נושא הביטקוין עורר פופולריות בקרב שיחות במהלך החודשים האחרונים. במיוחד, סוף שנת 2020 תיאר רכבת הרים לביטקוין כאשר מחירו החל לעלות לקראת שיאים חדשים.

לפני נפילה מוגזמת לפני כמה חודשים, צמיחת המחירים ב -300% בשנת 2020 יזמה שיחה חדשה בנושא מטבעות קריפטוגרפיים, והציבה את הביטקוין בחזית העתיד לבוא בעתיד בורסות המסחר.

מכיוון שהוא זוכה לתשומת לב רבה מצד המשקיעים, המומנטום הזה פותח הזדמנויות נהדרות להשיג קצת עומק ביסודות הביטקוין, כמו איך זה התחיל, היכן הוא נמצא עכשיו ולאן הוא עשוי להגיע. חלק ניכר מההיסטוריה של ביטקוין פשוטה להבנה ומעולה עבור חדשים בעולם הקריפטו ושאיפות כאחד המעוניינות להכיר את העולם המרתק של מסחר בקריפטו..

מה זה ביטקוין?

ביטקוין הוא סוג של בלוקצ’יין שהומצא בשנת 2008, צורה אוטומטית של ערך כספי המאמת עסקאות הצפנה. קריפטוגרפיה בעצם פירושה קידוד ופענוח מידע וגם מתן בסיס לפונקציות בלוקצ’יין.

בלוקצ’יין: הפונקציה של ביטקוין מסתתרת מאחורי טכנולוגיית קוד פתוח בשם בלוקצ’יין המפתחת ספר ציבורי מבוזר. עסקאות משמשות כ”חסימות “המתחברות לטכנולוגיה ויוצרות” שרשראות “. רשתות יוצרות רשומות קבועות ואינן משתנות.

מפתחות פרטיים וציבוריים: על מנת לאשר עסקאות ולספק הוכחת תשלומים, מונפקים מפתחות ציבוריים ופרטיים על ידי הבעלים ומשמשים אותם באמצעות ארנק הביטקוין שלהם (עליהם נדון בהמשך).

הביטקוין היה אחת הדוגמאות הראשוניות למטבעות קריפטוגרפיים מודרניים ומשמש לעתים קרובות כהמחשה ראשונית בתיאור בלוקצ’יין. מקוצר לעתים קרובות עם סמל הטיקרים שלו, BTC, ביטקוין יכול לשמש לביצוע רכישות מקוונות שונות, אך צבר פופולריות מאחורי הרעיון להתעשר באמצעות סחר במטבע הציבורי..

Blockchain מתעדת עסקאות המבוצעות על ידי מטבעות קריפטוגרפיים כגון ביטקוין, שם היא משמשת כארכיון בו לא ניתן לבצע שינויים לאחר השלמת העסקה. התגבשות של עסקאות מתרחשת באמצעות מנגנון המכונה הוכחת עבודה שבו כורים או מומחים בחומרת מחשבים מסוגלים לחזות מתמטית את המפתח ההצפנה לחסימת הביטקוין הבאה בבלוקצ’יין, כמתואר על ידי ג’ימי שיר, מחנך ומומחה ביטקוין.

כורים: אנשים עם מומחיות בחומרת מחשב של פלטפורמות P2P המאמתים עסקאות באמצעות מחשבים מהירים ולעתים קרובות הם מקבלים פיצוי בביטקוין.

אחד הדברים הטובים ביותר בביטקוין ואחת הסיבות לעלייתו בפופולריות נובעת מחוסר הצורך שלו בשלטון מרכזי או רשות מוניטרית כמו בנק מבחינת מעורבות רגולטורית..

סיימון פיטרס, אנליסט שוק ב eToro, מתאר את הביטקוין כיכולת להעביר כספים באופן חופשי ללא מגבלות של רשות מרכזית או מתווך בשל “קוד פתוח וטכנולוגיה מבוזרת”. זה לא מאפשר השפעה חיצונית מצד מוסדות רגולטוריים ששולטים לעתים קרובות על מדיניות פיסקלית ומוניטרית כמו בנקים או ממשלות ומעניקים תנועה חופשית של כספים בין צדדים..

איפה הכל התחיל הביטקוין?

היכולת הייחודית לצורה מבוזרת זו של מזומנים מקוונים להפחית את הצורך ברשויות מרכזיות ומתווכים נפוצים היא בעיקר שהצית את תחילתו של הביטקוין. המשתמשים הורשו לשלוח ולקבל מידע באמצעות טכנולוגיה מונעת תוכנה ללא כל השפעה חיצונית. הושג לראשונה בשנת 2008 ב נייר לבן בעקבות רעיונותיו של סאטושי נקאמוטו. העיתון הלבן, עכשיו bitcoin.org, יהווה את הבסיס לביטקוין.


עדיין לא מודע אם היה זה אדם אחד או קבוצת אנשים שיצרו את הטכנולוגיה הראשונית, שהתגברו באופן דומיננטי על בעיית ההוצאה הכפולה, עלו מניסיונות רבים אחרים ליצור כסף דיגיטלי. הפיתרון שנקאמוטו העלה עבור הוצאות כפולות היה יישום של ספר חשבונות חתום בזמן ובלתי משתנה, שהוביל אותנו אל בלוקצ’יין.

לפיכך, Blockchain הופך כל ביטקוין למעקב ובלעדי, וכשהבלוקצ’יין גלוי לציבור למשתמשים, קל לאתר כל ביטקוין בודד וכמעט שאינו אפשרי להתאים חלק כלשהו בחשבונאות..

מכיוון שהביטקוינים אינם מונפקים או נתמכים על ידי גופים ממשלתיים או בנקים כלשהם, ישנה הבטחה לדמי עסקה נמוכים יותר משיטות התשלום המסורתיות המקוונות. זה משך משקיעים לאורך פרק הזמן הקצר והעולה שלו, ורבים סומכים על כך שהוא יכול לשנות את הדרך בה אנו משתמשים ותופסים כסף בעתיד. היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין וביטקוין עשויים להחזיק את הפוטנציאל לשנות את תפקידם של מוסדות פיננסיים ופעילות ארגונית לתמיד.

בינואר 2009 ממוקש בלוק הביטקוין הראשון וכן הגרסה הראשונה של תוכנת הביטקוין ברשימת התפוצה של הקריפטוגרפיה. בהמשך לאחר כריית החסימה הראשונה, שימשו עסקאות ראשוניות למטרות ניסיון. לדוגמא, שתי פיצות נרכשו על ידי היזם לאסלו האניץ עם 10,000 ביטקוין בשנת 2010 לפני ששימשו באופן קבוע למטרות רשמיות יותר על במה בינלאומית..

לאחר אותה תקופה, אירוע המרת הביטקוין הראשון שהושק במרץ 2010. מאז ידוע המטבע בשיאיו הנמוכים והנמוכים בשינויים במחירים לאורך השנים, המאופיינים בתנודות פתאומיות שלו. עם זאת, מאז השקתו, התגאה הביטקוין בצמיחה חיובית בסולם הזמן לטווח הארוך, תוך שמירת עיניים על מה שעשוי לקרות בעתיד..

כל הזמנים

שיא הביטקוין הגיע לשיא כל הזמנים של 41,946 דולר, ב- 8 בינואר 2021. מקור: Coinmarketcap

שקלת להשקיע ב BTC?

ספקנים בנושא ביטקוין

אנשים רבים מטילים ספק בחוסר היציבות של ביטקוין. ספקולציות וחוסר אמון בנוגע ללגיטימיות של ביטקוין היו קיימים מאז היום הראשון שהשקירה מטבע החוץ. מבנה הביטקוין, הבלוקצ’יין שלו, מוגן כביכול מפני כל חדירה אך למרבה הצער, המטבע בפני עצמו, אינו.

באמצעות חקירות שהתקיימו בשנת 2019 התגלה כי הר. בורסת גוקס עשתה מניפולציות קשות בשוק הקריפטו. הר גוקס היה אחד השוק הגדול ביותר, אם לא הגדול ביותר, להחלפת מטבעות קריפטוגרפיים עד שהאקרים חדרו להגנתם, מה שהוביל לאובדן של 744.408 ביטקוין..

עם זאת, המוניטין של הביטקוין השתנה בחיוב, שכן בשנת 2020 מוסדות פיננסיים רבים השקיעו וממשיכים להשקיע בביטקוין, מה שהעלה בפועל את מחירו..

קרא עוד: ניתוח מחירי ביטקוין לשנת 2021

למה להשקיע בביטקוין?

למרות שרבים נראים ספקנים לגבי ההימור על ביטקוין, ישנם ללא ספק יתרונות רבים בכל הנוגע לקבלת החלטות. למרות שיש לה פרק זמן קצר ומתמשך מאז השקתה הראשונה, היא הניבה תשואות גדולות יותר ויותר. עורכי הדין שמים דגש על הביטקוין כאלטרנטיבה חדשה לאחסון כסף, ואם הוא גדל עם מעורבות של יותר מוסדות פיננסיים, הוא יכול לצמוח בצורה דרמטית בטווח הארוך..

מלבד זאת, מטבע השבח זכה לשבחים על עלויות העסקה הנמוכות שלה, ובחרה בחלופה זולה יותר להעברות קרנות בינלאומיות, ובמיוחד התמקדה בפעילות עסקית, ללא כל הפרעה של צד שלישי. זה עשוי גם לספק סיוע למשקיעים המעוניינים לגוון את התיקים שלהם כנכס שאינו קשור.

“אתה שומע על ביטקוין שהוא ‘עתיד הכסף’, ובאופן טבעי אתה רוצה להסתכל על ההיסטוריה של הכסף ואיך הגענו למדינה בה אנו נמצאים … ככל שאתה מסתכל יותר על ההיסטוריה של הכסף, ואיך עברנו מהחלפת הברים למטבעות זהב, לדולרים המגובים בזהב, למה שיש לנו עכשיו, הביטקוין הוא המעבר הטבעי ל’כסף החדש ‘. “- סיימון פיטרס, אנליסט שוק ב- eToro.

כיצד להשקיע בביטקוין?

יש הרבה חילופי מטבעות קריפטוגרפיים שמוסדרים כעת ומפוקחים בהתאם לתקדימים החוקיים. חלק מהנפוצים ביותר בארה”ב הם Coinbase, Kraken, Gemini, Coinmama, בין היתר. יש גם מגוון של פלטפורמות השקעה ותיווך כמו eToro, המאפשרים החלפה של מטבעות קריפטוגרפיים או האפליקציות הפיננסיות הבאות; אפליקציית PayPal, Robinhood ו- Cash. יישומים פיננסיים אלה ביקשו להיות פופולריים יותר עבור אלה המעוניינים להתמקד בהשקעה בביטקוין.

מוצע כי ארנקי הביטקוין ראויים לשמירה על מי שמתכנן נפחים משמעותיים של המטבע הקריפטוגרפי. ארנקי חומרה אלה הם פשוט מחשבים לא מקוונים קלים, שמנהלים נכסי ביטקוין. באשר לכל השקעה, אל תחרוג מהסכום שתבחר להשקיע.

מטבעות קריפטו שמרו על מוניטין תנודתי, ולכן חשוב להעריך את הסיכון לסכום שתבחרו להשקיע, לפני שתעשה זאת. עם זאת, מומלץ לשקול מחשבה לטווח ארוך בעת השקעה. הביצועים ארוכי הטווח של ביטקוין לאורך עשור האפילו על ביצועיו לטווח הקצר בשל התנודתיות שלו. צפייה בשוק המניות וחיזוי הזדמנויות הצמיחה העתידיות עשויה לתת לך כמה סימנים לכך שהמחירים מכוונים לכיוון טוב; לכן, לפקוח עין.

קרא עוד: כיצד להשקיע בביטקוין 2021 – המדריך למתחילים האולטימטיבי להשקעה בביטקוין

טיפים ואסטרטגיות לפני השקעה בביטקוין:

1. השימוש בארנק ביטקוין

ארנקים של ביטקוין הם למעשה ארנקי חומרה מיניאטוריים, בהם אנשים מאחסנים את המטבע הקריפטוגרפי שלהם. זה פיתרון טוב למי שמתכנן להחזיק בסכומים גדולים ומחפש אפשרות מאובטחת לנכסיהם. בארנק החומרה שלך יהיו מפתחות פרטיים שרק לך תהיה להם גישה ובכך יבטיח שמירה על השקעותיך. הם למעשה מחשבים קטנים ולא מקוונים המאפשרים לך לנהל את הביטקוין שלך. יצרני ארנקים ידועים רבים כוללים בין היתר את Ledger, KeepKey, CoolWallet ו- Trezor.

2. השקיעו חכם

זה מתאים לכל השקעה. עם זאת, תמיד יש לזכור, במיוחד כאשר רוצים להשקיע בביטקוין, שלא כדאי לכם להשקיע יותר ממה שאתם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד. הביטקוין היה ידוע בזכות המוניטין שלו המשתנה פה ושם וללא סימן, המחירים יכולים לרדת בתוך שעות. עם זאת, יש סיכוי שהנכסים שלך יירדו בערכם על פני תקופות קצרות, ולכן אל תשקיע כספים שתצטרך בסופו של דבר למקרי חירום.

3. תכנן מראש

על ידי אזכור התנודתיות שלמעלה והתנודתיות שלה, כדאי להשקיע בהשקעות בביטקוין על בסיס ארוך טווח. למרות נטייתו לטווח הקצר לתנודות במחירים, הביצועים של ביטקוין בעשור האחרון הראו שיעורי צמיחה חיוביים כללית. אז עם זאת, אלא אם כן אתה מישהו שמתבונן במסחר יומי, לחשוב לטווח הארוך הוא עוד אפשרות להיפגע מסיכון להשקעה בקריפטו..

4. עקוב אחר שוק המניות

חשוב כאשר רוצים להשקיע בכל סוג של מניות, לפקוח מקרוב על שוק המניות. אחד ההיבטים המכריעים של השקעה בכל צורה של נכס הוא היכולת לחזות את הביצועים או התוצאות העתידית שלו. ביטקוין הציג דפוסי מתאם דומים ל- S&P 500 בשנת 2020, מכיוון שמשקיעים מונעים מסתכלים על השקעות מסוכנות יותר עם האקלים הכלכלי הנוכחי. ישנם סימנים מסוימים כגון אלה שיעזרו לך לגרום להחלטה הכוללת שלך בהימור על ביטקוין.

5. קחו בחשבון התחייבויות מס

בארצות הברית, ביטקוין, בין שאר המטבעות הקריפטוגרפיים, חייב במס. אם אתה מתכנן למכור את הביטקוין שלך למטרות רווח, או אם אתה פשוט מתכנן להוציא אותו לפי שווי שהיה גבוה יותר מהקנייה הראשונה שלו (במילים אחרות, המטבע הוערך), אז תחויב במס רווחי הון. חשוב לשמור תיעוד על כל העסקאות שלך כדי למנוע בעיות משפטיות בהמשך הדרך.

יש תקוות גדולות לכך שהמטבע הקריפטוגרפי ירחיב את אימוץו ברחבי העולם. מכיוון שחברת הבינה העסקית MicroStrategy תפסה לאחרונה את הביטקוין באחד מערכי השוק הגבוהים ביותר והגדירה אותו כנכס העתודה העיקרי שלה, אין ספק בפוטנציאל הצמיחה עבורו בעתיד הקרוב. תפיסות חיוביות הגיעו מענקיות ארגוניות אחרות כמו PayPal לגבי הפוטנציאל של ביטקוין, עם השקעתו האחרונה בקריפטו לאחר פיתוח פעולת המסחר שלהם..

לא סביר שביטקוין יחליף את האירו בקרוב. עם זאת, אין ספק שהעתיד הדיגיטלי שאליו אנו הולכים לא יפקח עליו.

ישנם סיכויים נמוכים שביטקוין יהפוך למטבע הולם לחלוטין כמו הדולר האמריקני או האירו בעתיד הקרוב, אך אין זה אומר שהוא לא מכוון לכיוון הנכון..

התחל להשקיע בביטקוין עם eToro

אם אתה אמור להשקיע בביטקוין עד עכשיו, eToro היא פלטפורמה ידידותית וזולה המספקת חוויות חילופי מסחר קריפטו סטרלינג. החברה ממשיכה להתרחב על ידי הצגת מוצרים חדשים ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים על גבי ביטקוין, מה שמאפשר למתחילים ולמומחים לבחון אפשרויות שונות בעולם הקריפטו..

eToro – המתווך הטוב ביותר לרכישת ביטקוין

מתווך etoro

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון

נקודות מפתח

  • הביטקוין הוא צורת כסף דיגיטלית חדשה הנסחרת באופן מקוון באמצעות קוד פתוח וטכנולוגיה מבוזרת.
  • עסקאות נרשמות בבלוקצ’יין וזמינות לציבור להתחקות אחר כל ביטקוין בודד כספר קבוע.
  • חברות גדולות כמו MicroStrategy משקיעות סכומי כסף עצומים בביטקוין.
  • ביטקוין הניב תשואות גדולות יותר ויותר מאז השקתו הראשונה בשנת 2009.
  • עלויות עסקאות נמוכות ללא השפעה של צד שלישי הופכות אותה לאידיאלית למסחר חוצה גבולות ולעסקים רב לאומיים.
  • ארנק ביטקוין מבטיח שמירה על ביטקוין במחשב חומרה קטן.
  • יש תחזיות עתידיות אופטימיות לראות את ביטקוין הגיע לשיא השווי של כל הזמנים בינואר 2021.
  • ביטקוין חייב במס, ולכן חייבים להיות מודעים לתוצאות המס בעת השקעה בביטקוין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector