ADA לעומת BTC: איזה מהם צריך להיות בתיק שלך?

Cardano ו- Bitcoin עשויים להיות כבר ברשימת המעקב אחר ההשקעות שלך. אבל לאיזו מהן יש את ההשקעה הטובה יותר בשנת 2021 ואילך?

מדריך זה המשווה את המטבעות הקריפטוגרפיים ידגיש את כל ההבדלים הקריטיים בין ביטקוין מול קרדאנו וכדי לברר אם כדאי לביטקוין או קרדאנו להשקיע ובאיזו מהשניים ההשקעה הטובה ביותר עבורך..

בשבועות הראשונים של שנת 2021 כבר נראו כמה שיא שובר שיאים כשמחירי הקריפטוגרפים עולים לשיאים חדשים. בעקבות חוסר הוודאות הכלכלי של שנת 2020, משקיעים מסורתיים רבים העריכו מחדש את מעמדם על מטבע דיגיטלי ונראה כי השוק נכנס לעידן חדש של צמיחה כמעט אוניברסלית..

מטבע הדברים, הדבר דרבן משקיפים רבים בשוק להתחיל להוסיף מטבעות קריפטוגרפיים לתיקים הקיימים שלהם, אך בעוד שחלקם עשויים לשחק בזה בבטחה ובוחרים לקנות ביטקוין – ללא ספק האסימון הגדול ביותר בשוק – אחרים מסתכלים על altcoins כדי לקבל פוטנציאל צמיחה רב יותר. אחד כזה של אלטקוין הוא Cardano, אשר הוסב כאבולוציה חדשה במטבע הדיגיטלי.

אז כאשר משווים ביטקוין מול קרדנו, מהי האפשרות הטובה יותר עבור המשקיעים? בהשוואה הבאה, נבחן מקרוב את נקודות החוזק והחולשה של כל מטבע ונבחן את הפוטנציאל שלהם לשנה הקרובה.

Cardano לעומת Bitcoin – ההבדלים העיקריים

השוואה בין Cardano לעומת Bitcoin היא, במובן מסוים, התחייבות חסרת תועלת מכיוון שהמטבעות הקריפטוגרפיים כל כך שונים, הן באובייקטיביות והן בתפקוד. עם זאת, למי שמעוניין להשקיע בביטקוין או לקנות את Cardano בשנת 2021, יש כמה נקודות שכדאי לשים לב אליהן.

רקע כללי

גם אלה ללא מעט הבנה בשוק הקריפטו צפויים לשמוע על ביטקוין. נוצר בשנת 2009, הוא ללא ספק המטבע הדיגיטלי המפורסם ביותר שקיים וגם הגדול ביותר מבחינת שווי שוק.

במקור התווה ביטקוין על ידי סאטושי נקאמוטו כמערכת תשלומים מסוג חדש – כזו שיכולה להפעיל עמית לעמית ולהסיר את הצורך ברשות מרכזית, כגון בנק או ממשלה. מטבע הדברים זה עורר גלים גדולים בעולם הפיננסים המסורתי ולומר שהדעות היו מפוצלות בתחילה זה יהיה לשון המעטה..

עם זאת, נראה כי אלה שבחרו להשקיע בביטקוין צחקו אחרון, שכן מחירו לאסימון צמח באופן אקספוננציאלי בעשור האחרון ובזמן כתיבת שורות אלה הגיע למחיר שיא חדש של מעל 50,000 $ ליחידה אחת של BTC..

Cardano היה אחד מהמטבעות הקריפטוגרפיים מהדור השני, שהציעו פונקציונליות משופרת לעומת חסימות קיימות – כולל זו של ביטקוין. הוא פותח על ידי מייסד שותף של חברת Ethereum, צ’רלס הוסקינסון, ועד היום הוא המטבע הקריפטוגרפי היחיד שנבדק על ידי עמיתים, שנבדק על ידי אנשי אקדמיה מובילים במהלך פיתוחו..

ארכיטקטורת הרשת הייחודית בשתי שכבות של Cardano היא הרבה יותר ממערכת תשלומים דיגיטלית. שכבה אחת מאפשרת החלפת נכסים באמצעות חוזים חכמים וכל פיתוח של אפליקציות מבוזרות, בעוד שהשכבה השנייה תומכת ב- ADA מטבע הקריפטו – האסימון המקורי של Cardano.

על הנייר כל זה מרשים מאוד, אך כאשר משווים בין Cardano לעומת Bitcoin, לשעבר יש עדיין דרך הוגנת לפני שיתחרה בקודמו. מי שמעוניין להשקיע בקרדנו מהמר למעשה על הפוטנציאל שמימושו יהיה בעתיד.


עסקאות ומהירות

ישנם הבדלים טכניים רבים בין ביטקוין לקארדנו, אך אחד המשמעותיים ביותר הוא דרך הטיפול בעסקאות.

למרות הפופולריות המתמשכת שלו, יש להמליץ ​​לאלה המעוניינים להשקיע בביטקוין כי הייתה ביקורת רבה על פרוטוקול יצירת הבלוקים שלו, שהוא איטי יותר ויקר יותר מזה של כמה מטבעות יריבים..

חסימות ביטקוין נוצרות בתהליך המכונה כרייה, שבו מחשבים חזקים ברשת מתחרים על פיתרון משוואות מורכבות ויצירת חסימות חדשות. תהליך זה מהווה למעשה את חייהם של בלוקצ’יין ביטקוין וכורים מתוגמלים ב- BTC כאשר הם מאמתים בהצלחה חסימות ברשת..

זהו התהליך השומר על ביטחון הביטקוין ומונע ‘הוצאה כפולה’ של ביטקוין, כלומר אותו אסימון המשמש יותר מפעם אחת. למידע נוסף על יצירת בלוקים, עיין בהסבר שלנו על כריית קריפטו.

הבעיה בפרוטוקול זה, המכונה ‘הוכחת עבודה’ היא שלוקח זמן להיווצר חסימות. יכולות לחלוף עד עשר דקות עד שחסימה חדשה תתווסף לרשת. לשם השוואה, קריפטוסים חדשים יותר, כגון Ethereum, יכולים לייצר בלוקים חדשים בפחות מ -20 שניות.

כשבוחנים את מהירות העסקה של Cardano לעומת Bitcoin אין באמת תחרות. Cardano יכולה להתמודד עם לפחות 257 עסקאות בשנייה – לעומת 5 TPS של ביטקוין. זה כבר מרשים למדי, אך פתרון קנה מידה עדכני המכונה Hydra 2 מבטיח להגביר את זמן העיבוד של Cardano עוד יותר – כשצ’רלס הוסקינסון טוען שהרשת תוכל בסופו של דבר לעבד מעל מיליון עסקאות בשנייה..

אין ספק שאלה חדשות חיוביות לכל מי שמעוניין להשקיע בקרדנו, אך יש לזכור שזמן העסקה האיטי יחסית של ביטקוין לא פגע בפוטנציאל המחירים שלו – הוא עדיין הקריפטוגרפי היקר ביותר בפער ניכר..

היצע וביקוש

יש הרבה אנשים שמעוניינים לקנות ביטקוין בשנת 2021, אבל איך נשלט על ההיצע כדי למנוע פיחות? התשובה כפולה. ראשית, ההיצע הכולל של הביטקוין עומד על 21 מיליון דולר – לעולם לא יהיו יותר מטבעות מזה במחזור.

בנוסף, הפרס המוענק לכורי ביטקוין מצליחים מחצית לכל 210,000 בלוקים שנוצרים. תהליך זה ידוע, באופן לא מפתיע, כחצי. התגמול המקורי היה בסך 50 BTC. בשנת 2013 הוא קוצץ ל -25, בשנת 2018 היה זה 12.5 ובמאי 2020 הוא חצוי ל -6.25. המחצית הבאה אמורה להתקיים זמן מה בשנת 2024.

זה נותן ל- BTC דפלציה מובנית ומשמעותו ש- BTC יגדל במחסור – ובתקווה שערכו – ככל שהביקוש יגדל אך ההיצע יקטן..

כל מי שחושב להשקיע בקרדנו צריך לזכור כי המטבע הקריפטוגרפי הוקם בכוונות אחרות מאשר ביטקוין. ככזה, יש יותר התמקדות בבניית השירות של הרשת לחוזים חכמים ודאפים.

עם זאת, כמו בביטקוין, גם לבלוקצ’יין Cardano יש מנגנון דפלציוני מובנה. ההיצע הכולל של ADA מוגבל ל -45,000,000,000 והפרס הניתן כחלק ממנגנון ‘הוכחת המוקד’ שלו מצטמצם בפרקי זמן משתנים. זה מוסיף רמה הולכת וגוברת של מחסור אשר באופן מסורתי יכול להעלות את מחיר הנכס לאורך זמן.

למרות שלא נרשמה בכמה מפלטפורמות הבורסה המובילות, כולל Coinbase, הביקוש לקרדאנו נותר גבוה וה- ADA הראתה לאחרונה נפח מסחר 24 שעות ביממה של 5,878,633,346 דולר. שוב היא לא יכולה להתחרות בביטקוין בתחום זה, אך הביקוש בהחלט קיים.

Cardano לעומת Bitcoin: איזו השקעה טובה יותר?

אם אתה שוקל את Cardano לעומת Bitcoin באשר לאיזו הזדמנות טובה יותר להשקעה, אז אתה צריך לקחת בחשבון כמה גורמים.

ראשית, מרבית תחזיות המטבעות הקריפטוגרפיים מתבססות על תנועות מחירים קודמות, ולכן חשוב להתבונן בדיעבד על כל שור או דוב שמנהל אסימון חווה לנסות לברר מה עלול לגרום להן..

כמובן שניתוח טכני דורש ידע רב בענף ומסחר, ולכן האפשרות הטובה ביותר עבור משקיעים מתחילים היא להתייחס לתחזיות המחירים של כמה פלטפורמות מובילות..

לבסוף, חוות דעת מומחים יכולות לפעמים לשפוך אור על מה שאנחנו יכולים לצפות מטבעות קריפטוגרפיים בעתיד הקרוב.

Cardano Vs Bitcoin – הבדלים עיקריים

ביטקוין מול קרדנו: היסטוריית מחירים

בין אם תבחרו להשקיע בביטקוין או לקנות קרדנו בשנת 2021, אתם בהכרח חושפים את עצמכם לסיכון מכיוון ששוק המטבעות הקריפטוגרפי הוא תנודתי ידוע. עם זאת, מבט לאחור על תנועת המחירים הקודמת של כל אסימון יכול לעזור למשקיעים לנהל את ציפיותיהם.

BTC

ביטקוין ראה צמיחת מחירים מדהימה בשנים האחרונות. לאחר שנסחר בפרוטות לאחר השקתו הראשונית, אפילו לא התאים לדולר האמריקני עד 2011. עם זאת, ברגע שהוא היה מחוץ לחסימות, מחיר BTC המשיך לנסוק.

כאשר מחיר ה- BTC הגיע ל -1,242 דולר בשנת 2013, המגזר הפיננסי הרחב החל לשים לב והיה מיהר להשקיע בביטקוין מכיוון שהמטבע הדיגיטלי נראה כהזדמנות ענקית עבור משקיעים שמוכנים לקחת על עצמם סיכון קטן. זה המשיך להעלות את המחירים, עד שביטקוין הגיע לשיא של 19,783.06 דולר בשנת 2017.

BTC המשיכה לסחור במחירים גבוהים להפליא. המטבע חווה ריצת שוורים במהלך השבועות הראשונים של שנת 2021, ואז בפברואר, הביטקוין התגייס שוב והגיע לשיא כל הזמנים של 51,00 דולר0, כאשר המשקיעים מיהרו להיכנס לשוק השוורים.

קרדנו

כשמסתכלים על היסטוריית המחירים של ביטקוין מול קרדאנו, נכון לומר שהאחרון לא מעלה את המחירים הגבוהים והמרשימים שעושה BTC. עם זאת, כפי שכל משקיע יודע, התשואות נמדדות באחוזים והמחיר הנמוך יחסית של ADA פירושו שאפשר להשיג אחזקה גדולה בהרבה ללא עלויות כניסה בשמיים..

מסלול מחירים מעט יוצא דופן יותר ל- ADA היה מאשר מטבעות קריפטוגרפיים רבים אחרים. האסימון הגיע לשיוויון עם הדולר האמריקני חודשים ספורים לאחר שנרשם בבורסות בינלאומיות והגיע למחירו הגבוה ביותר של 1.18 $ בינואר 2018. עם זאת, המחירים ירדו אז מתחת ל 0.10 $ ונותרו כך במשך רוב השנתיים הבאות.

בשנת 2020 אז חל שינוי בהון עבור Cardano, שכן המטבע שבר לבסוף את מחסום ה- 0.10 $ שלו ולאט לאט החל להתגנב. בתחילת שנת 2021, ADA נהנתה מההצלחה המשפיעה על מרבית שוק הקריפטו והמחירים הגיעו ל -0.92 דולר, והציעו למשקיעים תשואה של כמעט 500% על פני 2020.

צ’ק-אאוט: חיזוי מחיר לקארדנו

ביטקוין מול קרדנו: תחזיות עתידיות

אם אתם מתכננים להשקיע ב- Cryptocurrency בשנת 2021, עליכם לזכור כי המפורסם הוא קשה לחזות את השוק ואף תחזיות מפלטפורמות אנליטיות מובילות מתוקנות לעתים קרובות מספר פעמים משבוע למשנהו. עם זאת, לצורך השוואת ביטקוין מול קרדנו הם מציעים התייחסות שימושית נוספת, אם ניגשים אליהם בזהירות.

BTC

עוד לפני עליית המחירים המרשימה של BTC לאורך פברואר, רוב קולות התעשייה ניבאו פה אחד לצמיחה משמעותית.

תרשים חיזוי מחיר ביטקוין

אחת התחזיות האופטימיות יותר מגיעה מ- DigitalCoinPrice. הניתוח הטכני של הפלטפורמה מציע ש- BTC ימשיך לצמוח לאורך כל שנת 2021, ובסופו של דבר יגיע ל 76,768 דולר חסר תקדים עד יוני. בְּמָקוֹם אַחֵר, WalletInvestor מצפה גם לצמיחה עקבית של הביטקוין, ויגיע בסוף השנה לממוצע של 55 דולר, 390.70 דולר.

כמובן, התחזיות הללו לבדן יהיו מוזיקה לאוזני כל מי שעבר לרכוש ביטקוין בשנת 2021, אך FXStreet הרחיק לכת ותיאר כיצד BTC יכולה להגיע מציאותית ל 100,000 דולר בעתיד הקרוב..

קרדנו

מי שמעוניין להשקיע בקרדנו יכול גם לצפות לתשואות מרשימות, על פי רוב האנליסטים המובילים בקריפטו.

TradingBeasts יש ADA בהתמדה מטפס סביב 20% על פני 2021, ונכנס לחודש דצמבר בכ $ 1.13. בעוד שערכו של אסימון ADA עשוי להיות לא ממש מרשים כמו של BTC, תשואה של 20% על פחות מ 12 חודשים תסמן השקעה די מוצלחת..

תרשים חיזוי מחיר של cardano

ישנן תחזיות אופטימיות יותר עבור Cardano. WalletInvester האמינו כי ADA יכולה להגיע למחיר ממוצע של 1.46 $ עד דצמבר 2021 – הערכה של כ -50% לאורך השנה.

לבסוף, DigitalCoinPrice שורי גם לגבי Cardano, וצופה כי האסימון יגיע ל -1.78 דולר בשנת 2021. הוא גם צופה כי מחיר ה- ADA יירד מעט לאחר חודשי הקיץ, ויסיים את השנה בסביבות 1.22 $ – מה שמייצג עדיין צמיחה של כ -30%. על המחירים בזמן הכתיבה.

Cardano Vs Bitcoin: מה אומרים המומחים

זה הוגן לומר כי הביטקוין קיבל תמיכה רבה ממשקיעים מיינסטרים החל משנת 2021. לא פחות מאילון מאסק, שחברת טסלה הודיעה כי רכשה כ -1.5 מיליארד דולר BTC כחלק מאסטרטגיית ההשקעה החדשה שלה..

מאסק גם לא לבד בביטחון שלו בביטקוין. מנכ”ל הייזנברג קפיטל מקס קייזר הוא אחד ממקהלת הקולות הכוללת את מייסד מורגן קריק הדיגיטלי אנתוני פומפיאנו והמשקיע אליסטר מילן, אשר כולם מאמינים כי ה- BTC יעלה על 100,000 דולר בסוף שנת 2021.

אז מה עם קרדנו? ובכן, כשמדובר בחוות דעת מומחים, ברור למדי שאין ממש תחרות בין ביטקוין מול קרדנו – מעטים המומחים הפיננסיים המרכזיים שהעזו תחזיות נועזות לגבי האחרונים.

עם זאת, חברת הדירוג העצמאית Weiss Ratings אופטימית לגבי עתידו של Cardano, לאחר שצייצה בעבר כי מדובר באחד הקריפטוסים הזולים ביותר בשוק, בעוד שהוא גם אחד הפרויקטים הטובים בענף..

באופן דומה, מארח אלטקוין דיילי וסוחר הקריפטו אוסטין ארנולד סבור כי העדכון האחרון של גוגואן מרי בתשתית של קרדאנו הוא “סיבה גדולה לכך שמחיר קארדאנו עולה החודש [פברואר]” – ועם שדרוגים נוספים הצפויים בעתיד הקרוב, זה במחיר אפשרי של ADA עדיין יש הרבה מקום לצמוח.

Cardano Vs Bitcoin: מסקנה

כך שגם הביטקוין הוא השקעה טובה יותר מקארדנו?

כשמדובר בדומיננטיות בשוק, ביטקוין לעומת קרדנו באמת אינם תחרות. לביטקוין התחזית הכללית הטובה ביותר מכל מטבע בשוק ובזמן כתיבת שורות אלה הוא באמצע שוק שוורים שובר שיאים. ככזה, הבחירה לקנות ביטקוין בשנת 2021 עשויה להיראות כהחלטה המתבקשת. אבל האם הדברים באמת כל כך ברורים?

אין לדעת כמה זמן עליית המחירים של ביטקוין תימשך ובשיא כל הזמנים של מעל 50,000 $ לאסימון, עכשיו זה זמן יקר מאוד להשקיע בביטקוין. לעומת זאת, קרדאנו עדיין נסחרת בפחות מדולר לאסימון. יש לה גם כמה תחזיות חיוביות למדי בהמשך השנה. ככזה, הבחירה לקנות את Cardano בשנת 2021 עשויה בהחלט להוכיח את ההשקעה הטובה יותר מבחינת התשואות.

בכל הנוגע לסיכון, יתכן והבדל קטן בין Cardano לעומת Bitcoin בשנת 2021, עם זאת, אם מסתכלים קדימה קדימה אז BTC היא כנראה האפשרות הבטוחה יותר, למרות מחירי תנודתיות לטווח הקצר בדרך כלל הוערכו לאורך כל קיומה.

כיצד להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים בשנת 2021

אני מקווה שההשוואה שלנו של ביטקוין מול קרדנו נתנה לך תמונה ברורה יותר למה אתה יכול לצפות מהשקעה באחד מהאסימונים. אך בין אם תבחרו להשקיע בקורדאנו או לקנות ביטקוין בשנת 2021, תצטרכו למצוא בורסה מהימנה שתעניק לכם גישה לשוק.

יש הרבה מתווכים ובורסות באינטרנט, אך עבור רוב המשקיעים אנו ממליצים eToro. למתווך פלטפורמת מסחר חזקה אך קלה לשימוש ומציע גישה לכל המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים, כמו גם לשווקים פיננסיים אחרים.

כדי להתחיל, כל שעליך לעשות הוא לפתוח חשבון. ניתן להשלים את כל התהליך בתוך דקות, ולאחר שתוסיף אמצעי תשלום, תוכל להתחיל בבניית תיק ההשקעות שלך בקריפטו.

eToro – הפלטפורמה הטובה ביותר לרכישת קריפטוסים

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון.

Bitcoin לעומת Cardano – שאלות נפוצות

האם עלי להשקיע בביטקוין או בקרדנו?

בשקלול ביטקוין מול קרדנו קל להניח שביטקוין יהיה הדרך ללכת. עם זאת, הבחירה אם להשקיע בביטקוין או בקרדנו תלויה בכמה גורמים – לא פחות מיעדי המסחר שלכם ותיאבון הסיכון. שני האסימונים צפויים לצמוח בשנת 2021, אך צפייה רחוקה יותר בתחזיות הן בדרך כלל חיוביות יותר עבור הביטקוין כהשקעה לטווח ארוך יותר.

היכן אוכל לקנות את Cardano בשנת 2021?

אם אתה רוצה להשקיע בקרדנו – או בכל מטבע מטבע אחר לצורך העניין – תצטרך לעשות זאת באמצעות שירות חילופי או תיווך. אנו ממליצים על eToro עבור רוב המשקיעים המזדמנים, מכיוון שהפלטפורמה מציעה שפע של כלי ניתוח ומסחר מבלי להיות מורכבים מדי עבור אלו החדשים בשוק הקריפטו..

האם Cardano טוב יותר מביטקוין?

השוואה בין Cardano לעומת Bitcoin היא חסרת תועלת מסוימת, שכן מטבעות הקריפטו הוקמו מתוך מחשבה על יעדים שונים. עם זאת, מבחינת הזדמנויות ההשקעה, כדאי לקרוא את המדריך שלנו בכדי לגלות איזו מהן מתאימה ביותר לדרישות הפורטפוליו שלך.

באיזה קריפטו עלי להשקיע בשנת 2021?

אם אתם מתכננים להשקיע במטבע קריפטוגרפי בשנת 2021, יש לכם שפע של אפשרויות. לאלה החדשים בשוק, יכול להיות קל יותר להשקיע בביטקוין, את’ריום או ליטקוין מכיוון שמדובר בכמה מהאסימונים הידועים יותר ויש הרבה מידע שם בחוץ. עם זאת, אם אתה שמח לקחת על עצמך יותר סיכון, ייתכן שיש פוטנציאל צמיחה גדול יותר בחלק מהאלטקוינים הפחות מוכרים.

איפה אני יכול לקנות ביטקוין?

אם אתה רוצה לקנות ביטקוין בשנת 2021, תמצא שפע של בורסות ומתווכים שיעזרו לך. אחד ממובילי השוק הוא eToro. אם אתם מחפשים דרך קלה להגיע לגישה לשווקי הצפנה, כל שעליכם לעשות הוא להקים חשבון ואתם פועלים. מלבד אפשרויות המסחר, ל- eToro יש גם שפע של מידע וכלים אנליטיים שיעזרו לך להתחיל.

ביטקוין נגד. מטבעות קריפטוגרפיים אחרים

  • ביטקוין מול את’ריום
  • ביטקוין לעומת אדווה
  • ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן
  • ביטקוין מול דוגקוין
  • מטבע ביטקוין לעומת מטבע בינאנס
  • עשרת מטבעות המטבע החשובים ביותר אחרים מאשר ביטקוין

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector