מה זה אדווה? מדריך למתחילים

Ripple היא מטבע קריפטוגרפי ופלטפורמה למטרות רווח שפותחה על ידי Ripple Labs. Ripple מספקת שירותי המרת מטבע ושירותי הסדר תשלומים בזמן אמת לבנקים ולמוסדות פיננסיים אחרים. למעלה ממאה חברות ברחבי העולם חברו ל- Ripple והשתמשו בו לעסקאות מהירות וללא חיכוך.

ה- Cryptocurrency המקורי של Ripple, XRP, הוא המטבע השלישי בגודלו של מטבע השווי מבחינת שווי שוק. למרות שאתה יכול לקנות XRP, התפקיד העיקרי של XRP הוא לספק נזילות לבנקים כדי להקל על עסקאות חוצות גבולות. כל המטבעות של Ripple ממוקשים מראש, ו- Ripple Labs שולט מתי מונפקים מטבעות חדשים. נכון להיום יש כמעט 39 מיליארד XRP במחזור. מעבדות ריפל משחררות מטבעות חדשים בכל עת שנדרש כדי לשמור על ההיצע במחזור.

עסקאות המתרחשות ב- Ripple אינן מוגבלות ל- XRP בלבד. הפלטפורמה תומכת במטבעות פיאט מסורתיים כמו דולר, אירו, לירה ויין. זה אפילו תומך במטבעות קריפטוגרפיים אחרים. תפקידה העיקרי של Ripple הוא לשמש כמנחה להחלפות מטבע וכמעבד תשלומים. Ripple מתחרה במערכות תשלום כמו Swift ו- ACH, ומביא אבטחת בלוקצ’יין לענף התשלומים החוצה גבולות. מטרתו להפוך את העסקאות הגלובליות למהירות ומבוזרות יותר.

תוכן

מה זה אדווה?

היסטוריה קצרה של אדווה

איך Ripple עובד?

ההבדל בין אדווה ל- XRP

איך אתה יכול לקנות XRP?

מהם התכונות של אדווה?

מהם השימושים באדווה?

מהם xCurrent, xRapid ו- xVia?

מהם היתרונות של אדווה?

סיכום


מה זה אדווה?

Ripple הוא פרוטוקול קוד פתוח שיצא בשנת 2012 על ידי כריס לארסן וג’ב מק’לב. זה מאפשר למשתמשים לבצע עסקאות מהירות יותר בתשלום נמוך בהשוואה לפלטפורמות אחרות. Ripple פועלת בפלטפורמה מבוזרת של קוד פתוח, עמית לעמית, ומאפשרת למשתמשים להעביר כספים בצורה של מטבעות פיאט מסורתיים או מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. אדווה היא פלטפורמה מבוזרת. משמעות הדבר היא כי אין רשות מרכזית או צד שלישי המגדירים את כללי הפלטפורמה.

אדווה נוצרה כמערכת שיכולה לשמש את הבנקים. לרוב האנשים יש תפיסה מוטעית לגבי Ripple שהיא תוכננה להיות סתם מטבע מטבע נוסף. אדווה היא הרבה יותר מזה. זהו פרוטוקול תשלום המשמש בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים. לפלטפורמה יש גם קריפטוגרפיה מקורית שלה בשם XRP. הפלטפורמה מאפשרת למשתמשים בה לעבד עסקאות מיידיות בכל מקום בעולם. זה מאפשר המרת מטבע, העברות כספים והסדר ברוטו בזמן אמת. כל העסקאות נרשמות על גבי ספר ספר ציבורי ונגישות לכל מי שרוצה לבחון את היסטוריית העסקאות. ריפל שותפה עם למעלה ממאה מוסדות פיננסיים המאפשרים תשלומים חוצי גבולות חלקים.

היסטוריה קצרה של אדווה

אף על פי ש- Ripple הוקמה בשנת 2012, ניתן לייחס את הרעיון של Ripple לשנת 2004, ארבע שנים לפני הביטקוין. בשנת 2004, מפתח אתרים קנדי, ראיין פוגר, פיתח את RipplePay. בשנת 2005 שוחרר RipplePay.com. היא פעלה כמערכת מוניטרית מבוזרת ואיפשרה אפשרויות תשלום מקוונות מאובטחות עבור קהילות מקוונות. RipplePay הייתה כמעט כמו קודמת לבלוקצ’יין / מטבעות קריפטוגרפיים. עם זאת, RipplePay לא זכתה למתיחה ולא ראתה אימוץ נרחב. אל פאג’ר פנו ג’ארד מק’לב וכריס לארסן, שרצו ליצור מערכת מטבעות דיגיטליים שהשתמשה בקונצנזוס קהילתי לאימות עסקאות..

פיתוח Ripple החל בשנת 2011, מתוך כוונה ליצור מטבע דיגיטלי מבוזר שלא השתמש בכרייה או בבלוקצ’יין. החברים מאמתים עסקאות ברשת זו באמצעות מנגנון קונצנזוס. פרוטוקול Ripple רצה להשיג עסקאות מהירות באמצעות מטבעות מסורתיים ללא זמני המתנה ארוכים ועמלות עסקה גבוהות של מערכות עיבוד תשלומים מסורתיות. הפרוטוקול יצר גם אסימון בשם XRP כדי לספק נזילות נוספת.

Ripple הושק בשנת 2012 והחל להשיג כוח עם בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים מכיוון שהוא איפשר להם להסדיר העברות כספים במהירות ובחסכוניות יותר. ל- Ripple יש כיום מעל 100 שותפים המשתמשים בפרוטוקול שלה לעסקאות חוצות גבולות. מייסדי Ripple גייסו מימון באמצעות משקיעים מוסדיים והון סיכון.

איך אדווה עובדת?

Ripple אינה משתמשת במנגנוני קונצנזוס מסורתיים כמו הוכחת עבודה (PoW) או הוכחה של הימור (PoS). במקום זאת, עסקאות ב- Ripple נשענות על פרוטוקול קונצנזוס כדי לאמת את כל העסקאות ברשת. פרוטוקול הקונצנזוס גם מונע הוצאה כפולה ומשפר את שלמות הרשת. לדוגמא, אם משתמש יוזם עסקה עם מספר שערים ושולח סכום זהה לכל השערים, כל העסקאות למעט העסקה המקורית יימחקו. עסקאות מאושרות כמעט באופן מיידי ומכיוון שאין סמכות ריכוזית להשפיע על הרשת, היא מתוארת כמבוזרת.

מנגנון הקונצנזוס של ריפל דורש כי כל חבר ברשת יחזיק את העותק המדויק של ספר החשבונות. העסקאות מאומתות כאשר רוב החברים מגיעים להסכמה. אם חברי הרשת אינם מצליחים להגיע לקונצנזוס, תהליך האימות מתחיל שוב עד להסכמה.

רשת Ripple עוקבת אחר כל ה- IOU. היסטוריית העסקאות זמינה בפומבי בספר החברות Ripple. למרות שהיסטוריית העסקאות זמינה לציבור בבלוקצ’יין, Ripple אינה יכולה לקשר את תוכן החשבונות לאף אדם או עסק. ספר האדווה מנוהל על ידי שרתים המשווים ברציפות את העסקאות ומגיעים לקונצנזוס. נוצר ספר ספר חדש, וכל אחד מכיל רישום מושלם של חשבונות ועסקאות. הפלטפורמה מציעה עסקאות מאובטחות באופן קריפטוגרפי ומאומת אלגוריתמי תוך שניות.

ל- Ripple יש את המטבע המקורי שלה שנקרא XRP. XRP מכונה מטבע גשר מכיוון שהוא אינו מבדיל בין מטבעות קריפטוגרפיים אחרים או מטבעות פיאט מסורתיים. זה הופך את המרת מטבע אחד למשנהו לפשוטה ביותר. ספר החשבונות XRP מאפשר רק לכורים שאושרו מראש לאמת עסקאות. קיימים 100 מיליארד XRP, שכולם נוקשו מראש והופצו באמצעות מתנות. מתוך 100 מיליארד ה- XRP הקיים כמעט 39 מיליארד במחזור ואילו השאר נמצאים בחזקת מעבדות ריפל. ה- XRP המאוחסן במעבדות Ripple משוחרר מעת לעת לפי דרישה והיצע.

RippleNet

RippleNet היא מערכת המרת המטבע וההעברה של ריפל, המסייעת בביצוע תשלומים חוצי גבולות מאובטחים וללא חיכוכים. RippleNet שיתפה פעולה עם מעבדי תשלומים, בנקים ומוסדות פיננסיים, והסתכמו ביותר מ- 200 שותפים. שותפויות אלה הופכות את Ripple לרשת התשלומים הנגישה ביותר בעולם. השותפויות של Ripple עם מוסדות פיננסיים הן קריטיות לאימוץ של RippleNet. מוסדות פיננסיים התרחקו מטכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, הם רואים בריפלנט פרויקט המסייע בהעברות כספים חוצות גבולות.

מוסדות פיננסיים עיקריים אשר שותפו עם ריפלנט הם:

 • אמריקן אקספרס
 • ברקליס
 • בנק אמריקה
 • מריל לינץ ‘
 • ג’יי.פי מורגן
 • סנטנדר
 • גרם של כסף
 • בנק TD
 • אקסנטור

ל- Ripplenet יש גם כמה פתרונות תוכנת תשלום ארגוניים.

 • xRapid – xRapid מאפשרת למוסדות פיננסיים להשתמש ב- XRP כדי למצוא נזילות בעלות נמוכה.
 • xVia – xVia מאפשרת תקשורת חלקה בין מוסדות פיננסיים.
 • x הנוכחי – xCurrent משתמש בפרוטוקול Interledger (ILP), המאפשר לבנקים לעבד עסקאות כמעט באופן מיידי. ILP מאפשר פעולה הדדית בין רשתות פיננסיות.

ההבדל בין אדווה ל- XRP

Ripple היא מערכת תשלומים שבאמצעותה מתבצעות החלפות מטבעות והעברות כספים, הפועלות על פלטפורמת עמית לעמית קוד פתוח ומבוזרת המאפשרת למשתמשים להעביר כספים בצורה של מטבעות קריפטוגרפיים או מטבעות פיאט מסורתיים. XRP הוא המטבע המקורי של Ripple המשמש לתשלום דמי עסקה ברשת. על המשתמשים לשלם עמלת עסקה מינימלית בעת שימוש ברשת Ripple להשלמת עסקאות.

XRP הוא מטבע גשר ההופך את המרת המטבע למהירה וקלה. ישנם 100 מיליארד XRP ממוקש מראש, מתוכם כמעט 39 מיליארד במחזור ואילו השאר נמצאים בחזקת מעבדת ריפל. ערך ה- XRP ראה לא מעט תנודתיות, והגיע לשיא של 3.00 דולר בשנת 2018.

איך אתה יכול לקנות XRP?

כיצד לקנות

פשוט לקנות XRP. אתה יכול לקנות XRP באמצעות חילופי מטבעות קריפטו באמצעות השלבים הבאים.

 • הגדר את הארנק הדיגיטלי שלך – כדי לקנות XRP באמצעות חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, תחילה תצטרך לרכוש ולהקים ארנק דיגיטלי.
 • לאחר שתגדיר את הארנק, יהיה עליכם להגדיר את חשבונכם בבורסה שתומכת ב- XRP. יש כמה חילופי דברים כמו eToro תומך ב- XRP.
 • לאחר שהחשבון שלך מוגדר עם הבורסה, יהיה עליך לאמת את חשבונך לפני המסחר. רוב חילופי הדברים דורשים פרטים כמו הוכחת זהות, אשר יאומתו. לאחר סיום תהליך האימות, תוכלו להתחיל לסחור.
 • לאחר אימות חשבונך, תוכל להיכנס לחשבונך ולחפש את המטבע הקריפטוגרפי (במקרה זה, XRP) ולרכוש אותו. לאחר הרכישה, אתה יכול למשוך את ה- XRP שלך ולאחסן אותו בארנק הדיגיטלי שלך.

מה התכונות של אדווה?

 • Ripple ידועה בפרוטוקול התשלום הדיגיטלי שלה, המטבע המקורי שלה בשם XRP. XRP משמש כמטבע גשר ההופך המרת מטבע למהירה ופשוטה.
 • Ripple אינה משתמשת בכרייה כדי לאמת ולהשלים עסקאות. במקום זאת, היא משתמשת במנגנון קונצנזוס שבו חברי הרשת מגיעים לקונצנזוס לפני אימות כל עסקה. אם החברים לא יכולים להגיע להסכמה, אימות עסקה מתחיל מחדש.
 • מערכת חילופי הנכסים וההעברות של נכסי הסדר התשלומים של Ripple דומה למערכת התשלומים SWIFT. בנקים ומוסדות פיננסיים משתמשים במערכת SWIFT לעסקאות בינלאומיות.
 • עסקאות ברשת Ripple חסכוניות באנרגיה, בעלות עמלות נמוכות ומאושרות תוך שניות. בהשוואה לעסקאות קריפטוגרפיות אחרות, הנמשכות זמן רב יותר, יש עמלות עסקאות גבוהות, ומשתמשות באנרגיה רבה לעיבוד.

מהם השימושים של אדווה?

Ripple פועלת באופן שונה ממטבעות קריפטוגרפיים אחרים, שמטרתם למנוע ממוסדות פיננסיים להיות צד לעסקאות. במקום זאת, ריפל עובדת עם מוסדות פיננסיים ובנקים בכדי לבצע עסקאות חוצות גבולות מהירות, זולות ושקופות יותר. כיום, רוב הבנקים והמוסדות הפיננסיים משתמשים ב- SWIFT (האגודה לטלקומוניקציה פיננסית בין-בנקאית עולמית) לביצוע תשלומים מאובטחים וחוצי גבולות. רשת SWIFT משמשת כפלטפורמת מסרים המאפשרת לבנקים לשלוח הזמנות תשלום זה לזה בצורה מאובטחת. עשרים וארבע מיליון הודעות נשלחות ברשת SWIFT מדי יום. SWIFT פועלת רק כאפיק תקשורת בין מוסדות פיננסיים ואינה מחזיקה בשום שלב בכסף שהוא חלק מהעסקה. עם זאת, לא ניתן להמעיט בחשיבותה של רשת SWIFT מכיוון שהיקף גדול של עסקאות בינלאומיות נשען עליה.

Ripple משפר את הטכנולוגיה בה SWIFT משתמשת ויכול להיחשב כמתחרה ישיר ל- SWIFT. הרשת של Ripple נמצאת בשימוש ונבדק על ידי בנקים ומוסדות פיננסיים לביצוע תשלומים במהירות ובאופן מאובטח. היא כבר שותפה עם כמה מוסדות פיננסיים ומתכננת לשתף פעולה עם כמה נוספים בכדי להבטיח את אימוץ ריפל בשווקים הפיננסיים.

Ripple גם שותפה עם Coinone, שהיא אחת מחילופי המטבעות הגדולים בדרום קוריאה. השותפות תאפשר ל- Coinone להשתמש ב- xCurrent להשקת Cross, שירות העברות גלובלי. ישנן מספר שותפויות אחרות שאותה ריפל בוחנת עם מוסדות מרכזיים.

מה הם xCurrent, xRapid ו- xVia?

לב המאמצים של ריפל הוא שהוא רוצה לפשט את תנועת הכסף. Ripple רוצה תשלומים מיידיים בעלות נמוכה באמצעות מטבעות פיאט מסורתיים. ריפל עובדת עם בנקים ומשדרגת את התשתית שעליה פועלת המערכת הבנקאית, וכתוצאה מכך עסקאות זולות ומהירות יותר. xCurrent הוא צעד בכיוון זה.

xCurrent היא ההחלפה של Ripple על יישום מערכת אימות תשלומים גלובלית. זה מאפשר לבנקים להסדיר עסקאות באופן מיידי, במקום באמצעות חשבונות נוסטרו / ווסטרו. זה גם מאפשר לבנקים לבדוק ולפתור את כל בעיות הציות שעשויות להיות לעסקה לפני שיאשרו אותה. מוסדות פיננסיים נהנים מטכנולוגיה זו מכיוון שהיא מפחיתה עלויות ומגדילה את מהירות עיבוד העסקאות. אם בנק או מוסד פיננסי משתמשים ב- xCurrent של Ripple, הוא מבצע עסקאות חוצות גבולות מיידיות וזולות. זה יוביל לגידול במספר המשתמשים ויתרום לשוק העסקאות החוצה גבולות.

ריפל שואפת להפוך לסטנדרט בתעשייה לעסקאות חוצות גבולות. המערכת מקווה להקיף את כל המגזר הפיננסי ולפעול כרשות שקובעת סטנדרטים לעסקאות חוצות גבולות. בנקים יכולים גם ליצור רעיון דומה ל- Ripple, אך זה יוגבל רק לבנק שיצר אותו. כדי שהטכנולוגיה תשמש את כל הבנקים במערכת הפיננסית, הטכנולוגיה צריכה להיות קוד פתוח.

xRapid ו- xVia הם הפרויקטים החדשים ביותר של Ripple. שניהם בנויים על בסיס xCurrent. xRapid מאפשרת למעבדי תשלומים להיכנס לשווקים מתפתחים. היא עושה זאת על ידי צמצום כמות הנזילות הנדרשת בכניסה לשווקים אלה. xVia מאפשרת שילוב קל בין רשת Ripple לבנקים ומעבדי תשלום.

פתק: Ripple עבר מיתוג מחדש שבו xCurrent ו- xVia נארזו מחדש כ- RippleNet בעוד ש- xRapid נארזה מחדש כנזילות לפי דרישה.

מה היתרונות של אדווה?

✅ דמי עסקה נמוכים יותר –

דמי העסקה בפרוטוקול Ripple ממש נמוכים. עסקה רגילה ב- Ripple עולה 0.00001 XRP. עסקאות הן כמעט בחינם. הסיבה היחידה שהם לא היא מסיבות ביטחוניות. ה- XRP המשמש לתשלום דמי העסקה נהרס, מה שמוביל לשווי ה- XRP להישאר קבוע.

✅ מהירויות העסקה בפרוטוקול Ripple מהירות יותר בהשוואה למערכות תשלום מסורתיות ופלטפורמות מטבעות אחרות.

Ripple לוקח ארבע שניות לעבד עסקה. השווה זאת עם Ethereum שלוקח יותר משתי דקות לכל עסקה, ולביטקוין לוקח שעה או יותר לעבד עסקה. מערכות תשלום מסורתיות אורכות זמן רב אף יותר, והזמן נע בין שלושה לחמישה ימים.

✅ ל- Ripple צוות מוכשר עם שילוב של מומחיות וניסיון.

Ipp Ripple שותפה עם כמה בנקים ומוסדות פיננסיים שמבצעים פיילוט לטכנולוגיה. שותפויות כאלה גם הופכות את Ripple להשקעה נאה ומאוד פופולרית בקרב המשקיעים.

✅ Ripple הופכת עסקאות מקומיות ובינלאומיות למהירות, יעילות וחסכוניות כאחד.

✅ התשלומים על פרוטוקול Ripple מעובדים באופן מיידי, מה שהופך את Ripple לבחירה מצוינת עבור בנקים ומוסדות פיננסיים.

XRP של Ripple משמש כמטבע גשר בין מטבעות מסורתיים לבין מטבעות קריפטוגרפיים. זה הופך את המרת המטבע למהירה וקלה.

האם היית שוקל לקנות אדווה XRP?

למרות שלרפל יש הרבה יתרונות, יש לזה גם כמה חסרונות.

Ipp Ripple שמה את התמקדותה בעיקר בתאגידים גדולים.

מוסדות פיננסיים רבים משתמשים ב- Ripple כדי לייעל את שירותיהם ולהפחית עלויות. זה לא דבר רע, אבל אם אתה מסתכל על משתמשים בודדים, ל- Ripple אין הרבה מה להציע. הטכנולוגיה של Ripple מתוכננת תוך התחשבות בבנקים ובמוסדות פיננסיים גדולים והיא מותאמת במיוחד עבורם.

❌ Ripple גם נתקל בתחרות קשה מצד שחקנים אחרים בתחום העברת התשלומים.

מטבעות קריפטוגרפיים אחרים מכוונים גם הם לאותו שטח. כוכבים הם דוגמה מצוינת לקריפטוגרפיה מתחרה. אדווה נוספה רק זה עתה ב- Coinbase, שהן חדשות טובות, אך העובדה שזה לא היה עד השנה בלבד היא לא.

Ipp אדווה ספגה לא מעט ביקורות על חוסר הביזור שלה.

מעבדות Ripple מפעילות שליטה משמעותית ב- XRP ומאשרת גם את המאמתים ברשת. המשמורת על XRP מוטלת גם על מעבדות Ripple. מבקרי הרשת טוענים שהדבר מנוגד לפילוסופיית הליבה של מטבעות קריפטוגרפיים, המאמינים בביזור ואין רשות מרכזית השולטת בהם..

סיכום

Ripple מקווה לחולל מהפכה בעסקאות מערכות תשלום חוצות גבולות. הוא מתמקד בפתרון הבעיות איתן מתמודד המרחב החוצה גבולות. הטכנולוגיה של ריפל כבר עוררה את העניין של הבנקים והמוסדות הפיננסיים. זה הביא לשותפות של Ripple עם כמה מוסדות ומוסדות פיננסיים, והבנקים כבר משתמשים ברשת לצורך עסקאות חוצות גבולות..

אדווה משפרת באופן דרמטי את החסרונות של מערכות התשלומים המסורתיות. הפלטפורמה מטפלת במיליוני עסקאות, וכל עסקה הושלמה תוך שניות ספורות. השיטות המקובלות של עסקאות חוצות גבולות נמשכות בין 3-5 ימים. גם דמי העסקה הם זעירים בהשוואה לעמלות שגובות מערכות התשלום המסורתיות. עסקה סטנדרטית ברשת Ripple עולה 0.00001 XRP. נכון לעכשיו, ריפל היא הקריפטוגרפיה השלישית בגודלה לפי שווי שוק, מאחורי ביטקוין ואת’רום בלבד.

לפלטפורמת Ripple יש פוטנציאל עצום והיא יכולה לשנות את הדרך בה העולם מבצע עסקאות.

קרא עוד:

כיצד לסחור באדווה 2021: מדריך שלב אחר שלב

מה יניע את מחיר ה- XRP של אדווה בשנת 2021?

האם אדווה היא השקעה טובה והאם עלי להשקיע באפל?

תחזיות מחיר אדווה: כמה אדווה תהיה שווה בשנת 2021 ואילך?

eToro – המתווך הטוב ביותר לקנות אדווה

מתווך etoro

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector