יש היום הרבה מטבעות קריפטוגרפיים. בארבע השנים האחרונות נכנסו לשוק פי 7 יותר מטבעות קריפטוגרפיים מאשר בתקופה הקודמת. עם זאת, בעידן השינוי הדיגיטלי החדש, מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להשתלט על עולם הפיננסים.

בחודשיים האחרונים התפוצצו הביטקוין והביקוש הרחב יותר למטבעות דיגיטליים, כאשר מחיר ה- BTC נגע ברמות של מעל 40,000 $ בינואר. גם כשאת’ריום, המטבע הקריפטוגרפי השני בגודלו לפי שווי שוק, המשיך לצמוח והוסיף בשבועות האחרונים מעל 20 אחוזים, מחיר ה- BTC בינתיים נפל מאחוריו מאז שיאו החדש בכל הזמנים..

כעת כל העיניים נשואות לתחזית מחיר את’ריום לשנת 2021 לאחר הצלחה מרהיבה בשנת 2020. בואו נראה לאן מועדות ETH השנה, ואיפה היא עומדת מול המתחרה מספר אחת, הביטקוין.

תחזיות מחיר אתריום וביטקוין לשנת 2021

עבור את’ריום, השנה הקודמת הייתה נסיעה פרועה. והיא הולכת בדרך להצלחה כפי שאנליסטים וחובבי קריפטו רבים טוענים לגורל ה- ETH בשנת 2021. שלב אפס של שדרוג צפוי למערכת קונצנזוס להוכחה על הימור התחיל כעת וכך גם ההתרגשות את’ריום.

ה- ETH חלה עלייה השנה שאפילו אלה של התחזיות השאפתניות ביותר ל- ETH לא הצליחו לחזות בשנה שעברה. כעת Ethereum נסחרת בתרשים ליום אחד מחוץ לתבנית משולשת מואצת ואילו השוק הממונף יתר על המידה נח. מאז, שיעורי ה- ETH עלו ב -21%.

חיזוי מחיר אתריום, מקור: FXStreet

משקיעים ואנליסטים מסוימים צופים כי ה- ETH עשוי להגיע לסכום של 2000 דולר בסוף שנת 2021. כשרואים כי היא עלתה לאחרונה על שיא כל הזמנים של 1,400 דולר, יש תקוות גדולות שהיא תעבור ראשונה לרוץ שור השנה הקרובה..

לעומת זאת BTC מטפס גבוה ומתחיל את שנת החופשה, אולי יותר מאשר נכון. המהלך הגדול ביותר בביטקוין היה הכרזת השבוע מטסלה, שחשפה השקעה של 1.5 מיליארד דולר בקריפטו.

סקוט מינרד, מנהל השקעות ראשי של חברת גוגנהיים פרטנרס, ענקית ההשקעות המיליארדית, העריך כי הביטקוין עשוי לעלות עד 600,000 דולר למטבע, מחיר שעשוי להפוך את השווי הכללי של BTC לכ- 12 טריליון דולר על פי פורבס.

2020 אכן הייתה רשמית אחת השנים הגדולות ביותר של ביטקוין מאז המצאתו. מחיר הביטקוין זינק בעלייה של עד 300% במהלך 12 החודשים האחרונים, עלה על השיא הקודם של כל הזמנים משנת 2017. נכון לא מזמן, מחיר הביטקוין מרחף מעל לסף 40,000 $ והריצת השוורים האחרונה שלו נוצרה באוקטובר 2020 על ידי ההכרזה של PayPal על אימוץ מטבעות קריפטוגרפיים לפלטפורמה שלהם, כולל ביטקוין וגם את’ר.

דו”ח סיטי שהודלף בדצמבר מאחד האנליסטים הבכירים בבנק מעלה כי לביטקוין יש פוטנציאל להגיע לשיא כל הזמנים של 318,000 $ עד סוף 2021..

הפופולריות הגוברת ללא הפסקה של ביטקוין מגבירה עוד יותר את הקוטביות בין קבוצות שונות של אנשים, אלה הרואים בביטקוין השקעה מוצקה ואלה שאינם בטוחים בערכו בפועל..


נכון לעכשיו, קהילת המטבעות מחולקת על פני מספר רב של מטבעות קריפטוגרפיים קטנים יותר. האיום שהוטל על ידי פיקוח הממשלה והתקנות שהוטמעו עורר את הרעיון כי מטבעות קריפטוגרפיים פחות מבוזרים עלולים להיות מושפעים לרעה..

חיזוי מחיר ביטקוין 2021 מקור: פריים XBT

בואו נסתכל מקרוב על את’ריום

ידוע כי אתריום מאוד תנודתי מבחינת המחירים שלו, אין ספק בכך. לדוגמה, בינואר 2018, 10,000 דולר שהוצאו יישרפו עד 830 דולר בתוך השנה. אלא שאותם 10,000 $ שהיית משקיע ושמרת אז, היו הופכים כעת ל 85,000 $ בינואר 2020. אפשר לומר בלי גיוון כלשהו בתיק שלך, או במילים אחרות, משהו אחר שיחזור עליו, של Ethereum לערך אין בסיס בעולם האמיתי.

בסך הכל, לאחר שנת 2020, הקריפטוגרפיה השנייה בגודלה בעולם צברה יותר מ -330 אחוז במחיר של 130 דולר. ETH גם הצליחה להרוויח 635 דולר בנקודת השיא שלה, לרסק בצורה רצינית את ציון הדרך הרגשי החשוב ביותר של 600 דולר..

עם זאת, כל זה לחלוטין מה שהופך את אתריום למרתק כל כך. ככל שאנשים רבים יותר יעלו על סיפון עם קריפטו ויתנו את ידיהם אל העגלה האסימית, יתכן מאוד שיתאים לאת’ריום להכפיל בנוחות ל -2,500 דולר בשנת 2021.

כאשר חושבים לטווח קצר, נראה כי ערכי ETH לעיתים קרובות משנים כיוון. תשואות האתריום הוכפלו מאז שנת 2015, כמעט 60 אחוז מהמקרים, כאשר לפני חודש פורה קדמה הירידה ולהיפך, על פי יאהו פיננסים.

קרא עוד: חיזוי מחיר אתריום 2021: הכותרת של ETH היא 3,000 דולר?

הבדלי מפתחות בין אתריום לביטקוין

לפני שנשווה עוד יותר מעמיק עם Bitcoin ו- Ethereum, חשוב מאוד לציין ששני המטבעות הקריפטוגרפיים שונים למדי.

באופן ריאלי, ניתן להשתמש בביטקוין לכל דבר. על אף שאופיו שונה מהאופן שבו מתיישב מטבע רגיל כמו לירות או דולר, הוא אינו מסובך יותר מהם. הוא מספק את האפשרויות לשימוש בהרבה מאוד סיטואציות. עם זאת, הביטקוין הפך למיינסטרים מאוד בקרב השווקים המאפשר להשתמש בו כמקור תשלום לגיטימי בתחומים שונים.

Ethereum לעומת זאת היא למעשה פלטפורמת מחשוב בה משתמשים משתמשים בכדי ליצור חוזים חכמים באמצעות שפת סקריפטים. פירוש הדבר הוא שיש בלוקצ’יין שבו ניתן לכתוב ולבצע חוזים רבים באופן אוטומטי, אם מתקיימים כמה קריטריונים ספציפיים. עבור רוב רשתות החסימות, מקובל מאוד שהן מקור פתוח ואתריום אינו שונה. המשמעות היא שכל מי שיש לו את הידע הראוי יכול לגשת ולהשתמש ב- Ethereum על מנת לכתוב וליישם חוזים חכמים, וזה לא יותר מאשר אימות של קריטריונים שונים בצורה דיגיטלית..

חסרונות ששמו את ה- ETH לטובתו לשנת 2021

ישנן מספר סיבות לגבי מה שנותן ל- ETH את היד העליונה במקרה זה, ומה בדיוק גורם לכל כך הרבה אנשים להיות בטוחים בדבר עקיפת ה- BTC בעתיד הקרוב..

למשל, יש את הברית Ethereum Enterprise (EEA). EEA היא התוכנית הארגונית העומדת מאחורי אתריום הפועלת לקראת אימוץ עולמי. מטרתם היא לעודד ארגונים ועסקים, בפעילותם היומיומית, לאמץ ולהשתמש בטכנולוגיית Ethereum. הם תומכים בעיקר בחיבור ה- blockchain ETH לשימוש ארגוני, עם משרדים הממוקמים באזורים שונים בעולם, כמו ארה”ב, צרפת, סין ויפן..

בשלב זה, ישנם כמה שמות גדולים באמת שכבר הם חלק מ- EEA, בהיקף של כ 129 חברות, כולל מיקרוסופט, פדקס, ג’יי.פי מורגן צ’ייס בנק ואינטל. בהנחה שההצלחה תימשך והרשימה תתארך בעתיד, את’ריום יכול לתפוס את היד העליונה במרוץ האימוץ מול הביטקוין..

אחד היתרונות הגדולים ביותר של Ethereum בשנת 2021 הוא ההשקה ב- Ethereum 2.0. ETH 2.0. מטרתו להפוך את הפלטפורמה לגמישה, בטוחה וקיימת יותר. זה ישיג זאת על ידי מתן יותר מאלפי עסקאות בשנייה, מה שבאופן כללי יהיה קל יותר לאפליקציות לפעול במהירות וביעילות רבה יותר, ובעיקר זול יותר לשימוש. המאפיין העיקרי הוא שהוא הופך מהוכחת עבודה לפרוטוקול הוכחת יתד כדי להפוך את אתריום ליותר בר קיימא.

בר קיימא במובן זה שיצרוך הרבה פחות משאבי חישוב לתפקוד ואף פחות צריכת אנרגיה.

ההשקה כבר החלה ונמצאת בעבודה. יש 3 שדרוגים ראשוניים ביישום ETH 2.0. שרשרת המשואות, שהיא השדרוג הראשון, עלתה לאינטרנט ב -1 בדצמבר 2020. זה בעצם הניח את הבסיס לעדכונים עתידיים פוטנציאליים ושימש כהשקת גרסה 2.0. הבא הוא שרשרת הרסיסים והעגינה. שרשראות שרד צפויה להתחיל בשנת 2021 ומאפשרת עיבוד עסקאות ואחסון נתונים. העגינה מסמל שילוב של רשת ה- ETH הנוכחית עם זו של ה- ETH 2.0, ובסופו של דבר עובר לאלגוריתם הוכחה..

נוסף על כך, אחת האטרקציות הגדולות ביותר למשקיעים בקריפטו כיום הן פלטפורמות DeFi. השימוש, המקרים והתאמות המחירים של DeFi נותרו מצטיינים לשנת 2021. רוב מנהיגי הצפנה בדפי כולל אקרופוליס, לופרין וסולנה, שכולם פועלים בפלטפורמת את’ריום. במילים אחרות, צמיחה מהירה ופופולריות בקרב DeFi בעתיד תורמת לצמיחה דרמטית עבור Ethereum. באמצעות תוכנית המענקים שלהם, קרן את’ריום סיפקה תמיכה כספית עבור Uniswap ו- Compound.

היית שוקל להשקיע את’ריום?

מדד ההתהפכות

מדד הנקרא מדד Flippening משמש את ה- Blockchain Hub. אינדקס זה בוחן שמונה מדדים השוואתיים של ביטקוין ושל אתריום. להלן שמונה המדדים:

 • שווי שוק: החלק בהשוואה לשווי השוק של ביטקוין בשווי השוק של את’ריום.
 • נפח עסקה: המספר השלם של הדולר שנשלח דרך הרשת.
 • נפח מסחר: כמות המסחר בבורסה עבור BTC ו- ETH.
 • ספירת עסקאות: מציגה את הקשר של העסקאות המקוונות הכוללות ברשת.
 • סה”כ עמלות עסקה: שווי דולר ארה”ב לתשלומים המחויבים ברשת לצורך ביצוע רכישה.
 • כתובות פעילות (בארנק דיגיטלי): מספר הכתובות הספציפיות בשבוע נתון המגישות או מקבלות עסקה.
 • ספירת צומת: מספר הצמתים הזמינים לציבור בכל רשת.
 • חיפושים בגוגל: נתוני Analytics לחיפושי ביטקוין ו- Ethereum בגוגל.

מָקוֹר: בינוני

כשכל המדדים מגיעים ל 100% עבור את’ריום, ההתהפכות קרתה, על פי המדד. זה כאשר Ethereum הופך רשמית ביטקוין. כיום הוא עומד על 72.4%, לעומת 66.5% בחודש שעבר. עלייה מהירה זו גורמת למתח בקרב כל חובבי הקריפטו.

רוב האנשים מתייחסים לכתובות פעילות ולהיקף העסקה. כדאי לזכור כי אנשים יכולים להחזיק יותר מחשבון פעיל אחד עבור כל ארנק שבבעלותם, ולכן המדד לא תמיד יהיה 1: 1, שבסופו של דבר גם מגביר את נפח העסקאות ככל שנוצרות יותר כתובות.

אז האם Ethereum בכל זאת יעלה על ביטקוין?

כמה שמות גדולים בענף הפיננסים מהמרים על Ethereum. מנהל קרן גולדמן זאקס לשעבר ראול פאל וחובב השלבים המתחילים ב- BTC רוג’ר ור כבר הביעו את אמונתם בפומבי.

לביטקוין יש דומיננטיות מרבית בשוק ושווי שוק של הרבה יותר מ -850 מיליארד דולר אם מסתכלים על שוק הקריפטוגרפים בתחילת 2021. עם קרוב ל -200 מיליארד דולר, את’ריום אחריה במקום השני. מקסימליסטים של ביטקוין מצפים מ- BTC לחצות שווי שוק של 1 טריליון דולר. נכון לעכשיו, ניתן להבהיר זאת בהתבסס על התפתחויות ויכולתה של המערכת האקולוגית של Ethereum להביא יותר כסף בנזילות ומשאבים..

אתר מסוגל לבצע את אותה פונקציה כמו ביטקוין, אם כי מחובר לרשת את’ריום. האם אתר עושה זאת או לא הוא רק שיקול המגדיר אם לאתר יש חשיבות מסוימת עבור הצדדים לעסקה..

אתר הוא ממש כלי עזר של אתריום. בנוסף פשוט להופיע כמטבע דיגיטלי, Ethereum היא רשת מחשבים מסיבית המאפשרת לכולם ליצור תוכנית מבוזרת. ארגון יכול לשכור מתכנת שייצור זאת בפלטפורמת ETH אם יקבע שהוא מעוניין בפתרון בנוי בלוקצ’יין.

האם Ethereum יעלה על ביטקוין – מסקנה

עם הזחילה המתמשכת בחקיקה הרגולטורית והתג המתמשך של הונאות פיננסיות המשפיעות על נוהלי המשתמשים, הביטקוין עצמו הוא האתגר הגדול ביותר לביטקוין. לאתר יש את היתרון בכך שהוא יהיה שם נרדף לפלטפורמה והיסוד של את’ריום, ואת’ריום משיג את מה שביטקוין לא קורה והגיע רק בגלל החסרונות של ביטקוין. עם זאת, נשב בסבלנות ונראה מה צפוי לפנינו.

eToro – הפלטפורמה הטובה ביותר לרכישת קריפטוסים

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הקריפטו לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

מטבעות וירטואליים הם מאוד תנודתיים. ההון שלך נמצא בסיכון.

נקודות מפתח

 • את’ריום המשיך לצמוח והוסיף בשבועות האחרונים הרבה מעל 20 אחוזים, מחיר ה- BTC בינתיים נפל מאחוריו משיאו החדש בכל הזמנים.
 • Alliance Ethereum Alliance היא התוכנית הארגונית שעומדת מאחורי Ethereum הפועלת לקראת ידו העליונה באימוץ עולמי.
 • שלב אפס של שדרוג צפוי ארוך למערכת קונצנזוס להוכחת המימוש עבור את’ריום נכנס כעת לשלבי התחלה..
 • ביטקוין והביקוש הרחב יותר למטבעות דיגיטליים התפוצצו, כאשר מחיר BTC נוגע ברמות של מעל 40,000 $ בינואר..
 • מדד Flippening הוא המקור העיקרי למדדים המשמשים למדידת תחרות ביצועים בין ETH ל- BTC.
 • מדד Flippening הוא כיום 72.4%, לעומת 66.5% בשבוע שעבר

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector