ביטקוין מול אתריום: איזה מהם כדאי לכם לקנות?

ביטקוין ואתר הם שני המטבעות הקריפטוגרפיים הגדולים ביותר. אבל האם ETH היא השקעה טובה יותר?

האם את’ריום טוב יותר מ ביטקוין? את’ריום בעל טכנולוגיה טובה יותר ומספק שימושים רבים יותר מביטקוין, אולם לביטקוין יש היצע נמוך יותר ונזיל מ- ETH.

תוכן העניינים:

את’ריום מול ביטקוין: מה הקנייה הטובה יותר?

אתריום לעומת ביטקוין: הבדלים קריטיים בין השניים

את’ריום מול ביטקוין: מה ההבדל בין שניהם?

האם את’ריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

האם עלי להשקיע באת’ריום או בביטקוין?

מסקנת את’ריום לעומת ביטקוין: האם את’ריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

את’ריום מול ביטקוין: אינפוגרפיקה

את’ריום מול ביטקוין: מה הקנייה הטובה יותר?

Ethereum ו- Bitcoin עשויים כבר להיות בתיק העבודות שלך. אבל לאיזו מהן ההשקעה טובה יותר?

אם אתה רוצה לקנות ביטקוין או את’ריום לבדוק במהירות ובקלות Exchange eToro

את’ריום ו ביטקוין, שניים מהמטבעות הקריפטוגרפיים הטובים ביותר, היו עמודי התווך בתיקי המשקיעים הרבים. אפילו המשקיע הדיוט יודע עליהם, וזו הסיבה שהם אולי שני המטבעות הקריפטוגרפיים שחברינו וסטודנטים מקהילת המסחר שואלים אותנו לרוב. באופן ספציפי, מה שהם שואלים הם: מה ההבדל העיקרי בין את’ריום לביטקוין? האם את’ריום היא השקעה טובה יותר מביטקוין? מהי ההשקעה הטובה ביותר בהמשך? עם זאת, חשבנו שזה עשוי להיות שימושי לפרק את זה באמצעות סיפור הסרט Ethereum לעומת Bitcoin.

ישנם יותר מ -6,000 מטבעות קריפטוגרפיים במחזור, עם שווי שוק כולל של 337 מיליארד דולר. אך למרות מגוון הבחירות העצום למשקיעים, שני מטבעות שולטים בשוק: ביטקוין ואת’ריום.


את’ריום מול ביטקוין: הבדלים קריטיים בין השניים

עם שווי שוק של 839.51 מיליארד דולר, הביטקוין הוא הקריפטו הגדול ביותר בבלוק. האתר השני נמצא במקום השני. אך עם שווי שוק של 201.16 מיליארד דולר, היא לא תגנוב את המקום הראשון בקרוב.

משקיעים בשלב מוקדם בביטקוין ובאת’רום עשו רווחים עצומים ושני המטבעות הם עדיין בחירות פופולריות עבור ספקולנטים בפעם הראשונה. אבל עכשיו, לאחר שפרץ הזהב הראשוני הסתיים, הידיעה במה ההשקעה שלך חשובה מתמיד.

אז האם את’ריום היא השקעה טובה יותר מביטקוין? האם מאוחר להשקיע בביטקוין? האם להשקיע במקביל בביטקוין ובאת’ריום?

ואולי הכי חשוב, מה ההבדל בין ביטקוין לאת’ריום?

גלה זאת במדריך השוואה המפורט של Ethereum לעומת Bitcoin.

מה זה ביטקוין?

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי מבוזר שניתן לשלוח בין משתמשים ללא מתווך צד שלישי. ביטקוין אינו יישום או טכנולוגיה. זה, פשוטו כמשמעו, כסף בצורה דיגיטלית. העסקה הראשונה התרחשה בשנת 2010 כאשר מפתח מחשבים בשם לאסלו האניץ ‘קנה שתי פיצות של פאפא ג’ון תמורת 10,000 ביטקוין. לפי הערכת השווי הנוכחית, 10,000 ביטקוין אלה שווים סביב 90 מיליון ליש”ט!

הביטקוין נוצר בשנת 2008 על ידי אדם (או קבוצת אנשים) המשתמש בשם בדוי Satoshi Nakamoto. סאטושי רצה ליצור מטבע ‘חסר אמון’ שהיה עצמאי ב 100%. במובן מסוים, ביטקוין היה ניסיון לדמוקרטיזציה של כסף, ולא במקרה המטבע הראשון יצא בשנת 2009, שנה בלבד אחרי מחנק האשראי..

המשבר הפיננסי בשנת 2008 הוביל להאשמות לפיהן הבנקים ניהלו בצורה קשה את כספי האנשים, ביצעו הונאה נרחבת ואז הוגנו על ידי ממשלות. אנשים חשו התפכחות; רבים עדיין עושים זאת. הביטקוין מציע צורת מימון חלופית שאינה ניתנת לשליטה או למניפולציה על ידי כוח מרכזי.

בניגוד למטבעות פיאט כגון לירה או דולר, ביטקוין אינו מונפק על ידי בנק מרכזי. במקום זאת הם נוצרים ומשוחררים כפרס על תהליך שנקרא כרייה. כורים הם האנשים שמעבדים את העסקאות בבלוקצ’יין, ויוצרים רישום קבוע ובטוח ב 100% של כל עסקת ביטקוין.

חשוב על כורים כמנהלים או רשות מבוזרת המסייעת לאכוף את האמינות של רשת הביטקוין. במילים פשוטות, רשת הבלוקצ’יין של ביטקוין היא מערכת שמבטיחה מטבע אחד תמיד שווה למטבע אחר, לא משנה לאן הוא נשלח או כמה פעמים.

כמה שווה ביטקוין בשנת 2021 ואילך?

הכורים מקבלים ביטקוין בקצב קבוע, אך עם זאת יורד. הסיבה לכך היא שאלגוריתם הביטקוין תוכנת מראש להגביל את היצע המטבעות ל -21 מיליון. בסביבות 18.4 מיליון ביטקוין נכרה בעשר השנים האחרונות. אך מכיוון שהכרייה הופכת לקשה יותר ויותר לאחר כל מטבע חדש, מומחים חושבים שייקח עוד 120 שנה לחפור את 2.6 מיליון הנותרים.

אתה צריך להשקיע ב ביטקוין?

מה זה את’ריום?

את’ריום הוא יותר מסתם כסף דיגיטלי. זהו גם בלוקצ’יין קוד פתוח לביצוע עסקאות, המכונה יישומים דיגיטליים מבוזרים (dapps) או חוזים חכמים..

חוזים חכמים מאובטחים ב 100%, אינם דורשים מתווך של צד שלישי ויכולים לקודד, לרכז ולסחור כמעט בכל דבר. כל זה דורש כוח ואנרגיה. אז כדי לכסות את העלות, רשת את’ריום יוצרת אסימונים בשם Ether; זה הדלק שמניע חוזים חכמים. אתר הוא גם המטבע הקריפטוגרפי שניתן לקנות, למכור או לסחור.

חוזה חכם יכול להיות פשוט כמו מכירת אופניים יד שנייה או הקמת יוזמת גיוס תרומות מבלי לעבור באתר מימון המונים. לחלופין, קשרים חכמים יכולים להקל על הסכמי ממון מורכבים, כולל אישורי אשראי, רכישת נכס, דמי ביטוח ועוד. במילים אחרות, "חוזים חכמים" יכול לבצע אוטומציה של עסקאות מורכבות ביותר באופן מהיר, מאובטח ושקוף לחלוטין. הסכמים שלוקחים כעת ימים ושבוע לסיים אותם יכולים לקרות תוך מספר דקות, ואולי אפילו באופן מיידי.

וזה רק קצה הקרחון. טכנולוגיית הבלוקצ’יין המאובטחת של Ethereum עשויה להפוך את ההצבעה המקוונת לאפשרות אמיתית, ולהכניס עידן חדש של מעורבות וייצוג דמוקרטי. זה יכול גם לחולל מהפכה בענפי הבריאות והמשפטים, לוגיסטיקה, טלקומוניקציה, שירותי סטרימינג, חינוך, מדיה חברתית ומסחר אלקטרוני..

האוהדים הגדולים ביותר של את’רום חושבים שטכנולוגיית הבלוקצ’יין הזו תהווה בסיס לאינטרנט חדש לחלוטין, או למה שמומחים מכנים Web 3.0. בתיאוריה, הרשת החדשה תהיה מבוזרת לחלוטין, ותאפשר למשתמשים אפשרות להחזיר את השליטה במידע שלהם וליצור זהות מקוונת אורגנית..

גישה ממוקדת-משתמש זו תמריץ יצירת רשתות בהן אנשים וחברות מפתחים מוצרים ושירותים המועילים לכולם. זה גם ישים קץ לכמה מהפרקטיקות הביג-טקיות הבעייתיות יותר שאנו רואים כיום, כולל כריית נתונים, צנזורה של השקפות פוליטיות מסוימות ומניפולציה בחוויית המשתמש ליצירת פלטפורמות ממכרות יותר. כדי להסתכל על דרך אחרת, web 2.0 מתייחס למשתמשים כאל צרכנים או יחידות; אינטרנט 3.0 יאפשר למשתמשים להיות יחידים.

כפי שאתה יכול לראות, הרבה מהערך של Ethereum נובע מהיישומים העתידיים שלה. אך האם כל הפוטנציאל הזה יהפוך למציאות? ובכן, אנשים רבים בהחלט חושבים כך. את’ריום קיבל גיבוי ציבורי מכמה שחקנים מרכזיים בתחום הפיננסי והטכנולוגי.

הברית האתריאלית הארגונית (EEA) היא קהילה עולמית של יותר מ -140 מנהיגי בלוקצ’יין, מאמצים, חדשנים, מפתחים ועסקים מרחבי העולם. כמה מחבריה היוקרתיים ביותר כוללים את ענקית ההשקעות ג’יי.פי מורגן, בנק סנטנדר ובריטניה נפט (BP), כמו גם ענקיות הטכנולוגיה מיקרוסופט ואינטל. ה- EEA מסייע בקידום היתרונות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה עובד גם על בניית גרסאות מוכנות לעסקים של תוכנת את’ריום.

אתה צריך להשקיע ב את’ריום?

את’ריום מול ביטקוין: מה ההבדל בין שניהם?

אתריום לעומת ביטקוין

בעוד Ethereum ו- Bitcoin חולקים קווי דמיון רבים, הם תוכננו למטרות שונות לחלוטין. ולהבין כיצד (ולמה) הם נבדלים זה משהו שתצטרך לדעת לפני שתוכל לבחור בחירה טובה בהשקעה.

אז הנה פירוט של ההבדל העיקרי בין ביטקוין לאת’רום ומה המשמעות עבורכם כמשקיעים.

לְסַפֵּק

אתריום אינו מוגבל. ההיצע רציף, אם כי הוא יאט ככל שייוצרו יותר מטבעות. ביטקוין מוגבל ל -21 מיליון. עם הזמן, ההיצע הסופי הזה יגדיל את הביקוש, ויעלה את הערך של כל מטבע.

להשתמש

ביטקוין הוא כסף דיגיטלי שניתן להחליף בכל עת. זה גם נכס דיגיטלי עם מאגר ערך. פירוש הדבר שניתן לשמור, לאחזר ולסחור במועד מאוחר יותר. זו הסיבה שמשקיעים רבים רואים בביטקוין זהב דיגיטלי.

את’ריום שונה. מטבע זה, את’ר, מקושר לחוזים חכמים וניתן לסחור בו רק לאחר שהתקיימו קבוצה של תנאים קבועים מראש.

לדוגמא, עסקת ביטקוין תיראה כך: אדם X שולח 10 BTC (ביטקוין) לאדם Y.

ניתן היה לכתוב חוזה חכם בדרך זו: שלח 10 ETH (Ether) לאדם Y מאדם X אם יתרת X היא 10 ETH ומעלה והתאריך הוא 01/01/2021.

באופן כללי, ביטקוין הוא כסף, ואילו את’ר הוא דלק שמניע את רשת את’ריום. למעשה, זה מכונה לעתים קרובות גז.

מְהִירוּת

Ethereum יכול לאמת עסקאות (או חסימות) תוך 20 שניות. זה לוקח ביטקוין בערך 10 דקות לעבד כל בלוק.

תדמית

ביטקוין הוא מעל גיל 10 שנים. זה המטבע הקריפטוגרפי שרוב האנשים שמעו עליו. לביטקוין מוניטין מבוסס והוא מקובל כיום על ידי קמעונאים גדולים, כולל מיקרוסופט, סטארבקס וב.מ.וו. אז אם (או יותר סביר מתי) קריפטו יעבור למיינסטרים, לביטקוין יש סיכוי חזק להפוך למטבע הנבחר.

מחיר

בזמן כתיבת שורות אלה, Bitcoin נסחר בסביבות 45,100 דולר למטבע. את’ריום מרחף בסימן 1757 דולר. אז עבור משקיעים בפעם הראשונה עם מטבע בנק מצומצם יותר, Ethereum היא כנראה אפשרות אטרקטיבית יותר.

טֶכנוֹלוֹגִיָה

רשתות החסימה של Bitcoin ו- Ethereum מתעדכנות תמיד. אך מומחים נוטים להסכים שטכנולוגיית Ethereum מתקדמת וחזקה יותר. זה מהיר יותר ודמי העסקה זולים יותר משל ביטקוין. יתר על כן, מתכנתים עובדים כיום על שדרוג גדול, המכונה Ethereum 2.0.

הפלטפורמה החדשה תפשט את הבלוקצ’יין של את’ריום, תגדיל את אבטחת המשתמשים ואת מהירות העסקה ותצמצם את חסמי הכניסה, ותנגיש את הרשת לכל מי שיש לו מחשב נייד רגיל. נכון לעכשיו אין שחרור רשמי. אך בדיקות מתקדמות כבר בעיצומן, ומתכנתים אופטימיים שהפלטפורמה תפעל באופן מלא עד סוף 2020.

אדם קוקרן הוא אנליסט קריפטו ומנהל שיווק לשעבר של דוגקוין. הוא חושב שפלטפורמת 2.0 פונקציונאלית לחלוטין תיצור שור ענק על את’ריום. לדברי קוכראן, זה יכול לשלוח את מחירו של את’רום ‘לירח’. אז אם אתה חושב לקחת נקודה על את’ריום, זה עשוי להיות זמן טוב.

האם את’ריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

השקעה טובה יותר מביטקוין מהאתר

כרגע קשה לומר אם את’ריום היא השקעה טובה יותר מביטקוין. לשתיהן מטרות שונות מאוד. אם אחד מהם טוב יותר מהשני תלוי במידה רבה במה שאתה מחפש, וכן במגוון גורמים אישיים אחרים. אלה כוללים את גודל הבנקרול שלך, בין אם אתה מתרגש מרווחים לטווח הקצר או לטווח הארוך, והסלידה שלך מסיכון.

הביטקוין הוא עדיין הנכס הדומיננטי ביותר במרחב הקריפטו, ובמרחק לא מבוטל. זה מבוסס היטב ונועד להשיג ערך לאורך זמן. ביטקוין אולי לא מבטיח תשואות גדולות בעתיד המיידי, אבל זו סוג ההשקעה שאתה עדיין רוצה בתיק שלך בעוד 10 או אולי 20 שנה..

עבור משקיעים רבים, הערך האמיתי של את’ריום אינו קשור למחסור או ליישומים הנוכחיים שלו. במקום זאת, הערך הנוכחי (והעתיד) של את’רום קשור באופן מהותי לפוטנציאל שלו לחולל מהפכה במרחב הדיגיטלי ובדרך בה אנו עושים עסקים. חוזים חכמים של Ethereum יכולים לשנות הכל מהעברת משכנתא לאופן שבו אנו יוצרים וצורכים תוכן מקוון. יתר על כן, היישומים העתידיים המרתקים ביותר של Ethereum יהיו כנראה אלה שעדיין לא עשינו.

משקיעים שמכניסים את כספם לאת’רום עושים זאת בתקווה שהטכנולוגיה תגיע למיצוי הפוטנציאל שלה. ויש הרבה אינדיקציות שזה יכול לקרות. כמו גם תומכים גדולים כמו מיקרוסופט וג’יי פי מורגן, משקיעים רבים אחרים מתרשמים מהטכנולוגיה של את’ריום.

כשמדובר בזה, הוויכוח האולטימטיבי בין ביטקוין לאת’רום כהשקעות מסתכם בפרופיל הסיכון של המשקיע. לשניהם מובטח כי יופיעו היטב לאורך זמן רב. הביטקוין הוא המיינסטרים והיציב יותר מבין השניים.

גיל פנצ’ינה הוא מנהל עסקים אמריקאי ומשקיע אנג’לים. הוא עזר ליותר מ 100 סטארט-אפים טכניים לצאת לדרך, כולל PayPal ו- LinkedIn. הנה מה שיש לו לומר על פלטפורמת את’ריום: "עכשיו ברור לי שאת’ריום הוא המטבע החדש של האינטרנט. זה הרבה לפני המקום בו הייתה Paypal בימיו, וזה הרבה יותר מרגש את לקוחותיה ממה שפאל היה אי פעם."

סיפור הקלטת: את’ריום נגד. ביטקוין

שנת השקה: Ethereum 2015, Bitcoin 2009

שווי שוק: Ethereum 201.9B, Bitcoin 840B

מטבעות זמינים: Ethereum 112.4M, Bitcoin 18.5M

צמיחה של 52 שבועות: אתריום 250%, ביטקוין 140%

צמיחה של שנתיים: אתריום 40%, ביטקוין 70%

צמיחה של 3 שנים: אתריום 1%, ביטקוין 140%

צמיחה של 5 שנים: Ethereum N / A, ביטקוין 4880%

האם עלי להשקיע באת’ריום או בביטקוין?

אם אתה עדיין לא יכול להחליט בין השקעה באת’רום או בביטקוין, אז אתה לא צריך!.

כפי שבוודאי הבנתם, את’ריום מעולם לא נועד להחליף את הביטקוין. אז במקום לראות בביטקוין ואת’רום כמתחרים ישירים, כדאי לחשוב על טכנולוגיות אלה כפלטפורמות משלימות עם פוטנציאל לתמוך בהיבטים שונים מאוד של כלכלה פיננסית דיגיטלית. במילים אחרות, העתיד של הקריפטו אינו מנצח לוקח את כל המשחק; שניהם ביטקוין ואת’רום יכולים ‘לנצח’.

פיצול הכספים שלך בין נכסים שונים נקרא פיזור. גיוון הוא נוהג מקובל לכל סוגי המשקיעים, כולל מנהלי קרנות גידור של מיליארד דולר. זוהי דרך למזער סיכונים, ליצור הזדמנויות רבות יותר להחזר ולהגן על הנכסים שלך ממחזורי שוק שליליים.

איך אתה מגוון את תיק ההשקעות שלך תלוי בך. אפשרות אחת היא חלוקת הכספים 50/50. אבל אם אתה מתרגש יותר מביטקוין, אתה יכול ללכת לפיצול של 70/30 או להיפך אם אתה חושב שהעתיד שייך לאת’ריום..

מסקנת את’ריום לעומת ביטקוין: האם את’ריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

אז האם Ethereum הוא השקעה טובה יותר מביטקוין?

לאת’ריום יתרונות רבים ביחס לביטקוין. זה יותר תכליתי, יש לו טכנולוגיה טובה יותר, ויש לו הרבה יותר יישומים בעולם האמיתי.

בהשוואה לביטקוין, הוא גם זול יחסית, מה שהופך אותו לנגיש הרבה יותר למשקיעים עם רווח כספי קטן יותר. לפי הערכות השווי הנוכחיות, תוכלו לקנות בסביבות 30 אתריום במחיר ביטקוין יחיד. ובהתחשב ברשימת התומכים הפוטנציאלית והמרשימה, ההשקעה באת’רום עכשיו היא הזדמנות לקנות נמוך ולמכור גבוה בעתיד.

אבל הביטקוין כאן כדי להישאר. ולמרות שהוא (ככל הנראה) לא יחולל מהפכה במרחב הדיגיטלי באותו האופן שבו יכול היה Ethereum, ה’מותג ‘הוקם של ביטקוין והחסך הגובר הופכים אותו להצעה מושכת למשקיעים זהירים יותר עם מבט לטווח הארוך..

בסופו של דבר ההחלטה הסופית מסתכמת בך. איזה סוג משקיע אתה רוצה להיות? איזו טכנולוגיה מרגשת אותך יותר? וזה כרגע הכי פחות מוערך?

בררו את התשובה לשאלה זו, בהחלט תדעו אם את’ריום היא השקעה טובה יותר מביטקוין!

eToro – הפלטפורמה הטובה ביותר לרכישה קריפטוסים

עכשיו אתה יודע את ההבדלים הקריטיים בין Ethereum לביטקוין. אם אתה מרגיש השראה לקנות ביטקוין אוֹ את’ריום, או שמאמר זה סיפק תובנה נוספת לידיעת המסחר הקיימת שלך, אולי תשמח לדעת זאת eToro מספק יכולת לקנות נכסי קריפטו ולסחור במטבעות עד 90 דולר+ מטבעות קריפטוגרפיים.

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון.

ביטקוין נגד. מטבעות קריפטוגרפיים אחרים

  • ביטקוין לעומת אדווה
  • ביטקוין לעומת ביטקוין מזומן
  • ביטקוין מול קרדנו
  • ביטקוין מול דוגקוין
  • מטבע ביטקוין לעומת מטבע בינאנס
  • עשרת מטבעות המטבע החשובים ביותר אחרים מאשר ביטקוין

את’ריום מול ביטקוין איזה מהם כדאי לקנות: אינפוגרפיקה

אינפוגרפיקה של ביטקוין מול אית'ריום

אהבת את המאמר שלנו Ethereum Vs. ביטקוין: האם אתריום הוא השקעה טובה יותר מביטקוין? אז אנא תן לנו לייק ושתף אותו עם כל מי שעשוי למצוא את זה מועיל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector