הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח

אם אתם מחפשים את המפתח להצלחה במסחר במט”ח, זה הזמן לבחון את המורכבות של פסיכולוגיית המסחר במט”ח. רק על ידי הבנת הפסיכולוגיה של סחר במט”ח ניתן להפוך לסוחר מצליח שיכול לבנות הון לאורך זמן.

למרות שאנשים רבים מקשרים פסיכולוגיה עם הגדרות קליניות והתניה מהפנטת, האמת היא שכולנו מתמודדים עם תופעות פסיכולוגיות על בסיס יומיומי.. זה הרגשות, הרגשות, ההתנהגויות, המחשבות והשאיפות שלנו!

לכן, למרות שמסחר במט”ח אינו תחום מדעי, על הסוחרים להבין את סודותיה של פסיכולוגיית המסחר במט”ח ואת עמדותיהם שלהם למסחר.. הכרת הכוחות הפנימיים במסחר במט”ח חשובה לא פחות מלימוד נתוני ניתוח, הכרזות ואינדיקטורים למסחר במט”ח!

הבנה מעמיקה של הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח היא מכרעת בכדי לעזור לסוחרים לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם. אנו בחינוך המסחרי כאן כדי לעזור לכם לצאת למסע המדהים הזה. כל שעליך לעשות הוא להירשם ל קורס מסחר, מצא מתווך מכובד, ולהיות הונאת העולם הפיננסי!

החשיבות של פסיכולוגיית מסחר במט”ח

אף על פי שהמונח פסיכולוגיה של מסחר במט”ח עשוי להיראות רחב מדי למתחילים, זהו אחד התחומים העיקריים במט”ח שעל המשקיעים לחקור. השקעה של זמן בפסיכולוגיה של סחר במט”ח חשובה למעשה מלמידה יסודות המסחר במט”ח!

מכיוון שמסחר במט”ח הוא מאמץ פיננסי המשתנה כל הזמן, על הסוחרים ללמוד לקבל את כל העליות והירידות של המסחר במט”ח. כאשר סוחר מבין שהפסד וזכייה הם שני צדדים של אותו מטבע, רק אז הם יוכלו למדוד את הצלחתם – לא בכסף אלא ב עֲקֵבִיוּת ומשמעת עצמית.

מי שלומד לקבל את הטעויות שלו יכול ללמוד מהם על מנת לבנות אסטרטגיית מסחר רווחית ולכבוש את השוק המשתנה. אפילו הדגים הגדולים במט”ח יסכימו כי המסחר עוסק בהרבה יותר ברגשות ובבואה עצמית.

יתר על כן, כאשר אתה מתחיל להבין את המניעים העומדים מאחורי המהלכים שלך, רק אז תוכל להבין כיצד סוחרי מט”ח אחרים פועלים בכדי להיות מהלך לפניהם..

העולם המורכב של פסיכולוגיית מסחר במט”ח

אין ספק שעולם הפסיכולוגיה של סחר במט”ח מורכב. אבל אין דאגות; אנו בחינוך המסחר יכולים להפוך למטפל הפיננסי שלך כדי לעזור לך להפוך לסוחר מצליח.

 • הערך מחדש את המניעים והציפיות שלך

פסיכולוגיה מסחרית

זה לא סוד שרבים מהסוחרים נכשלים. זה נכון – בתחילת קריירת המסחר שלך קל מאוד להיכשל! הסיבה לכך היא שאנשים רבים מאמינים כי מסחר הוא כסף קל.

על כל פנים, מט”ח אינו תוכנית להתעשר במהירות. למרות שאתה יכול לעשות הון בטווח הארוך, זה לוקח הרבה זמן וסבלנות כדי להצליח.

אוקיי, לפעמים מזל של מתחילים יכול להוביל לתוצאות חיוביות, אבל לנצח בטווח הארוך יכול להיות קשה מאוד. במסחר, אינך זקוק לתלתן בעל ארבע עלים אלא השכלה נכונה למסחר בפורקס.

 • השקיעו בהערכה עצמית

זה לא רק חינוך שעליכם להשקיע. כל סוחר טוב במט”ח חייב להשקיע בהערכה עצמית, כדרך היחידה לשלוט בפסיכולוגיה של מסחר במט”ח..

בהגדרה, הערכה עצמית מוגדרת כהערכת ההחלטות והמעשים שלך. אז למה זה חשוב במט”ח?

כסוחר במט”ח, אתה הבוס שלך. לפיכך, על מנת להטות את הסיכויים לטובתך, עליך לשפר את דרכי המסחר שלך במט”ח וניתוח המהלכים שלך. כפי שנאמר קודם, רק על ידי הכרת עצמך היטב, אתה יכול להימנע מביצוע אותן טעויות במט”ח שוב ושוב על מנת להצליח.

 • לאמץ גם הפסד וגם ניצחון

הפסד וזכייה הם שני צדדים של אותו מטבע. אם אכן תגלה שאתה לא מבצע עסקאות מוצלחות מההתחלה, ראוי לציין שכישלון ראשוני זה הוא שלב טבעי במהלך המסע שלך להצלחה במסחר במט”ח..

שוק המט”ח הוא שוק משתנה בו חובבים וגם אנשי מקצוע יכולים להפסיד. עם זאת, אנשי מקצוע, שיודעים את חשיבות הפסיכולוגיה של מט”ח, יודעים להתמודד עם הפסדים.

נוסף על כך, סוחרים טובים יכולים לחזות כיצד סוחרים אחרים עשויים להגיב במצב סוער ולהשתמש בזה לטובתם לבניית עמדות. מאחר והפסד במט”ח הוא נורמלי, סוחרי מט”ח טובים פשוט ממשיכים.

 • למד לשלוט ברגשות שלך

לשלוט ברגשות שלך, בפסיכולוגיה של מסחר במט

אחד הדברים החשובים ביותר שפסיכולוגיית מסחר במט”ח תגרום לך להבין היא ששליטה ברגשות שלך בזמן מסחר במט”ח היא מכריעה.

מסחר רגשי לא יוביל אתכם להצלחה במסחר במט”ח. למעשה, אם תמשיך לסחור במט”ח מלא ברגשות בלתי נשלטים ועזים, בסופו של דבר תוכל להפסיד הרבה כסף.

דוגמה לסוחר המתמודד עם רגשות עזים הוא משקיע שאינו סוגר עמדה מאבדת. אם לא תסגור עמדה מאבדת, יתכן שתמשיך ברצף מאבד. במילים אחרות, החלטה אימפולסיבית והפסד קטן עשויים למחוק את כל הרווחים שהשגתם על ידי מסחר במט”ח. סוד ההצלחה במסחר במט”ח הוא הגבלת הסיכונים כך שהרווחים שלך יעלו על ההפסדים שלך.

פשוט חקור את הרגשות שלך והתמקד בהנפקת העמדות המצליחות שלך כדי למקסם את הרווחים במט”ח.

 • לעולם אל תסחר מפחד

למרות שלפחד יש חשיבות אבולוציונית, הפחד הוא אחד הרגשות החזקים ביותר בפסיכולוגיית המסחר במט”ח שיכולה לגרום לכישלון.

פחד הוא חוויה נפוצה שמתמודדים מתחילים במסחר במט”ח נאלצים להתמודד איתה. אולם פחד מכניסה לשוק והצבת עסקאות עלול להוביל להחמצת הזדמנויות. היבט חשוב בעולם המט”ח הוא שלעולם לא תצליח אלא אם כן תנסה.

כאן עלינו לציין שלעולם אל תיכנסו לשוק עם כסף שאינכם יכולים להרשות לעצמכם להפסיד.

פחד ממסחר יכול להתעורר גם בקרב אלו שנמצאים ברצף הפסד. הגורמים המרכזיים להצלחה כאן הם ניהול הסיכונים שלך, וודא שיש לך הפסדי הפסקה, ולהבטיח שאתה לא מסתכן יותר ממה שאתה יכול להפסיד. אל תאפשר לפחד להותיר אותך משותק במסחר במט”ח!

 • לחמדנות אין מקום במסחר במט”ח

חמדנות במסחר, פסיכולוגיה למסחר בפורקס

בעוד שאנשים רבים עוזבים את עבודתם כדי להפוך לסוחרים במשרה מלאה ולעשות הון, האמת היא שלחמדנות אין מקום במסחר במט”ח..

אז איך אתה יכול לזהות סוחר חמדן? זה די קל, במיוחד כאשר אתה בוחן את המורכבות של פסיכולוגיית סחר במט”ח. סוחרים שרוצים להרוויח יותר ויותר כסף הם בהחלט חמדנים. קח סוחר שמתעלם מאסטרטגיית ניהול הסיכונים שלהם פשוט כי הדברים כרגע נעים לטובתם, למשל!

על מנת להימנע מלהיות סוחר חמדן, היה חכם; אם יש לך יעד ופגעת בו, פשוט השג את הרווח שלך ועזוב. היצמד לאסטרטגיית ניהול הסיכונים שלך.

סחר במט”ח אינו הימורים ומסחר חמדני לעולם לא נגמר טוב.

 • יותר מדי אושר יכול לגרום לך לאושר

זה נשמע לך מוזר? ובכן, רק על ידי הבנת הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח, תבין שכל רגש עז יכול להוביל לכישלון. אפילו רגשות חיוביים יכולים להוביל לטעויות!

כאשר אתה מאפשר לאופוריה לשלוט על המהלכים שלך, האובייקטיביות שלך יכולה להיות מעוננת, מה שיכול לגרום לך לנקוט בצעדים שאינם חלק מאסטרטגיית המסחר שלך..

אמנם תחושה מאושרת מעסקאות מוצלחות היא דבר טוב, אך אל תשכח כי מט”ח הוא מאמץ מורכב להשקעה אתה צריך להיות במצב הנפש הנכון כדי להצליח.

 • ביטחון יתר הוא האויב שלך

כל סוחר טוב שמבין את הפסיכולוגיה של סחר במט”ח יגיד לך שביטחון יתר במט”ח הוא האויב שלך.

ביטחון יתר עלול להוביל לציפיות לא מציאותיות ולתסמונת קינג קונג כביכול. זה קורה לעתים קרובות כאשר סוחר מקבל רצף גדול ומוצלח. למרות שאתה עלול להרגיש בלתי מנוצח, זה לא יהיה המקרה.

השוק יכול להיות בלתי צפוי, כך שלעולם לא כדאי לך לקחת את ההצלחה הנוכחית כמובנת מאליה. זו גם לא ערובה להצלחה בעתיד! כל שעליך לעשות הוא להיצמד לאסטרטגיה ולתוכנית ניהול הסיכונים שלך כדי להימנע ממלכודת זו במט”ח.

 • אל תסחר מתוך נקמה

כאשר רגשות מתגברים על ההיגיון, סוחרים יכולים להיכשל. זו עובדה בפסיכולוגיה של מסחר במט”ח. לדוגמה, כאשר אתה מבצע עסקאות עם גדלי מגרשים עצומים, אתה למעשה מסתכן בהרבה. וכשאתה מפסיד, אתה עלול לחפש נקמה בשוק.

האמת היא שאין לשוק שום דבר נגדך – גם אם אתה מפסיד. זה קורה.

עקביות וניהול סיכונים חיוניים כדי לעזור לך להצליח בעת מסחר במט”ח. הישאר רגוע, אל תנקום, ודבק בתוכנית שלך.

 • תפסיק להיות חסר סבלנות

תפסיק להיות חסר סבלנות, פסיכולוגיה של מסחר במט

חוסר סבלנות הוא היבט שלילי נוסף בפסיכולוגיה של מסחר במט”ח שעלול להוביל לכישלון. למרות שכולנו יודעים שהדולר הכל יכול הוא כוח נע במט”ח, אל תצפו להפוך למיליונר בן לילה.

סיפוק מיידי הוא רצון נפוץ בחיים, אך בפורקס אתה צריך להיות סבלני. כאמור לעיל, מסחר במט”ח אינו תוכנית להתעשר במהירות.

חוסר סבלנות יכול להוביל לחוסר שביעות רצון ולגרום לך להפסיק. אבל אל תעשו את זה! המשך בניתוח השוק מכיוון שכפי שנאמר “המגמה היא חבר שלך.”

 • חקור את מתחומי התהליכים הקוגניטיביים שלך

כולנו יודעים שהנפש והגוף האנושי קשורים זה בזה. אז לא רק על הרגשות שלנו אנחנו צריכים לשלוט אלא על המחשבות שלנו. ישנן הטיות קוגניטיביות שונות שסוחרים צריכים להיות מודעים להם בעולם הפסיכולוגיה של סחר במט”ח.

כאמור לעיל תחושות אופוריה, ביטחון יתר ותאוות בצע עלולות לגרום לסוחרים לכישלון. אל תאפשרו לאגו ולזכיות העבר שלכם לגרום לכם לחשוב שתצליחו לנצח. אחרי הכל, הפסד הוא נורמלי במסחר במט”ח.

סוחרים יכולים גם ליפול קורבן להטיות העוגן כביכול או כאשר סוחרים מבססים את מהלכיהם על אירועים עכשוויים מבלי לשקול שינויים פוטנציאליים בעתיד. לפיכך – למרות שקשה לצאת מאזור הנוחות שלך – תמיד לנתח את השוק ולאמץ את תנודותיו.

כשאתה מנתח את השוק, אל תחפש רק מידע התומך באמונותיך, מה שמכונה הטיה לאישור, אלא חקור מהלכים שונים והפסדים אפשריים. בסופו של דבר, חשיבה אובייקטיבית היא מכרעת בפסיכולוגיית המסחר במט”ח.

 • תפסיק לחשוב שאתה מפסיד

במציאות, סוחרים רבים אינם מבינים את פסיכולוגיית המסחר במט”ח. אחת התופעות הגרועות ביותר היא הפחד להחמיץ.

סוחרי מט”ח צריכים לזהות בעיה זו, כאשר השתקפות עצמית היא תהליך חשוב. זכור שיהיו עסקאות נוספות, כך שאתה לא מפסיד בכלל.

שוק המט”ח יהיה זמין תמיד. אחרי הכל, המט”ח נחשב לשוק הגדול בעולם, פתוח 24 שעות, חמישה ימים בשבוע.

 • אל תאמין במיתוסים מסחריים

מיתוסים מסחריים, פסיכולוגיה למסחר בפורקס

שמועות מסביבנו, ושוק המט”ח אינו יוצא מן הכלל. סוחרים רבים מאמינים שהם זקוקים לחשבון ענק והרבה זכיות כדי להצליח. האמת, לעומת זאת, היא שאתה יכול להתחיל לסחור אפילו עם 100 דולר.

אתה גם לא צריך זכיות גדולות. כל מה שאתה צריך זה אסטרטגיית ניהול סיכונים טובה ואובייקטיביות. כמוזכר לעיל, אסטרטגיה עקבית היא אחד הגורמים החשובים ביותר להצלחה במסחר במט”ח.

נוסף על כך, על הסוחרים לנתח את ההיגיון שמאחורי המהלכים והטעויות שלהם (למשל, יישום יתר). אמנם זה נורמלי לטעות, סוחרים צריכים ללמוד מהם ולהפסיק לחזור עליהם.

חבק את הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח וצור חשיבה חיובית

כשאתה מבין את היסודות של הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח, זה הזמן לשנות את עמדותיך כלפי מסחר ולדעת את דעתך. צרו חשיבה חיובית ושגרת מסחר מהנה.

לאמיתו של דבר, איזון בין חיי עבודה ועבודה הוא מכריע. אל תמעיט בערך החשיבות של חיים בריאים.

חבק את אי הוודאות בשוק כמו גם את ההפסדים שלך. אל תאפשר לאירועים בלתי צפויים לגרום לך לשנות את האסטרטגיה שלך. כמו שאמר האנליסט הפיננסי, פיטר הנקס, “סחר לפי האסטרטגיה שלך, ולא את הרגשות שלך.”

שקול צעדים קטנים שיעזרו לך להתמודד עם רגשות ומחשבות שליליים. בצע טרייד וצא לטייל, למשל. אין צורך שתמשיך לבהות בשולחנות ובמסכים 24/7!

אל תהססו לקחת הפסקה כדי להטעין את ההון הפסיכולוגי שלכם. חשוב לא רק להגדיל את חשבונך אלא גם למשאבים הרגשיים שלך.

נקודות מפתח

 • הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח מחזיקה בסודות להצלחה במסחר במט”ח.
 • סוחרים צריכים להשקיע מספיק זמן בהבנת יסודות המסחר במט”ח ופסיכולוגיית המסחר במט”ח בכדי להצליח.
 • השתקפות עצמית היא חובה לעזור לסוחרים להבין את עמדתם כלפי מסחר, ללמוד מטעויותיהם ולהישאר לפני סוחרים אחרים.
 • רגשות עזים, חיוביים ושליליים כאחד, יכולים להוביל לכישלון. לעולם אל תסחרו מפחד, חמדנות, אופוריה או נקמה.
 • הבן את ההיגיון שמאחורי המהלכים שלך, כמו גם את ההשפעה שיכולה להיות להטיות קוגניטיביות. אל תסחר מרוב ביטחון עצמי או פחד להחמיץ. להבין שהפסד הוא חלק מהמשחק.
 • מיתוסים ושמועות עלולים להזיק, אז תבינו את דעתכם. כל שעליך לעשות הוא ליצור חשיבה חיובית ושגרה מהנה כדי להצליח.
 • הצלחה נמדדת לא רק בכסף אלא בהון פסיכולוגי.

אנו בחינוך המסחרי כאן כדי לעזור לך לשלוט בפסיכולוגיה של מסחר במט”ח ולהיות מקצוען. כל שעליך לעשות הוא להירשם לקורס המסחר במט”ח שלנו ולבדוק את המתווכים המכובדים שלנו!

אם נהניתם לקרוא הפסיכולוגיה של מסחר במט”ח, איך להשיג את דעתך מאמר, הקפד ללחוץ על כפתור הלייק ולשתף אותו עם סוחרים אחרים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me