בסין יש אחת מקהילות הבלוקצ’יין הגדולות בעולם – עם מספר עצום של משקיעים מוקדמים מפורסמים בביטקוין ובאת’ריום. סצנת ההצפנה מתחממת בסין בגלל הסיכון הפוטנציאלי לבקרה פיננסית נוספת שתגביל את תנועת המטבע של פיאט בסין. מטבעות יציבים כגון USDT מוחזקים על ידי סינים רבים מכיוון שזו אחת הדרכים היחידות להשיג חשיפה לדולר האמריקני בסין. ממשלת סין מודעת היטב למגמה זו והחלה לאחרונה סגירת חשבונות בנק באגרסיביות הקשורים להעברות מטבעות קריפטו. הסכסוך הזה בין מה שהעם רוצה לבין מה שהממשלה רוצה יהיה שדה קרב מרכזי בשנת 2020, במיוחד כאשר סין דוחפת לשחרר את המטבע הדיגיטלי שלה בבנק המרכזי – “DCEP” בהמשך השנה..

באופן מצחיק, קהילת ההשקעות הסינית של קריפטוגרפים שונה לחלוטין מהקהילה המערבית, עם מגמות שונות מאוד ומועדפים על פרויקטים.

מתווכים, סוחרים ו MLM

לרוע המזל בסין, קבוצות MLM (Multi-Level Marketing) משתמשות בקריפטוגרפיה כשיטה לגיוס כספים. קבוצות אלו ייסעו לכפרים כפריים כדי לבקש חקלאים עשירים ותושבים מקומיים לקבלת כספים. קבוצות אלו לעיתים קרובות יטענו טענות במרמה של רווחי עתק או ייצרו סיפורים בדיוניים של ידע פנים. זה קורה בגלל האופי העשירי של חקלאים סינים, שלעתים קרובות מוכרים שטחי קרקע לממשלה בסכומי כסף גדולים. MLM משתמשים בשני מטבעות מוכרים ידועים, כגון ADA (Cardano) או במטבעות קריפטוגרפיים חדשים כדי לבקש כספים.

וואו. @ קרדנו להיות רגיל לחקלאים סינים עשירים … לא בטוח אם אני צריך להתרשם או לפחד (שימו לב לפוסטר של @IOHK_Charles) $ ADA pic.twitter.com/Gx02cMbDYY

– Boxmining (@boxmining) 5 ביולי 2020

“קדחת לבנה” – פרויקטים מערביים & מייסדים ממריאים

משקיעי בלוקצ’יין סיניים קופצים לפרויקטים מערביים לשם לגיטימציה. זה בעיקר בגלל שהקהילה מתעייפת מאסטרטגיות גרועות של “Pump and Dump” / “Market Making”. בשנה שעברה מחזורי הייפ ענקיים שנוצרו בבורסות כגון MXC השאירו טעם רע בפי המשקיע. במילים פשוטות, הם מחפשים משב אוויר צח ומקווים שהם יכולים למצוא זאת אצל עמיתיהם המערביים. זה הניע מנהיגי פרויקטים מערביים מסוימים או מייסדים למעמד דמוי אל – כגון פולקדות גאווין ווד וצ’רלס הוסקינסון. למעשה, גאווין קיבל יותר כוח מאשר ויטליק והוא סוגד בצורה דומה מאוד.

גאווין ווד | נקודסין מאוהבת בגאווין ווד

פרויקטים חמים: פולקדות, FileCoin, Cosmos, Tezos, Kusuma

דפי הוא פאסה

סין התאהבה בפיננסים מבוזרים (Defi) מוקדם בהרבה מהקהילה המערבית – עד כדי כך שהיא יוצאת מהאופנה כרגע. המפורסם גורם להחמרת הדבר Dforce האק, שם נגנבו 25 מיליון דולר (ואז “הוחזרו” מאוחר יותר על ידי האקרים. בעוד שהפריצה של Dforce עלתה לכותרות גם במערב, לא הייתה לה ההשפעה הרגשית שהייתה לה בסין – אחרי הכל, המשקיעים הסיניים בסופו של דבר עמדו בחשבון על כל הנזק שנגרם..

זהו ניגוד עצום מהעולם המערבי, שבו מטורפי Defi לאחרונה הוזנקו על ידי Coinbase & מתחם.

רשת שירות Blockchain ואימוץ ארגוני

ההנהגה המרכזית הסינית קבעה בשנה שעברה כי “בלוקצ’יין” תהיה אחת המטרות הלאומיות העיקריות של סין, כאשר הנשיא שי דוחף את סדר היום באופן אישי. זה הגיע לשיאו בהקמת רשת השירות של בלוקצ’יין (BSN) בסין – פלטפורמה צולבת שתשמש שכבת פעולה הדדית לכל רשתות הבלוק בסין. באופן מצחיק, BSN אינה בלוקצ’יין, במקום זאת, רשת המסייעת לחסימת רשתות לתקשר. ההתפתחויות ב- BSN הובילו לזינוק בעניין בחסימות ארגוניות כמו Vechain (VET), Cosmos ו- Polkadot.


פרויקטים חמים: Vechain, Cosmos and Polkadot

NFTs הם ה’טרנד ‘הבא

ככל שסין מתגברת על #DeFI, אסימונים שאינם פטרייתיים קיבלו את מרכז הבמה. הם בוחנים מחדש את ההשפעה האפשרית של NFT בתעשיית המשחקים. מטבעות כמו Enjin ($ ENJ) ו- Decentraland (MANA) עומדים במרכז דיונים רבים. מעניין לציין כי הם לא דנים רק במשחקים, יש דיבורים ניכרים על NFTs המחזיקים בקניין רוחני (IP) ושימושים מורחבים אחרים. נושא זה לא מדבר כלל במרחב המערבי ומדגיש כיצד ניתן להתאים מחדש פרויקטים מסוימים כך שיתאימו לתרבויות שונות.

מקסים בלגוב, מייסד שותף של אנג’ין זוכה לתהילה סינית

פרויקטים חמים: Enjin, Decentraland, Opensea

Filecoin עולה

כריית Testnet של Filecoin

Filecoin ואחסון מבוזר היו אחד הנושאים החמים ביותר בשנת 2018 (בדוק זאת סרטון מטורף – מזכיר לי פרויקט מסוים היי היי היי). אחסון מבוזר ולא מפתיע חוזר שוב בשנת 2020. לא צריך שני ניחושים כדי להבין שההייפ הזה מופעל על ידי שלל מחזיקי תיקי Filecoin שקנו במהלך שיגעון 2017. אחרי הכל, הם צריכים דרך יְצִיאָה את ההשקעות שלהם בכל זאת.

הניצוץ לכל ההייפ הזה נגרם בגלל ההשקה של Filecoin בקרוב. כורים סינים כבר מתכוננים לכרות את המטבע – גם אם הם צריכים לעשות זאת באמצעות VPN.

פרויקטים חמים: Filecoin, Storj, Arweave

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector