הנושא של היום יסביר את הקשר המסובך בין סין וקריפטו. לאורך השנים, הכלכלה השנייה בגודלה בעולם הייתה די דעתנית ביחס לתנופת הקריפטו. למה?

חשוב לנתח את הקשר הזה מכיוון שההשתתפות המכריעה של סין וההשפעה שאין להכחישה על כלכלת העולם רק ימשיכו להתרחב. לאחר ששחקן כה חזק בשוק הגלובלי מתרחק ממטבעות קריפטוגרפיים ובלוקצ’יין לא יכול להשפיע רק על עתיד הסחר העולמי אלא גם להוות דוגמה למדינות אחרות לעקוב אחריהן..

בין אם זה כיוון שלילי או חיובי אנחנו לא יכולים לומר באמת, אבל ננסה לסכם ולהבין את הסיבות מאחורי השקפות המדינה לגבי מטבע החוץ..

לפני שנסיים עם זה, בואו נספר לכם כמה עובדות מעניינות על סין כדי לנסות להבין מדוע כל כך חשוב לדבר על היחסים עם המדינה וטכנולוגיית הבלוקצ’יין שרבים מסכימים שהיא העתיד של עסקאות פיננסיות ותשלומים..

 • כלכלת הייצוא של סין צמחה בכ -1,000% בין שנות השבעים לשנת 2010.

 • בסין יש מספר המיליארדרים השני בגודלו אחרי ארה”ב.

 • סין ידועה בשם “המפעל העולמי” בגלל בסיס הייצור והייצוא העצום שלה.

 • בעשר השנים האחרונות, ההכנסה הממוצעת של משקי הבית בסין גדלה ביותר מ -400%.

 • סין הצליחה להוציא יותר אנשים מעוני מכל מדינה אחרת בעולם.

 • סין היא היצואנית הגדולה בעולם והיבואנית השנייה בגודלה של סחורות.

 • מבחינת FDI (השקעות ישירות זרות), סין היא הספקית השנייה בגודלה והמקבלת העליונה.

 • בשנת 2025 צפוי התוצר הסיני לעקוף את זה של ארה”ב.

 • ממשלת סין השקיעה טריליוני דולרים על תשתיות כדי לוודא שהכלכלה צומחת, עסקים חדשים מתפתחים והצרכנים צומחים ומרוצים.

 • על פי קרן המטבע הבינלאומית (קרן המטבע הבינלאומית), לסין יש יתרות מטבע החוץ הגדולות בעולם, והגיעו ל -3,073 מיליארד דולר (דצמבר 2018).


תוכלו למצוא מידע מסקרן יותר אודות ההשפעה הכלכלית והמסחרית של סין כאן.

בואו נחזור לנושא הדיון המרכזי: סין והמטבעות!

תַקָנָה

בשנה שעברה, הבנק העממי של סין (PBOC), שהוא גוף הרשות המרכזית המסדיר את כל המוסדות הפיננסיים ואחראי על ניסוח המדיניות המוניטרית של המדינה הבהיר כי קריפטו אינו רצוי..

על פי ההצהרה הראשונית, שניתנה בתחילת 2018, הגישה לכל חילופי מטבעות-מטבעות מקומיים וזרים ואתרי ICO תיחסם. סין שואפת לצמצם את כל המסחר בקריפטוגרפים באיסור מוצק על בורסות חוץ.

גוף התכנון הכלכלי העליון הציע גם כללים חדשים שיסגרו את כל מתקני הכרייה המקומיים של מטבעות קריפטו.

להזכיר לכולם, כריית מטבעות קריפטוגרפיים היא תהליך של אימות עסקאות ברשת של צורות כסף דיגיטליות כמו ביטקוין או את’ריום וקבלת מטבעות כפרס. לשם כך, אתה זקוק לחומרה חזקה שתצרוך כמויות גדולות של חשמל.

בסין שוכנות למעשה חוות הכרייה הגדולות בעולם של קריפטוגרפים בשל חשמל זול באזורים העשירים בפחם שינג’יאנג ומונגוליה הפנימית. כורים סינים פרסו גם את מכונותיהם בדרום מחוז יונאן וסצ’ואן כדי לנצל את אנרגיית המים הזולה הזמינה באזור בעונת הגשמים..

עם זאת, ככל הנראה כורים סיניים יצטרכו לוותר על בסיסיהם ביונאן ובסצ’ואן ולשקול לעבור למדינות זרות אם הם רוצים להמשיך בכריית מטבעות קריפטוגרפיים..

צפוי כי כתוצאה מהחוקים החדשים, כריית ביטקוין כבר לא ישלוט על ידי סין ויהיה מבוזר יותר.

זו לא הפעם הראשונה שאנחנו שומעים על רשויות שמנסות להטיל א איסור כריית ביטקוין בסין.

בתחילת 2018 פרסמו צמרת הרגולטורים למימון באינטרנט באינטרנט גם הודעה לחברות על יציאה מעסקי כריית מטבעות קריפטוגרפיים בגלל הסיכון הגבוה לספקולציות של מטבעות וירטואליים. הצו לא עבר אך כורים מקומיים רבים נאלצו לחפש אפשרויות חלופיות במדינות כמו קנדה וארה”ב.

בסוף 2018 הוכרז גם כי סין תחסום את כל הגישה ליותר מ -120 אתרים המופעלים על ידי בורסות קריפטוגרפיות בחו”ל, ומספקות שירותי מסחר לאזרחי המדינה..

גם אתרים מקומיים הקשורים למטבעות קריפטוגרפיים, כולל ביטקוין, יפקחו וייסגרו.

כל הפעולות הללו, שמטרתן לבטל כמעט כל עקבות המובילות להטבעות קריפטוגרפיים, מסחר במטבעות קריפטוגרפיים והצעות מטבע ראשוניות (ICO) ברמה המקומית והעולמית כאחד, יבטלו את השוק לחלוטין..

“כדי למנוע סיכונים פיננסיים, סין תגדיל את האמצעים להסרת כל פלטפורמות יבשות או offshore הקשורות לסחר במטבע וירטואלי או ICO”, נכתב בפרסום, המסונף לבנק העממי של סין (PBOC)..

מדוע אסרה סין על מסחר והחלפת ביטקוין?

איסור ביטקוין בסין

הסיבה העיקרית העומדת מאחורי עוצמת פעולות כאלה היא כדי להגן על הכלכלה המקומית ולבטל חששות מחוסר יציבות פיננסית.

גם כלי תקשורת מקוונים הממוקדים בבלוקצ’יין וממוקדי קריפטוגרפיה הושבתו. זה היה די מצער מכיוון שחלקם גייסו כמה מיליוני דולרים בהון סיכון. “כלב השמירה” באינטרנט של סין חסם את חשבונות הציבור הרשמיים שלהם בשנה שעברה עקב הפרות נגד התקנות החדשות.

כדי להמחיש עוד יותר את תחושת המדינה לגבי מטבעות קריפטוגרפיים והפוטנציאל שלהם להתפשט בחיי היומיום שלנו, גם מחוז צ’אויאנג המרכזי בבייג’ינג פרסם הודעה באוגוסט 2018, לפיה מלונות, בנייני משרדים וקניונים אינם רשאים לארח אירועים המקדמים מטבעות קריפטוגרפיים..

סין ו- ICO

ICOs הם סוג של גיוס תרומות באמצעות קהל באמצעותו חברות מחליפות מטבעות קריפטוגרפיים משלהם (הנקראים אסימונים) משלהם, בתשלומים במטבעות קריפטוגרפיים קיימים, בדרך כלל מטבע מבוסס כמו Bitcoin או Ethereum. בכך משקיעי ICO מרוויחים כאשר האסימונים החדשים שלהם מתחילים לקבל ערך בקצב מהיר יותר מהקריפטו-מטבע שהם נהגו לשלם עבורם בשלב הקהל..

בספטמבר האחרון אסרו הרגולטורים הסיניים רשמית על ICO. הם תיארו את ICO כ”פעילות גיוס כספים בלתי חוקית “.

ICO וכל פלטפורמה אחרת שמבצעת פעולות חילופי מטבעות קריפטו התבקשו להעביר את פעילותם למדינות בהן מותרת פעילויות כאלה, כגון סינגפור..

תוצאות

תוצאות מאיסור ביטקוין בסין

מאז ההכרזה הרשמית בשנה שעברה, כמעט 100 חילופי מטבעות קריפטוגרפיים וכמות זהה של פרויקטים של ICO הושבתו בסין.

כתוצאה מכך צמד המסחר ביואן-ביטקוין ירד משמעותית מ -90% לפחות מ -5% מכלל עסקאות הביטקוין בעולם, על פי חדשות שניירות ערך בשנחאי..

סגן הנגיד של הבנק המרכזי אמר כי, “אם הדברים היו עדיין כפי שהם היו בתחילת השנה, למעלה מ -80 אחוז מהסחר העולמי בביטקוין ומימון ICO היו מתרחשים בסין – איך הדברים היו נראים היום? זה באמת די מפחיד. “

לדבריו, הידוק החליפין של חילופי מטבעות, ICO וכל פעילות אחרת שקשורה לקריפטוגרפיה הייתה ההחלטה הנכונה ביותר עבור המדינה.

ה איסור קריפטו בסין הביא למחזור גדל והולך בעסקאות בחו”ל, מה שהוביל להתחמקות מציות לרגולציה. זה מסוכן למדי עבור המערכת המוניטרית בגלל הנפקה לא חוקית של מטבע קריפטוגרפי. זה יכלול תוכניות והתקפות שיווקיות להונאת אזרחים פחות בעלי יכולת קריפטו מהכסף שלהם.

הבנק העממי של סין (PBOC) רואה במטבעות דיגיטליים בלתי חוקיים מכיוון שהם אינם מונפקים על ידי מוסד כספי מוכר כלשהו. לא רק זה, אלא מכיוון שהם אינם מחזיקים במעמד חוקי כלשהו, ​​סין אינה נוטה להפוך אותם לשווים ערך לכסף וממליצה לאזרחיהם להפיץ אותם כמטבע..

עם זאת, מומחים פיננסיים רבים חושבים גם כי ההשלכות המציאותיות של האיסור על חילופי מטבעות, סחר ו- ICO אינן נמוכות ואין שום דרך לאסור על סחר במטבעות לחלוטין..

כאמור, סין היא המספר הגדול ביותר של חוות כריית ביטקוין בעולם בשל האזורים הרבים המציעים חשמל מסובסד זול. הכרייה הפכה למיזם רווחי עבור אנשים סינים רבים. לאיסור של הרשויות הסיניות בהחלט תהיה השפעה שלילית על שוק הקריפטו הכללי. “תקנות מחמירות יכבידו על יקום הקריפטו, “ כפי שאומרים מומחים ואנשי עסקים רבים, כולל וויין קאו, שבבעלותו עסק שהציע לאחרונה 10 מיליארד אסימונים ב- ICO.

מומחים פיננסיים אחרים חושבים שזה רק עניין של זמן עד שסין תבטל את איסור הקריפטו. האופי הגמיש של מטבעות קריפטוגרפיים יעזור להם לחזור ולכך יהיה צורך לתכנן ולהחיל יותר ויותר תקנות..

בסופו של דבר, מציאת דרך לאסור או להסדיר ביעילות שוק מטבעות וירטואלי מבוזר, נטול רגולציה ומבוסס על בלוקצ’יין אכן יישאר אתגר גדול לכל גוף רגולטורי, גם אם מדובר בסין שאנחנו מדברים עליה..

כמו כן, איסור ICOs ופלטפורמות חילופי מטבעות קריפטוגרפיים אינו באמת יכול לפתור את הבעיה מאחר וסוחרים ואנשי עסקים רבים פונים לפלטפורמות מעבר לים כדי להמשיך ולהשתתף בעסקאות מטבע וירטואלי. בסך הכל לא ניתן למשוך לחלוטין מסין ICO ומסחר במטבעות וירטואליים, למרות האיסור הרשמי.

פרסומות למטבעות קריפטוגרפיים הפסיקו להופיע, והיא ככל הנראה אחת התוצאות הגלויות ביותר לתקנות המטבעות הקריפטוגרפיות המהודקות שהוכנסו לפעולה בשנה שעברה..

בסין, די מקובל שאנשים משתמשים ב- VPN (רשתות וירטואליות פרטיות) כדי לסחור במטבעות קריפטוגרפיים מכיוון שרבים מפלטפורמות החליפין עברו ליפן או לסינגפור. עם זאת, קידום פלטפורמות אלה ומשיכת אנשים חדשים עלול להיות מעט קשה מכיוון שקידום תוכניות עסקיות קשורות עשוי להכניס אותך לכלא.

יפן וסינגפור ייהנו גם מההזמנה החדשה של PBOC, בקביעה כי מוסדות פיננסיים חייבים להפסיק לספק מימון לכל פעילות הקשורה למטבעות קריפטוגרפיים בסין. אתה לא יכול להרוס את המסחר לחלוטין. אנשים שרוצים לעשות את זה צריכים ללכת לאנשהו. הם יפנו לסינגפור ויפן ואין שום דבר שסין בסופו של דבר יכולה לעשות בנדון.

מחשבות אחרונות

אף על פי שמדינות רבות ואנשי עסקים גלובליים רואים במימון בלוקצ’יין, במימון דיגיטלי ובמימון חכם כצעד ההגיוני והמושך ביותר לעבר ביזור העולם הפיננסי, ישנן מדינות כמו סין שנותרות די רחוקות ממגמה זו..

לא רק רחוק אלא מאמצים רבים כדי לוודא שכל הפלטפורמות, השקעים והפעילויות הקשורים לקריפטוגרפיה נמחקים לחלוטין.

סין רוצה לוודא שטכנולוגיית הבלוקצ’יין לא תפגע באינטרסים של הצרכנים או תשפיע על יציבות השוק הפיננסי.

ואז שוב, יש את כל הנושא של תיאוריה לעומת פרקטיקה. אנשים שמעוניינים לסחור, לכרות ולהיות חלק מקהילת המימון הדיגיטלי יעברו רילוקיישן, ישתמשו ברשת VPN או ימצאו דרכים אחרות לתרגל את מה שנראה להם מושך אותם..

בואו נסכם את המצב פעם נוספת:

 • למרות שבסין נמצאים בתי הכרייה הגדולים בעולם של מטבעות קריפטוגרפיים, מכרות ביטקוין רבים בסין הפסיקו לפעול או עברו למיקום חדש בתחילת 2018.

 • בורסות מטבעות קריפטוגרפיים או פלטפורמות מסחר נאסרו למעשה. ביצוע פעילויות כאלה נחשב לא חוקי ויכול להביא לך מאסר.

 • בנקים מסחריים וחברות תשלומים נצטוו לסגור את כל חשבונות המסחר בביטקוין ולא לפעול עם תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים או לקבל אותם בצורה כלשהי או לבצע עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים.

 • קידום חילופי מטבעות חליפין או סחר מקוון אינו חוקי.

 • מבחינת איסור הביטקוין בסין, החזקת ביטקוין עדיין חוקית אך המסחר אינו חוקי.

העתיד חיובי

עתיד ביטקוין

ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים עשו את דרכם חזרה לאור הזרקורים בתקשורת הסינית לאחר שנתיים של סטגנציה.

לאחר שפייסבוק הודיעה לאחרונה על פרויקט הקריפטו החדש שלה, בשם מאזניים, הכלי התקשורת הממלכתית בסין, סוכנות החדשות Xinhua, כי העניין של המשקיעים במטבעות קריפטוגרפיים גובר. השיא האחרון נובע מביטקוין בהנחת מאפיינים של “נכס מקלט בטוח”, בהשוואה להאטה מקרו כלכלית ולתנודתיות עצומה בשוקי ההון העולמיים..

מטבעות קריפטוגרפיים החלו להראות סימני התאוששות. מוקדם יותר הקיץ חיפושי הנושאים הקשורים לביטקוין בסין עלו.

לא רק זה אלא הואובי, א חילופי מטבעות קריפטיים בסין אפליקציה שעברה להתגורר בסינגפור לאחר ההתאוששות בסין בשנים 2017-2018, מגמה בחנות האפליקציות של סין.

למרות שהמטבע הקריפטוגרפי זכה לתשומת לב תקשורתית יותר השנה, עדיין לא ראינו האם סין תחליט לרכך את התקנות שלה כנגד מטבעות קריפטוגרפיים או לא.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector