עליית המטבע הקריפטוגרפי: האם אנחנו עדיין זקוקים לבנקים?

כבר למעלה משנה שהקריפטוגרפיה צומחת במהירות בפופולריות. כעת מדובר בנקודת מפתח פיננסית מרכזית ויכולה יום אחד להחליף את כל ענף הבנקאות כפי שאנו מכירים אותו כיום. למעשה, זה עלה כל כך מהר בפופולריות, עד שרבים החלו לתהות האם אנחנו בכלל זקוקים לבנקים.

בנקאים ובנקים אינם מוחזקים באור חיובי במיוחד בימינו, במיוחד לא בידי מי שמאשים את חמדנות הבנקאות בפגיעה הכספית שספגו במהלך המשבר הכלכלי העולמי של 2008. פיטר דייסימה כבר התבונן בשאלה זו, ולכן בחינוך המסחרי ננתח את מחשבותיו וממצאיו.

מה הבנקים עושים, בדיוק?

מה הבנקים עושים

לפני שנעמיק בסבירות שהמטבעות הקריפטוגרפיים יחליפו בנקים, בואו נבדוק בשביל מה בדיוק אנחנו זקוקים לבנקים. בנקים ממלאים שישה תפקידים עיקריים:

1. מימון והלוואות

הבנקים הם מקור המימון הראשון בעולם הן עבור הצרכנים והן עבור העסקים כאחד. הם חלק בלתי נפרד מאפשרים לאנשים לרכוש מעבר לאמצעים הקיימים שלהם ולהשקיע לטווח ארוך – בעיקר במשכנתאות.

2. ניהול רשומות וניהול עסקאות

הבנקים משמשים כמנחים לכל מיני עסקאות פיננסיות קלות וגדולות, בין חשבונות משלך או לצדדים אחרים. הם גם מנהלים יומן מפורט של כל העסקאות הללו.

3. אחסון מטבע בבטחה

בנקים משמשים כאזור בטוח עבורך לאחסון כספיך כאשר לא משתמשים בו. ללא בנקים, אתה עלול להיאלץ לאחסן מזומנים בצורה פיזית הרבה פחות נזילה ובטוחה.

4. החלפת מטבעות

בנקים מאפשרים לך להמיר את המטבע שלך למטבע אחר בכל מקום שאתה רוצה.

5. הבטחת יציבות פיננסית

הבנקים המרכזיים אחראים לפיקוח על מספר פונקציות כלכליות מרכזיות, כגון קביעת ריביות ואינפלציה ושליטה בהן. זה מושג על ידי הדפסה והפצה של מקורות כסף חדשים במידת הצורך.


6. פיקוח על מהלכים פיננסיים וחיתום

בנקים להשקעה יכולים לסייע לך בעת ביצוע מהלכים פיננסיים גדולים, כגון רכישות בקרב עסקים. הם גם מסייעים בחיתום.

אנשים קראו גם: האם ביטקוין הוא עדיין השקעה משתלמת בשנת 2018?

איפה בנקים משתבשים?

איפה הבנקים משתבשים

כשאתה מנתח את כל המטרות הללו, נראה כי אין תחליף לבנקים. אז למה שנרצה להחליף אותם? להלן שלוש הסיבות העיקריות לכך:

1. עמלות גבוהות

בנקים הם למעשה עסקים, ומטרתם היא להרוויח כל כסף שהם מחזיקים. מלבד תשואות מקרנות משקיעות, הן מייצרות רמות גבוהות של כסף באמצעות מגוון רחב של עמלות שונות. זה כולל עמלות בגין משיכות, שליחת כסף לחשבון זר, ביצוע משיכת יתר או פשוט בעלות על חשבון. עמלות אלה יכולות להיראות לעיתים קרובות מופרזות ומיותרות.

2. הגורם האנושי

בנקים מנוהלים כמובן על ידי אנשים. לכל בנקאי יהיה סדר היום האישי שלו: אולי הם שואפים לקחת את הבנק לכיוונים חדשים או לייצר סכומי כסף גבוהים יותר מלקוחות קיימים. כך או כך, הצד האנושי של הבנקאים אכן מוביל לחמדנות אשר מצידה מציעה שירות גרוע יותר ללקוחות.

3. איטיות

המערכת הבנקאית בהחלט עברה את זמנה בשמש. במשך שנים רבות הבנקים הציעו מהירות ונוחות הרבה מעבר לכל דרך חלופית לאחסון מזומנים ולבצע תשלומים. אך זה כבר לא המקרה: בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים, תהליכי הבנקים פשוט אינם יכולים להשוות במהירות, בנוחות ובעלות.

אולי תרצה גם: 4 טעויות נפוצות שעושות סוחרי מט”ח

היכן מטבעות קריפטוגרפיים יכולים למלא את החסר?

היכן מטבעות קריפטוגרפיים יכולים למלא את החסר

מטבעות קריפטו בשום פנים ואופן לא מציעים החלפה מיידית לכל המערכת הבנקאית. אבל הם יכולים להביא לשינוי בתחומים מרכזיים אלה:

החלפת מטבע

נכון לעכשיו, ניתן להחליף מיד מטבעות קריפטוגרפיים למספר מטבעות בכל רחבי העולם. כאשר הפופולריות שלהם מתפשטת והממשלות מתחילות לווסת אותם טוב יותר, מטבעות קריפטוגרפיים צריכים להיות זמינים להחלפה מיידית גם במטבעות רבים נוספים.

אבטחה ואחסון

ניתן לאחסן מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות מגוון מכשירים ניידים, שירותים מקוונים וארנקים אלקטרוניים. כל אלה מוצפנים ומוגנים בסיסמה. כדי שמישהו אחר יקבל גישה למטבעות הקריפטוגרפיים שלך, הוא יזדקק לחומרה ולסדרת סיסמאות מורכבות.

אבטחה לעסקאות

אם אתה סוחר מטבעות קריפטוגרפיים עבור מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, או עבור מוצרים או שירותים, אתה נהנה מטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת. זה מצפין את כל העסקאות שמתרחשות ועוזר לשמור על אנונימיות לחלוטין. אם מישהו ינסה להתעסק ברשת הזו ולגשת לכספים שלך, יהיה קל לזהות אותה.

ראה גם: סיפורי מזל של מלכי הקריפטו

היכן הקריפטוגרפיה נופלת?

היכן הקריפטוגרפיה נופלת

להלן כמה מהפונקציות שכרגע מטבעות קריפטוגרפיים אינם יכולים להחליף כרגע בתחום הבנקאות.

תפקיד הבנק המרכזי

מטבעות קריפטו אינם יכולים להחליף תפקידים מסוימים של הבנק המרכזי, כגון קביעת ריביות או שליטה באינפלציה. אמנם הביזור הזה הוא בדיוק מה שהופך אותם למושכים כל כך עבור רבים, אבל זה בהחלט יכול להיות בעייתי בטווח הארוך.

תפקיד בנקי ההשקעות

אתה עדיין זקוק למומחים פיננסיים כדי להקל ולהדריך אנשים דרך אפשרויות השקעה.

הלוואות ומימון

אין מה לומר כי מטבעות קריפטוגרפיים יוכלו לטפל בפונקציות מועילות כלכלית כמו הנפקת הלוואות ומימון רכישות גדולות. למרות שזה יכול להשתנות בעתיד, זה לא יקרה בקרוב.

אל תחמיצו: רשימת הקריאה האולטימטיבית למשקיעים

איך ייראה עולם ללא בנקים?

עולם בלי בנקים

עכשיו בדקנו את היתרונות והחסרונות של החלפת בנקים במטבעות קריפטוגרפיים, בואו נסתכל איך העולם באמת היה נראה אם ​​השינוי היה מתרחש.

עלייה בהלוואות עמית לעמית

ללא בנקים שיציעו מימון למשכנתאות ורכישות גדולות אחרות, נראה גידול גדול עוד יותר בהלוואות ה- P2P. חיפוש אחר הלוואות מחברים, מבני משפחה ומאנשים עשירים אחרים יהיה מקובל בהרבה.

אובדן אינטליגנציה אנושית

העובדים בבנקים מספקים מידע רב אודות קבלת החלטות פיננסיות הן לצרכנים והן לעסקים. למרות שתוכל לטעון שידע זה יכול להיות מועבר באופן מקוון או להיות זמין באמצעות טכנולוגיית AI מתקדמת, אנו בהחלט נאבד את המגע האנושי..

חוסר יציבות פיננסית (לפחות בטווח הקצר)

ככל שאנשים מתרגלים למטבעות קריפטוגרפיים, התנודתיות שלהם מתגלה. אם מטבעות קריפטוגרפיים היו משתלטים, היית רואה עליות וירידות ערך אדירות מיום ליום. זה עלול להוביל לאינפלציה חסרת תקדים ולירידה קשה בהוצאות הצרכנים.

הבא: הפסק לתרגל הרגלי מסחר גרועים!

מה אם הבנקים היו עוברים עם הזמנים?

במקום לבחור בין זה לזה, אולי אפשר למצוא דרך אמצע בריאה. לבנקים כבר יש את התשתית והם עמוד התווך של המערכת הפיננסית העולמית: מטבעות קריפטוגרפיים פשוט מייצגים את המסלול הטבעי של האבולוציה הדיגיטלית. אז מדוע בנקים אינם יכולים לשלב את היתרונות של מטבעות קריפטוגרפיים בשירותים שהם מציעים?

באמצעות יישום זהיר, הם יכולים להפחית מאוד את עמלות העסקה, להגביר את השקיפות ולשפר את הבטיחות. כמה בנקים כבר בוחנים דרכים לעשות זאת. רחוק השינוי, אבל זה לא יכול להיות דבר רע שכן מטבעות הקריפטו עצמם עדיין נמצאים בשלבים המוקדמים יחסית של האבולוציה. אולי ככל שהם יתבגרו, יהיה מקום לשלב אותם במערכת הבנקאות המיושנת שאנחנו כל כך רגילים אליה.

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

מאמר זה פורסם במקור ב due.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map