לדג’ר שחררה ארנק חומרה חדש – Ledger Nano X. מכשיר חדש זה מגן על המטבעות הקריפטוגרפיים שלכם עם הגנה על ציונים צבאיים ומונע גניבות דיגיטליות והאקרים. אלה התכונות החדשות העיקריות של Ledger Nano X:

  • מסך HD גדול – מציג את כתובת המקלט במלואה ללא גלילה
  • תמיכה בנייד – (דְמוּי אָדָם ו iOS) תמיכה באמצעות Ledger Live Mobile
  • יותר שטח אחסון – התקן עד 100 אפליקציות שונות עבור מטבעות שונים.
  • סוללה נטענת – מאפשר להפעיל את המכשיר ללא כבל.

מדריך זה יעזור לך להתקין את Ledger Nano X שלך וללמד אותך את התכונות החשובות. בנוסף, אנו השאלה החשובה ביותר: האם Bluetooth בטוח?

Ledger Nano X סקירה: האם כדאי לקנות?

Ledger Live Mobile

ניתן להעביר מטבעות קריפטו בדרכים עם Ledger Nano X

אחד המאפיינים הגדולים ביותר של Ledger Nano X הוא הטלפונים הניידים התומכים (אנדרואיד וגם אייפון). החדש Ledger Live האפליקציה מאפשרת שליחה וקבלה של כל המטבעות הקריפטוגרפיים הנתמכים בדרכים.

האפליקציה מתחברת ישירות ל- Nano X באמצעות Bluetooth, כך שאין צורך בכבל. למכשיר יש סוללה המאפשרת להפעיל אותו באופן פעיל למשך יותר מ 8 שעות (תלוי בשימוש), כך שניתן להוציא את ה- Nano X כדי לשלוח מטבע קריפטוגרפי בדרכים.

מצב תיק העבודות מאפשר Ledger Live כדי להציג את כל היתרות הזמינות המאוחסנות ב- Ledger Nano X. זה נגיש גם אם ארנק החומרה אינו קיים, כך שתוכל לגלוש בנוחות בתיק העבודות. כדי לשלוח מטבעות קריפטוגרפיים, המכשיר חייב להיות נוכח כדי לחתום על העסקה באמצעות Bluetooth. חשוב לזכור שהמפתח הפרטי לחתימת עסקאות לעולם לא עוזב את המכשיר או מועבר באמצעות Bluetooth – רק את העסקה שנחתמה שלא ניתן לשנות (מאובטח).

אפליקציית Ledger Mobile המציגה את כתובת Ethereum עם אימות מ- Ledger Nano X

Ledger Live Mobile תומכת גם בהתקנת אפליקציות שונות עבור מטבעות קריפטוגרפיים שונים באמצעות Ledger Manager. Ledger אמר לנו שרשימת האפליקציות הזו תהיה זהה לגירסת המחשב האישי (אולם כשאנחנו במצב בדיקת בטא לא הצלחנו לגשת לרשימה המלאה).

כיצד להוסיף או להסיר אפליקציות ב- Ledger Nano X

כדי להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים שונים ב- Ledger Nano X, ראשית צריך להתקין את היישום עבור מטבע זה. זה נעשה באמצעות אפליקציית Ledger Live ב- Windows, MacOS, Android או iOS. ראשית התקן את Ledger Live, חבר את Nano X והיכנס לממשק “מנהל”. האפליקציה תדרוש ממך לפתוח את פנקס הספרים על ידי הזנת הסיכה שלך והיכנס למסך הבית. יהיה עליך לאשר את Ledger Live על ידי אישור “אפשר מנהל חשבונות”. ברגע שאתה מחובר, תראה רשימה של יישומים שונים שמוכנים להתקנה (אם הרשימה שלך קצרה יותר מאשר בתמונה הבאה, עדכן את הקושחה של Ledger Nano X).

השתמש ב- Ledger Live כדי להתקין אפליקציות חדשות ב- Nano X

האם Bluetooth בטוח?

התשובה הפשוטה היא: כן. אחד החששות הראשוניים (reddit) על Ledger Nano X הוא תקשורת באמצעות Bluetooth, סוג של תקשורת רדיו. לדגם הקודם (Ledger Nano S) הייתה קישוריות לכבלים בלבד, מה שלא יחשוף את המכשיר לתוקפים סמוכים. Bluetooth בטוח לשימוש במקרה זה מכיוון שהמכשיר לעולם אינו נשלט באמצעות Bluetooth – במקום זאת הוא משמש רק למשלוח עסקאות שלא חתומות וחתומות. המשמעות היא שהמפתח הפרטי (המפתח לכלל הכספים) אינו חשוף ואינו עוזב את המכשיר.

ה- Nano X פועל מתוך הנחה שחיבור Bluetooth (שהוא נושא, בדיוק כמו USB) נפגע. תוספת ה- BLE אינה משפיעה על מודל האבטחה. עסקאות תמיד חייבות להיות מאומתות פיזית במכשיר על ידי לחיצה על שני הכפתורים. יתר על כן, על המסכים והלחצנים של Nano X מחוברים ישירות לאלמנט המאובטח (ארכיטקטורת שבב יחיד), שהוא גם שיפור בעיצוב האבטחה הכללי..

ניקולא באקה, CTO ב- Ledger

נוסף על כך, Ledger Nano X מתפקד בהנחה שה- Bluetooth נמצא במצב “נפגע”. המשמעות היא שלעולם לא תיתן כל שליטה למכשירים חיצוניים אחרים והתקשורת מוגבלת לחתימת עסקאות בלבד.

לוח הבקרה ב- Ledger Nano X מאפשר הפעלה / כיבוי של Bluetooth

שמור על ביטוי ההתאוששות שלך!

יהיה גיליון שבו תוכל לרשום את ביטוי ההתאוששות שלך בן 20 מילים. זה הכי חשוב חלק מכיוון שהוא משמש כגיבוי למכשיר. יהיה עליכם לשמור על בטיחותו רבה מכיוון שאם מישהו יקבל גישה לנייר זה הדבר זהה לגניבת הארנק שלכם.

אל תצלם או שיהיה לך עותק דיגיטלי של הרשימה!

התקנת Ledger Nano X

  1. בחר קוד PIN בן 4 ספרות ואשר.
  2. רשמו את ביטוי ההחלמה בן 20 המלים. גם סדר המילים חשוב.
  3. לאחר הגדרת המכשיר, כשהוא עדיין מחובר לחשמל, בקר ב אתר Ledger Live והורידו את האפליקציה בה אתם רוצים להשתמש.
  4. עקוב אחר ההוראות באתר והשתמש בו.

הערה: לאחר הגדרתו תנווט במכשיר במחשב שלך.

אתה יכול לקבל מטבעות קריפטוגרפיים גם כשהמכשיר לא מקוון. רק כשאתה רוצה לשלוח אתה צריך לחבר את המכשיר ולהזין את ה- PIN וההתחברות שלך.

לאחר הזנת כל פרטי העסקה במחשב שלך, כאמצעי אבטחה נוסף, אתה יכול לבדוק שוב את הפרטים במכשיר. וודאו שהכתובת והסכום נכונים ואשרו.

מדוע להשתמש בארנק חומרה

עם מטבעות מסורתיים, אתה, המשתמש, האדם החשוב ביותר. אם אי פעם איבדת את כרטיס הבנק שלך, אתה תמיד יכול לגשת לבנק עם זיהוי כלשהו ובקשה לקבל גישה בחשבון שלך..

מטבעות קריפטוגרפיים, לעומת זאת, לא אכפת להם מהאדם הפיזי אלא מהמפתח הפרטי הקשור לארנק. המפתח הפרטי משמש לאימות החשבון והעסקאות. כל מי שיש לו גישה למפתח זה יכול לשלוח כספים ולכן עליכם לשמור עליו. דבר נוסף הוא שלא ניתן לבטל עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים.

ארנקי חומרה יכול להגן עליך מפני הדברים האלה. הם מוסיפים שכבת אבטחה נוספת על ידי אחסון המפתח הפרטי במכשיר עצמו. הדרך היחידה לפרוץ זאת תהיה גישה פיזית לארנק החומרה או עם ביטוי הגיבוי.

ללא ספק ארנקי נייר מציעים ביטחון רב עוד יותר. עם זאת, תהליך הגדרתם והשימוש בהם מורכב מאוד. ארנקי חומרה יוצרים איזון יפה בין ביטחון לנוחות.

שווה את השדרוג?

במחיר גבוה יותר, משתמשים עשויים לשאול את השאלה “האם Ledger Nano X שווה את השדרוג”. מבחינתנו התשובה היא תלוי.

אם אתה משתמש ביותר מ -3 אפליקציות, שקול לשדרג. עם שטח זיכרון גדול בהרבה, Nano X מסוגלת לאחסן הרבה יותר יישומים מאשר ה- Ledger Nano S. נכון לכתיבת שורות אלה, פִּנקָס ננו ס מסוגל לאחסן רק 2-3 יישומים עם קושחה 1.5.5 (כגון ביטקוין ואפליקציית Ethereum). אמנם אתה יכול לעקוף מגבלה זו על ידי הסרת אפליקציות שאינן בשימוש, אך המעבר המתמיד מוביל לעיתים קרובות לבלבול ובזבוז זמן.

אם אתה צריך לשלוח כמויות גדולות של מטבעות קריפטו תוך כדי תנועה. עם תמיכה ב- Bluetooth, ניתן להשתמש בפנקס החדש עם אנדרואידים ואייפונים.

אם יותר אפליקציות וניידות אינן דאגה גדולה עבורך, להישאר עם Ledger Nano S.

הגדרת בהצלחה את Ledger Nano X? עכשיו הגיע הזמן להתחיל עם סחר בביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים? בדוק את הקורס שלי שנוצר בשיתוף פעולה עם ג’ף קירדייקיס מ- Uptrennd- Bitcademy: למד, השקיע & סחר בביטקוין – תוך פחות משעה

עודכן 23 במרץ 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me