עשרת זוגות המט”ח הטובים ביותר לסחר:

 1. EUR / USD (אירו / דולר ארה”ב)
 2. USD / JPY (דולר אמריקאי / ין יפני)
 3. GBP / USD (לירה בריטית / דולר אמריקאי)
 4. USD / CAD (דולר אמריקאי / דולר קנדי)
 5. AUD / USD (דולר אוסטרלי / דולר אמריקאי)
 6. USD / CHF (דולר אמריקאי / פרנק שוויצרי)
 7. NZD / USD (דולר ניו זילנדי / דולר אמריקאי)
 8. EUR / GBP (יורו / לירה שטרלינג)
 9. USD / HKD (דולר אמריקאי / דולר הונג קונג)
 10. USD / KRW (דולר אמריקאי / דרום קוריאני)

מהם זוגות המטבע המובילים? צמדי מטבעות יכולים להציע הזדמנויות רבות לסוחרי מט”ח. למידע נוסף על זוגות מט”ח מובילים, כולל שמות של כמה מזוגות המטבעות הנסחרים ביותר.

אם אתה רוצה לסחור בזוגות מט”ח מובילים במהירות ובקלות פלטפורמת eToro!

מהם צמדי המט”ח המובילים ביותר לסחר?

למרות שמסחר במט”ח מושך יותר ויותר אנשים מכל רחבי העולם, לא הרבה מתחילים בעולם הפורקס יודעים מהם זוגות המטבעות הרווחיים והסחירים ביותר..

לפיכך, כדי לעזור לך לבחור את המטבעות הזרים הטובים ביותר להשקיע בהם, אנו מציגים את 10 זוגות המט”ח הראשונים לסחר. למעשה, למידה על זוגות מט”ח היא הצעד החשוב ביותר שיעזור לכם לשלוט באמנות המסחר במט”ח.

נוסף על כך, אנו בחינוך המסחר מעניקים קורס סחר מקוון במט”ח אשר ידריך אותך צעד אחר צעד במסע הלמידה שלך ויעזור לך לבסס אסטרטגיה רווחית למסחר במט”ח להצלחה..

מהם זוגות מטבע במסחר במט”ח?

פורקס, המוגדר כשוק עולמי למסחר במטבעות, הוא השוק הפיננסי הגדול והנזיל ביותר בעולם. ליתר דיוק, ניתן לתאר את המסחר במט”ח כתהליך של קניית מטבע אחד ומכירת אחר במקביל. לפיכך, מטבעות נסחרים תמיד בזוגות.

עלינו לציין כי במט”ח יש מטבע בסיס ומטבע הצעות מחיר. הבסיס הוא זה שמצוטט הראשון בצמד מט”ח, ואילו הצעת המחיר היא זו שבאה שנייה. אם תחליט לסחור בדולרים / יורו, למשל, הדולר האמריקני יהיה המטבע הבסיסי שלך והיורו יהיה הצעת המחיר שלך.

יש גם מחיר הצעה ומחיר מבוקש – התעריף בו תוכלו למכור זוג והשיעור בו תוכלו לרכוש זוג, בהתאמה. ההבדל בין השניים הוא מה שמכונה התפשטות השוק.

אל תשכח שהמחיר המוצג עבור זוג מט”ח מראה לך כמה ממטבע הצעת המחיר תצטרך בכדי לקנות את מטבע הבסיס. אם המחיר עבור GBP / USD הוא 1.31, למשל, פירוש הדבר כי לירה אחת שווה 1.31 דולר.

סוגי זוגות מט”ח לסחר

לאור העובדה שמט”ח הוא שוק עולמי, אין זה מפתיע שיש מגוון רחב של זוגות מט”ח לסחור. ישנם שלושה סוגים עיקריים של זוגות מטבעות: גדולים, קטינים או צלבים, וזוגות אקזוטיים. זוגות גדולים כוללים תמיד את הדולר האמריקאי, והם הפופולריים והנזולים ביותר בעולם. דוגמאות כוללות USD / EUR, USD / CHF, וכן הלאה.

צמדי מט”ח שאינם כוללים דולר ארה”ב אינם זוגות גדולים. כשמדובר בזוגות מינוריים למסחר, אנו מדברים על זוגות שאינם כוללים את הדולר האמריקאי אלא לפחות אחד המטבעות המובילים בעולם (למשל, הין היפני, האירו, הלירה הבריטית). דוגמאות לכך כוללות NZD / JPY, EUR / CAD, GBP / AUD, וכן הלאה וכן הלאה.

לעומת זאת, זוגות אקזוטיים כוללים מטבע מכלכלה מתפתחת (למשל, הונגריה). למרות שהם צמדי המט”ח הפחות נסחרים, כדאי לשקול זוגות אקזוטיים. הם עשויים לכלול מטבעות, כגון דירהם אמירתי (AED), רינגיט מלזי (MYR), בהט תאילנדי (THB), זלוטי פולני (PLN), ואחרים..

10 זוגות המט

עשרת זוגות המט”ח הטובים ביותר לסחר

אמנם ישנם מטבעות זרים שונים שסוחרי מט”ח יכולים למכור ולקנות, אך לפניכם עשרת זוגות המט”ח הטובים ביותר לסחר:

1. EUR / USD (אירו / דולר אמריקאי)

EUR / USD הוא צמד המטבעות הנסחר ביותר בעולם. אירו (EUR) הוא המטבע של האיחוד האירופי, ואילו הדולר (USD) הוא המטבע של ארצות הברית של אמריקה.

מרבית מדינות האיחוד האירופי מאופיינות בכלכלות מפותחות. כמו כן, בארצות הברית ממוקמות החברות הגדולות בעולם. לכן EUR / USD הוא זיווג המטבע הנזיל ביותר בעולם. לבנק המרכזי האירופי יש את ההשפעה המשמעותית ביותר על האירו, מכיוון שהריביות ממלאות תפקיד חיוני בתנועה של צמד מטבעות זה. בינתיים, ההשפעה המשמעותית ביותר על הדולר היא על הפדרל ריזרב האמריקני – המכונה לעתים קרובות הפד, שמפרסם שמונה פעמים בשנה דיווחים על כלכלת המדינה, ומשפיע על תנועת הדולר..

כולנו יודעים שהיורו והדולר האמריקני הם שני המטבעות המובילים בעולם. לפיכך, אין זה מפתיע כי צמד זה הוא אחד מזוגי המט”ח הפופולריים והנזולים ביותר לסחור בו. שימו לב שככל שהשוק הולך קדימה, מומחים מצפים שהיורו יחזק.

מוכן לסחר אירו / דולר?

2. USD / JPY (דולר אמריקאי / ין יפני)

זהו צמד המט”ח השני הנסחר ביותר בשוק המטבעות, המשויך לרוב למרווחים נמוכים. בדיוק כמו הדולר הכל יכול, ניתן לראות את הין היפני כמקלט בטוח בעת אי וודאות.

בהתחשב בכלכלות המפותחות של יפן וארצות הברית צמד המסחר במטבע USD / JPY מציע כמות משמעותית של מסחר יומי. יש לציין כי צמדי מטבעות אלה הם תנודתיים מאוד, אך ישנם מקרים שבהם יש להם נפחים גבוהים יותר. אז זה לא אומר שתסחר ללא הפסקה USD / JPY, אבל אתה צריך למצוא את הזמן הנכון.

כאשר אנו מדברים על הגורמים המשפיעים על כלכלת יפן, מטבע ה- JPY אינו מושפע רק מגורמים כלכליים, אלא גם מאסונות הטבע הרבים שפגעו לעתים קרובות ביפן, מה שגורם ל- JPY לנוע. אחרת, בנק יפן מפרסם דוחות על המשקיעים שמסתמכים על קבלת החלטותיהם.

מוכן לתפוס עמדה USD / JPY?

3. GBP / USD (לירה בריטית / דולר אמריקאי)

הלירה הבריטית והדולר האמריקני הם בין מטבעות המט”ח הפופולריים ביותר לסחר. יתר על כן, GBP / USD מאפשר לרוב פיפס רווחיים. מעניין לצמד זה מכונה הכבל מכיוון שהוא נסחר בתחילה באמצעות קווים מעבר לאוקיאנוס האטלנטי. שים לב שבשל חוסר הוודאות סביב הברקזיט, זוג זה עלול לחוות תנודתיות גבוהה.

GBP / USD (לירה בריטית / דולר אמריקאי) הוא צמד המטבעות השלישי במסחר בעולם, שכן כלכלת בריטניה היא החמישית בגודלה בעולם.

הזדמנויות המסחר של GBP / USD גדלו עוד יותר עקב יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי. אבל הנקודה הקריטית כאשר צמד מטבעות זה קיבל דחיפה היא לאחר נפילת הסכם ברטון וודס, ובשנות השמונים צמד המטבעות הזה ראה תנודתיות שמעולם לא ראתה לפני כן..

הגורמים המשפיעים ביותר על צמד מטבעות זה הם הכלכליים, אך גם המצב הפוליטי. כמו כן, סיכום המדיניות המוניטרית של בנק אנגליה מדווח מדי חודש על תנועות הריבית, מה שמשפיע על החלטת המשקיעים בפרויקטים שלהם בהשקעה..

קרא כדי לנקוט עמדה לגבי GBP / USD?

4. USD / CAD (דולר אמריקאי / דולר קנדי)

USD / CAD (דולר ארה”ב / דולר קנדי) הוא אחד מזוגות המט”ח הנסחרים ביותר. כמובן ששוק המט”ח פתוח 24 שעות, אך ישנם זמנים מסוימים בהם זוג זה חווה נפחים גבוהים יותר.

הדולר הקנדי (CAD) סווג יחד עם הדולר האמריקני (USD) עד לשנת 1970, אז החל השליטה על ידי בנק קנדה. בנק קנדה אמנם אינו משפיע ישירות על המטבע, אך הוא מנפיק מדיניות כלשהי המקדמת צמיחה כלכלית ומשפיעה על תנועות המטבע. לקנדה קשרי מסחר טובים עם ארה”ב, מה שעזר לשמור על מיקום טוב של המטבע שלה בשוק המט”ח.

בגלל המסחר החזק בסחורות בין קנדה לארצות הברית, אין ספק שזה אחד מעשרת זוגות המט”ח הראשונים לסחר. שים לב שקנדה היא יצואנית מובילה של נפט ודגנים. באופן מעניין לצמד USD / CAD מכונה Loonie.

האם היית סוחר ב USD / CAD?

5. AUD / USD (דולר אוסטרלי / דולר אמריקאי)

צמד AUD / USD הוא גם אחד מעשרת זוגות המט”ח הטובים ביותר לסחר. אל לנו לשכוח שתעשיית הזהב של אוסטרליה מסיבית, כאשר הדולר האוסטרלי תלוי בשיטות המסחר בזהב במדינה.

הדולר האוסטרלי לדולר ארה”ב (AUD / USD) הוא אחד מזוגות המטבעות המועדפים על ידי סוחרים ותיקים כמו גם סוחרים מתחילים. צמד מסחר זה, הידוע גם בשם "אוסטרלי" בעל נזילות מצוינת ומציע הזדמנויות רבות למסחר יומיומי.

כלכלת אוסטרליה חזקה ואוסטרליה מנהלת יחסי מסחר טובים עם ארצות הברית. יחסים אלה משפיעים על תנועות המחירים של צמד מטבעות זה.

בשנת 2005 אוסטרליה וארצות הברית הגיעו להסכם הסחר החופשי (AUSFTA) ובמקרה זה יצוא הסחורות האמריקאיות לאוסטרליה גדל בצורה דרסטית. בנק המילואים של אוסטרליה סוקר את הריבית מדי חודש, מה שמשפיע על התנועה של צמד המטבעות.

שקלת לסחור AUD / USD זוג?

6. USD / CHF (דולר אמריקאי / פרנק שוויצרי)

USD / CHF (דולר אמריקאי / פרנק שוויצרי) הוא אחד מזוגות המטבעות הנסחרים ביותר בשוק המט”ח. מאחר והפרנק השוויצרי (CHF) אינו שייך למטבעות בעלי התנודתיות הגבוהה ביותר, היציבות הכלכלית של שוויץ אפשרה למטבע זה להבטיח מיקום מסחרי טוב בשוק המט”ח..

שוויץ מכונה אחרת "מדינה בנקאית" ויש לה מדיניות בנקאית חזקה שיכולה להשפיע על מחיר מטבע הפרנק שלה (CHF).

לפרנק (CHF) מאפיינים זהים לזה של לירה שטרלינג מבחינת תנודתיות, תנועת מחירים וחלק טכני. לזוג המסחר USD / CHF יתרונות רבים אחרים כגון רכבי מסחר שונים, נזילות גבוהה וזמינות משאבים

זהו עוד זוג מט”ח פופולרי ורווחי לסחר. מעניין לציין כי במט”ח, גם הפרנק השוויצרי נחשב למקלט בטוח – ממש כמו הדולר האמריקאי.

7. NZD / USD (דולר ניו זילנדי / דולר אמריקאי)

ניו זילנד לא יכולה להיות מדינה גדולה מבחינה גיאוגרפית. ובכל זאת, המטבע שלו דולר ניו זילנדי (NZD) הוא אחד החזקים בשוק המט”ח, מה שהופך את NZD / USD (דולר ניו זילנדי / דולר אמריקאי) לצמד מטבעות מועדף בקרב הסוחרים..

ניו זילנד ידועה כמדינה המייצאת מוצרים חקלאיים. עניין רב בניו זילנד הפך את ה- NZD לדולר לצמד המטבעות המועדף על הסוחרים.

למדיניות המוניטרית של בנק המילואים של ניו זילנד (RBNZ) יש השפעה על עליית המחירים (NZD). אך גם עליית מחירים עבור מוצרים חקלאיים בעולם עשויה להשפיע על ערך ה- (NZD). וגם לביצועי הייצוא של ניו זילנד יש השפעה על הערך של (NZD).

זה לא סוד שלניו זילנד יש השפעה חקלאית חזקה על פני כל העולם. כתוצאה מכך, הזיווג בין הדולר הניו זילנדי לדולר האמריקני פופולרי מאוד במסחר במט”ח.

8. EUR / GBP (יורו / לירה שטרלינג)

EUR / GBP (יורו / לירה שטרלינג) הוא צמד סחר פורקס פופולרי בקרב סוחרים. היורו (EUR) הופיע כמטבע דיגיטלי בחיתוליו, אך כיום הוא המטבע הרשמי של מרבית המדינות ביבשת אירופה..

מדינות האיחוד האירופי ובריטניה מאופיינות בכלכלות חזקות ויציבות, שהופכות את EUR / GBP לאטרקטיבי כצמד מטבעות..

הבנק המרכזי האירופי (ECB) מדווח מדי חודש על גובה הריבית במדינות אירופה ובכך משפיע על מחיר היורו (EUR). לבנק אנגליה (BOE) יש השפעה גם על תנועת מחיר הלירה בבריטניה, ולכן המשקיעים מתמקדים בבנקים אלה בכל הנוגע לצמד המסחר EUR / GBP..

זוג מט”ח זה פופולרי מאוד, אולי אחד המסחרים ביותר ברחבי העולם. אחרי הכל, האירו משמש במקומות רבים ברחבי אירופה. עם זאת, אי הוודאות סביב הברקזיט עשויה להטיל מכשולים שונים על הלירה הבריטית.

סַחַר EUR / GBP היום

9. USD / HKD (דולר אמריקאי / דולר הונג קונג)

הגרף USD / HKD הוא צמד המטבעות דולר ארה”ב / הונג קונג. זה מראה כמה שווה הדולר כאשר הוא מוערך כנגד HKD. צמד המטבעות USD / HKD נתפס כמשונה מופרך, עם מתאם נפח חילופי מעט למדי עם זוגות המט”ח העיקריים..

כלכלת הונג קונג היא מהטובות ביותר באסיה, והיא ראויה לראווה כאחת המדינות המשמעותיות בהן התרחשו חדשנות ופיתוח, ובכך היוותה אחד ממוקדי שפת האוקיאנוס השקט. למרות שלזוג זה יכול להיות תנודתיות נמוכה, תנועות צפויות הופכות אותו למועדף בקרב סוחרים.

זוג זה פופולרי מאוד גם לסחר. למעשה, הנתונים מראים כי הדולר בהונג קונג הוא המטבע ה 13 הנסחר ביותר בעולם, בעוד ש- USD / HKD הוא ה -11ה צמד המטבעות הנסחר ביותר.

התחל לסחור ב- USD / HKD

10. USD / KRW (דולר אמריקאי / וון דרום קוריאני)

למרות ש- USD / KRW (דולר אמריקאי / וון דרום קוריאני) לא יכול להיות אטרקטיבי כמו זוגות מטבעות שיש להם נזילות גבוהה, תנודתיות גבוהה עדיין הופכת את זוג המטבעות הזה לנוכח מאוד בקרב סוחרים, במיוחד ותיקים.

דרום קוריאה ידועה כמדינה עם ערי היי-טק, כמו הבירה סיאול. ערך המטבע תלוי במצב הכלכלי ובצמיחה הכלכלית במדינה.

לוויון דרום קוריאה היו המון שינויים במאה העשרים, כולל שיעורי סחר קבועים בהזדמנויות שונות. עם זאת, הערכת הגלישה הנוכחית הופעלה בשנת 1997 ובעקבותיה הגיע ירידת ערך חדה.

כיצד לסחור בצמדי מטבע במט”ח?

זוגות מט

כפי שאנו רואים ישנם מטבעות וזוגות מט”ח שונים לסחר. הבנה של 10 זוגות המט”ח הראשונים המסחריים היא מכריעה כדי לעזור לך לבצע מהלכים רווחיים. לדוגמא, USD / EUR מאפשר לך לסחור מבלי לעשות סיכונים מיותרים – פשוט מכיוון שהצמד הזה לא תנודתי מדי. למעשה, כדי לסחור בהצלחה ב- USD / EUR, כל מה שאתה צריך זה ניתוח טכני בסיסי. חוץ מזה, לעתים קרובות יש לזוג זה את הפיזור הנמוך ביותר בקרב מתווכים רבים.

יחד עם זאת, יש 251 מדינות וטריטוריות מוכרות, כך שסוחרים לא צריכים להגביל את בחירותיהם לזוגות פופולריים. ניתוח טכני ויסודי נכון, כמו גם חדשות שוק והודעות כלכליות, יכולים לעזור לסוחרים לשלוט באמנות המסחר במט”ח.

בין אם תבחרו לסחור במגמות או בזוגות אקזוטיים, אל תשכח שכדי להצליח בפורקס אתה צריך להשקיע בחינוך נכון למט”ח. החדשות הטובות הן שיש מספר רב של קורסים מקוונים, ספרים וסמינרים שיכולים לעזור למתחילים לקבוע אסטרטגיית מסחר רווחית ולהצליח במט”ח. קיומה של פלטפורמה אמינה ורשת דומה לזו.

אחרון חביב, כל סוחר צריך ליצור שגרת מסחר מוצלחת. לא משנה אם תחליט לסחור בצמדי מטבעות באופן חלקי או מלא, אתה צריך למצוא איזון בין עבודה לאורח חיים כדי ליצור חשיבה שיכולה להוביל אותך להצלחה כלכלית.

מוכן לצלול לשוק המט”ח?

צמדי מסחר במט”ח – נקודות מפתח

 • במט”ח, הנחשב לשוק הפיננסי הגדול בעולם, מטבעות נסחרים תמיד בזוגות.
 • כשמדובר בזוגות מט”ח למסחר, עלינו להזכיר שיש מטבע בסיס כמו גם מטבע הצעות מחיר. הבסיס הוא המטבע שמצוטט ראשון, ואילו מטבע הצעת המחיר הוא זה שבא במקום השני.
 • ישנם שלושה סוגים עיקריים של צמדי מטבעות לסחר: מגמות, קטינים וזוגות אקזוטיים.
 • הדולר האמריקאי הוא אחד המטבעות הנסחרים ביותר ברחבי העולם.
 • 10 צמדי המטבעות המובילים לסחר במט”ח כוללים EUR / USD, USD / JPY, GBP / USD, USD / CAD, AUD / USD, USD / CHF, NZD / USD, EUR / GBP, USD / HKD ו- USD / KRW.
 • על הסוחרים לבחון אפשרויות מסחר שונות ולשקול שילובים שונים, כולל זוגות אקזוטיים.
 • בסופו של דבר, השקעת זמנך בחינוך מט”ח בכדי להבין מהם זוגות המטבעות הטובים ביותר במט”ח היא מכריעה כדי לעזור לך להצליח במט”ח.

סחר זוגות מט”ח מובילים עם eToro

עכשיו אתה יודע את עשרת זוגות המט”ח הטובים ביותר לסחור. אם אתה מרגיש בהשראה להתחיל לסחור באותם זוגות מט”ח, אתה יכול להיות שמח לדעת שכל חשבון חדש ב eToro מזוכה בסכום של 100,000 דולר בתיק וירטואלי, כך שתוכל להתאמן על סחר ללא סיכון.

הצטרף ל- eToro וגלה כמה פשוט ואינטואיטיבי לסחור ולדבר בקריפטו, מט”ח, מניות ומדדים.

eToro – פלטפורמת המסחר הטובה ביותר

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשיית הפורקס לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

נהנית לקרוא את שלנו עשרת זוגות המט”ח הטובים ביותר לסחר מאמר? אז אנא אל תהססו לשתף באילו זוגות מט”ח אתם מתכננים לסחור.

תזכורת: CFD הם מכשירים מורכבים ומגיעים עם סיכון גבוה לאבד כסף עקב מינוף. עליכם לשקול האם אתם מבינים כיצד עובדים CFD והאם אתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת את הסיכון הגבוה לאבד את כספכם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me