יכול להיות אנונימי כן כן כן
סוג טכנולוגיית הבלוקצ’יין המשמשת? חוזה חכם, הצפנה אסימטרית וכו ‘. קונסורציום בלוקצ’יין בלוקצ’יין ציבורי אֶפֶס
יְעִילוּת? גָבוֹהַ גָבוֹהַ נָמוּך נָמוּך
מבוזר? לא חלקית כן לא
תנודתיות? נָמוּך נָמוּך גָבוֹהַ נָמוּך
הִטַלטְלוּת? גָבוֹהַ גָבוֹהַ בינוני נָמוּך
בִּטָחוֹן? גָבוֹהַ גָבוֹהַ גָבוֹהַ נָמוּך
תמיכה בתשלום לא מקוון? כן לא לא כן
מהירות עסקה (TPS / sec)? 220,000 1,000 7 לא
סטָטוּס? עוברת בדיקות בפיתוח במחזור במחזור

לפרטים נוספים, עיין במאמר שלנו בנושא DCEP, מאזניים, ביטקוין ומזומנים בהשוואה.

תשלום מבוסס NFC ליצירת קשר

לפי בלוקצ’יין הרשמי של סינא, ל- DCEP יהיו אפשרויות תשלום מבוסס NFC שלא דורשים שהמכשירים יהיו מקוונים במהלך ההעברה. זה יוצג כתחליף ישיר של כספי נייר, מכיוון ש- DCEP יהיה שמיש באזורים ללא כיסוי אינטרנט. בנוסף, DCEP אינו מחייב את המכשיר הסלולרי להיות מחויב לחשבון בנק – כלומר לאוכלוסייה הלא בנקאית תהיה גם גישה למטבע הדיגיטלי..

באמצעות תכונת תשלום הברז של DCEP אנשים יכולים להעביר כסף פשוט על ידי הקשה על שני טלפונים יחד, ללא שימוש באינטרנט. אז DCEP הוא גם לא בדיוק כמו בלוקצ’יין, אלא זה גרסה משלהם.

מכונות כספומט DCEP?

מקורות חדשות סיניים מדווחים כי הבנק החקלאי בסין יהיה הבנק הראשון שישיק מכונות כספומט DCEP עם פונקציות יואן דיגיטליות..

מנדט לאמץ את בלוקצ’יין

סין הקימה יוזמה ארצית לקידום אימוץ בלוקצ’יין. הנשיא שי ג’ינפינג ציווה כי יש לזרז את ‘התפתחות המדינה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין’ ב -24 באוקטובר מול הלשכה המדינית. נאום זה הדהד גם על ידי לי וויי, ראש בנק העם הסיני. באפריל 2020, השיקה סין את רשת השירות של בלוקצ’יין כדי לאחד את כל הפרויקטים הקשורים לבלוקצ’יין במדינה.

סין אימצה את “Blockchain, not Cryptocurrency”, לפיה היתרונות של Blockchain מודגשים. מצד שני, מטבעות קריפטו שמקורם בבלוקצ’יין מדוכאים כיוון שאסור להחליף שערי מטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO במדינה..

סין צפויה להוציא 1.42 מיליארד דולר לפיתוח בלוקצ’יין עד שנת 2020

מחקר סטטיסטה להגיש תלונה

DCEP הוא מטבע ריכוזי

DCEP הוא מטבע דיגיטלי שמנוהל ברשת פרטית מרכזית – לבנק המרכזי של סין יש גישה ושליטה מלאה במטבע. זהו ניגוד עצום לביטקוין, שיש לו רשת מבוזרת פתוחה שאין מנהיג ריכוזי. במקרה של DCEP, לבנק המרכזי של סין יש את היכולת ליצור או להשמיד את DCEP.

סחר ב- DCEP? אילו פלטפורמות תומכות ב- DCEP?

שעות ספורות לאחר ההכרזה על DCEP, הוצגו בורסות סיניות שונות (שעלולות להוות הונאה) תשואי חשבון או שיבוטים דופקים של DCEP. חשוב לדעת ש- DCEP מופץ כרגע רק לבנקים העובדים עם ה- PBoC ולא יהיה זמין לציבור. אם ברצונך לברר מהן בורסות מכובדות, עיין במדריך המוביל שלנו לבורסת מטבעות קריפטוגרפיים. מומלץ בחום לא לסחור ב- DCEP עד לשחרורו הרשמי מכיוון שאין ערבות לבורסות גישה למטבע הדיגיטלי.

שיבוטים דופקים של DCEP כבר נסחרים בבורסות הונאה (פוטנציאליות).

כיצד לקנות DCEP?

נכון לעכשיו DCEP זמין רק לבנקים אחרים העובדים עם בנק העם הסיני. בסופו של דבר זה ייפתח לקהל הרחב בשנת 2020. כרגע אין בורסות מטבעות קריפטוגרפיים העוסקות בסחר ב- DCEP.

האם DCEP מהווה אתגר למערכת המוניטרית בארה”ב?

ההשקפה המדהימה נראית כן, הן מהבחינה הסינית והן מבחינת ארה”ב. על פי נתונים סטטיסטיים של הבנק העולמי, 1.7 מיליארד מבוגרים ברחבי העולם משתמשים במזומן מכיוון שאין להם חשבונות בנק. עם זאת, שני שלישים מאוכלוסייה זו מחזיקים בטלפון נייד, באמצעותו ניתן לבצע עסקאות כספיות. זה מה שקורה בסין, שם יש לתשלומים ניידים כמו Alipay או WeChat Pay יותר מ- 1.7 מיליארד לקוחות ברחבי סין. נכון לעכשיו, שתי חברות התשלום המקוונות מטפלות בתשלומים חודשיים יותר ממה ש- Paypal עשתה במהלך שנת 2017 כולה (כלומר 451 מיליארד דולר). זה מאוד נפוץ בסין לראות רוכלים המקבלים את Alipay או WeChat משלמים.

Alipay ו- WeChat מתקבלים בחנות להשכרת טרקטורונים

עם תשתית התשלומים של הארנק הנייד, שיתוף הפעולה שלהם עם ה- PBoC יכול להיות התשובה להפצת DCEP מעבר לים. זה יתאים ל”יוזמת החגורה והדרך “בסין, שמטרתה לבנות דרך סחר חדשה המחברת את אסיה עם אירופה ואפריקה. הרעיון הוא שעם השימוש ב- DCEP על ידי ארנקים ניידים, ניתן לחבר אוכלוסיות לאורך החגורה והכביש, לעקוף לחלוטין את התשתיות הפיננסיות הקיימות ולתת אפשרות לבנקים שאינם בנקאים לשלם עבור רכישות מקוונות ולבנות את חסכונותיהם..

אמון בכסא הפד מכה בנקודה הגבוהה ביותר מאז עידן גרינשפן ...ג’רום פאוול, יו”ר הפדרל ריזרב

בארה”ב הממשלה לא רואה דרישה למטבע דיגיטלי. במכתב של יו”ר הפדרל ריזרב, ג’רום פאוול, הוא ראה כי רבים מהאתגרים שמטבע דיגיטלי מתכוון לפתור אינם חלים על ארה”ב. לדעתו, נוף התשלומים האמריקני כבר תחרותי וחדשני ביותר, עם שפע אפשרויות תשלומים דיגיטליות עבור הצרכנים. פאוול גם העיר, מהדהד את תחושותיהם של אותם מחוקקים אמריקאים המתנגדים למאזניים, כי תשלום דיגיטלי בו תדע ותוכל לעקוב אחר כל תשלום ותשלום יהיה לא אטרקטיבי עבור ארה”ב..

בעוד שוועד הבית לשירותים פיננסיים רואה גם שמאזניים עשויים להעלות חששות לביטחון לאומי, משקיפים שקול את האתגר מסין לא נלקח ברצינות. מכיוון שמצד שני, סין חוששת שמאזניים יחזקו את הדומיננטיות של הדולר האמריקני ולכן היא פועלת במעקב מהיר אחר ההשקה של DCEP. וסביר להניח כי סין תחרוג מהאיום מאזניים.

מנקודת מבט רחבה יותר, יש הסבורים כי DCEP יכול לשמש כלי נשק נגד ארה”ב במלחמה כלכלית. הסיבה לכך היא שכאשר DCEP יתקבל ברחבי החגורה והדרך, בסין יהיה כוח מעקב ושליטה מוחלטים על הפעילות הכלכלית של פוטנציאל מחצית מאוכלוסיית העולם. DCEP תאפשר לסין לעקוב אחר ההוצאות והעסקאות של כולם, והיא יכולה לתפוס או לנעול את הנכסים הדיגיטליים של הלקוח בארנקים הניידים שלהם. כבר ראינו זאת בסין, שם ביחד עם “מערכת האשראי החברתי” שלה, מיליוני אנשים כבר נאסרו לרכוש כרטיסי טיסה באמצעות הארנק הנייד שלהם..

הופעה בתכנית הדיון בטלוויזיה הסינית “Tiger Talk”

ב- 29 באוגוסט 2020 הופעתי בתכנית הטלוויזיה הפניקסית בסין “שיחת הנמר” (一 虎 一席談). טייגר טוק הוא אחת התוכניות הארוכות ביותר של פיניקס TV, בכל שבוע הם מציגים דיון בנושא או אירוע חברתי מרכזי, והיו מזמינים מומחים, אקדמאים ואורחים להשתתף בדיון. הוזמנתי על ידי הטלוויזיה הפניקס כאנליסטית מעבר לים לדון בנושא השבוע, כלומר, “DC / EP: שחרור המטבע הדיגיטלי של סין, האם זה יטלטל את ההגמוניה של הדולר האמריקני?”. תוכלו לצפות בפרק כאן.

טייגר טוק טוקינגהופעת אורח ב- Tiger Talk

השלכות DCEP על ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים

בשלב ראשון, תמיד צריך לזכור ש- DCEP וביטקוין / מטבעות קריפטוגרפיים שונים לחלוטין. ההבדלים העיקריים הם ש- DCEP לא בהכרח משתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין וכי מדובר במטבע מרכזי בשליטת רשות ריכוזית. למידע נוסף על ההבדלים בין DCEP, מאזניים, ביטקוין ומזומן.

עם זאת, הקידום בקנה מידה גדול של DCEP בטלוויזיה הלאומית באוגוסט 2020 בהחלט מגנה ומכין אזרחים סינים לגרסה דיגיטלית של ה- RMB. ההשקה ההדרגתית של DCEP תגרום גם לאזרח הממוצע להתרגל לשימוש בפועל במטבעות דיגיטליים.

כתוצאה מכך, אנשים רבים משערים בהתרגשות על האפשרות לגשר בין DCEP לבין פרויקטים שונים של בלוקצ’יין קיימים – כאשר כמה פרויקטים מצהירים כי הם יהיו הפרויקט הראשון שיושק ב- DCEP. עם זאת יש לזכור כי איננו יודעים את הפרטים הטכניים המלאים של DCEP, ולכן איננו יודעים כיצד הגשר הזה בין blockchain ל- DCEP יעבוד, אם בכלל. כמו כן, העובדה היא כי סין כרגע מאוד עוינת כלפי מטבעות קריפטוגרפיים, זה בעיקר בגלל מספר הונאות מטבעות קריפטוגרפיים – כמו פלוס אסימון. כתוצאה מכך, ממשלת סין סגרה כמה חשבונות בנק שנמצאו מעורבים בהעברות מטבעות קריפטו ואסרה על כל ה- ICO, כמה חילופי מטבעות קריפטוגרפיים כגון Binance ו- OKEx וחלקם שולחנות ללא מרשם. לפיכך הרבה מעגלים ודיונים של מטבעות קריפטו מתרחשים מתחת לאדמה, כגון בקבוצות WeChat פרטיות.

אולם, בסיבוב מבלבל, כלי התקשורת הרשמיים של המק”ס 参考 参考, שינחואה ו- CCTV דחקו את הכותרות לפיהן נכסי הקריפטו הם שנת הנכסים הטובה ביותר עד כה. דובי וואן, השותף המייסד של Primitive Ventures הבחין כי הכוונה האמיתית מאחורי הדחיפה התקשורתית הזו קשה לפרש, אך עד כה קהילת המטבעות הסינית רואה בכך אות כי הקריפטו הגיע לראשו. בינתיים, בחזית המערבית בטוויטר, אנשים רואים בכך אות שור. נכון לעכשיו, ללא מהלכים נוספים או חדשות בסין על DCEP או בחזית המטבעות, אנו יכולים רק לחכות ולראות מה יהיה הצעד הבא של סין.

הממ זה אווירת תעמולה מעניינת מכלי התקשורת הרשמיים של המק”ס כמו “参考 消息”, שינחואה ו- CCTV2

הכותרת “Cryptoasset היא הנכס בעל הביצועים הטובים ביותר YTD” הוצגה בכל הדרכים, בעיתון החדשות, במדיה המקוונת ובטלוויזיה

זה נדיר למאמץ מתואם שכזה pic.twitter.com/2g6VDsV5SE

– דובי “שטיח הפיאט” וואן&# 129680;&# 129430; (@DoveyWan) 25 בספטמבר 2020

האם DeFi ידחוף ממשלות לאמץ סוף סוף CBDCs?

מימון מבוזר (DeFi) יכול להיחשב ככוכב הקריפטוגרפי וכוכב הבלוקצ’יין של שנת 2020, לאחר שהחיות את שוק המטבעות קריפטוגרפיים והביא לתחייה חיובית נחוצה. אבל מה זה DeFi? בקיצור, DeFi מנסה להביא בנקאות מסורתית לתעשיות מתפתחות, אך עם טוויסט: זה יהיה קוד פתוח, מבוזר, זול ויחתוך את המתווכים.

אז מה יכולים הבנקים המרכזיים והממשלה לעשות כדי לשמור על הסטטוס קוו הדומיננטי שלהם תוך שהם נהנים מהטכנולוגיה ש- DeFi יכולה להביא? תשובה יכולה להיות יצירת CBDC. ב פורבס המאמר, המחבר מציע כי CBDC יהיה מהלך חיובי עבור ממשלות מכיוון שהוא מסמל כסף תוך מתן אפשרות למשתמשים ליהנות מהיתרונות של עסקאות זולות ומהירות יותר..

המאמר נוגע גם לסיקור שלנו על DCEP ודן בהתקדמות סין בבדיקת DCEP לעומת ההתקדמות בהכנסת CBDC בארה”ב. זה מצביע על כך שממשלות ומוסדות, לעומת זאת, יצטרכו למהר להתעדכן כאשר פתרונות DeFi חדשים בתשלומים, משכנתא, ביטוחים וכו ‘נוצרים מדי שבוע, וגדוד זה של חדשני פינטק הולך וגדל. חדשנים אלה מאתגרים את המצב הקיים, ועם היתרונות הגוברים של DeFi, בקרוב יתכן ומתמודד אמיתי המתמודד על תשומת לבם של אזרחי-צרכנים..

מתי DCEP יושק רשמית?

עדיין אין לוח זמנים ספציפי לבכורה הרשמית של DCEP. אף על פי שלעתים כמה מומחים חשפו בפני צ’ייני דיילי, כלי חדשות בסין שלפני שה- DCEP יושק רשמית, ייתכן שיהיה צורך לבצע התאמות לתוכניות הראשוניות מכיוון שהמצב הרבה יותר “מסובך”. המומחים חושפים גם כי לא ברור אם DCEP יכולה לצאת לראשונה במחצית השנייה של 2020, אם כי תוכניות הפיתוח שלה בהחלט הוקצו על ידי ה- PBoC.

פתק: פרסומים קודמים כינו את המטבע הלאומי כ- CBDC.

עודכן: 7 באוקטובר 2020 בשאלה האם DeFi ידחוף ממשלות לאמץ CBDCs.

האם DCEP מגובה בזהב?

התשובה הפשוטה היא “לא”. בפרק האחרון של קיטקו ניוז, העיתונאי מקס קייזר טען כי סין תשיק מטבע קריפטוגרפי בגיבוי זהב, בכוונה להשמיד את הדולר כמטבע מילואים. הוא הוסיף כי סין כבר צברה עד 20,000 טונות זהב. עם זאת מדובר בספקולציות בלבד – סין ​​לא מתכוונת לחזור לתקן הזהב ולא להנפיק מטבעות קריפטוגרפיים מגובים בזהב.

האם DCEP תהיה ניתנת לפעולה הדדית עם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים

ישנן תוכניות רבות לבנות שערים המאפשרים החלפה של DCEP למטבעות קריפטוגרפיים אחרים. פרויקטים כמו אלגורנד הצהירו שהם רוצים לתמוך ב- DCEP ולבנות גשרים אפשריים להחלפת מטבעות אלה. עם זאת, מכיוון שהפרטים הטכניים של DCEP לא נחשפו במלואם, גשרים כאלה טרם נבנו.

מקורות:

https://www.forbes.com/sites/lukefitzpatrick/2020/10/06/defi-may-push-governments-to-adopt-cbdcs/#2d2c1f6f3f5e

https://www.asiacryptotoday.com/how-china-and-the-world-reacted-to-xi-jinpings-blockchain-comments

https://venturebeat.com/2019/09/15/wake-up-us-federal-reserve-china-just-showed-how-digital-currency-is-done/

https://www.reuters.com/article/us-china-blockchain-idUSKBN1X704A

https://u.today/just-in-chinese-central-bank-to-launch-digital-currency-called-dcep

https://beincrypto.com/chinas-dcep-to-be-worlds-first-national-digital-currency-says-ccie-vice-chairman/

https://qz.com/1710850/chinas-central-bank-could-gain-from-a-digital-yuan-cbdc/

https://www.asiacryptotoday.com/news/china-digital-yuan-dcep/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector