20 סוגים של אינדיקטורים טכניים המשמשים סחר גורואים

מה זה ניתוח טכני?

אחד הדברים הראשונים והחשובים שיש לסוחרי מט”ח ללמוד ולשלוט בהם הוא שני סוגי ניתוח השוק – ניתוח יסודי וניתוח טכני. אף על פי ששני סוגי הניתוחים אינם נכללים זה בזה, בדרך כלל סוחרים ייפלו בקטגוריה זו או אחרת. לניתוחים בסיסיים וטכניים יש יתרונות וחסרונות ייחודיים.

היום נתמקד בניתוח טכני, סוחרים טכניים ו- אינדיקטורים טכניים הם משתמשים כדי להנחות את החלטתם. נדבר גם על היתרונות של ניתוח טכני ומדוע יש סוחרים שמעדיפים ניתוח סוג זה על פני ניתוח בסיסי.

נתחיל בהסבר מה זה בדיוק ניתוח טכני.

המונח גרידא, “טכני” אומר לך הרבה על זה.

ניתוח טכני הוא תהליך ניתוח תרשימים ודפוסים כדי לחזות כיצד ישתנו מחירים.

מסחר טכני קיים כבר זמן רב והוא מבוסס על הרעיון שההיסטוריה (או במקרה שלנו השוק) נוטה לחזור על עצמה.

לכן כאשר דפוסים ואינדיקטורים מסוימים מתגלים, סביר מאוד שהמחירים ינועו לכיוון מסוים.

בעיקרו של דבר, סוחר טכני מסתמך על המסגרת המסופקת כדי לקבל החלטות מושכלות מתי להיכנס לסחר או לצאת ממנו. המסגרת מסייעת לסוחרים טכניים ללמוד את פעולת המחירים הנוכחית ולהשוות אותה למופעים היסטוריים קודמים.

ניתוח טכני בוחן את תנועות המחירים שעברו, מה שהופך אותו ל”אמנות “מאתגרת יותר מאשר למדע. כאשר אנו מנסים לחזות תנועות מחירים עתידיות באמצעות ניתוח טכני, יכולים להיות הבדלים קלים, ולעתים מובילים למסקנות שונות.

כדי לעזור לך להחליט מתי לפתוח או לסגור את העסקאות שלך, ניתוח טכני מסתמך על אינדקסים מתמטיים וסטטיסטיים. אם אתה סוחר טכני, אתה יכול להשתמש בתבניות תרשים (תרשימי עמודות וקווים), אינדיקטורים ומתנדים, הנגזרים מממוצעים נעים ונפח מסחר.. התרשימים הפופולריים ביותר לניתוח טכני הם תרשים הפמוטים.

הכלי העיקרי לניתוח טכני והדבר החשוב ביותר שעליך לקחת בחשבון הוא נתוני המחירים, ללא קשר למסגרת הזמן שנבחרה.


אם כבר מדברים על מסגרות זמן, אינדיקטורים טכניים יכולים לנתח טווחי זמן שנעים בין דקה אחת לשנה.

ניתן ליישם ניתוח טכני בשווקים שונים אחרים, כולל חוזים עתידיים, מניות בודדות, סחורות ועוד. אם לשוק יש כמות נזילות טובה והוא לא מושפע בקלות מהשפעות חיצוניות, ניתן ליישם ניתוח טכני ולהשיג תוצאות יעילות.

מהם היתרונות של שימוש בניתוחים טכניים?

נתחיל באומרו כי ניתוח טכני אינו כולל שום סוג של “קסם”, כפי שאומרים רבים מהפונדמנטליסטים. חלק מהיתרונות כוללים:

  • ניתוח טכני יכול להיעשות די מהר, רק על ידי הערכת הכיוון וחוזק המגמות;
  • ניתן ליישם ניתוח טכני על כל מכשיר מסחר ובכל פרק זמן רצוי (ארוך, בינוני, קצר – מדקות עד שנים);
  • הוא משמש לא רק בניתוח מטבעות בשוק המט”ח אלא בשוק המניות, הסחורות והריבית;
  • ניתן להשתמש בו כשיטה עצמאית לניתוח שוק או שהוא יכול גם להיות משולב עם ניתוח בסיסי או כל טכניקת תזמון שוק אחרת;
  • בעזרת אינדיקטורים טכניים פופולריים (ודפוסי תרשים), סוחרים יכולים ליישם כלים שכבר זמינים ולמצוא הזדמנויות מסחריות פוטנציאליות;
  • ניתוח טכני מאפשר לנו לראות מסה של מידע מובנה המונח במסך שלנו, ומעניק לסוחרים תחושת שליטה;

ניתוח טכני לעומת יסודי

ניתוח טכני לעומת בסיסי

כאמור, ישנם שני סוגים של ניתוח שוק – בסיסי וטכני. למרות שהפעם אנו מתמקדים באופן ספציפי בניתוחים טכניים, כדאי גם להזכיר מה ההבדלים בין שני הניתוחים העיקריים.

סוחרים רבים מתווכחים על איזה סוג ניתוח עדיף. בואו נגלה מה ההבדלים.

בעוד שניתוח טכני צופה תנועות מחירים באמצעות דפוסי תרשים, ניתוח בסיסי לוקח בחשבון נתונים כלכליים שונים, כגון תוצר, שיעורי ריבית, אינפלציה, שיעורי אבטלה וכו ‘..

אנליסטים טכניים רואים פעולות מחירים (תרשימים) בטווחי זמן קצרים, בינוניים וארוכים, ואילו אנליסטים בסיסיים לוקחים בחשבון גורמים כלכליים, חדשות ואירועים המתרחשים בטווח הבינוני או הקצר..

גם הכישורים הנדרשים לשני סוגי הניתוחים שונים מעט. אם אתה אנליסט בסיסי אתה צריך להיות מסוגל לקרוא ולהבין כלכלה וניתוח סטטיסטי; אם אתה אנליסט טכני, אתה צריך להיות מסוגל לעבוד עם תרשימים ואינדיקטורים שונים.

לסיכום, ניתוח בסיסי כולל בעצם הערכת הרווחה הכלכלית של מדינה המשפיעה על המטבע שלה; זה לא לוקח בחשבון תנועות מחירי מטבע כמו ניתוח טכני. נקודות נתונים משמשות לניתוח בסיסי לקביעת חוזק המטבע.

אינדיקטורים טכניים

מחוון סטוכסטי

מחוון סטוכסטי, מחוון טכני

המחוון הסטוכסטי פותח על ידי ג’ורג ‘ליין. זהו אינדיקטור טכני שימושי ביותר שעוזר בעצם לסוחרים לקבוע היכן מסתיימת המגמה. היא משתמשת בסולם כדי למדוד את היקף השינוי בין המחירים של תקופת סגירה אחת כדי לחזות כמה זמן יימשך כיוון המגמה..

המחוון הסטוכסטי עוקב אחר התיאוריה לפיה: 1) כאשר יש מגמת עלייה, המחירים יישארו שווים למחיר הסגירה של התקופה הקודמת או מעלה; 2) כאשר יש מגמת ירידה, המחירים יישארו שווים למחיר הסגירה הקודם או נמוך ממנו.

חשוב גם לציין שסטוכסטי הוא מתנד מומנטום. הוא מורכב משתי שורות -% K – קו מהיר ו-% D – קו איטי. הוא פועל בקנה מידה שבין 1 ל 100.

להקות בולינגר

להקות בולינגר, אינדיקטורים טכניים

להקות בולינגר הומצאו על ידי האנליסט הפיננסי ג’ון בולינגר והן מהמדדים הטובים והשימושיים ביותר שיש במצעדים שלך. להקות בולינגר מודדות את התנודתיות כשיטה לזיהוי מגמה.

הרעיון הבסיסי של להקות בולינגר הוא שהמחירים יקפצו לאחור, ממש כמו רצועה אלסטית. היא משתמשת בשני פרמטרים: 1) מספר הימים של הממוצע הנע ו -2) כמה סטיות אתה רוצה שהלהקה תמוקם הרחק מהממוצע הנע.

להקות בולינגר מציגות את הנקודות הגבוהות והנמוכות ביותר שמגיע מחיר הכלי. אם הלהקות רחוקות מהמחיר הנוכחי, זה מראה שהשוק מאוד תנודתי וזה אומר להפך אם הם קרובים למחיר הנוכחי. מומלץ להשתמש בהם במגמות עלייה, מגמות ירידה ושווקים הנעים. אם אתה מתחיל, כדאי שתקנה תחילה ניסיון מוצק לפני שתשתמש בהם.

ראה גם: מסחר בפורקס למתחילים: כל מה שעליך לדעת להצליח היה פשוט

ענן איצ’ימוקו

ענן Ichimoku, אינדיקטורים טכניים

מחוון הענן Ichimoku, המכונה גם Ichimoku Kinko Hyo או Kumo Cloud, מבודד עסקאות בהסתברות גבוהה בשוק המט”ח..

אינדיקטור זה חדש יחסית לסוחרים, אולם הפופולריות שלו עולה בשנים האחרונות, במיוחד בקרב סוחרים מתחילים.

הענן של איצ’ימוקו מציג יותר נקודות נתונים וכך מספק ניתוח צפוי יותר של פעולת מחיר.

Ichimoku Kinko Hyo משלב קווים, הותווים בתרשים המודד את תנופת המחירים העתידית. זה גם קובע תחומי תמיכה והתנגדות עתידית. בעיני רבים זה נראה כמו אינדיקטור מורכב כנראה בגלל הקווים השונים ומשמעותם המיוחדת. בואו נבדוק אותם במהירות!

קיג’ון סן (קו כחול): זהו קו הבסיס. זהו הממוצע של הגבוה והנמוך ביותר ב -26 התקופות האחרונות.

טנקן סן (קו אדום): זה הקו המפנה. זהו הממוצע של הגבוה והנמוך ביותר ב -9 התקופות האחרונות.

טווח צ’יקו (קו ירוק): זה נקרא גם קו השהיה. הוא מציג את מחיר הסגירה של היום, המחושב 26 תקופות מאחור.

סנקו טן (להקה אדומה / ירוקה): קו סנקו הראשון ממוצע טנקן סן וקיג’ון סן, זממו 26 תקופות קדימה, ואילו קו סנקו השני ממוצע הגבוה והנמוך ביותר במהלך 52 התקופות האחרונות, זמם 26 תקופות קדימה.

מחוון שונות של התכנסות להתמדה (MACD)

הפרש התכנסות ממוצע נע, מקד, אינדיקטורים טכניים

אינדיקטור טכני זה נוצר על ידי ג’רלד אפל בסוף שנות השבעים. הוא משמש לזיהוי ממוצעים נעים המצביעים על מגמה חדשה, לא משנה אם זה שורי או דובי. בראש סדר העדיפויות של סוחרים ניתן לזהות מגמה מכיוון שכך הם יכולים להרוויח כסף.

MACD בעצם מראה את הקשר בין שני ממוצעים נעים של מחיר הנכס.

בתרשים MACD, סוחרים יכולים לראות שלושה מספרים שונים המשמשים להגדרת הכלי – 1) תקופות המשמשות לחישוב הממוצע הנע במהירות רבה יותר; 2) תקופות המשמשות בממוצע הנע איטי יותר; 3) מספר הסורגים המשמש לחישוב ה- MA של ההפרש בין הממוצעים הנעים האיטיים והמהירים יותר.

ה- MACD הוא בהחלט כלי רב-תכליתי. כדי לברר פרטים נוספים על זה, עבור כאן.

אינדיקטור ערוץ הסחורות (CCI)

אינדקס ערוצי סחורות, cci, אינדיקטורים טכניים

מדד ה- CCI מודד את ההפרש בין מחירו הנוכחי של נכס למחירו הממוצע ההיסטורי.

אם ה- CCI נמצא מעל לאפס, המשמעות היא שהמחיר הוא מעל הממוצע ההיסטורי ואילו כאשר ה- CCI נמוך מאפס, זה אומר שהוא נמוך מהממוצע ההיסטורי.

דירוגים של, נניח, 100 ומעלה מצביעים על כך שהמחיר הוא מעל הממוצע ההיסטורי, כלומר המגמה שומרת על עמדות חזקות ונמצאת עלייה. קריאות הפוכות, נמוכות מתחת ל -100, למשל, קובעות שהמחיר נמוך בהרבה מהממוצע ההיסטורי, ולכן המגמה הולכת וחזקה ונמצאת בחיסרון..

מידע כזה אודות כיוון מגמת המחירים וחוזקו מסייע לסוחרים להחליט אם הם רוצים להיכנס לעסקה או לצאת ממנה, להימנע מלקחת עסקאות או להוסיף עמדה. באופן מסוים, אינדיקטור זה יכול להתנהג כמו ספק אותות סחר.

מדד חוזק יחסי (RSI)

מדד חוזק יחסי, rsi, אינדיקטורים טכניים

מדד החוזק היחסי (RSI) הוא אינדיקטור מומנטום, המורכב מקו בודד המוגדל מ 0 ל 100 המזהה תנאי רכישה מוגזמים ונמכרים בשוק הפורקס..

אם הדירוג הוא מעל 70, זה מצביע על שוק קניית יתר ואילו קריאות הנמוכות מ- 30 מצביעות על שוק מכירת יתר.

ביסודו של דבר, הרעיון של RSI הוא לאתר את החלקים העליונים והתחתונים על מנת להיכנס לשוק מכיוון שמגמה מתהפכת. זה יביא לך יתרון לכל המהלך. כאשר מחירו של מכשיר מסוים יגיע לרמות שנקנו יתר על המידה (מעל 70), המגמה תתהפך והמחירים יתחילו לרדת. כאשר המחירים יגיעו לרמות קנייה נמוכה (מתחת ל -30), המחיר יתחיל לעלות.

RSI מציג גם כאשר מגמה עומדת להסתיים.

אל תסמוך רק על RSI. בדוק באופן קבוע בלוח השנה הכלכלי אם יש חדשות גדולות שעשויות להשפיע על מחיר המכשיר שאתה מעוניין בו.

הוצאת פיבונאצ’י

פיבונאצי, אינדיקטורים טכניים

רמות פיבונאצ’י הן אינדיקטור טכני מנבא, המבוסס על מספרי המפתח שזוהו על ידי לאונרדו פיבונאצ’י עוד במאה ה -13. רמות פיבונאצ’י מנסות לזהות לאן מחיר הנכס עשוי להגיע בעתיד.

הרעיון הוא שברגע שיש תנועה מגמתית לכיוון חדש, נסיגות ישתמשו בקווים אופקיים על מנת להציג את האזורים של תמיכה / התנגדות ברמות האינדיקטור העיקריות של פיבונאצ’י לפני שהמחיר ממשיך בכיוון המקורי של המגמה שלו.

על ידי ציור קו מגמה בין שתי נקודות קיצוניות ואז חלוקת המרחק האנכי ביחסי מפתח פיבונאצ’י (שהם 23.6%, 38.2%, 50%, 61.8% ו- ​​100%), תפיק רמות אלה.

סוחרי מט”ח רבים מקפידים על רמות אלה ומבצעים הזמנות קנייה / מכירה בכדי לקחת רווחים. כדי להחיל את רמות פיבונאצ’י על התרשימים שלך, עליך לזהות את Swing High (פמוט עם שני מינימום גבוהים יותר משמאל ומשמאל לעצמו) ואת Swing Low (פמוט עם שני נמוך יותר נמוך משמאל וימין של עצמו) נקודות ראשונות..

ההתאוששות של פיבונאצ’י הוכיחה את עצמה כשימושית ביצירת אסטרטגיה יעילה של מסחר במט”ח.

תוכל ללמוד עוד על אסטרטגיות מסחר במט”ח של פיבונאצ’י כאן.

טווח אמיתי ממוצע

טווח אמיתי ממוצע, אינדיקטור טכני

בעיקרו של דבר, הטווח האמיתי הממוצע (בקיצור ATR) הוא אינדיקטור תנודתי המציג כמה, בממוצע, הנכס נע לאורך פרק זמן מסוים..

היא פותחה בתחילה לשוק הסחורות על ידי ג’יי וולס ווילדר כדי למדוד את התנודתיות של שינויים במחירים, אולם כיום היא נמצאת בשימוש נרחב על ידי סוחרי מט”ח, מכיוון שתנודתיות נפוצה מאוד בשוק המט”ח..

מחוון ATR נע למעלה / למטה כאשר תנועות המחירים בנכס הופכות לגדולות או קטנות יותר. אינדיקטור ה- ATR נגזר בדרך כלל מהממוצע הנע של 14 יום בסדרת אינדיקטורים לטווח אמיתי.

לאינדיקטור שימושים רבים עבור סוחרי יום והוא יכול לשמש כאובדן עצירה נגרר.

דבר חשוב לזכור הוא כי מחוון ה- ATR לא יגיד לך את כיוון המגמה. עם זאת, היא יכולה לסייע לך באסטרטגיית המסחר שלך על ידי ביצוע הכלל תנודתיות גבוהה בדרך כלל עוקבת אחר תנודתיות נמוכה ולהיפך.

אתה יכול להשתמש בידע זה כדי לגלות עסקאות פריצה לפני שהם מתרחשים. לדוגמא, כאשר מכשיר שוק מגיע לתנודתיות נמוכה, המשמעות היא שאם מגמה תפרוץ, פריצה גדולה עשויה לעקוב מייד.

אם זה קורה, סימן טוב לסוחרים לקנות מכיוון שהמחיר יעלה ככל הנראה.

MFI (מדד תזרים כסף)

מדד תזרים כסף, אינדיקטורים טכניים

ה- MFI הוא מתנד טכני שמשתמש בעצם במחיר ובנפח על מנת לזהות תנאים שנרכשו יתר על המידה ונמכרו יתר על המידה..

סוחרים משתמשים בו בכדי לזהות הבדלים, אשר יזהירו אותם מפני שינוי מגמה במחיר.

ה- MFI נע בין 0 ל 100.

בהשוואה למתנדים אחרים, כגון RSI (Relative Strength Index). ה- MFI משלב נתוני מחיר וגם נפח, במקום רק מחיר. לכן אנליסטים פיננסיים טכניים רבים מכנים MFI, ה- RSI המשוקלל בנפח.

המחוון מחושב בדרך כלל באמצעות 14 תקופות נתונים. קריאת MFI מעל 80 נקנתה יתר על המידה וקריאת MFI מתחת ל -20 נמכרת יתר על המידה.

מדד כיוון ממוצע (ADX)

מדד כיוון ממוצע, אינדיקטורים טכניים

מדד הכיוון הממוצע (ADX) הוא דוגמה נוספת למתנד טכני.

ADX משמש בדרך כלל לזיהוי אם השוק נמצא טִוּוּחַ אוֹ מתחיל טרנד חדש.

מה שהוא עושה הכי טוב זה לעזור לסוחרים להחליט אם זה בסדר לקפוץ למגמה מתמשכת או לא.

ADX נע בין 0 ל -100. קריאות מתחת ל -20 מצביעות על מגמה חלשה וקריאות מעל 50 מצביעות על מגמה חזקה.

בהשוואה למתנד הסטוכסטי שהוסבר בעבר, ADX אינה יכולה לקבוע אם מגמה היא שורית או דובית. הוא מודד את חוזק המגמה הנוכחית.

סוחרים משתמשים ב- ADX כדי לאשר אם צמד המטבעות יכול להמשיך במגמה הנוכחית או לא. סוחרים רבים משלבים ADX עם אינדיקטור אחר, ברוב המקרים כזה שיכול לזהות מגמות ירידה או עלייה.

עצירה והיפוך פרבוליים (SAR)

sar פרבולית, אינדיקטור טכני

עצירה והיפוך פרבולית (SAR) היא כנראה אחת הפשוטות ביותר המדדים הטכניים הטובים ביותר לשימוש במט”ח.

ה- SAR הפרבולי הוא אינדיקטור מגמה, שפותח על ידי J. Wells Wilder ומשמש לקביעת כיוון המגמה והיפוך במחיר..

זה די בסיסי ופשוט להבנה. מחוון ה- SAR הפרבולי מופיע כסדרת נקודות, המוצגת בתרשים מעל / מתחת למחיר, המציין את כיוון המחיר (הפוטנציאלי) של המחיר יעבור פנימה.

אם הנקודות הן מעל המחיר, המשמעות היא שהשוק נמצא במגמת ירידה. זה מציין בפני סוחרים שעליכם לקצר. מצד שני, אם הנקודות נמוכות מהמחיר, השוק נמצא במגמת עלייה, כלומר אתה צריך להימשך זמן רב.

לסוחרים מומלץ שלא להשתמש ב- SAR Parabolic בשוק הנע אם המחיר נע לצדדים מכיוון שיהיה הרבה רעש, מה שמונע לקבל אות ברור מהנקודות..

ממוצע נע פשוט (SMA)

ממוצע נע פשוט, אינדיקטורים טכניים

כשמדובר במדדי ליבה בניתוח טכני, הממוצעים הנעים נמצאים ממש למעלה. יש מגוון גרסאות שונות, אך הממוצע הנע הפשוט (SMA) הוא ככל הנראה הממוצע הנע הקל ביותר להבנה ולבנייה.

SMA (ממוצע נע פשוט) הוא המחיר הממוצע של נכס (כגון צמדי מטבעות), לאורך פרק זמן מסוים. ככל שתקופת ה- SMA ארוכה יותר, התוצאה תהיה טובה וחלקה יותר. זה בעצם מה שמשמשות בדרך כלל SMA, לליטוש נתוני מחירים ואינדיקטורים טכניים אחרים.

זה נקרא ממוצע “נע” מכיוון שהוא יוצר קו שנע לאורך התרשים כאשר הערך הממוצע משתנה.

SMA משמש בדרך כלל סוחרים לקביעת כיוון המגמה. אם ה- SMA עולה, זה אומר שגם המגמה עולה; אם לעומת זאת, ה- SMA יורד למטה, המגמה גם יורדת.

ממוצע נע אקספוננציאלי

ממוצע נע אקספוננציאלי, אינדיקטורים טכניים

הממוצע הנע האקספוננציאלי (EMA) שונה מהממוצע הנע הפשוט (SMA) הנ”ל בשתי דרכים: 1) ה- EMA מכניס יותר משקל ומשמעות לנקודות הנתונים האחרונות ו -2) ה- EMA מגיב מהר יותר לשינויים במחירים ש קרה לאחרונה, מאשר ה- SMA.

ה- EMA הוא אחד הפופולריים ביותר אינדיקטורים טכניים למט”ח ולעתים קרובות זה נבחר על ידי הסוחרים כבסיס לאסטרטגיית המסחר שלהם. אינדיקטור טכני זה משמש להפקת אותות קנייה / מכירה, בהתבסס על מיקום ה- EMA לטווח הקצר, ביחס ל- EMA לטווח הארוך..

סוחר בדרך כלל מזין הזמנות קנייה אם ה- EMA לטווח הקצר חוצה את ה- EMA לטווח הארוך.

סוחרים משתמשים לרוב ב- 5, 10, 12, 20, 26, 50, 100 ו- 200 EMA. עבור אלו הפועלים עם תרשימי זמן קצרים יותר (כגון תרשימים של 5-15 דקות), בדרך כלל משתמשים ב- 5 ו- 10 EMA. סוחרים אשר מסתכלים על לוחות זמנים גבוהים יותר פועלים עם EMAs גבוהים יותר, כמו 20 ו- 50.

בסופו של דבר, ה- EMA עובד בצורה הטובה ביותר אם קיימת מגמה עכשווית חזקה לאורך תקופה ארוכה.

נפח על איזון

על נפח איזון, אינדיקטור טכני

נפח על איזון נטבע על ידי ג’ו גרנוויל עוד בשנת 1963. נפח על איזון, בקיצור OBV, הוא אינדיקטור טכני שמודד בעצם את זרימת הנפח החיובית / השלילית ואופן חיבור הנפח לשינוי מחירים..

מחוון ה- OBV עוקב אחר הרעיון שהנפח קודם למחיר. על פי תפיסה זו, כאשר המחיר עולה, הוא מושך נפח גדול יותר. הנפח יירד גם כשהמחיר יורד.

אינדיקטור זה מסייע לסוחרים לברר אם מטבע מסוים נצבר על ידי קונים או נמכר על ידי מוכרים. זה מצביע על זרימת הכסף – האם הוא נמצא במטבע או מחוצה לו? לא רק זה, אלא גם סוחרים משתמשים בכלי זה כדי לחזות מגמות עתידיות.

יש להשתמש ב- OBV בשילוב עם אינדיקטורים אחרים, אי אפשר להסתמך עליו אך ורק.

אתה יכול לבדוק מידע נוסף על מחוון עוצמת הקול על איזון כאן.

נקודות ציר

נקודות ציר, אינדיקטורים טכניים

נקודות ציר הוא אינדיקטור ניתוח טכני נוסף המשמש לקביעת תנועות המחירים (המגמה הכללית של השוק) לאורך תקופות זמן שונות. נקודות ציר הן גם אחת מהן הנפוץ ביותר אינדיקטורים טכניים במסחר יומי.

במילים פשוטות, נקודת ציר היא בעצם הממוצע של המחירים הגבוהים, הנמוכים והסגירים מיום המסחר או מפגש המסחר הקודם..

נקודת ציר היא רמת מחירים המשמשת סוחרים מקצועיים כדי לקבוע אם המחירים הם שוריים או דוביים. מסחר מעל נקודת הציר מעיד על סנטימנט שורי; לעומת זאת, מסחר מתחת לנקודות ציר מעיד על סנטימנט דובי.

הבסיס לאינדיקטור הוא נקודת הציר; עם זאת, הוא יכול לכלול גם רמות תמיכה / התנגדות אחרות, המוערכות על סמך חישוב נקודת הציר. רמות אלו עוזרות לסוחרים לדעת באיזה כיוון מגמת המחירים היא.

מדד מומנטום דינמי

מדד מומנטום דינמי, אינדיקטורים טכניים

המדד הטכני הבא שנציג נקרא מדד המומנטום הדינמי והוא פותח על ידי טושר צ’נדה וסטנלי קרול..

DMI דומה למדי ל- RSI (מדד החוזק היחסי) שהוסבר בעבר במובן זה שהוא קובע אם נכס נרכש יתר על המידה או נמכר יתר על המידה. ההבדל העיקרי הוא בכך ש- RSI משתמש במספר פרקי זמן ספציפי בחישובו ואילו ה- DMI משתמש בפרקי זמן שונים, תוך התחשבות בשינויים בתנודתיות. מספר פרקי הזמן הקבוע הוא בדרך כלל בין 5 ל 30. כאשר התנודתיות גבוהה, מדד המומנטום הדינמי משתמש בפחות תקופות וכאשר התנודתיות נמוכה, הוא משתמש בתקופות רבות יותר.

יתר על כן, אינדיקטור זה משמש גם סוחרים ליצירת אותות סחר לכיוון המגמה (כאשר השוק נמצא במגמה) וגם לספק אותות קנייה / מכירה (כאשר מדובר בשוק נע).

אם האינדיקטור מופיע מתחת ל -30, המשמעות היא שמחיר הנכס נמכר יתר על המידה. אם זה מעל 70, זה אומר שהמחיר נקנה יתר על המידה.

בנוסף, ה- DMI משמש לפרש אותות קנייה / מכירה. אם המחיר יעבור מהשטח הנמכר, זהו אות קנייה; אם המחיר עובר מהשטח שנקנה יתר על המידה, ניתן להשתמש בו באות מכירה קצרה.

מדד תנועה כיווני

מדד תנועה כיווני, אינדיקטורים טכניים

מדד התנועה הכיוונית (DMI) הוא אינדיקטור שפיתח ג’יי וולס ווילדר בסוף שנות ה -70. זה עוזר לסוחרים לזהות לאיזה כיוון מחיר הנכס נע.

המחוון מסוגל לעשות זאת על ידי השוואת שיאים ושפל קודמים ושרטוט שני קווים שונים:

1) קו תנועה כיווני חיובי (+ DI)

2) קו תנועה כיווני שלילי (-DI)

אם קו + DI נמצא מעל ל- -DI זה אומר שהתנועה כלפי מעלה חזקה יותר מהתנועה כלפי מטה. אם קו -DI נמצא מעל קו + DI זה אומר ההפך – יש תנועה חזקה יותר כלפי מטה מאשר תנועה כלפי מעלה.

הקווים יכולים גם לאותת על מגמות מתעוררות. לדוגמא, אם קו + DI חוצה מעל קו -DI, ​​ניתן לפרש אותו כתחילת מגמת עלייה במחיר.

יש סוחרים שמוסיפים למדד התנועה הממוצע לכיוון (ADX) למדד ה- DMI.

מחוון ארון

מחוון ארון, אינדיקטורים טכניים

אינדיקטור ה- Aroon הוא אינדיקטור טכני המסייע לסוחרים לדעת מתי השוק נמצא במגמת עלייה או במגמת ירידה או שהוא בשוק חסר מגמות וטווח. הוא תוכנן על ידי Tushar Chande והוא מסייע לסוחרים ברחבי העולם לזהות טרנדים צפויים לפני שהם קורים.

על ידי שימוש בשני רכיבים, “Aroon up” ו- “Aroon down”, האינדיקטור נועד להראות לסוחרים מתי מתחילה מגמה חדשה, מה גודלה והשינויים מההתנהגות הקשורה לטווח ולדפוסי המגמה.

“Aroon up” מחשב כמה זמן לקח המחיר להגיע לשיאו האחרון. “ארון למטה”, לעומת זאת, מחשבת את הזמן שנדרש מאז שהמחיר הגיע לשפל האחרון.

מחוון ה- Aroon מנוצל על ידי סוחרים רבים כחלק מהאסטרטגיות הבאות אחר המגמה.

מתנד קלינגר

מתנד קלינגר, אינדיקטורים טכניים

מתנד נפחי קלינגר פותח על ידי סטיבן קלינגר והוא משמש לחיזוי היפוך מחירים בשוק על ידי השוואת נפח למחיר. (נפח מודד את מספר היחידות של נייר ערך מסוים או מדד הנסחר ליחידת זמן.) במילים פשוטות, על פי אינדיקטור זה, המגמה והנפח הם ההשפעות השולטות במסחר..

עבור סוחרים רבים, ההבדל בין נפח למחיר יכול להיות אינסטרומנטלי. לדוגמא, אם לנכס יש נפח גבוה והמחיר נע לצדדים (או כלפי מטה), פירוש הדבר שכל מגמה מתמשכת תתהפך בקרוב. אם המחיר עולה והנפח יורד, זה יכול להצביע על חוזק קנייה חלש.

זה נחשב גם לאחד המתנדים המורכבים יותר מכיוון שהוא משתמש בנוסחה הממוצעת מעל EMA קצר יותר (ממוצע נע אקספוננציאלי) ו- EMA ארוך יותר.

מתנד מחיר באחוזים

מתנד מחיר באחוזים

מתנד המחירים (PPO) הוא אינדיקטור מומנטום טכני המציג בעצם את הקשר בין שני ממוצעים נעים באחוזים. הממוצעים הנעים הם בדרך כלל EMA לתקופה של 20 או 12 תקופות.

סוחרים משתמשים ב- PPO להשוואת תנודתיות וביצועי נכסים וסטייה נקודתית, אשר כולם יכולים לעזור בכיוון המגמה, לייצר אותות סחר ולהוביל להיפוך מחירים..

ה- PPO זהה במקצת למחוון ה- MACD (הסטייה ממוצעת נע של התכנסות), אולם ה- PPO מודד את ההפרש באחוזים בין ל- EMA. לעומת זאת, MACD מודד את ההבדל המוחלט.

מרבית הסוחרים מעדיפים את ה- PPO מכיוון שממצאיו ניתנים להשוואה בין נכסים (כגון צמדי מטבעות) עם מחירים שונים.

מחשבות אחרונות:

לאורך מאמר זה דנו בסוגים רבים של אינדיקטורים למסחר במט”ח אשר נמצאים בשימוש נרחב על ידי אנשי מקצוע. על ידי שימוש באינדיקטורים טכניים, הסוחרים מקבלים הודעה בקלות כשיש תנאים נוחים ובכך יכולים לקבל החלטות טובות יותר, סבירות ומחושבות יותר.

בסופו של דבר, השווקים אינם אקראיים לחלוטין. סוחרים ומשקיעים רבים משתמשים באינדיקטורים לניתוח טכני כדי לעזור להם לאתר דפוסים ולהשיג תוצאות טובות.

אינדיקטורים לניתוח טכני מסייעים גם לסוחרים בהערכת כיוון המגמה ועוצמתם.

סוחרים לא בהכרח מסתמכים על אינדיקטור אחד בלבד. לרוב, הם משלבים אינדיקטור ראשוני עם שניים או יותר כדי להשיג אישור טוב יותר ובסופו של דבר בסוף המנצח.

זכור שלכל אחד מהמדדים שדיברנו עליהם יש יתרונות ייחודיים משלו וסוחרים טכניים משתמשים בהם באופן פעיל.

אם אתה מעוניין להיות סוחר טכני וללמוד יותר על היתרונות של ניתוח טכני, אתה יכול להירשם לקורס המסחר החינמי שלנו, “המדריך האולטימטיבי למסחר במט”ח”.

הקורס שלנו יכול ללמד סוחרים מתחילים על ניתוח טכני ולסייע בהנחת יסודות מוצקים למתחילים שבעתיד ירצו להתפתח כסוחרים טכניים..

ההרשמה לקורס קלה!

כל שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון עם אחד המתווכים השותפים שלנו אשר נותנים חסות לקורס המסחר שלנו בחינם. לאחר שתפקיד פיקדון ותשלח אלינו את מספר חשבונך, הקורס יהיה שלך בחינם!

זהו הסיכוי הטוב ביותר שלך ללמוד על ניתוח טכני ואינדיקטורים טכניים!

היכן תוכלו ללמוד עוד על ניתוח טכני ואינדיקטורים טכניים?

אנו מקווים שמאמר זה נתן לך דחיפה קטנה למוטיבציה על ידי הצגת הדרכים הרבות והשונות בהן תוכל להפיץ את כנפי הסוחר שלך. כפי ששמתם לב ישנם הרבה אינדיקטורים שיכולים לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ולהפוך לסוחר יעיל ורווחי.

אנו בחינוך המסחר מציעים קורס מלא למסחר במט”ח, “המדריך האולטימטיבי למסחר במט”ח” בחינם.

בהשתתפות בקורס שלנו תוכלו ללמוד על:

  • יסוד במסחר במט”ח
  • מכניקה של מסחר במט”ח
  • ניתוח מתקדם במט”ח
  • אסטרטגיה במט”ח

אנו מחלקים אותו בחינם בזכות המתווכים השותפים שלנו שרוצים לוודא שיש שם סוחרים משכילים יותר שלא מוותרים על מט”ח מיד לאחר הפסדם הראשון..

הגש בקשה לקורס סחר במט”ח בחינם וכבוש את עולם המט”ח המסובך אך המתגמל ביותר באמצעות חינוך מסחרי!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map