מה מחצית?

חצוי מגיע ממילה אנגלית עתיקה שפירושה “חצי”.

אך לפני שנרד להסביר מהו חצוי בקריפטו, ננסה להבין את מושג הכרייה.

בביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים, כרייה היא תהליך של אימות עסקאות של אנשים אחרים באמצעות מחשב כדי לפתור בעיה מתמטית מסובכת..

כל עסקה מתווספת לרשימה הציבורית הארוכה של כל העסקאות, המכונה בלוקצ’יין. בתמורה לכך אנשים מקבלים תגמול עם מטבע קריפטוגרפי.

פרס ביטקוין ניתן למחשב שפתר תחילה את הבעיה המתמטית והוסיף בלוק חדש לשרשרת הבלוקים.

בינתיים הכל טוב.

מה המשמעות של חצוי הוא הפחתת תגמול הכרייה של ביטקוין הונפק בחצי.

זה אולי נשמע כמו רעיון פשוט מאוד עבור רבים מכם, אך עבור קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים הוא אירוע של חשיבות עצומה שתשפיע בהכרח על ערך המטבע.

הסבירו את חציית הביטקוין

חציית ביטקוין

המחצית תשפיע על כמות הכורים של Bitcoins שיקבלו תגמול על כריית בלוק הביטקוין. היסטורית, לאירוע היו השפעות חיוביות על מחיר הביטקוין לטווח הארוך.

יהיו רק 21 מיליון ביטקוין שנכרה אי פעם. בניגוד לבנקים שיכולים להדפיס מזומנים, יש מגבלה סופית לכמות הביטקוין שיכולה להתקיים. לכן כדי למנוע אינפלציה, אחת למספר שנים, מתרחש אירוע שנקרא חציית ביטקוין.

חשוב על כריית ביטקוין כגזע. האדם הראשון שמגיע לקו הסיום (במקרה שלנו השלים חסימה) זוכה בביטקוין. הפרס היה בעבר 50 ביטקוין אך אז הביטקוין היה שווה כמה אגורות. עם זאת, מכיוון שהחצייה התרחשה פעמיים בעבר, הפרס ירד ל -12.5 ביטקוין לחסימה. בשנת 2020, המספר הזה יהפוך ל 6.25 ביטקוין (זה בערך $ 70,000 דולר בזמן הכתיבה).

חציית הביטקוין תשפיע על הכורים. בשלב מסוים, סכום הכסף שהכורים צריכים לשלם עבור חשמל וכוח המחשוב לא יכוסה בתגמול שיקבלו בסופו של דבר. זו אחת הסיבות שכורים רבים חושבים שכריית ביטקוין מתה אט אט.


כרייה יקרה. זה דורש הרבה חומרה חזקה שבהחלט לא זולה. בנוסף לכך, חשבונות חשמל חודשיים רק הולכים ומתגברים. הוספת כל זה יכולה לפעמים אפילו לא להיות שווה לתגמולים שכורה יקבל בסופו של דבר.

ככל שההיצע מתקרב למספר הסופי של הביטקוין, הביקוש עולה. לכן רבים מחזיקים בביטקוין שלהם. כל חציבה משמשת תזכורת לכך שהיצע הביטקוין נגמר. עם זאת, צפוי כי הביטקוין האחרון ייכרה מתישהו בשנת 2140.

בכל פעם שיש חצייה, זה מגביל את כמות הביטקוין החדש שנוצר. לעומת זאת, הדבר הופך את הביטקוין הקיים לבעל ערך רב מכיוון שכמות הביטקוין החדש שנשפך לבריכה הכוללת של הביטקוין תהיה פחות ופחות..

ככל שמחיר הביטקוין יעלה יותר, כורים רבים יותר יתחרו על התגמול. ככל שכורים מתחרים יותר, כך אבטחת הרשת תהיה טובה יותר, מה שמגדיל את ערך הביטקוין כמכשיר כספי שיגדיל את הביקוש. הכל מחובר זה לזה וישפיע באופן בלתי נמנע גם על קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים וגם על כלכלת העולם.

לסיכום, חצייה הייתה מתואמת עם עליית מחיר הביטקוין לטווח הארוך.

צמצום ביטקוין בשנת 2020 וההשלכות האפשריות

חציית ביטקוין 2020

המחצית תתרחש ב- 21 במאי 2020, על פי Bitcoinblockhalf.

בשנת 2012, שהייתה השנה הראשונה למחצית, הביטקוין הגיע לשיא חדש של 1,000 דולר עד סוף שנת 2013. לאחר המחצית בשנת 2016, ערך הביטקוין זינק שוב לשיא חדש בכל הזמנים של 20,000 דולר עד שנת 2017. התרסקות משמעותית במחיר אכן פעל, אולם מחירן של מספר עסקאות החל להתאושש לאט אך בהתמדה.

לאחר החציון הקרוב, עליית מחיר הגיונית לחלוטין בגלל היצע וביקוש. מכיוון שהיצע של ביטקוין מגיע אט אט לגבולו האולטימטיבי של 21 מיליון, הוא הופך להיות בעל ערך רב יותר ויותר. זאת, בנוסף לפופולריות המוגברת והיישום של מטבע הקריפטו ברמה העולמית פירושו שהביקוש רק ימשיך לעלות ולהעלות את המחיר..

בכל מחצית, היו משתנים שונים שהשפיעו על התוצאה. עם המחצית הראשונה, לאיש לא היה מושג למה לצפות. עם המחצית השנייה בשנת 2012, קבוצה חדשה של גורמים, כולל עליית Ethereum ו- ICO הייתה גורם חדש שהשפיע גם על התוצאה. עכשיו, 7-8 שנים מאוחר יותר, יש הרבה יותר גורמים שעשויים להשפיע גם על תוצאות המחצית של 2020.

הפעם, השינוי הגדול ביותר במערכת האקולוגית של קריפטוגרפים צריך להיות המודעות הציבורית העצומה סביב הביטקוין, בשילוב עם רמות העניין הגבוהות של משקיעים מוסדיים. אם המוסדות הפיננסיים ישתלטו על הביטקוין על ידי נטילת עמדות גדולות, ערכו של ביטקוין בהחלט יושפע בדרכים שהמשקיעים לא ראו מעולם.

בלי קשר, הנקודה העיקרית משיעור החצייה של היום היא הבאה: יש מתאם מסוים בין צמצום תגמול הביטקוין לבין תנודתיות המחירים לאחר מכן.

בצד ההיצע, השינויים מתרחשים כל 4 שנים. זכור זאת מכיוון שזה יעזור לך, כמשקיע או ככורה, לבנות תמונה טובה יותר של מה שמשפיע או עשוי להשפיע על מחיר הביטקוין בזמנים שונים..

מה אומרים המומחים?

מומחים רבים מסכימים שהמחצית הולכת בעקבות מגמות קודמות וביטקוין יגיע לשיא כל הזמנים עד שנה לאחר האירוע. קרוב לוודאי שביטקוין יכול להגיע לערך פי 10 ממחירו ורבים חושבים ש -100 אלף דולר נראים די אפשריים לאחר המחצית.

למשל, אנתוני “פומפ” פומפליאנו, שהוא מייסד שותף של נכסים דיגיטליים של מורגן קריק, מאמין גם כי ביטקוין עשוי להגיע ל 100,000 $ עד 2021.

“כלכלת היצע הביקוש נותרה בתוקף,” אמר פומפ. “הם דרך נהדרת לקבוע את מחיר השוק. לכן, אם הביקוש לנכס עם אספקה ​​קבועה עולה, אנו ממשיכים לראות עליית מחירים. אחד המניעים הגדולים ביותר של ביקוש או עלייה במחסור הוא הפחתה במאי 2020 שלדעתי יהיה רגע גדול “, הוא אומר.

מנכ”ל קראקן, ג’סי פאוול, גם הוא אופטימי לגבי ביטקוין שיגיע ל -100 אלף דולר לאחר המחצית. הוא מאמין כי בשלב מסוים המטבע עשוי אפילו להגיע לתג מחיר של מיליון דולר.

נצטרך לחכות ולראות מה יקרה ואיך שוק הקריפטו יגיב לאחר החצי.

מומחים מסכימים גם כי המודעות הציבורית המוגברת עשויה להוביל לגל קנייה של FOMO (חשש להחמיץ), מה שידחף את מחיר ה- BTC עוד יותר. רשתות חסימות של Web 3.0 יגרמו גם לעניין מוגבר במטבעות קריפטוגרפיים.

מסיבות אלה, קרוב לוודאי שנראה עלייה מסיבית בערך הביטקוין כשנה לאחר מחצית 2020. בקרוב יבואו גם מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, ויחצו את שיאי הזמנים הקודמים.

קושי בכרייה ובריכות כרייה?

קושי בכריית ביטקוין

בנוסף לחציון של ביטקוין, יש גורם נוסף שמשפיע על מחסור של ביטקוין שכדאי להזכיר. הרבה יותר קשה לפתור חסימות וליצור ביטקוינים עכשיו מאשר בעבר. כאשר יותר כורים מצטרפים לרשת, קושי הכרייה עולה יותר ויותר. קושי מוגבר פירושו שכורים צריכים להשיג חומרה חזקה יותר כדי לפתור את האלגוריתמים הקריפטוגרפיים המסובכים.

קושי מוגבר הביא גם לכורים להשתמש במה שמכונה “בריכות כרייה”, שמאפשרות להם לפתור בלוקים באופן קולקטיבי ולשתף את תגמול החסימה. בריכת כרייה היא רשת כורים שחולקים את כוח המחשוב שלהם ומחלקים באותה מידה את תגמול החסימה, בהתאם לכמות הכוח שכל כורה תרם לפתרון גוש..

מילים אחרונות

לסיכום, בואו מתווה כמה עובדות עיקריות על חציית ביטקוין 2020:

  • זה צפוי לקרות במאי 2020.
  • כ 85% מהביטקוינים צפויים להימכר לפני אירוע החצי.
  • לאחר המחצית, רק למעלה משלושה מיליון ביטקוין יישארו ללא מנוחה.
  • היסטורית, מחירי הביטקוין פורחים שנה לאחר כל מחצית קודמת.
  • בשנת 2021 (שנה לאחר חציית 2020), ערכו של ביטקוין צפוי להגיע לשיאים חדשים.
  • מומחים רבים חושבים כי המחסור בביטקוין עשוי להעלות את ערכו עד 100 אלף דולר בשנים הבאות.

רק הזמן יגיד לנו מה יהיו ההשלכות. כאמור, ישנם גורמים רבים שעשויים להשפיע על ערך הביטקוין החדש לאחר החצי. גורמים שלא היו קיימים בפעם הקודמת, כולל פופולריות, תחרות קשה, קושי בכרייה וכו ‘.

הוסף את הסיפור לסימניות שלנו ובדוק שוב בשנת 2021 כדי לראות אם הביטקוין באמת פגע בסימן 100 אלף דולר זה!

רוצה ללמוד עוד על שוק המטבעות קריפטוגרפיים וכיצד לסחור בו?

הירשם לקורס המסחר בקריפטוגרפים שלנו!

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector