טירוף הביטקוין, מה זה ושווה להשקיע בו?

עד עכשיו אין לך ספק ששמעת על ביטקוין (BTC), ועל הבאזז שהוא יצר בקרב קהילת ההשקעות. אולי אתה תוהה האם כדאי להשקיע בעצמך. לפני שתתחייב להשקעה בביטקוין, וודא שאתה מבין היטב מה כרוך בקריפטוגרפיה – ומה הסיכונים.

חינוך למסחר הוא מרכז משאבים מוביל למשקיעים, כולל אלה החדשים להשקעה. התוכן החינוכי שלנו נועד לאבזר את הידע הדרוש לך כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי ההשקעה הבאה שלך ולהציג בפניך את האפשרויות העומדות בפניך כמשקיע. המדריך שלנו להשקעה בביטקוין נועד לתת סקירה כללית של היתרונות והסיכונים שמציע ביטקוין, וכדי לעזור לכם להבין במה מדובר בקריפטו.

ראה גם: מהם אלטקוינים? להלן 7 שעליך לדעת עליהם

הבנת הביטקוין

כריית ביטקוין

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי של עמית לעמית, המנוהל תחת ספר חשבונות ציבורי המכונה בלוקצ’יין. אין לה בנק מרכזי, אלא מונע על ידי פעילות הרשת בבלוקצ’יין הזה. ‘המטבעות’ הם למעשה פיסות מידע דיגיטלי, שניתן ‘לכרותן’ על ידי תוכנת מחשב ואז לסחור ברשת. ניתן למצוא ביטקוינים על ידי כל משתמש עם הטכנולוגיה הנכונה העומדת לרשותו – אך ניתן גם לקנותם ולמכורם כנכסים בפני עצמם..

ביטקוין הוא אחד ממטבעות הקריפטוגרפים הרבים שצצו בשנים האחרונות. זה נשאר הפרופיל הגבוה ביותר והיקר ביותר מבין כל הקריפטו-מאפיינים, אבל הוא גם מהלא יציבים ביותר והוא מאופיין בתנודות מחיר גדולות שיכולות להיות בלתי צפויות ביותר. השקעה בביטקוין נתפסת לרוב כהימור בגלל הסיכונים העצומים הכרוכים בכך: ללא מנהל מרכזי, אין סיכוי לחילוץ אם המטבע אכן יירד בירידה..

משקיעים עשויים לשקול גם Litecoin, Ethereum או Ripple, שערכם נמוך יותר אך נוטים להראות יציבות רבה יותר לאורך זמן. Ethereum, למשל, הוא אחד מהמטבעות הקריפטוגרפיים הבודדים שנמנעו ממגמת המחירים כלפי מטה של ​​2018: היא צמחה למעשה בסביבות 8% בחלק המוקדם של השנה. עם זאת, הביטקוין נשאר הפופולרי ביותר. ישנם גם סניפים של ביטקוין שצמחו מהמטבע הראשי, כמו ביטקוין מזומן וביטקוין זהב, שמתחילים למשוך עניין מקהילת המשקיעים..

ההיסטוריה של הביטקוין

הביטקוין נוצר באוגוסט 2008 על ידי אדם או קבוצה לא ידועים, הפועלים תחת שם בדוי של סאטושי נקאמוטו. נקאמוטו זוכה לכריית הביטקוין הראשון בבלוקצ’יין, שהניע את המטבע הקריפטוגרפי. ביום שבו פורסמה תוכנת הביטקוין בקוד פתוח, המאמץ המוקדם הל פיני קיבל את עסקת הביטקוין הראשונה – בשווי 10 BTC – מסאטושי נקאמוטו. בשלב זה לביטקוין לא היה ערך כספי. יש ששיערו כי Satoshi Nakamoto יכול להיות הל פיני, אם כי מדעני המחשב ומפתח המשחק מכחיש זאת..

כאשר מספר המטבעות שנמכרו בהצלחה החל לעלות, וככל שיותר אנשים נכנסו לרשת הביטקוין, המטבע הדיגיטלי החל לעלות בערכו. עד יולי 2010 ערך הביטקוין היה 0.08 דולר מול הדולר האמריקני ובשנת 2011 המטבעות הגיעו לשיוויון עם הדולר. מאז, ערך הביטקוין המשיך לעלות בקצב מדהים, מה שגרם להתעניינות של קהילת המשקיעים.

בשנת 2017, הביטקוין חווה עליית ערך מדהימה. בשלב מסוים זה עמד על 18,000 דולר, ומדינות ברחבי העולם התעסקו בהקמת בורסות ביטקוין והחלו להסדיר את החלופה הפופולרית הזו לבנקאות רזרבה חלקית. בועה זו התפוצצה במידה מסוימת, שכן מחיר הביטקוין נפל בתחילת 2018, אך נראה כי המטבע הקריפטוגרפי מתאושש שוב החל מפברואר 2018..

ראה גם: 5 דרכים חכמות להשקעה 1,000 דולר


ביטקוין כיום ובעתיד

עתיד ביטקוין

יש מדינות שפתוחות יותר למסחר בביטקוין מאשר אחרות. סין עברה לבורסת ביטקוין מחוץ לחוק והיא מפילה את המסחר המקוון על ידי אזרחיה, ואילו מצרים הכריזה כי הביטקוין אינו אלא פעילות הימורים, ולכן המסחר בו אינו חוקי על פי חוקים מוסלמים מחמירים. מנגד, דרום קוריאה וישראל אימצו את המטבע בכך שהעניקו לו מעמד של מכרז חוקי ועידדו עתודות לאומיות למסחר פנימי.

הביטקוין פופולרי מאוד בבריטניה ובארה”ב, שם הוא אינו מוסדר אך יש לו כמה הגנות משפטיות. בנקים רבים הצהירו כי לא ניתן לקנות ביטקוין באשראי, והם חיפשו דרכים לחסום את המסחר וההשקעות של חבריהם. עם זאת, ג’יי.פי מורגן הוא בין התומכים המרכזיים בביטקוין, כשהאוצר טען לאחרונה כי תעודות סל של ביטקוין יכולות להיות "הגביע הקדוש של ההשקעה".

האם כדאי להשקיע בביטקוין?

הביטקוין נותר השקעה מסוכנת ביותר. יש כמה רווחים עצומים במסחר מקוון עם מטבעות קריפטוגרפיים, אך יש לשקול זאת מול הסיכוי להפסדים משמעותיים. ביטקוין יכול לאבד אלפי דולרים בערך בן לילה, ואכן זה קרה מספר פעמים בתחילת 2018. למרות סיכונים אלה, אנשים רבים מעוניינים ללמוד כיצד להשקיע בביטקוין..

נכון לסוף פברואר 2018, מחיר הביטקוין הוא קצת יותר מ- 7,600 דולר. המטבע הקריפטוגרפי מראה סימני שיפור, אם כי יש לו עוד קצת דרך לפני שהוא יחזיר את הערכים המקסימליים של חודש דצמבר לסביבות 19,000 $ ל- BTC. מומחי סחר מצפים שמחיר הביטקוין יעלה חזרה מעל 10,000 דולר, וימשיך לעלות. עבור רבים בועת הביטקוין טרם התפוצצה – אלא רק התחילה לצמוח. יש שאפילו משערים כי הביטקוין יכול להגיע לציון של 1,000,000 $ בשנים הקרובות. עם זאת, עם שום אחריות קטנה בשני הצדדים, השקעה בביטקוין תמיד תהיה הימור.

אם אתה רוצה ללמוד לסחור בביטקוין, ובמיוחד אם אתה לא חדש בהשקעות, מסחר בחינוך הוא מוקד משגשג של משאבים. המומחים המהימנים שלנו מספקים מידע מדויק עדכני על מנת לצייד אותך בידע פיננסי ושירותי חינוך פיננסי.

אל תחמיצו: 7 סיבות מדוע השקעות אינן רעיון טוב!

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map