מגפת ה- COVID-19 פגעה ללא ספק בכלכלה העולמית בשנת 2020. בנק הפדרל ריזרב החל להדפיס דולרים יותר מהרגיל והגדיל את ההיצע. כך שערכו של הדולר צנח, האינפלציה עלתה וכלכלת העולם לא רואה ימים טובים.

עם זאת, מגפת ה- COVID-19 לא פגעה במטבעות הקריפטוגרפיים. מחירם צנח במרץ 2020, ואז עלה לקראת תקופה שורית בסוף השנה. זה קרה בגלל שעם נפילת הדולר, המשקיעים ראו במטבעות הקריפטוגרפיים גידור מפני אינפלציה ואחסון ערך. אז, מגפת ה- COVID-19 לא זו בלבד שלא פגעה במטבעות הקריפטוגרפיים אלא הלכה לטובתם.

רק תסתכל כיצד BTC גדל לאורך כל השנה:

תרשים ביטקוין

ואכן, 2020 הייתה שנה מרגשת עבור מטבעות קריפטוגרפיים. הנה מה שקרה וכיצד שנת 2020 הפכה לקובעת הכיוון שמטבעות הקריפטו ייקחו בשנים הקרובות.

7 תחזיות קריפטו לשנת 2021:

1. 2020 – השנה בה איבדה פיאט את אמינותה

מתחילת מגפת ה- COVID-19 צנח שוק הזהב, המניות והביטקוין בכ- 30% בערכו. עם זאת, זהב ומניות לא הצליחו להתאושש, בניגוד לביטקוין שחזר חזק.

מקור: Capital.com

מגפת ה- COVID-19 עוררה בהלה בקרב המשקיעים, והם החלו למכור את נכסיהם בהמוניהם. הם מכרו גם את המטבעות הקריפטוגרפיים שהיו בבעלותם, מה שגרם לנו להבין שהם בעלי מטבעות קריפטוגרפיים והם השתמשו במטבעות קריפטוגרפיים לצד נכסים פיננסיים מסורתיים.

מָקוֹר: mining.com

כשכולם חשבו שמגפת ה- COVID-19 תיעלם במהירות, זה לא התברר ככה. ברגע שהבינו שזה יימשך זמן רב מהצפוי ויגרום נזק גדול עוד יותר לכלכלה, אז החליטה ממשלת ארה”ב לתת לכלכלה "אִינפוּזִיָה" דומה לזה של שנת 2008, בזמן המשבר הפיננסי באותה תקופה. בשנת 2020 נוספו 9 טריליון דולר לכלכלה האמריקאית. יחד עם זאת, סכום זה מייצג 22% מהדולרים שנוצרו בסך הכל מאז קיומה של אמריקה כאומה.

מָקוֹר: https://fred.stlouisfed.org/series/M1


הדפסת הדולר נתפסה כפתרון הולם לבעיית המשבר הכלכלי. ובכל זאת נראה כי כלכלנים לא חשבו על ההשלכות ארוכות הטווח ששיטה זו יכולה להביא למשק. עם הופעת בעיית האינפלציה, המשקיעים כבר החלו לחפש חלופות אחרות.

זה בדיוק הרגע של הביטקוין, שהחל לעלות במחיר, למרות נכסים אחרים.

עם מגפת ה- COVID-19 שהביאה להסגר ועוצר, התקרבו הבחירות. לבחירות בדרך כלל יש השפעה על שוק המניות ועל זהב, בדרך כלל שליליות. לכן, גם במקרה זה, מחיר המניות והזהב התחיל לרדת שוב. כולם ציפו שיקרה אותו דבר עם הביטקוין. אבל נחשו מה? זה מעולם לא קרה. הביטקוין רק זינק גבוה.

מכיוון ששוק המניות וזהב כבר לא נחשבו כאופציות על ידי המשקיעים, הביטקוין הפך לנכס המועדף עליהם, מכיוון שהם ראו בכך פוטנציאל.

מלבד העובדה שביטקוין כבר נחשב לנכס המועדף בקרב המשקיעים להשקיע, הכל הלך לטובתו, בהתחשב בכך שב- 21 באוקטובר החליטה Paypal לאפשר קנייה, מכירה והחזקת מטבעות דיגיטליים בפלטפורמה שלהם..

הידיעה כי Paypal שילבה מטבעות קריפטוגרפיים בפלטפורמה שלה עוררה סערה והעלתה את מחיר הביטקוין. אחרי אירוע זה יבואו עוד יותר משקיעים, שיצטרפו לעולם הקריפטו.

בנוסף לגורמים חיצוניים אלה שהשפיעו על מחיר הביטקוין, גם גורמים פנימיים עלו על הפרק. חציית הביטקוין התרחשה במאי 2020, והיסטורית לאחר צמצום מחיר הביטקוין עלה. אותו דבר קרה השנה.

ביולי 2016, כשהתרחשה חצייה, מחיר הביטקוין עמד על 600 דולר. 17 חודשים מאוחר יותר בדצמבר 2017 היא הגיעה לשיא של 20,000 דולר.

כאשר חציית הביטקוין התרחשה במאי 2020, מחירו עמד על 8,700 דולר. בתוך חצי שנה הוא עלה ל -15,500 דולר, ורשם עלייה של 78%. ואז, ב- 8 בינואר 2021, הוא הגיע לשיאו של כל הזמנים ועמד על 41,941 דולר.

כמו כן, בשנת 2020, מימון מבוזר (DeFi) נמצא במגמת עלייה עם הבלוקצ’יין של את’ריום בצמרת, ואומץ יותר ויותר.

מטבעות קריפטוגרפיים מעולם לא היו קרובים יותר לאימוץ המוני מאשר בשנת 2020. אכן 2020 היה מרגש בתחום הקריפטו. חובבי הקריפטו, בהתבסס על הדרך בה הדברים מתנהלים, מאמינים כי 2021 יהיה מעניין גם עבור מטבעות קריפטוגרפיים. בואו נראה מה צפוי לקרות עם מטבעות קריפטוגרפיים בשנת 2021.

2. ביטקוין לקראת היותו מטבע תשלומים בינלאומי

מטבעות קריפטוגרפיים הם אמצעי התשלום המועדף על ידי Millenials. ו- Paypal יאפשר להם לעשות זאת.

Paypal, כאמור לעיל, מאפשר למשתמשים לקנות מטבעות קריפטוגרפיים. הפלטפורמה תאפשר להם גם לשלם עבור מוצרים שנרכשו במטבעות קריפטוגרפיים ב -26 מיליון הסוחרים שיש לפלטפורמה, מבלי להחיל עמלות..

משתמשים יוכלו לעשות זאת מכיוון שהפלטפורמה תאפשר להם להמיר את יתרת הקריפטו שלהם ל- fiat. ראוי להזכיר כי ל- Paypal יש 340 מיליון משתמשים וזה כשלעצמו אומר לנו מה ההשפעה על מטבעות קריפטוגרפיים.

3. הביקוש המוסדי גדל – החיסון בקושי יכול להשפיע על הביטקוין

האם יש אפשרות שחיסון ה- COVID-19 עלול להשפיע על הפעלת השוורים בקריפטו בשנת 2021? עם זאת, לחיסון עשויה להיות השפעה רבה יותר על המניה. כשאנשים יתחילו לקחת את זה אז ערך המניות יגדל.

אולם החיסון אינו צפוי להשפיע באופן משמעותי על מחיר הביטקוין, בהתחשב בכך שמטבעות הקריפטו אינם עצמאיים ואינם מושפעים מאוד מגורמים שונים העלולים להשפיע על הנכסים הפיננסיים המסורתיים..

יש לזכור כי יתכן שהחיסון לא יצליח לעצור את המגיפה, וכך המשבר הכלכלי עשוי להימשך..

אז, ככל הנראה, המשקיעים ימשיכו לראות בביטקוין גידור מפני אינפלציה ואחסון ערך. הם עשויים להמשיך ולהשקיע, ומכיוון שההיצע יצטמצם במחצית בחודש מאי, כאשר התרחשה חציית הביטקוין, הנה אנו יכולים להחיל את הכללים הבסיסיים בכלכלה "כאשר הביקוש גדל וההיצע יורד עליית המחירים". לכן, אנו עשויים לראות ביטקוין לקראת רשומות חדשות מבחינת מחיר בשנת 2021.

יתר על כן, משקיעים מוסדיים העלו את מחיר הביטקוין לעלייה, מכיוון שהם הראו עניין עצום להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים.

מיקרוסטרטגיה החליטה להשקיע 1.3 מיליארד דולר בביטקוין; השקעת רופר השקיעה 744 מיליון דולר; כיכר השקיעה 50 מיליון דולר; סטון רידג ‘, 115 מיליון דולר ומסצ’וסטס הדד השקיעו 100 מיליון דולר בביטקוין. מדובר בכמה מההשקעות המשמעותיות ביותר של משקיעים מוסדיים גדולים בשנת 2020. עם כל ההשקעות הללו, הסמכות והערך של מטבעות קריפטוגרפיים החלו לצמוח..

יתר על כן, השקעות אפורות בגודל אפור, ארק ניהול השקעות וקרנות אחרות הוסיפו קריפטו לתיקים שלהן בשנת 2020. להגיש תלונה, גווני אפור טוענים כי בשנת 2020, גרייסקייל ביטקוין טראסט היה בין מוצרי ההשקעה הצומחים ביותר בעולם, וצמח מ -1.8 מיליארד דולר ל -17.5 מיליארד דולר. זו עובדה ונתון נוסף שמעולם לא נתקלנו בו בעבר בתולדות המטבעות הקריפטוגרפיים ומהווה אינדיקציה ברורה לצמיחה שחוו בשנת 2020.

יתר על כן, ג’יי.פי מורגן החלה בבנקאות Gemini ו- Coinbase. כמו כן, ויזה ומסטרקארד החלו לספק שירותים לחברות מטבעות קריפטוגרפיים, ופידליטי הציגה קרן אינדקס ביטקוין חדשה.

נאסד”ק דיווחה כי משקיעים מוסדיים הזרימו 439 מיליון דולר בקרנות קריפטו רק בשבוע הראשון של דצמבר 2021. בהתבסס על נתוני CoinShares – חברת ההשקעות בנכסים דיגיטליים זו הייתה הזרימה השבועית השנייה בגודלה של מזומנים מוכנים לשוק הקריפטו. תזרים גבוה של 468 מיליון דולר שבוצע שלושה שבועות קודם לכן.

4. הביטקוין יכול לנצח זהב מכיוון שהוא משמש כגדר מפני אינפלציה

זרם ההשקעות באמון ביטקוני אפור (GBTC) גדל בצורה ניכרת באוקטובר בהשוואה להשקעה בתעודת סל זהב שנותרה ללא שינוי יחסית..

מָקוֹר: מייקל סוננשיין

ג’יי.פי מורגן צ’ייס טען לאחרונה כי גולד יעשה זאת סובל מכיוון שמשקיעים מעדיפים את הביטקוין כגידור מפני אינפלציה ומעבירים אליו את נכסיהם. לקבלת מידע נוסף, ג’יי פי מורגן אומר כי מגמה זו תימשך בשנת 2021.

על פי הערתו של ג’יי.פי מורגן, המציג מקרה שורי למטבעות קריפטוגרפיים, זהב יעמוד בפני "רוח זרימה מבנית" כאשר המשקיעים מעבירים נאמנות וכסף לביטקוין.

5. ההשקה של Ethereum 2.0 מסמנת נקודה מרכזית לפיתוח DeFi וקריפטו

ההשקה של Ethereum 2.0 הייתה אירוע כה צפוי בקרב חובבי הקריפטו. מטרת ההשקה של Ethereum 2.0 הייתה שיפור המדרגיות והאבטחה. עם Ethereum 2.0, הדברים יהיו שונים, מכיוון שיותר משקיעים עשויים להימשך מכיוון ש- Ethereum 2.0 יוצר תנאים נוחים לשיפור נוסף בתחום DeFi..

תעשיית הקריפטו מתפתחת, וחברות שונות אימצו את הבלוקצ’יין של את’ריום. לדוגמה, מיקרוסופט אימצה את הבלוקצ’יין של את’ריום לתמלוגי משחקים, שהיה צעד גדול.

Ethereum 2.0 משתמש במודל Proof Of Stake (PoS), מה שהופך אותו לנוח יותר בכל הנוגע להכנסה פסיבית. לדוגמא, למחזיקים שיש להם לפחות 32 ETH תהיה אפשרות להטיל תגמולים. אסימונים יישארו זמן רב ברשת, והבעלים ייהנו מתגמולים פחות או יותר כמו הפקדת כסף בבנק במערכת הפיננסית המסורתית..

מוכן לצלול שוק הקריפטו?

6. הרגולטורים עשויים להיות קפדניים יותר מכיוון שמטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ’יין ממשיכים להתרחב

מכיוון שמטבעות קריפטוגרפיים צומחים בקצב מהיר, הם משכו את עיניהם של הרגולטורים, שכמובן לא עומדים בחיבוק ידיים. כמה כללים כבר החלו להנפיק, כגון KYC & מדיניות AML לכל חילופי הקריפטו מבוססי האיחוד האירופי וארה”ב ורישום FCA לעסקים הפועלים בבריטניה.

לאחרונה, רשות ניירות ערך SEC טעונה ריפל ושני מנהלים בהנפקת ניירות ערך לא רשומים בסך 1.3 מיליארד דולר. מטבעות קריפטוגרפיים נקשרו לעיתים קרובות לשווקים שחורים. לכן הרגולטורים החלו לשים לב אליהם במיוחד.

כמו כן, לאחרונה הרשות להתנהלות פיננסית (FCA) בבריטניה הזהיר המשקיעים יזהרו בעת השקעה במטבעות קריפטוגרפיים מכיוון שלדבריהם הם יכולים להיות "הונאות".

יתר על כן, מגזר DeFi במטבעות קריפטוגרפיים נותר ללא פיקוח. זו אחת הסיבות לכך שמשקיעים נרתעים מהשקעה במגזר זה מכיוון שהם חשים חוסר ביטחון. מבחינת המשקיעים, תקנות פירושן ביטחון. לכן עלינו לשוחח עם הרגולטורים כדי ליצור מערכת שקופה ומסגרת רגולטורית שישמשו כמדריך השקעות או "מפתח לדלת" לשחקנים גדולים.

בעוד ש- DeFi אינו מוסדר, האפשרות היחידה להמשיך לפעול היא בבורסות מבוזרות שכן חילופי מרכזים יותר מיישמים מדיניות KYC ו- AML כדי למנוע פעילויות לא חוקיות. יש סכום גדול של כסף מלוכלך לפרויקטים של DeFi. לכן, משתמשים רבים מסתכנים בצרות בעת העברת כספים לבורסות מרכזיות.

לפיכך, אלא אם כן מוסדר תחום DeFi, אין זה סביר שיהיו משקיעים גדולים. אך ישנם שני מחנות להסדרת מגזר DeFi: אלה שתומכים בכך ואלו שלא. עם זאת, 2021 צפויה להכריע בכל הנוגע להסדרת תחום DeFi.

קרא עוד: מבט כולל על שוק המטבעות הקריפטוגרפיים – למה לצפות בשנת 2021?

7. בנקים מרכזיים יכולים להיות מעורבים יותר בקריפטו על ידי התחלת השקת האסימונים שלהם

עם הצמיחה המשמעותית של תעשיית הקריפטו נראה כי לממשלות ולבנקים אין ברירה אלא להצטרף למגמה על ידי הנפקת מטבעות היציבות שלהם.

דוגמה שניתן לקחת בהקשר זה היא היואן הדיגיטלי הסיני. אימוץ אסימונים לאומיים כמו יואן יסייע במעקב אחר זרימת הכסף בכלכלה ובמניעת פעילויות לא חוקיות, כולל מימון טרור והלבנת הון..

היתרונות המשמעותיים ביותר של אסימונים דיגיטליים לאומיים יהיו הכללה כלכלית טובה יותר ותשלומים חוצי גבולות מהירים יותר.

לבסוף, 2020 הייתה באמת שנה מעניינת עבור מטבעות קריפטוגרפיים, עם הרבה דברים שקורים בתעשייה. אבל גם 2021 לא צפוי להיות פחות מרגש.

eToro – פלטפורמת המטבעות הטובה ביותר

eToro היא פלטפורמה חכמה שמקלה על תהליך ההשקעה במטבעות קריפטוגרפיים. הפלטפורמה מספקת מגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים המעניקים למשתמש ממשק אלגנטי וידידותי למשתמש.

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון.

נקודות מפתח

  • עקב נזקי מגיפה של COVID-19 במשק, בנק הפדרל ריזרב החל להדפיס דולרים יותר מהרגיל והגדיל את ההיצע. כך נפל ערך הדולר, האינפלציה עלתה והמשקיעים נותנים אמון בביטקוין.
  • מתחילת מגפת ה- COVID-19 צנח שוק הזהב, המניות והביטקוין בכ- 30% בערכו. עם זאת, זהב ומניות לא הצליחו להתאושש, בניגוד לביטקוין שחזר חזק.
  • בשנת 2020 נוספו 9 טריליון דולר לכלכלת ארה”ב. יחד עם זאת, סכום זה מייצג 22% מהדולרים שנוצרו בסך הכל מאז קיומה של אמריקה כאומה.
  • ב- 21 באוקטובר החליטה Paypal לאפשר קנייה, מכירה והחזקת מטבעות דיגיטליים בפלטפורמה שלהם. אחרי אירוע זה יבואו עוד יותר משקיעים, שיצטרפו לעולם הקריפטו.
  • כאשר חציית הביטקוין התרחשה במאי 2020, מחירו עמד על 8,700 דולר. בתוך שישה חודשים הוא עלה ל -15,500 דולר, ורשם עלייה של 78%. ואז, ב- 8 בינואר 2021, הוא הגיע לשיאו של כל הזמנים ועמד על 41,941 דולר.
  • Paypal מאפשר למשתמשים לקנות מטבעות קריפטוגרפיים. הפלטפורמה תאפשר להם גם לשלם עבור מוצרים שנרכשו במטבעות קריפטוגרפיים ב -26 מיליון הסוחרים שיש לפלטפורמה, מבלי להחיל עמלות..
  • חיסון לא צפוי להשפיע באופן משמעותי על מחיר הביטקוין, בהתחשב בכך שמטבעות קריפטוגרפיים הם עצמאיים ואינם מושפעים מאוד מגורמים שונים העלולים להשפיע על הנכסים הפיננסיים המסורתיים..
  • בשנת 2020 החליטה Microstrategy להשקיע 1.3 מיליארד דולר בביטקוין; השקעת רופר השקיעה 744 מיליון דולר; כיכר השקיעה 50 מיליון דולר; סטון רידג ‘, 115 מיליון דולר ומסצ’וסטס הדד השקיעו 100 מיליון דולר בביטקוין.
  • גווני אפור טוענים כי בשנת 2020, אפור ביטקוין אפור היה בין מוצרי ההשקעה הצומחים ביותר בעולם, וצמח מ -1.8 מיליארד דולר ל -17.5 מיליארד דולר..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector