הביטקוין הוא רק בן קצת יותר מ -10 שנים וכבש את העולם בסערה. היא יצרה מיליונרים רבים בין לילה באמצעות ריצות השוורים השונות שלה, הערך הגבוה ביותר שהגיע לינואר 2021 כשהגיע לשיאו קצת יותר מ -38,000 דולר. בשל אופיו המורכב ורווחיו הגבוהים, הוא מושך אליו כל מיני אנשים, חלקם מנצלים את חוסר הידע של אנשים אחרים. אנשים רבים נפלו טרף להונאות ביטקוין ותוכניות פונזי. לכן, חשוב לדעת מהו ביטקוין וכיצד באמת ניתן להרוויח כסף מביטקוין.

מה זה ביטקוין?

פומפ שורי על ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי ומערכת תשלומים עולמית. זהו המטבע הדיגיטלי המבוזר הראשון, מכיוון שהמערכת עובדת ללא בנק מרכזי או מנהל יחיד. הרשת היא עמית לעמית ועסקאות מתבצעות בין משתמשים באופן ישיר, ללא מתווך.

ביטקוין משיג עצמאות חדשה זו באמצעות טכנולוגיה חדשה ותלות בהוכחה מתמטית מסובכת להפליא – הנקראת קריפטוגרפיה.

מכיוון שאף מנהל יחיד אינו אחראי לתחזוקה או לגיבוי של ביטקוין, עסקאות המונפקות בביטקוין מאומתות ונרשמות בספר חשבונות ציבורי. ספר ספר ציבורי זה נקרא בלוקצ’יין.

איך עובד הביטקוין?

מטבע קריפטו נטו כהה

בלוקצ’יין, כפי שתואר לראשונה על ידי הסופר האלמוני סאטושי נקאמוטו, הוא למעשה ספר ספרים ציבורי המופץ ומתוחזק על ידי מחשבים בכל רחבי העולם דרך האינטרנט..

ה- blockchain במקום זאת הוא ספר ספר ציבורי משותף שכל רשת הביטקוין מסתמכת עליו. ה- Blockchain שואב את שמו ממבנה הנתונים הבסיסי שלו המורכב מקבצי 1 מגה בייט הנקראים ‘בלוקים’, שהם בעצם ספרים גדולים. בלוקים ‘משורשרים’ יחד באמצעות הוכחה מתמטית מורכבת.

במילים פשוטות, הבלוקצ’יין הוא סוג של ספר חשבונות שבמקום להיות מוחזק על ידי בנק – במקום זאת משותף בין ‘כורים’ של ‘ביטקוין’ לבין ‘צמתים’ ברחבי העולם..

לכל צמתי הרשת (מחשבים המריצים תוכנת ביטקוין) יש אפשרות לגשת לבלוקצ’יין ולראות עסקאות מאומתות ללא חסמים המונעים גישה (כגון בנק שגובה תשלום עבור שירותיו בשמירת היסטוריית עסקאות).

במקום זאת, הבלוקצ’יין מסתמך על הצפנה (אומנות הכתיבה או פיתרון הקודים) כהוכחה, במקום להסתמך על צד שלישי כדי לאמת ולאמת את כל העסקאות הממתינות לפני שהם מתרחשים. תהליך האימות של עסקאות ממתינות ואיסוף לחסום שייכלל בבלוקצ’יין נקרא “כרייה”. תהליך זה מבוצע על ידי חברי קהילת הביטקוין המכונים “כורים”.

הכרייה שואבת את שמה מהמטפורה לפיה כורים מקבלים ביטקוין כפרס באופן דומה לאופן שבו מכרות סחורות נדירות, כמו זהב, מהקרקע. כורים הם משתמשי מחשב עם חומרה חזקה להפליא הפותרים בעיות מתמטיות מורכבות בכדי לאמת קריפטוגרפית חסימת עסקאות, ואז לחבר אותם לכל העסקאות הקודמות ברשת הביטקוין..


כורים משרתים את קהילת הביטקוין על ידי אבטחת הרשת. תהליך פתרון ההוכחה הקריפטוגרפית לבלוק הוא עתיר משאבים ביותר. על ידי זכייה במירוץ לכריית ‘חסימות’ של 1 מגה בייט של עסקאות, הכורים מקבלים ‘שכר’ או ‘תגמול’ בביטקוין. כך גם מוקצים ביטקוין חדשים ונכנסים למערכת.

בעת ביצוע עסקאות בביטקוין, הצדדים ממנפים את מה שמכונה “ארנק הביטקוין” להחלפת ערכים בביטקוין (BTC). ארנקים של Bitcoin מספקים למשתמשים שלהם גם מפתח ציבורי (הכתובת שממנה שולחים או שממנה מקבלים ביטקוין) וגם מפתח פרטי..

מפתח פרטי הוא ‘חתימה’ חשובה להפליא עבור משתמשי הביטקוין, המשמשת לאישור עסקאות ממתינות על ידי מתן הוכחה מתמטית שמקורם בבעלים של הארנק המדובר..

כאשר משתמש מעוניין לבצע עסקאות בביטקוין, כוונתם מסומנת ב- Blockchain על ידי הגשת עסקה שנחתמה עם המפתח הפרטי של המשתמש. לאחר מכן רשת הביטקוין מאמתת את העסקה על ידי בדיקת הכתובות אל וממנה תקפות, שהמפתח הפרטי תקף ושיש לו גישה למספיק כספים לביצוע העסקה. העסקה אושרה בדרך כלל ברשת תוך עשר הדקות הבאות.

הביטקוין, כמערכת פיננסית, נועד לוויסות עצמי. עסקה זדונית דורשת כל כך הרבה חישוב (ובכך חשמל) שכמעט בכל המקרים משתלם יותר להשתמש באותו כוח מחשוב בכדי לאבטח את הרשת במקום ולאסוף את תגמול החסימה. זה מה שמונע משחקנים לתקוף את הרשת ושומר על הבלוקצ’יין להקליט רשומות זדוניות או הונאות.

משתמשים ברחבי העולם יכולים להשיג ביטקוין כפרס לכרייה ולאבטחת הרשת, לקבל את המטבע הקריפטוגרפי במתנה או כמכרז לשירותים שניתנו, או שהם יכולים לקנות ביטקוין מהחלפת מטבע מקוונת לפי בחירתם.

תפיסות מוטעות

כמו עם הופעתה של כל טכנולוגיה חדשה, כמה תפיסות מוטעות מקיפות את הביטקוין שאינן מתארות באופן מדויק כיצד פועלת רשת הביטקוין (או מטבעות קריפטוגרפיים בכלל)..

למרות השמועה הרווחת, לא ניתן ‘לפרוץ’ לרשת הביטקוין וליצור או להנפיק ביטקוין במרמה; זה ידרוש את ה”הסכמה “של כל צומת בודד ברחבי העולם. בדומה לאופן שבו הארנק הפיזי של האדם נגנב עם מטבע בפנים, עם זאת, ארנקים של ביטקוין עשויים להיות בעלי נקודות תורפה שונות בהתאם למנפיקם ומוצאם, וניתן לתקוף את הארנקים עצמם.

מפלגות עסקיות הן שם בדוי, מכיוון שהבלוקצ’יין אינו ממחיש את שמות המפלגות אלא מספק רשימה אקראית של מספרים ואותיות לתיאור צדדים מבצעים..

בעוד שאפשר לסמוך על בנק כדי להבטיח את פרטיות חשבון הבנק שלו (ספר ספר פרטי), לכל המחשבים ברשת הביטקוין יש פוטנציאל להציג את הבלוקצ’יין ובדרך כלל יכולים לראות את היתרה של כל ארנק..

יתר על כן, כל העסקאות נראות עוד ברשת הביטקוין. למרות ששמות הצדדים העסקיים לא נחשפים ברשת בעת החלפת ביטקוין, ניתוח מתוחכם של הבלוקצ’יין יכול לאפשר לצדדים שלישיים להתחקות אחר זרימות ברשת..

עתיד הכסף?

הביטקוין מציע אלטרנטיבה מדהימה למערכת הבנקאית המסורתית, מסתמך על הוכחות מתמטיות בלתי ניתנות לשינוי ליסודה, ולראשונה בהיסטוריה האנושית מציע מטבע מבוזר שבו ניתן לשנות את האמון בין שני צדדים לרמה שבה לקהילה גלובלית יש גישה שווה למערכת מוניטרית עולמית שהיא דיגיטלית מקורית.

ההצלחה של ביטקוין תקבע, בעתיד, כמה אנשים ושווקים ברחבי העולם מוכנים לקבל את זה כמטבע דיגיטלי דה-פקטו, וכיצד בנקים ורגולטורים אחרים ברחבי העולם עשויים לתפוס את רשת הביטקוין כאיום על את הריבונות ועצם קיומם.

איך להרוויח כסף עם ביטקוין

HODLing – קנה והחזק

קנו ביטקוין מחילופי מטבעות קריפטוגרפיים ו- HODL עד למועד עתידי בו ערכו עלה משמעותית. המונח HODL נוצר כאשר סוחר כתיב שגוי את המילה להחזיק בפורום ביטקוין כאשר התכוון לומר שהוא יחזיק את הרווחים שלו במקום למכור. HODLing היא סוג של השקעה לטווח ארוך בביטקוין, בה אתה קונה עכשיו ללא כוונה למכור בעתיד הקרוב ולהמר על שווי המטבעות לטווח הארוך..

סחר בביטקוין

מסחר בביטקוין קונה ומכירה בבורסות מתקדמות של מטבעות קריפטו באמצעות תרשימי מסחר הדומים למסחר במט”ח כדי לנסות ולחזות תנועות מחירים הנגרמות על ידי גורמים חיצוניים בשוק כגון אירועים כמו חציית הביטקוין, רגולציה וחדשות בתעשייה. שימוש בטכניקות כגון סנטימנט, ניתוח טכני ויסודי כדי לעזור להחלטות המסחר.

ארביטראז ‘של ביטקוין 

סחר בארביטראז ‘הוא כאשר קונים ביטקוין במחיר נמוך בבורסה הזולה ביותר ואז מוכרים אותו במחיר גבוה יותר בבורסה אחרת. סוחר הארביטראז ‘מנצל את הפרשי המחירים בין הבורסות השונות כדי להשיג רווח מהיר בסיכון נמוך.

סחר עתידי בביטקוין

עתיד ביטקוין מאפשר לסוחרים לשער על מחיר הביטקוין מבלי להחזיק בפועל ביטקוין. זה הימור ארוך או קצר מול מחיר הביטקוין בתקופה מוגדרת. חוזים עתידיים של ביטקוין עובדים באותו אופן כמו חוזים עתידיים עבור נכסים פיננסיים מסורתיים.

ביטקוין כריית סולו

 אתה יכול להיות כורה סולו אם הקמת כורה לביטקוין משלך. זו דרך קשה לכרות מכיוון שייקח יותר זמן לייצר בלוקים בהתאם לציוד שלך מכיוון שאתה זקוק לחשיפות מסיביות.

בריכות כריית ביטקוין

 מאגר כריית ביטקוין הוא כאשר כורי הביטקוין מאחדים כוחות להגדלת כוח הגיבוב כך שהם מייצרים בלוקים מהר יותר ככל שהקושי גדל. על ידי איגום המשאבים שלהם הם מייצרים חסימות בקצב מהיר יותר והתמורה מחולקת לפי תרומות.

כריית ענן ביטקוין 

אתה חותם על חוזה לשכירת ציוד כרייה במקום מרוחק למשך זמן מוגדר. הכרייה מתרחשת מרחוק במקומות שבהם משתלם לכרות מטבעות קריפטוגרפיים. אינך צריך להתמודד עם קניית חומרה, הגדרה, עלויות תפעול הכוללות עלויות חשמל, חום ורעש המופקים על ידי אוהדים. על ידי השקעה אתה מקבל תשלומים יומיים המבוססים על ההשקעה שלך מבלי לכרות ישירות בפועל.

שיווק ברשת ביטקוין

חלה עלייה בחברות המציעות השקעה בכריית ביטקוין באמצעות מבנה שבו אנשים מקבלים עמלות הפניה. הם טוענים לשלב מטבעות קריפטוגרפיים ושיווק ברשת. חברת שיווק רשת כריית ביטקוין טיפוסית דורשת מכם לקנות חוזה לכריית ביטקוין בדומה לכריית ענן ואז אתם מתחילים להרוויח דיבידנד בסכום בהתאם לחבילה שאתם קונים. הצד השיווקי ברשת של הדברים נכנס באמצעות תוכנית שבה אתה מקבל בונוסים ועמלות מכל האנשים שאתה מתייחס לרשת השיווק ברשת הביטקוין המסוימת. רשת אחת כזו היא כריית העיר.

תוכניות שותפים לביטקוין 

חברות מטבעות קריפטוגרפיות משלמות תגמולים בביטקוין לאנשים שמפנים לקוחות חדשים לעסקים שלהם. זה נפוץ מאוד בחילופי מטבעות קריפטוגרפיים עם תוכניות שותפים שלקוחותיהם חולקים באמצעות מדיה חברתית כדי למשוך משתמשים אחרים. למשל, אתה מצטרף לתוכנית שותפים לביטקוין ואז יוצר סרטוני יוטיוב על המוצר עם קישור השותף בתיאור ומקבל תשלום עבור כל מי שנרשם דרך הקישור שלך..

ברזי ביטקוין 

ברזי ביטקוין הם אתרים שמשלמים לכם בסאטושיס (החלק הקטן ביותר של ביטקוין, 0.00000001 BTC) כדי להשלים משימות פשוטות כמו צפייה בסרטונים, לחיצה על מודעות, הורדת אפליקציות והשלמת סקרים.

עכשיו אתה יודע קצת יותר על ביטקוין ואיך אנשים מרוויחים כסף באמצעות ביטקוין. קרא עוד במאמר שלנו בסעיף הלמידה וגלה אודות חילופי מטבעות קריפטו כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector