Filecoin: מה זה ולמה זה כל כך פופולרי בסין?

Filecoin ($ FIL) נוצר על ידי מעבדות פרוטוקול ומטרתו לספק מקרה שימוש אמיתי לטכנולוגיית בלוקצ’יין מחוץ למימון. כפי שהשם מרמז, הכל קשור לקבצים. אך מכיוון שהמערכת מבוזרת, כיצד היא מבטיחה אבטחה וזמינות? כמו כן, האם אלה ששומרים קבצים בתשלום? הנה, אנו בוחנים מהו Filecoin, בתוספת הסיבות לכך שהוא הפך לסנסציה למדי.

סיכום

  • Filecoin היא רשת אחסון קבצים מבוזרת. משתמשים משלמים עבור אחסון הקבצים שלהם ואילו אלה המסייעים באחסון מתוגמלים באסימונים של $ FIL.
  • הפרויקט גייס 200 מיליון דולר בהנפקת המטבע הראשונית שלו (ICO) בשנת 2017. השקת Mainnet תהיה בסביבות השעה 15:00 אחר הצהריים (UTC) ב -15 באוקטובר 2020.
  • Filecoin כבר נמצא במכ”ם הסיני מאז 2018, שם החלו חברות סיניות לשווק שירותי כריית ענן Filecoin. זה נחשב קל יותר לכרייה מכיוון שאינם נדרשים מכשירי כרייה מיוחדים.
  • Filecoin פופולרי גם בסין בגלל ספקולציות על מחיר אסימונים של FIL $. כמה בורסות כבר מציעות מסחר של FIL $ על בסיס IOU.

מהו Filecoin ($ FIL)?

Filecoin הוא רשת אחסון קבצים מבוזרת המתגמלת משתמשים המאחסנים קבצים. מי ששומר קבצים מכונה כורי אחסון. משתמשים משלמים עבור אחסון הקבצים שלהם בזמן שכורי האחסון מתוגמלים על עבודתם.

אופיו המופץ מאפשר אחסון קבצי peer-to-peer ועיצוב אחזור. לפלטפורמה יש מטבע וירטואלי מקורי בשם FIL, המשמש לתגמול כורים.

הרשת שואבת השראה מ- Web3, ארכיטקטורה מתקדמת לפיתוח תוכנה המבטלת ריכוזיות. Filecoin יכול לספק שירותי אחסון קבצים גם לפלטפורמות מבוזרות אחרות. יתר על כן, הרשת מקרינה דרך לאפשר אינטראקציה עם עסקאות עם פלטפורמות בלוקצ’יין אחרות המקדמות יכולת פעולה הדדית.

מהו אסימון Filecoin $ FIL?

אסימון Filecoin $ FIL הוא המטבע הווירטואלי המקורי של הפלטפורמה המשמש לתגמול כורים. שים לב שמאפיין Filecoin עדיין לא הושק אסימונים של FIL אינם במחזור. עם זאת, כפי שנראה להלן כמה בורסים כבר נסחרים ב- FIL על בסיס IOU. המשמעות היא שמשתמשים יקבלו רק אסימונים של FIL בעתיד. עם זאת, זה לא הרתיע את החובבים, כאשר ל- FIL נפח מסחר של יותר מ -100 מיליון דולר בכל 24 שעות והמחירים לכאורה במסלול כלפי מעלה..

עם ההשקה של Filecoin ליין (ראה להלן), Huobi Global תשיק $ FIL ו- מסחר פתוח, פיקדונות ומשיכות. מרכזיות אחרות מיהרו לרשום גם את אחד הפרויקטים הסיניים המדוברים ביותר מאז 2017, כגון בורסות Binance ו- FTX.

השקת Filecoin Mainnet

מעבדות פרוטוקול הובילו את ה- ICO של הפרויקט בשנת 2017. בגיבוי שמות מובילים בהון סיכון כמו סקויה ואנדריסן הורוביץ, גויסו 200 מיליון דולר.

בעקבות ה- ICO דחה את רשת הניסויים לשנת 2019. מעבדות הפרוטוקול הבטיחו בתחילה את השקת רשת הרשת ברבעון הראשון של 2020.

ה- Filecoin Mainnet הושק כעת בעידן 148,888- בסביבות השעה 15:00 אחר הצהריים (UTC) ב -15 באוקטובר 2020. אתה יכול לבדוק את מצב הרשת כאן.

איך עובד Filecoin

למשתמשים

משתמשים בפלטפורמה מחויבים בגין אחסון קבצים. עם זאת, עלויות האחסון משתנות תלוי אם המשתמש בוחר במהירות על פני יתירות ולהיפך. כמו כן, מחירי האחסון מושפעים מהזמינות והביקוש.

עבור כורים / ספקי אחסון


בפרוטוקול Filecoin, ספק אחסון יכול להיות יחיד או ארגון. והקריטריונים היחידים להיות כורה הוא שיש מקום פנוי בדיסק הקשיח וחיבור לאינטרנט. לכורים תהיה גישה לכל המאגר של משתמשי Filecoin.

לשימוש חלק, הרשת מספקת ממשק סטנדרטי לתכנות יישומים לכורים ומפרסמת את זמינותם. ללא שיווק פרטני, ספקי האחסון מסתמכים על מהירות, שטח אחסון ואמינות בכדי למצער את המשתמשים ולמשוך תגמולים.

ל- Filecoin תכונה לריפוי עצמי שבודקת אוטומטית אם קבצים בבלוקצ’יין מאוחסנים נכון. בנוסף, התכונה מאפשרת לרשת לזהות כורים פגומים ואת העומס שלהם להפיץ לכורים אחרים.

תהליך הריפוי העצמי מייצר מסלולים המציגים את ההיסטוריה של הכורה ברשת. מוניטין טוב מקנה להם יותר אפשרויות אחסון ומכאן יותר תגמולים. המערכת משתמשת במנגנוני הוכחת קבצים והוכחת אחסון שאינם עתירי אנרגיה, כמו מנגנון הוכחת העבודה המופעל על ידי ביטקוין (BTC)..

מלבד כורי אחסון כללי, ישנם גם כורי אחזור. כורים מסוג זה צריכים להיות בעלי חיבור לאינטרנט חזק מכיוון שהם מביאים מראש את הקבצים שהורדו ביותר ומספקים אותם למשתמשים הנמצאים בקרבה. לאחר מכן הם מתוגמלים על כך שהם מאפשרים זרימת תנועה חלקה ברשת.

סין כוללת את כל ה- Filecoin

כורים שוקלים ברצינות את Filecoin

למרות שהפרוטוקול אינו מצריך התקני כרייה מיוחדים לצורך גישה, סין בוחנת פיתוח חומרת כריית Filecoin. יתר על כן, משקיעים סינים כבר משערים על מחירו של FIL. למעשה, הסינים כבר עסקו בפילקוין מאז שנת 2018, וכשההשקה של רשת המין עשויה להיות שבועות ספורים, ההייפ רק מתחזק.

לדוגמא, כאשר פרוטוקול מעבדות הכריזה על תוכנית תמריצים בתחילת יוני 2020, חברות סיניות החלו לשווק שירותי כריית ענן שמשתמשים יכולים להתקשר ולהשתמש בהם בכדי לספק אחסון למשתמשי Filecoin..

עם הפופולריות של כריית מטבעות קריפטוגרפיים בסין, אין זה מפתיע שחברות אלה משכו מכירות מינימום של 500,000 דולר בימים הראשונים. בנוסף, נתונים של חוקרי הבלוקצ’יין גילו כי כורי האחסון המובילים ב- Filecoin נמצאים בסין. באופן מצטבר, כורים אלה מהווים למעלה מ -80 אחוז מכוח הכרייה של אחסון הרשת ברשת הבדיקות בערך 15 פטה בייט (15,000 טרה-בייט)..

עם זאת, את הקליטה האדירה של כריית אחסון במדינה באסיה ניתן לייחס לאהבת המדינה לביטקוין ופעילויות כריית מטבעות אחרות. למרות שסחר בביטקוין אסור בסין, עיקר כוח הכרייה של ביטקוין עדיין מרוכז במדינה בכ -65 אחוזים.

כמו כן, עוד לפני ש- Filecoin עלה לאוויר, חברות חומרת כרייה כבר העלו את המוצרים שלהן בציפייה. אנדי טיאן, מייסד שותף של חברת 1475, ייצור חומרה, חושב שההייפ של כריית Filecoin בסין מונע בחלקו מכך שהרעיון מאחורי הכרייה הוא פשוט יותר עבור כורים קמעונאיים בהשוואה לכריית BTC שבה משתמשים ב- ASIC..

הציפייה בסין כה גבוהה, עד שתוכנות וכריית כריית Filecoin בשווי של יותר מ -15 מיליון דולר הושלכו על ידי בריכות כרייה שהמתינו למשקיעים ולכרייה עצמית. על פי הדיווחים חברות כריית BTC גדולות אחרות כמו RRMine מכרו 15 מיליון דולר בחוזי מחשוב ענן “בתוך דקות ספורות”. RRMine צוברת גם חומרת כריית FIL.

למרבה הצער, לא כמות השטח הפנוי שאתה מספק לרשת היא החשובה יותר, אלא כמות הנתונים האטומים. אמנם הגישה לפרוטוקול FIL אינה מצריכה כוח עיבוד מסיבי, אך אטימת נתונים בכונן הקשיח עושה זאת.

ניתן לבצע את האיטום על ידי רתימת חשמל ממעבד או מחומרת GPU. עם זאת, השלכת פיסת ציוד מיוחד בתערובת הופכת אותה למהירה יותר, ומאפשרת לכורים לאטום נתונים נוספים ביום. בתמורה, הם גם מקבלים יותר תגמולים.

חברות סיניות גם משערות על Filecoin

אבל זה לא עוצר בכרייה. קרוב ל -50 בורסות קריפטוגרפיות במדינה בדרום מזרח אסיה, כולל Biki Exchange ו- MXC Exchange, מציגות FIL עתידיות עם Tether (USDT) בתפריט. שים לב עם זאת שמדובר ב- IOU בלבד, מכיוון שהאסימון עדיין לא שוחרר.

פלטפורמות צבירת נתונים של מטבעות קריפטוגרפיים כמו CoinMarketCap, Feixiaohao, רשמו נפח מסחר בערך 100 מיליון דולר תוך 24 שעות. מחיר החוזים העתידיים על Filecoin, לעומת זאת, נע בין 11 דולר ל -28 דולר ל -18 דולר בתוך מספר ימים.

יש חברות העוסקות בחוזי ענן, למשל, Mars Finance, מקרינות תשואה שנתית של 300 אחוזים עבור כורי FIL מבלי לספק את כמות האסימונים של FIL שכל טרה-שטח של שטח חוזה יכול להביא..

סיכום

אף על פי שעדיין לא פורסמו הגישה והכללים המסדירים כריית אחסון, הקהילה הסינית נמשכה זה מכבר לעבר פילקוין. חלק מהסיבות העומדות מאחורי שיגעון זה יכולות להיות בגלל נוף ההשקעות המקומי הלא אחיד של סין שהרחיק אנשים ממעמד הביניים המחפשים הזדמנויות השקעה אטרקטיביות..

כמו כן, העמדה הנוקשה של סין בנושא בקרת הון הביאה משקיעים סינים לחפש פרויקטים מכובדים של מטבעות קריפטוגרפיה או בלוקצ’יין שיכולים להקל על אינטראקציה פיננסית עם שאר העולם. הקשר של Filecoin עם חברות הון סיכון מובילות הופך אותו לאטרקטיבי לקהילה הסינית. כמו כן, תג כריית האחסון שלו הופך אותו לפשוט עבור כורים ומשקיעים קמעונאיים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map