המטבע הקריפטוגרפי הצומח ביותר בעולם הוא ביטקוין

כרגע הביטקוין הוא הקריפטוגרף הצומח ביותר בעולם. נוצר בשנת 2009 על ידי סאטושי נקאמוטו, הביטקוין הוא המטבע הגדול ביותר בעולם באמצעות שווי שוק והפופולרי ביותר, ומחזיק בהבחנה זו מאז הקמתו..

הביטקוין הוא מטבע דיגיטלי. הוא נוצר ומוחזק דיגיטלית במחשבים ברחבי העולם. שלא כמו מטבעות מסורתיים, הביטקוין הוא מטבע מבוזר, המעניק למשתמשים שליטה מוחלטת בעסקאותיהם ובנכסים הדיגיטליים שלהם. עסקאות ברשת הביטקוין נרשמות על ספר חשבונות המכונה בלוקצ’יין.

הבלוקצ’יין הוא ספר ספר ציבורי, כלומר כל העסקאות זמינות לציבור ונבדקות על ידי משתמשי הרשת. זה מבטיח שקיפות ואבטחה ברשת כי אם הרשומות זמינות לציבור, כמעט בלתי אפשרי לבצע הונאות כמו הוצאה כפולה. משתמשי הרשת יכולים לראות כמה ביטקוין יש לארנק. עם זאת, הם לא יכולים להתחקות אחר משתמש דרך כתובת הביטקוין.

עסקאות ברשת הביטקוין מאומתות על ידי הכורים ואז מתווספות לבלוקצ’יין. הם מתוגמלים על עבודתם באמצעות דמי עסקה וביטקוין חדש. התגמול הנוכחי לכורים עומד על 6.25 BTC והוא חצוי בכל 210,000 בלוקים שנמוקשים.

אז איך עובד הביטקוין?

קל יותר להבין את פעולתו של ביטקוין לאחר שתפסו כמה מושגים.

  • בלוקצ’יין: טכנולוגיית הבלוקצ’יין היא הליבה שעליה מבוססים מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין. בלוקצ’יין הוא ספר חשבונות ציבורי. כל עסקה ברשת הביטקוין מאוחסנת בפנקס, ויוצרת רישום קבוע של כל העסקאות.
  • מפתחות פרטיים ומפתחות ציבוריים: ארנקי ביטקוין מכילים מפתח פרטי ומפתח ציבורי. מפתחות אלה מאפשרים למשתמשים להתחיל ולחתום דיגיטלית על עסקה.
  • כורים: הכורים הם חברים בקהילת הביטקוין. הם מאמתים את כל העסקאות באמצעות מחשבים חזקים לפני שהם מוסיפים אותם לבלוקצ’יין.

מכיוון שהבלוקצ’יין הוא ספר ספר ציבורי, פרטי כל העסקאות שבוצעו ברשת הביטקוין זמינים לציבור. העסקאות מאומתות על ידי כורים ואז מתווספות לבלוקצ’יין. עסקאות מאומתות גם באמצעות ארנקי משתמשים, שיכולים לאמת את העסקאות באמצעות החתימות הדיגיטליות המוגנות. כל בלוק לוקח בערך עשר דקות לשמש.

קרא עוד: מהו ביטקוין? מדריך למתחילים

כמה ביטקוין בטוח?

הביטקוין הוא אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הבטוחים בשוק.

  • הביטקוין מוצפן ומשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין, המסייעת באבטחת כל העסקאות ברשת הביטקוין.
  • עסקאות נרשמות בבלוקצ’יין. העסקאות פתוחות לבדיקה, ומבטיחות שקיפות מלאה של המערכת והגברת האבטחה על ידי הבטחה שלא יתקיימו הונאות כמו הוצאות כפולות.
  • הביטקוין מבוזר, כלומר הוא נקי מהשפעת כל רשות מרכזית או ממשלה. אנשים ועסקים המשתמשים ברשת הביטקוין הופכים לחלק מרשת עצומה ומבוזרת. יתרון נוסף בשימוש ברשת מבוזרת הוא שאם חלק מהרשת יורד, הרשת עדיין תפקודית, ועסקאות עדיין יכולות להתקיים.

מה לגבי עסקאות ביטקוין?

עסקאות ברשת הביטקוין מאוחסנות בפנקס ספרים נגיש לכל מי שרוצה לבחון את הרשומות. ארנק הביטקוין משתמש במפתח פרטי. ניתן לחתום על עסקאות ולגשת אליהן רק באמצעות המפתח הפרטי. המפתח הפרטי משמש כדי לספק הוכחה כי העסקה נבעה מבעל הארנק.

קרא גם: ניתוח מחירי ביטקוין לשנת 2021

מה היתרונות של ביטקוין?

לביטקוין מספר יתרונות שחסרים למטבעות ומערכות תשלומים מסורתיים. חלק מהיתרונות הם:

✅ אוטונומיה:

הביטקוין פופולרי בגלל האוטונומיה שהוא מעניק למשתמשים. זה נותן למשתמשים שליטה מלאה בכסף שלהם ובאופן בו הם מוציאים אותו.

ביזור:

הביטקוין הוא מטבע מבוזר. פירוש הדבר שהוא אינו תחת השפעה של רשות מרכזית או ממשלה או מוסדר עליה, מה שהופך אותה לחסנה מפני רגולציה או מניפולציה של צד ג ‘..

✅ תשלומים מהירים:

לביצוע עסקאות ביטקוין נמשכות מספר דקות בלבד, בניגוד לעסקאות הנעשות באמצעות בנקים, שנדרשות מספר שעות עד מספר ימים לעיבודן.

✅ לא ניתן לדחות:

לאחר השלמת עסקת ביטקוין, לא ניתן לבטל אותה אלא אם כן המקבל הופך את העסקה. זה מבטיח את קבלת התשלום.

מהם החסרונות של ביטקוין?

לביטקוין יש גם כמה חסרונות. חלק מהחסרונות הם

❌ הונאות:

הפופולריות של הביטקוין הופכת אותו לפגיע להונאות כמו הונאה, תוכניות פונזי והתקפות פריצה.

❌ תנודתיות:

הביטקוין הוא מטבע קריפטוגרפי תנודתי, ומסתכלים על ההיסטוריה של הביטקוין, הוא ראה תקופות של תנודתיות קיצונית. התנודתיות מועילה למסחר לטווח קצר אך אינה מתאימה למסחר לטווח הארוך.

מה מעלה את מחיר הביטקוין?

הביטקוין הוא מטבע הקריפטו הצומח ביותר בעולם. בשנת 2020 ובתחילת שנת 2021 הביטקוין זינק למחירים שוברי שיא. בואו נסתכל מה עומד מאחורי העלייה במחיר הביטקוין.

1. התעניינות מוסדית גוברת:

מאז תחילת 2020 חלה עלייה בעניין המוסדי בביטקוין. גורם זה ימלא תפקיד משמעותי בהעלאת מחיר הביטקוין. יותר ויותר מוסדות בוחנים שימוש בביטקוין ובטכנולוגיית הבלוקצ’יין.

2. נגישות:

גם פלטפורמות מסורתיות כמו PayPal מגבירות עניין בביטקוין. PayPal הודיעה לאחרונה שמשתמשים בשירות יכולים לקנות, למכור ולקבל ביטקוין כמצב תשלום. מהלך זה נתן ל- 350 מיליון משתמשים בסיסים של פייפאל גישה לביטקוין. אם מסתכלים על PayPal, מתחרותיה עברו גם להכריז על אסטרטגיות דומות, מה שמגביר את הנגישות לביטקוין ומזין את עליית המחירים שלו.

3. אינפלציה:

הביטקוין משמש גם כחנות ערך על ידי המשקיעים, מכיוון שהוא נכס קבוע. בניגוד למטבעות המסורתיים, הביטקוין לא מתמודד עם לחץ אינפלציוני כלשהו. האינפלציה פגעה בכוח הקנייה של המטבעות המסורתיים, מה שגרם למשקיעים להתגונן מפני עליית אינפלציה, להשקיע בנכסים כמו ביטקוין וכתוצאה מכך להעלות את ערכו.

4. ביטקוינים נדירים:

מכסת הביטקוין היא 21 מיליון, כורים יכולים לכרות לא יותר מ- 21 מיליון ביטקוין, מה שהופך את הביטקוין למחסור מאוד ומעלה את מחירו..

קרא עוד: מה יניע את מחיר הביטקוין בשנת 2021?

האם ביטקוין הוא השקעה טובה בשנת 2021?

בשנה האחרונה הביטקוין ספג מכה גדולה כשהמגפה פגעה. עם זאת, ביטקוין ביטל את ההפסדים הללו בצד, וביטקוין התגייס בצורה מרהיבה. המטבע הקריפטוגרפי הפר את רף 40,000 $.

אז כדי לענות אם ביטקוין הוא השקעה טובה בשנת 2021? מומחי הקריפטו חזו כי ביטקוין יכול לחצות 100,000 דולר עד סוף 2021 ולעלות ל -300,000 $ עד 2022. קיימת אפשרות שביטקוין יכול לעמוד בציפיות אלה, ולהפוך אותו להזדמנות השקעה מרגשת..

eToro – המתווך הטוב ביותר לרכישת ביטקוין

מתווך etoro

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me