המסחר בשוק המט”ח העולמי הופך פופולרי יותר ויותר בקרב אנשים רבים כעת. עם עסקאות בשווי של למעלה מ -5 טריליון דולר בכל יום, האפשרות לראות תשואה נאה על כל כסף שהושקע מפתה. החדשות הגדולות לכל מי שחושב להיות סוחר מט”ח היא שאתה יכול להרוויח באופן כללי עם המנטליות הנכונה. יחד עם מתווכים מקוונים ומסחר במובייל שמעניקים גישה עולמית קלה לשוק המטבעות, הדבר הופך את המסחר במטבע לאטרקטיבי מאוד.

עם זאת, זה לא חכם פשוט לקפוץ ישר פנימה ולהתחיל לפתוח עסקאות. למעשה, זה הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות כסוחר חדש!

ראשית, עליך ללמוד לסחור במט”ח – חלק עצום מכך הוא לוודא שאתה לפתח הרגלים טובים למסחר במט”ח מהכיבוי. אנא אל תחשוב שזה לא חשוב – הנתונים מראים כי 90% מסוחרי המט”ח החדשים נכשלים כשהם מתחילים במסעם. זה חיוני לקבל הרגלים טובים מההתחלה ועד להיות ב -10% מהסוחרים שמצליחים.

אך אילו הרגלים הם הטובים ביותר להתכונן למסחר במט”ח?

כיצד להיערך למסחר במט”ח: 7 הרגלים שיעזרו לך

הבנה שידע הוא כוח

ידע הוא כוח, למד מסחר במט

כשחושבים כיצד להתכונן למסחר במט”ח, לקחת חיוני ככל שתוכל הוא חיוני. זה נכון למעשה לגבי כל השקעה או מיזם פיננסי – לא הייתם קונים מניות בחברה למשל בלי שום מושג איך שוק המניות עובד. אפילו סוחרי הפורקס הטובים והמנוסים ביותר תמיד יקבלו מידע חדש וידע בשוק כדי לעזור להם להצליח בטווח הארוך. מבלי לעשות זאת, אתה רק מגדיר את עצמך כישלון.

אך איזה סוג דברים עליכם לברר במונחים של איך ללמוד לסחור במט”ח?

מטבע הדברים, עליכם להבין היטב את כל המינוחים השונים הכרוכים בהפסדי הפסקה ועד רכישת הזמנות, הזמנות מכירה, שיחות שוליים וכל מה שביניהם. כדאי גם לברר כיצד לקרוא את תרשימי המטבע, מה עושים אינדיקטורי התרשים השונים וכיצד לוחות הזמנים השונים שאתה יכול להסתכל עליהם משפיעים על החלטות המסחר שלך. כל סוחר FX זקוק לאסטרטגיה, לכן עליכם להתכונן גם על ידי התבוננות באסטרטגיות השונות שמסביב ולבחור אחת שתוכלו להשתמש בה ביעילות.

הדבר הנהדר עבור כל סוחרי FX חדשים הוא שיש יותר מקומות מתמיד לקבל את המידע הדרוש לך. בין אם תאסוף כמה ספרים מאמזון לקריאה, תירשם לקורס סחר מקוון מכובד כדי ללמוד מה אתה צריך או אוסף ידע מהאינטרנט, הכל שם מחכה לך.

צור תוכנית מסחר

ליצור תוכנית מסחר

היערכות למסחר במט”ח היא כולה תכנון להצלחה ארוכת טווח. הדרך היחידה שזה יקרה היא על ידי יצירת תוכנית מסחר בפועל שתבצע. בלי שזה יהיה במקום, אתה פשוט מבצע עסקאות אקראיות ויהיה יותר כמו מהמר מאשר סוחר FX אמיתי.


תוכנית מסחר היא פשוט קבוצה כתובה של כללים והנחיות שאתה עוקב אחרי כל פעם שאתה מתיישב לסחור במטבע. זה אמור לקבוע בבירור את האסטרטגיה שתעקוב אחריה, כיצד לאתר הזדמנויות מסחר בתרשימים, באילו צמדי מטבעות להתמקד, כמה תסכן בכל עסק ויעדי הרווח / הפסד שלך. ברגע שכתבת את התוכנית שלך, וודא שאתה עומד בה! פעולה זו תבטיח לך לסחור ללא רגש כדי להעניק לך יתרון מסחרי אמיתי.

יתרון אחד נוסף של שתוכנית כתובה היא שתוכלו לראות ביתר קלות אם האסטרטגיה שלכם עובדת בסך הכל או אם משהו צריך להתאים. אתה צריך לעמוד בתוכנית שלך ולתת לה זמן לשחק, אבל אם היא מפסידה לך כסף בטווח הארוך, אתה צריך לבדוק את זה.

ניהול סיכונים

להתכונן למסחר ב- tforex, ניהול סיכונים

כבר הזכרנו את הסיכון לעיל במונחים של הכללתו בתוכנית המסחר שלך. זה מושג חשוב מאוד להקיף את הראש כשמתכוננים לסחר במט”ח. כל ההשקעות הפיננסיות כרוכות בסיכון – כלומר, אתה עלול להפסיד את הכסף שהשקעת. המפתח ליכולת לפתח הרגלי מסחר בפורקס טובים הוא ניהול הסיכון שמגיע ביעילות.

ניהול הסיכון במסחר לא רק הופך אותו למהנה יותר ולחץ פחות, אלא גם יגן על כספכם להמשך המסחר. אבל איך בדיוק עושים את זה?

הדרך הקלה ביותר לגשת אליו עבור סוחרים חדשים היא רק סיכון של 1% או 2% מכל חשבון המסחר שלך בכל עסק אחד. בואו נגיד לדוגמא שיש לכם תקציב מסחר בסך 10,000 דולר – אם הייתם בטוחים במיוחד, הייתם מסכנים רק 1% על כל עסקה שהיא 100 דולר.

טיפ שימושי נוסף הוא לנהל את גודל עמדות המסחר בקפידה. סוחרים חדשים יפתחו בדרך כלל עסקאות גדולות מדי או קטנות מדי. זה רואה שהם מסתכנים בהפסדים גדולים או לא מפיקים מספיק רווח מעסקאות זכייה. נוסחה טובה לחישוב מה גודל המיקום שלך צריך להיות עבור כל עסק:

פיפס מסוכן x ערך פיפ x מספר מגרשים הנסחרים = סכום הכסף בסיכון

באמצעות הנוסחה שלעיל, תוכל לחשב כמה כסף אתה מסתכן בכל עסק כדי לוודא שמתאים לאסטרטגיית ניהול הסיכונים הכוללת שלך..

צפייה בחדשות היא גם רעיון טוב כשמנסים להפחית את הסיכון. שוק המט”ח יגיב לעיתים קרובות בצורה חזקה לאחר סיפורים גדולים או הודעות לעיתונות. דוגמאות נפוצות מאוד הן נתונים שפורסמו מבנקים מרכזיים כמו הפד באמריקה או דיווחים על שיעורי התעסוקה. עבור סוחרים חדשים המתכוננים להיכנס למסחר במט”ח, זה חכם להרגיל לדעת מתי מתוכננות הכרזות גדולות ולהתאים את החשיפה לשוק כתוצאה מכך..

ניהול הסיכון שלך בצורה יעילה כך יגן על חשבונך ויחסוך אותך מההשפעות הנפשיות של לקיחת הפסדים גדולים על הסיפון. זה גם אומר שאתה לא מוחק את כל חשבון המסחר שלך במספר עסקאות אחד בלבד ועליך להפסיק לסחור או למצוא קרנות נוספות..

הבנת פסיכולוגיית מסחר

הבנת פסיכולוגיית מסחר במט

עם כל ההתמקדות החשובה בצד הטכני והאקדמי של המסחר, ניתן לשכוח את ההיבטים הנפשיים. עם זאת, זו טעות ומשהו שיש להימנע ממנו בעת פיתוח הרגלים למסחר טוב בפורקס. כאשר אתה לומד לסחור במט”ח, עליך להקדיש זמן להבנת הפסיכולוגיה של השקעה במטבע.

המפתח לכך הוא מסחר עם חשיבה מסוימת. כדי להיות סוחר מט”ח מצליח נדרשת עבודה קשה וזה דבר שיש לעשות לאורך זמן עם מחויבות. אם תתחיל לסחור במטבע במטרה להתעשר במהירות או להרוויח אלפים בשבוע הראשון שלך, אתה רק תתאכזב. עדיף הרבה יותר להיכנס לחשיבה של נקיטת צעדים קטנים כדי להפוך לסוחר טוב יותר לאט. עם הזמן זה יביא אותך לצבור את הניסיון הדרוש להשגת רווחים גדולים יותר.

נהוג לומר כי הרגש הוא האויב של סחר במט”ח וזה נכון. הבעיה היא שכאדם קשה להתרחק מהרגשות שלך כשאתה משקיע את הכסף שלך. כדי לשלוט בפסיכולוגיה של סחר, חשוב לשלוט ברגשות שלך.

פעולה זו לא רק תמנע מכם שיחות מסחר פריחות ויקרות, אלא גם יהפכו את המסחר לפחות לחוץ. בקצרה, אתה צריך לנסות לא לרדת יותר מדי כאשר מפסיד או גבוה מדי כאשר אתה מנצח. נסה במקום זאת פשוט לעמוד בתוכנית המסחר שלך ולשמור על הרגשות שלך.

עקביות היא המפתח

עקביות היא המפתח בעת מסחר במט

חשבו על כדורגלן מצליח או על איש עסקים מפורסם בעולם – מה משותף להם?

אחד המאפיינים העיקריים שתמצא הוא גישה עקבית למה שהם עושים. יום אחר יום הם עובדים קשה בתחום הנבחר שלהם כדי להשיג תוצאות יציבות. הקסם הוא לא מה שקורה בסוף אלא העבודה הקשה והעקבית שהם עושים לקראת זה.

זהו הרגל נהדר לפתח בעת סחר במט”ח. ודא שאתה עקבי במה שאתה עושה ואיך אתה ניגש למסחר. היכנס לשגרה שבה תסחר בכל יום ותמיד עקוב אחר תוכנית המסחר שלך. סוחרי מקצוענים רבים יקימו משרד ביתי איפשהו שקט בו יוכלו להתמקד ולחשוב בשלום. ברגע שיש לך את שגרת המסחר שלך אז עשה זאת כל יום ואל תוותר.

רק באמצעות גישה עקבית כזו תרוויחו בטווח הארוך. סחר ביום אחד ואז השארתו מספר שבועות לפני שתעשה זאת שוב לא יראה אותך משיג את מטרותיך. גם האסטרטגיה, השגרה או תוכנית המסחר שלך לא ישתנו כל שבוע. תן לעצמך את הזמן וההזדמנות לנצח על ידי עקביות בכל פעם שאתה סוחר.

זה לא אומר שאתה צריך להרגיש צורך לפתוח או לסגור עסקאות בכל יום! להיות עקבי פשוט אומר לעקוב אחר שגרת המסחר שלך ולתכנן כל יום לצבור ניסיון וידע בשוק כדי להצליח. אם אין עסקאות חדשות לפתיחה וכל הנוכחיות מסתדרות בסדר, אתה יכול פשוט ללכת משם בסיום.

הבנה שמפסידה תתרחש

כיצד להתכונן להפסד עסקאות

האם פגשת אי פעם סוחר מט”ח שמעולם לא איבד עסקאות? התשובה הפשוטה היא ‘לא’ – כי הם לא קיימים!

לכל סוחר מט”ח יש וימשיך לאבד עסקאות – מחדשים כמוך ועד למקצוענים המנוסים והמצליחים ביותר. הפסדים הם חלק מהתהליך בעת המסחר – ללמוד לקבל זאת ולהבין שזה יקרה הוא המפתח.

מדוע זה כל כך חיוני? במילים פשוטות, זה יעזור לך להימנע מירידה מדי כאשר מתרחשת סחר מאבד. זה לא רק טוב לבריאות הנפש שלך אלא גם ייתן לך את האמונה להמשיך במסחר. סוחרי מט”ח רבים שאולי המשיכו לדברים גדולים יותר עזבו את המגזר מוקדם מדי לאחר מספר עסקאות גרועות. אל תהיה אחד מהם!

ההבנה שהפסדים יתרחשו עוזרת גם לשמור על הרגשות שלך בבדיקה בעת ביצוע עסקאות עתידיות. זוהי דרך נהדרת להימנע ממהר לחזור לשוק ולפתוח עסקאות נוספות, המבוססות אך ורק על הרצון להחזיר את כספך. שמירה על הפסדים בפרספקטיבה גם תמנע מכם לקצץ ולשנות אסטרטגיות מסחר כל חמש דקות וזה מתכון לאסון.

דבר מרכזי אחד שכדאי לזכור הוא שהפסדים עשויים להופיע בחבורות. אתה עלול לקבל ריצה של הפסדים לתקופה, ולא אחת בכל פעם. זכור כי זה קורה לכולם ואתה פשוט צריך לעמוד בתוכנית שלך ולרכוב עליהם עד שתחזור לדרכים מנצחות.

ראה גם: האם המסחר במט”ח שווה את הסיכון?

דברים טובים לוקחים זמן

דברים טובים לוקחים זמן, היכונו למסחר במט

העולם המודרני בו אנו חיים הוא מקום נע במהירות. הבעיה של סוחרי מט”ח חדשים היא שהם יכולים לצפות גם לראות תוצאות חיוביות מהמסחר שלהם באותה מהירות. זו טעות אם כי מכיוון שמסחר במט”ח הוא מרתון, ולא ספרינט. השגת הידע והניסיון הדרושים לבניית הרווחים שלך לוקח זמן. חשוב לא להוט מדי להאיץ את המסע שלך כסוחר במטרה להשיג את יעדיך הסופיים.

הבעיה למהר קדימה היא שאחר כך תעשה טעויות. אלה עשויים להיות יקרים מאוד ויסיימו את מסע המסחר במט”ח לפני שהוא בכלל התחיל. החל מאיסוף הידע הבסיסי הנכון ועד לפתיחת עסקאות מבלי לעקוב אחר התוכנית שלך, קבלת החלטות נמהרות ולהשתוקק מדי יחזור לנגוס בך בטווח הארוך.

לסיכום

אם אתה זקוק למדריך כללי שימושי כיצד להתכונן למסחר במט”ח, האמור לעיל אמור לעזור. זה אמנם לא יהפוך אותך לסוחר מצליח של FX בין לילה או יבטיח רווחים, אך הנקודות שהובאו יסייעו לך מאוד בהמשך הדרך.

לקבלת טיפים נוספים כיצד ניתן ללמוד לסחור במט”ח, עיין באתר החינוך המסחרי. יש לנו ארכיון ענק של מאמרי FX אינפורמטיביים שיעזרו לכם להתחיל ברגל ימין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector