סקרן לדעת את ההבדל בין Ethereum VS Ripple? רוצה להכיר לעומק את אתריום ואדווה? נחתת במקום הנכון. במאמר זה, Ethereum לעומת Ripple: איזה מהם צריך להיות בתיק העבודות שלך, אנו הולכים להבחין בין שני המטבעות הללו..

למידת תוכן

Ethereum VS. אדווה – מדריך השוואה

מה זה אתריום?

מה זה אדווה?

Ethereum VS. אדווה: איך הם משווים?

האם אתריום או אדווה צריכים להיות בתיק שלך?

למה אולי תשקיעו באת’ריום?

למה אולי תשקיע באדווה?

מילה אחרונה

Ethereum VS. אדווה – אינפוגרפיקה

Ethereum VS. אדווה – מדריך השוואה

כולנו מכירים את הביטקוין – ‘מלך המטבע הקריפטוגרפי’ שהכיר לנו את עולם הנכסים הדיגיטליים עוד בשנת 2009. אבל מה הם המטבעות הקריפטוגרפיים החשובים ביותר פרט לביטקוין?

שאל את זה למשקיע קריפטו וכנראה שתקבל את התשובה הזו: את’ריום ו אַדְוָה. זה לא סוד שהאלטקוינים האלה הם מהשמות הגדולים ביותר בעסק. עם זאת, חיפוש מהיר בגוגל עשוי להעלות שאלות רבות ככל שהוא עונה.

מה זה אתריום? מה זה אדווה? מה ההבדל העיקרי בין אתריום לאדווה? האם Ethereum הוא השקעה טובה יותר מ- Ripple? והכי חשוב, איזה מהם צריך להיות בתיק העבודות שלך?


אם אתה מרגיש מבולבל ומנסה להבין את ‘אתריום לעומת אדווה – איזה מהם צריך להיות בתיק העבודות שלך?’, המשך לקרוא. הקמנו מדריך השוואה מלא כדי שתוכלו לבחור את ההשקעה הטובה ביותר עבורכם.

מה זה אתריום?

נתחיל מהיסודות. הדבר החשוב ביותר שיש להבין לגבי את’ריום הוא שזה לא פשוט מטבע מטבע. Ethereum הוא גם שמה של פלטפורמת הטכנולוגיה הבלוקצ’יין שלה, המאפשרת למשתמשים לבצע עסקאות קריפטו מאובטחות ומבוזרות באמצעות חוזים חכמים. קוד פתוח זה מכונה יישום מבוזר, הידוע גם בשם dApp.

חוזה חכם הוא חוזה אוטומטי בו מקודדים תנאי ההסכם (או העסקה). זה מאובטח ב 100% ומאפשר לאנשים לבצע עסקאות מקוונות מבלי לעבור דרך צד ג ‘, כגון בנק או גוף פיננסי אחר.

המטבע המקומי של את’ריום נקרא אֶתֶר (ETH). אם תהיתם פעם ‘מה זה כריית את’ריום?’, אתר מחזיק במפתח לתשובה. כריית Ethereum היא פשוט תהליך של כריית Ether חדש, שנוצר כפרס כאשר כורים מאמתים עסקאות דרך הבלוקצ’יין.

Ethereum, שהושקה לראשונה באמצעות ICO (הצעת מטבע ראשונית) בשנת 2014, הפכה במהרה לקריפטוגרפיה השנייה בגודלה בעולם מאחורי הביטקוין. שווי השוק שלה עומד כרגע על 51,507,291,691 דולר – אך כמו הצפנות רבות, הוא ידוע בתנודתיות, ויכול לעבור שינויים באחוזים מרובים לאורך היום..

מה זה אדווה?

כמו Ethereum, אחת מנקודות המפתח שצריך לדעת על Ripple היא שזה לא סתם מטבע קריפטוגרפי. Ripple משמש בדרך כלל כמונח תופס לתיאור הן הפלטפורמה שלה (רשת תשלומים שנקראת בפועל RippleNet) והמטבע הווירטואלי שלו (נקרא אדווה XRP). פירוש הדבר שאם חיפשת אי פעם את Ripple בבורסות הצפנה, אולי נקלעת אליו אפילו בלי לדעת!

RippleNet תוכנן כדי להקל על הבנקים ועסקים גדולים אחרים לשלוח תשלומים גלובליים בזמן אמת. ביצוע עסקאות אלה יכול להיות יקר להפליא בגלל שערי חליפין ודמי עיבוד – שלא לדבר על איטי!

באמצעות Ripple XRP כמטבע אוניברסלי, RippleNet מאפשר לעסקים אלה לבצע תשלומים חוצי גבולות מבלי לדאוג לשינוי שערי החליפין..

Ripple שוחרר לראשונה בשנת 2012 ו- XRP מחזיקה בשווי שוק נוכחי של 12,393,914,767 דולר.

Ethereum VS. אדווה: איך הם משווים?

אתריום לעומת אדווה

אז עכשיו אתה יודע את היסודות של את’ריום ואדווה. מכיוון ששתי הקריפטות הן פלטפורמת תשלום וגם מטבע מקומי, אין להכחיש ששני הדמיון במניות. אבל אם אתה עדיין נאבק להחליט ‘Ethereum VS. אדווה מה עדיף? ‘, הגיע הזמן להתעמק בהבדלי המפתח בין שני הקריפטוסים.

אתריום לעומת אדווה – הבדלים מרכזיים

מְהִירוּת

כבר הזכרנו ש- Ripple נועד לחסל את זמן העסקה האיטי בין חברות גלובליות. אין זה מפתיע אם כן לשמוע שתשלומי Ripple מהירים בצורה מדהימה – למעשה, הרשת מסוגלת לעבד יותר מ 10,000 עסקאות שונות בשנייה אחת. זה פי 1,000 יותר מהיר (וגם 1,000 זול יותר) מעסקת ביטקוין.

Ethereum כרגע הרבה יותר איטי מ- Ripple – כמעט 670 פעמים לאט יותר, אם לדייק! את’ריום יכול לעבד רק סביב 15 עסקאות בכל שנייה. זה אולי לא נשמע הרבה זמן לחכות לכספים שלך, במיוחד אם אתה רגיל לימי המתנה לביצוע עסקאות פיאט בחשבון הבנק שלך. אבל השניות הנוספות האלה אומרות ששערי החליפין של את’ריום גבוהים בהרבה מאלה ברשת Ripple, כמו גם שהופכים אותו לחסכוני הרבה פחות באנרגיה..

עם זאת, האם ניתן להגדיר זאת לשינוי? ההשקה המיוחלת של את’ריום 2.0, אשר יראה את הטכנולוגיה של Ethereum לעבור לפלטפורמה משודרגת, יכולה לחולל מהפכה בהנחות שלנו לגבי הקריפטו.

הפלטפורמה החדשה והמבריקה של Ethereum, המכונה Eth2, תוכל לעבד הרבה יותר עסקאות מקודמתה. בתורו, זה יהפוך אותו להרבה יותר חסכוני באנרגיה. נכון לעכשיו, כל עסקת את’ריום דורשת אנרגיה מדהימה של 22.65 קילו”ש. אמנם, זה טוב יותר מביטקוין, שדורש כמעט אותה כמות כוח כמו משק בית אמריקאי יומי כדי לעבד כל עסקה. עם זאת, זה מגביל מאוד את המהירות ואת היכולת של את’ריום.

עם השקת שלב 0 של Eth2 שתוכנן לשנת 2020, משקיעים רבים קפצו על ההזדמנות לרכוש אתריום לפני שחרורו. הסיבה לכך היא שהשדרוג יכול לעורר גל של עניין בקריפטו, וכתוצאה מכך להשפיע לטובה על מחירו.

לְסַפֵּק

הבדל מרכזי נוסף בין Ethereum ל- Ripple הוא כמות כל הצפנה הזמינה. יש תשובה קבועה לשאלה ‘כמה מטבעות אדווה יש’ – 100 מיליארד XRP. על פי CoinMarketCap, ישנם 45,328,155,123 XRP כרגע במחזור.

לעומת זאת, לאת’ריום יש אספקה ​​בלתי מוגבלת של אתר. CoinMarketCap מפרט את היצע המחזור שלה כ- 113,448,141 ETH, כך שיש פחות אסימונים של אתרים מאשר יש XRP.

מכיוון שאתה לא יכול לכרות את ה- XRP באופן שבו אתה יכול לכרות את אתר, אספקת Ripple הנותרת נשלטת בחוזקה על ידי החברה. כדי לעצור את חששות המשקיעים, כ -55 מיליארד XRP מוחזקים בחשבון מוצפן, מה שמקל על המשתמשים לעקוב אחר הכמות המקסימלית של XRP במחזור..

ביצועי שוק

מבחינת שווי השוק שלהם (שהוא קיצור של שווי שוק), Ethereum ו- Ripple ממוקמים כמטבע הקריפטו השני והרביעי בעולם, בהתאמה. ה- Tether של stablecoin רק לאחרונה הטה את Ripple למקום השלישי, לאחר שעבר צמיחה מהירה מוקדם יותר השנה.

מחיר אדווה ונפח המסחר 24 שעות הם שניהם נמוכים בהרבה מאלה של את’ריום. מחיר ה- XRP עומד כרגע רק על 0.2734 דולר ונפח המסחר שלה הוא 3,329,787,622 דולר, בעוד שמחירו של את’ריום הוא 454 דולר ונפח המסחר שלה הוא כמעט 12,107,610,666 דולר..

על פי נתונים אלה, XRP עשוי להיות המטבע הרביעי בגודלו של קריפטוגרפי לפי שווי שוק, אך הוא נסחר משמעותית מאחורי שלוש הראשונות. עם זאת, זה לא אמור להרתיע אותך בהכרח אם אתה שוקל הוספת אדווה לתיק העבודות שלך.

Ripple שונה ממתחרותיה הגדולות (Tether, Ethereum ו- Bitcoin) מכיוון שהיא תוכננה למטרה אחרת. זכור ש- Ripple מכוונת בעיקר לבנקים גדולים, כאשר הלקוחות כוללים את בנק אוף אמריקה וג’יי פי מורגן. פירוש הדבר שהוא היקף הרבה יותר מאשר את’ריום, שניתן להשתמש בו לביצוע מגוון שירותי מימון מבוזרים (DeFi)..

מנגנון קונצנזוס

כשמדובר במערכות שלהם, Ethereum ו- Ripple מסתמכים על אלגוריתמים שונים מאוד. אלגוריתמים אלה ידועים בשם מנגנוני קונצנזוס. זה אולי נשמע מסובך, אך מנגנון קונצנזוס הוא פשוט השם המשמש לתיאור הכללים המאפשרים למערכות בלוקצ’יין לבצע תהליכים מסוימים..

מנגנון הקונצנזוס בו אתריום משתמש מכונה a הוכחת עבודה אלגוריתם (PoW). כחלק ממערכת PoW, כורי מטבעות קריפטוגרפיים צריכים להתמודד על פיתרון משוואות מתמטיות מורכבות עם חומרת המחשב שלהם על מנת להוסיף בלוקים לבלוקצ’יין. תהליך זה דורש כמות עצומה של כוח, ולכן פלטפורמת את’ריום כרגע אינה כל כך יעילה.

לעומת זאת, אדווה משתמשת במנגנון קונצנזוס המכונה a הסכם ביזנטי מאוחד (FBA). שוב, זה אולי נשמע די מסובך. אבל במילים פשוטות, FBA עובד על ידי חיבור כל צומת (שרת המחובר לרשת Ripple) למספר קטן של צמתים אחרים. כל קבוצת צמתים תחפוף לקבוצה אחרת, ותוודא שכל צומת מחובר.

כדי לאמת כל עסקה, מספר קבוע של צמתים חייב להגיע להסכמה (או הסכמה) לפיה חסימה נכונה לפני שניתן להוסיף אותה לבלוקצ’יין. פירוש הדבר שהטכנולוגיה מאובטחת להפליא, כמו גם מהירה.

נכון לעכשיו, מנגנון ה- FBA של Ripple יעיל בהרבה מ- PoW של את’ריום. אבל שוב, שחרורו של Ethereum 2.0 יכול לשנות הכל.

השדרוג של Eth2 יראה את אתריום יעבור מהוכחת עבודה ל- הוכחת יתד מנגנון קונצנזוס. מנגנון הוכחה של השתתפות (PoS) פועל על ידי בקשת המשתמשים שלו ‘להפקיד’ אחוז מסוים מכספי הקריפטו שלהם כבטוחה על מנת לאמת כל עסקה. מי ש’נועל ‘כמות מסוימת של אתר כמניות ידוע כמאמת.

על ידי אימוץ מערכת שנשענת על מאמתים מטבעות קריפטוגרפיים במקום כורים, את’ריום יסגור את הפער בין הטכנולוגיה שלה לזו של ריפל.

האם אתריום או אדווה צריכים להיות בתיק שלך?

אין תשובה של ‘מידה אחת שמתאימה לכולם’ לשאלה ‘Ethereum VS. אדווה – איזה מהם צריך להיות בתיק שלך? ’ההשקעה הטובה ביותר עבורך תלויה במגוון גורמים, כולל סגנון ההשקעה המועדף עליך, התיק הנוכחי שלך ויחסך לסיכון.

כמו בכל השקעה, גם Ethereum או Ripple הם יצרני כספים בטוחים ותמיד חשוב לבצע בדיקת נאותות משלך. בואו נסתכל על כמה מהסיבות שבגללן תוכלו לשקול להשקיע בזה אחר זה.

למה אולי תשקיעו באת’ריום?

  • ההשקה של Ethereum 2.0 אמורה להתקיים לפני סוף 2020. לאחר סיום שלב 0 של ההשקה, היעילות של Ethereum צפויה לזנק. ככל שאנשים רבים יותר מתחילים להשתמש בפלטפורמה, ויותר עסקאות מתרחשות, נוכל לראות השפעה חיובית על מחירו של Ether.
  • Ethereum תומך ברבים מהאסימונים המובילים של מטבעות קריפטו בתחום DeFi. הביקוש לשירותים פיננסיים מבוזרים (למשל ביטוחים, חסכונות והלוואות) גדל במהירות, ולכן השקעה באת’ריום יכולה להיות דרך לממש כסף לצמיחה בענף זה..
  • באתר Ethereum מגוון רחב של משקיעים בעלי פרופיל גבוה. מחברות כמו מיקרוסופט ועד משקיעי אנג’ל בולטים כמו ג’וזף לובין וגיל פנצ’ינה, את’ריום משך את תשומת ליבם של אנשים שהיו להם כישרון לזהות את ‘הדבר הגדול הבא’ בעבר. זה אפילו זכה בשחקן אשטון קוצ’ר!

למה אולי תשקיע באדווה?

  • מכיוון ש- Ripple XRP משמש למטרה מסוימת במגזר הפיננסי, מחירו אינו מושפע בדרך כלל מאותם גורמים המשפיעים על קריפטוסים כגון ביטקוין ואת’ריום. אם אתה מעוניין לגוון את תיק ההשקעות שלך, השקעה ב- Ripple XRP עשויה להיות דרך לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים חדשים מבלי להציב את תיק ההשקעות שלך לחסדי המגמות בענף.
  • טרנספורמציה דיגיטלית היא אחת המטרות העיקריות של המגזר הפיננסי. (למעשה, נתונים סטטיסטיים עדכניים מצביעים על כך ששליש מכל חברות השירותים הפיננסיים בבריטניה הם בעלי ‘טרנספורמציה דיגיטלית’ בראש סדר העדיפויות העסקיות שלהם). מאחר ובעיות בשערי החליפין ובמערכות מדור קודם מקשות על תשלומים מקוונים, חברות רבות מתחילות להסתכל לעבר טכנולוגיה כמו Ripple.
  • אדווה עוקפת את המתחרים המסורתיים. מהירות העסקה שלה מהירה יותר מזו של VISA – כך שאנשים הולכים ומסתכלים יותר ויותר לעבר שירותי צ’לנג’ר, אדווה צריכה להיות גבוהה על המכ”ם של כולם.

לקריאה נוספת

האם Ethereum הוא השקעה טובה והאם עלי להשקיע ב- Ethereum?

Ethereum Vs. ביטקוין: האם אתריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

חוזים חכמים: מה הופך את אתריום למלך החוזים החכמים

את’ריום שולט בקריפטו עם אסימוני ERC-20: הנה איך

תחזיות מחיר אדווה: כמה אדווה תהיה שווה בשנת 2021 ואילך?

היתרונות והחסרונות של השקעה באפל, האם זה יהיה יצרן מיליונרים?

עשרת המטבעות המובילים להשקעה בשנת 2021

15 מיטב המטבעות הטובים ביותר לרכישה בחודש זה

מילה אחרונה

בין אם אתה סוחר מנוסה בקריפטו ובין אם אתה עושה את צעדיך הראשונים למגזר, Ethereum ו- Ripple הם מתמודדים חזקים על תיק ההשקעות שלך. אנו מקווים שמדריך השוואה זה סייע למחיקת הקריפטוסים העיקריים הללו עבורך – כך שתוכל להמשיך ולעשות מחקר משלך, ללמוד עוד על טכנולוגיות אלה ולמצוא את ההשקעה הטובה ביותר..

עכשיו אתה יודע את ההבדלים העיקריים בין אתריום לאדווה. אם אתה מרגיש השראה להתחיל להשקיע ב את’ריום ו / או אַדְוָה, או שמאמר זה סיפק תובנה נוספת לידיעת ההשקעה הקיימת שלך, אולי תשמח לדעת זאת eToro מספק יכולת להשקיע בנכסי קריפטו ו- CFD בסכום של עד 90+ מטבעות קריפטוגרפיים. משקיעי Ethereum ו- Ripple יכולים לבנות תיק מגוון עם המטבעות הפופולריים ביותר.

Ethereum VS. אדווה – אינפוגרפיקה

אתגרום לעומת אדווה אינפוגרפית

אהבת את המאמר שלנו Ethereum VS. אדווה: איזה מהם צריך להיות בתיק העבודות שלך? אז אנא תן לנו לייק ושתף אותו עם כל מי שעשוי למצוא את זה מועיל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector