כולנו רוצים להתעשר ממסחר במט”ח. המשך לקרוא כדי לגלות מה אתה יכול לעשות כדי לנסות לאפשר זאת.

בעוד שמיליוני אנשים ברחבי העולם סוחרים במט”ח באופן מקוון – אחוז קטן מאוד מסוגל להרוויח באופן עקבי. זה בעיקר בגלל חשיבה.

האם אתה יכול להתעשר על ידי מסחר במט”ח? או שמט”ח יכול לגרום לך להיות עשיר?

מט”ח מסחר יכול לעשות אותך עשיר אם אתה הם סוחרים מקצועיים עם סכום כסף גדול. כלומר, סוחרים חסרי ניסיון נכנסים לזירת מסחר במטבעות בציפייה לעשות עושר מיידי. בטח, מסחר במט”ח יכול להיות משתלם ביותר – אבל רק אם אתה מוכן להכניס את עבודת הרגליים. מט”ח אכן הפך כמה סוחרים לעשירים במיוחד..

ככזה, השלב החשוב ביותר במסע המסחר במט”ח הוא לימוד המסחר שלך. בכך אתה עומד בסיכוי הטוב ביותר האפשרי לפתח קריירה ארוכה ופורה בזירת המסחר במט”ח רב טריליון דולר..

עם זאת נאמר, זה אפשרי לחלוטין לעשות חיים במשרה מלאה על ידי מסחר במט”ח.

במדריך זה, אנו בוחנים האם ניתן להתעשר על ידי סחר במט”ח או לא, אנו מסבירים מה עליכם לעשות בכדי להוריד את הקריירה המקוונת שלכם במט”ח ברגל ימין. אילו צעדים עליכם לנקוט בכדי להבטיח שאתם מסוגלים לסחור באופן הפוגע בסיכון.

אנו מכסים הכל: יסודות המסחר במט”ח באינטרנט, כיצד סוחרים מצליחים מתפרנסים ממט”ח, באילו אסטרטגיות מסחר כדאי להתמקד, באילו כלים לניהול סיכונים עליכם להיות מודעים, כיצד להשתמש במינוף לטובתכם, החשיבות של מציאת מתווך מט”ח מקוון העונה על צרכיך וכיצד להתחיל עם חשבון מסחר במט”ח היום.

אבל, שוב, איך אנשים מתעשרים ממט”ח, במיוחד כששוק המט”ח הוא כה תנודתי?

Contents

כיצד להתעשר באמצעות מסחר במט”ח? 7 שלבים כדי להתחיל

כיצד להתעשר בשוק המט”ח?

שלב 1: למד את יסודות המט”ח

מט”ח – המכונה אחרת “מט”ח” או פשוט “מט”ח”, כולל רכישה ומכירה של מטבעות.

הרעיון כאן הוא שתנסה להשיג רווחים כספיים כאשר שער החליפין של צמד מטבעות ישתנה – כגון GBP (לירה בריטית) ודולר דולר (דולר אמריקאי). במילים פשוטות, אם המחיר של GBP / USD הוא 1.30 – אתה צריך לקבוע אם אתה חושב שהמחיר יעלה או יירד.

אם התחזית שלך תצא לפועל, אז תגדיל את ערך יתרתך. מובן מאליו שכדי להשיג רווחים עקביים בזירת המסחר במט”ח – צריך שיהיו לך יותר מנצחים מאשר מפסידים.

לפני שנדבר על האופן שבו אתה מרוויח על ידי סחר במט”ח, ראשית עלינו לבדוק כיצד צמדי מטבעות עובדים.

זוגות מטבע


צמדי מטבעות יושבים בליבת שטח המט”ח המקוון. במילים פשוטות, ‘זוג’ יורכב משני מטבעות.

בהתאם לסעיף לעיל – GBP / USD הוא צמד מטבעות. אז יש לך כמו AUD / NZD – שמורכב מהדולר האוסטרלי ומהדולר הניו זילנדי.

חלק מאתרי הסחר המקוון במט”ח מעניקים לך גישה לזוגות של למעלה מ- 100. ברוב המקרים אנו יכולים לחלק זוגות מט”ח לשלוש קטגוריות שונות – מגמות, קטינים ואקסוטיקה.

הגדולות

צמדי מטבעות עיקריים הם הזוגות הנסחרים ביותר בזירת המט”ח. הם נהנים מהנזילות הגבוהה ביותר מכיוון שמטבעות הבסיס מבוקשים מאוד ממוסדות פיננסיים ברחבי העולם. באופן מכריע, בעוד זוגות מרכזיים יכילו גם שני מטבעות חזקים – מחצית מהצמד מורכב בעיקר מדולר אמריקאי.

להלן מספר דוגמאות לזוגות מט”ח גדולים שכולם למצוא בטוח אצל המתווך שבחרתם.

עלינו לציין גם כי זוגות המטבעות העיקריים מגיעים עם ‘המרווחים’ המהודקים ביותר – כלומר ניתן לסחור בהם בצורה חסכונית במיוחד. אל דאגה – אנו מכסים את הפרטים הקטנים של התפשטות בהמשך.

האם אתה מוכן להתחיל לסחור צמדי מטבעות גדולים?

קטינים

באופן דומה לזוגות גדולים, קטינים יכילו תמיד שני מטבעות חזקים. ההבדל העיקרי הוא שהם לא יכילו את הדולר האמריקני. עלינו לציין שלמרות שזוגות מינוריים נסחרים בכבדות ברחבי העולם – הביקוש והנזילות נמוכים במקצת בהשוואה למגמות הגדולות. ככזה, המרווחים יהיו מעט גבוהים יותר.

הנה כמה דוגמאות לזוגות גדולים פופולריים שתוכלו לסחור בהם באינטרנט.

 • EUR / GBP
 • EUR / CAD
 • EUR / NZD
 • EUR / GBP
 • GBP / CHF
 • GBP / JPY
 • CHF / JPY
 • NZD / JPY

אקזוטיקה

מחוץ לזוגות גדולים וקטנים יש לך אקזוטיקה. מדובר בזוגות המכילים מטבע חלש יותר – לרוב משוק מתפתח. זה עשוי לכלול מטבעות כמו פזו מקסיקני או ראנד דרום אפריקאי.

מובן מאליו כי זוגות אקזוטיים נושאים הרבה פחות נזילות בהשוואה למגמות / קטינים – כלומר המרווחים גבוהים יותר.

יתר על כן – ואולי הכי חשוב, זוגות אקזוטיים יכולים להיות תנודתיים במיוחד. אמנם זה עשוי להתאים לסוחר מנוסה שיודע להרוויח מתנודות מחירים תנודתיות – אולי כדאי להתרחק מזוגות אקזוטיים כמתחילים.

עם זאת, הנה כמה דוגמאות לזוגות אקזוטיים פופולריים שתוכלו לסחור בהם באינטרנט.

 • EUR / TRY
 • JPY / NOK
 • NZD / SGD
 • AUD / MXN
 • USD / HKD
 • USD / DKK

מטבעות בסיס והצעות מחיר

בנוסף למגמות, קטינים ואקסוטיקה – עליכם להבין גם את מטבעות הבסיס והצעת המחיר. במילים פשוטות, המטבע שנמצא משמאל לזוג הוא מטבע הבסיס, ואילו המטבע מימין הוא מטבע הצעת המחיר.

לדוגמא ─ בעת סחר GBP / USD, מטבע הבסיס הוא הלירה הבריטית ומטבע הצעת המחיר הוא הדולר האמריקאי. בתורו, מטבע הצעת המחיר מאפשר לנו לדעת כמה יחידות נדרשות לרכישת מטבע הבסיס.

ככזה, אם מחיר GBP / USD היה 1.30 – פירוש הדבר שאתה צריך 1.30 דולר ארה”ב (הצעת מחיר) כדי לקנות לירה בריטית אחת (בסיס).

פיפס

הבנת ‘אחוז בנקודות’ או פשוט ‘פיפס’ הינה מכרעת אם ברצונך ליצור קריירה כסוחר מט”ח מצליח. במילים פשוטות, כך אנו מכניסים את התנועה של צמד מטבעות.

אם אתה לוקח צעד אחורה לרגע, חשוב על הפעם האחרונה שיצאת לחו”ל והשתמשת בכרטיס החיוב שלך בכספומט. בדוגמה בסיסית, נגיד שהמשכתם 200 יורו ביום שני ועוד 200 אירו ביום חמישי.

כשאתה חוזר הביתה ובודק את הצהרת חשבון הבנק שלך – אתה מבחין כי שני סכומים שונים נלקחו מחשבונך. העסקה הראשונה הסתכמה ב -181.56 ליש”ט ואז השנייה ב -180.96 ליש”ט.

באופן מכריע, למרות שאנחנו מדברים רק על הבדל של 0.60 לירות שטרלינג – זה מדגיש כיצד צמדי מטבעות משתנים כמעט בשנייה-שנייה. כלומר, גם אם היית עושה שתי משיכות כספומט בסך 200 אירו בהפרש של כמה דקות זה מזה – המקבילה GBP עדיין תהיה שונה.

אז איך זה קשור לפיפסי מט”ח?

ובכן, הרעיון הכולל בעת סחר במט”ח באינטרנט הוא השערה האם צמד מטבעות יגדל או יקטן. עם זאת, כשאתם מחפשים בגוגל את שער החליפין הנוכחי של זוג – יוצגו לכם 2 ספרות רק אחרי הנקודה העשרונית.

לדוגמה, כשמבצעים חיפוש בגוגל / דולר ארה”ב – ייתכן שתוצג 1.29. עם זאת, בדרך כלל שוקי המט”ח משתמשים בארבע ספרות אחרי הנקודה העשרונית – כלומר GBP / USD ייראה בערך כך: 1.2958

מכריע, בכל פעם שצמד מט”ח משתנה בערכו (שזה כל שנייה), אנו רואים את התנועה הזו בפיפס.

הערה: כפי שאנו מכסים בקרוב – לא לכל צמדי המטבעות יש 4 ספרות אחרי הנקודה העשרונית. עם זוגות המכילים את הין היפני (JPY) – משתמשים רק בשתי ספרות.

דוגמה לפיפס במט”ח

זה יכול לקחת קצת זמן להסתובב עם פיפס – אז בואו נסתכל על כמה דוגמאות בסיסיות שיעזרו לנקות את הערפל.

 • אתה סוחר EUR / USD
 • מחירם של הצמד כרגע הוא 1.1750
 • כמה דקות מאוחר יותר, מחירה של EUR / USD הוא כעת 1.1759
 • משמעות הדבר היא שהזוג גדל ב -9 פיפס

אם, למשל, סכום ההשקעה שלך הסתכם ב -1 ליש”ט לכל צינור ואתה משער שעלות EUR / USD תגדל, היית מרוויח 9 £ (9 פיפס x 1 פאונד).

בואו נסתכל על דוגמה נוספת לתנועת פיפ כדי להבטיח שתבינו את התהליך במלואו.

 • אתה סוחר AUD / NZD
 • המחיר הנוכחי של הזוג הוא 1.0782
 • כעבור כמה שעות מחיר AUD / NZD הוא 1.0717
 • משמעות הדבר היא שהזוג ירד ב -65 פיפס

אם הייתם משערים כי AUD / NZD יירד במחיר והייתם מחזיקים 2 ליש”ט לנקודה, הייתם מרוויחים 130 ליש”ט (65 פיפס x 2 פאונד).

שלב 2: הבן כיצד פועלות הזמנות במט”ח

הזמנות שוק

כעת יש לך זוגות מטבעות ופיפס מסודרים – החלק הבא במסע הלמידה שלך הוא הבנת הזמנות מט”ח. במילים פשוטות, הזמנות מספרות למתווך שבחרת מה ברצונך להשיג.

זאת אומרת, אם אתה חושב שהמחיר של EUR / USD עשוי לעלות, אז עליך לבצע פעולה זו על ידי ביצוע הזמנה. באופן דומה, אם ברצונך לצאת מתפקידך – שוב, עליך לעשות זאת בהזמנה מתאימה.

ביסוד זה הזמנות ‘קנייה’ ו’מכירה ‘.

קנה / מכר הזמנות

אם אתה חושב שהמחיר של צמד מטבעות עשוי לעלות אז אתה פשוט צריך לבצע הזמנת קנייה. אם אתה חושב שהזוג יירד בערך, אז תבצע הזמנת מכירה. זה פשוט כמו זה.

עם זאת, עלינו לשים לב כי כל עסקה שאתה מבצע תדרוש תמיד הזמנת קנייה ומכירה.

לדוגמה, אם אתה פותח את הסחר עם הזמנת קנייה, אז כדי לסגור אותו תצטרך לבצע הזמנת מכירה. באופן דומה, אם תפתח בהזמנת מכירה, תסגור את המסחר באמצעות הזמנת רכש.

שוק / הגבלת הזמנות

לאחר שקבעת אם ברצונך לבצע הזמנת קנייה או מכירה, עליך לבחור מתוך שוק או להגביל הזמנה. על ידי ביצוע הזמנת שוק, המשמעות היא שהמתווך שבחרת יבצע את המסחר שלך במחיר הזמין הבא.

אם ניקח בחשבון ששערי החליפין משתנים על בסיס שנייה-שנייה – המחיר שעליו נפתחת המסחר שלך עשוי להיות בדיוק מעל או מתחת למחיר שאתה רואה על המסך..

כשמדובר בהגבלת הזמנות, זה מאפשר לך לציין את המחיר המדויק שעליו יבוצע המסחר שלך. לדוגמה, אם מחיר EUR / USD הוא 1.1767, אולי תרצה לבצע הזמנת קנייה כשהמחיר יגיע ל -1.1789.

חשוב לציין כי הזמנות הגבלה יישארו ממתינות עד להתאמה למחיר הרצוי לשווקים. לפי הדוגמה לעיל, תצטרך EUR / USD לעלות ל 1.1789. ככזה, ההזמנה שלך נותרה לא פעילה עד להתאמת המחיר או שתחליט לבטל אותו באופן ידני.

הזמנות עצירה / הפסד רווח

הן הפסקות הפסד והן הזמנות לקחת רווח אינן חובה. עם זאת, רוב, אם לא כל סוחרי הפורקס הוותיקים ישתמשו בסוגי הזמנות אלה מכיוון שהם מאפשרים לך להיכנס למשרה באופן הפוגע בסיכון. הסיבה לכך היא שיש לך אסטרטגיית יציאה כדי לכסות את שתי התוצאות.

 • הזמנות עצירת הפסד יסגרו סחר במט”ח באופן אוטומטי כאשר אתה מפסיד בסכום מסוים. לדוגמא, נניח שאתה רוצה להגביל את ההפסדים הפוטנציאליים שלך ל -50 פיפס. אם השוק יוצא נגדך ב 50 פיפס – אז צו עצור הפסד יתחיל וייצא מהסחר.
 • פקודות רווח רווח פועלות באותה צורה כמו פקודות עצירת הפסד אך בהפוך. כלומר, ייתכן שתגדיר יעד מחיר של 150 פיפס. אם וכאשר עמדתך תעבור לטובתך ב -150 פיפס, אז צו הרווח ייקח וייצא מהסחר.

בסופו של דבר, כל סחר במט”ח שאתה נכנס אליו צריך לכלול גם הפסד הפסד וגם רווח רווח. לא זו בלבד שמבטיחה שיש לך תוכנית יציאה ברורה – אלא שהיא מסירה את הצורך להגדיר את המכשיר שלך לסגירת המסחר באופן ידני..

דוגמה לביצוע הזמנות מט”ח מרובות

לפי האמור לעיל – למעשה יש לך שלוש קבוצות של הזמנות שאתה צריך לבצע. זה כולל הזמנת קנייה או מכירה, הזמנת שוק או מגבלה, וגם צו הפסד והפסד רווח.

ביצוע מספר סוגי הזמנות בבת אחת יכול להיראות מכריע במבט ראשון, אז בואו נבדוק איך זה עובד בפועל.

 • אתה מעוניין לסחור GBP / USD – שמחירו כרגע עומד על 1.3076
 • אתה חושב שהזוג יגדל, כך שתציב קנה הזמנה
 • אך אינך רוצה להיכנס לשוק עד ש- GBP / USD יירד ל -1.3050
 • ככזה, אתה מבצע הזמנת מגבלה על 1.3050
 • אתה רוצה להגביל את ההפסדים שלך ל -20 פיפס, אז אתה מגדיר א עצור הפסד להזמין ב 1.3030
 • יש לך יעד רווח של 60 פיפס, אז אתה מגדיר צו רווח של 1.3110

כעבור כמה דקות מחיר GBP / USD מגיע ל -1.3050 – כלומר הזמנת הגבלת הקנייה שלך פעילה כעת. ככזה, רק אחד משני דברים יכול לקרות בזה.

 • אם התחזית שלך נכונה וה- GBP / USD עולה ל -1.3110, ואז ההזמנה שלך לקחת רווח תבעט. משמעות הדבר היא שהסחר נסגר אוטומטית ואתה מרוויח 60 פיפס.
 • אם התחזית שלך שגויה וה- GBP / USD יורד ל -1.3030, ואז צו העצירה שלך יפסיק לבעוט. המשמעות היא שהסחר נסגר אוטומטית ואתה מפסיד 20 פיפס.

הערה: כפי שניתן לראות מהדוגמה לעיל, תגמול הסיכון על עסקה זו היה 1: 3. הסיבה לכך היא שסיכנתם 20 פיפס להכנת 60 פיפס. זהו יחס סיכון / תגמול הגיוני לשימוש ושהוא משמש לעתים קרובות על ידי סוחרים מנוסים.

שלב 3: למד כיצד לחשב רווח והפסד בעת מסחר במט”ח

במילים פשוטות, כדי להרוויח כסף על ידי סחר במט”ח באינטרנט, אתה צריך לשער נכון פעמים יותר ממה שאתה משער לא נכון. עם זאת, ישנם כמה יסודות כדי להקיף את הראש לפני שניתן יהיה לממש זאת.

בחזית זו יכולת לחשב את נתוני הרווח וההפסד שלך. אם לא, לא יהיה לך מושג ברור אם מאמצי המסחר שלך מצליחים או לא.

ככזה, נתחיל בהימור.

ההימור

כשאתה נכנס לסחר במט”ח באופן מקוון, תצטרך ליידע את המתווך כמה אתה רוצה להניח. כלל האצבע הכללי הוא שלעולם אל תסתכן ביותר מ -1% מסך הכספים שלך.

במילים אחרות, אם אתה מפקיד 2,000 ליש”ט למתווך המט”ח שבחרת, עליך להימנע מהימצאות של יותר מ -20 ליש”ט בעסק אחד. זה המקום שבו הרבה סוחרים מתחילים נכשלים – מכיוון שהם אינם פועלים לפי עקרונות ניהול סיכונים בסיסיים.

מצד אחד, כמעט בלתי אפשרי לעשות פורקס מסחר במשרה מלאה בהימור כה קטן. אחרי הכל, רווח של 2% בסך 20 פאונד יגרום לך רק 40p. תחשוב כמה מאות עסקאות מוצלחות תצטרך לבצע רק כדי להצליח להסתדר.

למרבה המזל, בעזרת מינוף ושוליים – תוכלו להגדיל משמעותית את ערך ההימור שלכם. נגיע לזה בקרוב.

רווח והפסד באחוזים

למרות שדיברנו עד כה על תנועות מחירי מט”ח בפיפס, נטען שהדרך היעילה ביותר לעשות זאת היא להתמקד באחוזים. בכך תוכל להעריך בקלות את הרווחים וההפסדים הפוטנציאליים שלך.

למעשה, מתווכי המט”ח הטובים ביותר בתחום המקוון מציגים הכל בכל מקרה באחוזים. לדוגמא, נניח ש- EUR / USD עובר מ- 1.1790 ל- 1.1870.

בטח, סביר להניח שלא תדעו מה זה מסתכם באחוזים. אך המתווך שבחרת יציג נתון זה באופן אוטומטי. לשם הבהרה, זה מתבטא בעלייה של 0.67%.

ככזה, אם היית מקנה 500 ליש”ט בהזמנה זו ושערת נכון, היית מרוויח 3.35 ליש”ט.

בדוגמה אחרת, נניח שאתה מבצע הזמנת מכירה על USD / JPY במחיר של 105.260. כעבור כמה שעות מחיר USD / JPY הוא 104.100 – כלומר ירידה של 1.10%. על יתרתך של 500 ליש”ט זה מסתכם ברווחים של 5.50 ליש”ט. כפי שאתה יכול לראות, הרבה יותר קל להבין מה אתה עושה או מאבד כשמכמת תנועות מחירים באחוזים לעומת פיפס.

מינוף ושוליים

זה מוביל אותנו לחלק חשוב מאוד במרחב המט”ח המקוון – מינוף ושוליים. בקצרה, מינוף מאפשר לך לסחור עם יותר כסף ממה שיש לך בחשבונך. במילים אחרות, זה יגביר את יתדך על ידי גורם מוגדר מראש.

לדוגמא, נניח שאתה מהווה 20 ליש”ט בסחר של GBP / USD, במינוף של 1:20. פירוש הדבר שאתה למעשה נסחר עם פי 20 יותר ממה שהימרת במקור – לוקח עמדה של 20 ליש”ט ל -400 ליש”ט.

למינוף יש כמה יתרונות. בחזית הדבר הינה היכולת להגדיל את הון המסחר שלך וכך – להיות מסוגל להרוויח יותר כסף מעמדות המט”ח הרווחיות שלך. כמו גם אנחנו מכסים בקרוב – המינוף מגיע גם עם הסיכונים שלו – מכיוון שהוא יגביר גם את ההפסדים שלך.

לפני שנגיע לזה, בואו נסתכל על דוגמה כיצד סחר במט”ח ממונף עשוי להיראות.

 • אתה סוחר USD / CHF
 • מחיר הזוג הוא 0.9139. אתה חושב שזה לא מוערך, אז אתה מחליט לבצע הזמנת קנייה בסכום של 500 ליש”ט
 • אתה בטוח בחיזוי שלך, אז אתה משתמש במינוף של 1:20
 • כעבור כמה שעות מחיר USD / CHF הוא 0.9408 – כלומר עלייה של 2.94%
 • על נתח של 500 ליש”ט – פירוש הדבר שהרווחת 14,70 ליש”ט
 • עם זאת, החלת מינוף של 1:20 על סחר זה – כלומר הרווח שלך בסך 14.70 ליש”ט מוגבר ל -299 ליש”ט

כפי שניתן לראות מהאמור לעיל, אתה זקוק רק לסחר מוצלח, ממונף מאוד כזה, בכדי לבצע מט”ח רציני למסחר הון. אבל, חשוב להבין כי מינוף יכול גם להגביר את ההפסדים שלך מהר מאוד.

למעשה, אם עמדת המינוף שלך ‘מחוסלת’, אז תאבד את כל ה’מרווח ‘שלך. יש כאן שני מונחים חדשים לבדיקה, אז בואו נפרט.

מוכן להתחיל לסחור בכספי מט”ח ב- eToro?

שוליים וחיסול

על מנת לסחור במינוף אתה נדרש להגדיל מרווח. זהו למעשה פיקדון במקרה שהסחר במט”ח שלך משתבש להחריד. בדוגמה שלעיל, יתרת 500 £ שלך אפשרה לך לסחור עם 10,000 £ – כאשר החלת מינוף של 1:20.

ככזה, המרווח במיקום זה היה 500 ליש”ט – או 5%. למה זה משנה?

ובכן, במילים פשוטות, אם סחר המט”ח שלך היה נגדך בשיעור של 5% אז המתווך ייאלץ לסגור את הפוזיציה באופן אוטומטי מכיוון שמתרת השוליים שלך נצרכה. בתורו, המתווך ישמור על כל המרווח של 5%, שבדוגמה זו הסתכם במניותך של 500 ליש”ט. זה ידוע כ”מחוסל “.

אתה יכול להימנע מפירוק על ידי הוספת כספים נוספים ליתרת השוליים שלך. עם זאת, אמצעי הגיוני יותר הוא קביעת צו הפסד הפסד הרבה מתחת לנקודת הפירוק. לדבוק באותה דוגמה, אם היית מכניס הפסד הפסד של 2%, אז לעולם לא תתקרב לנקודת החיסול של 5%.

מגבלות מינוף

תמיד יהיו מגבלות על כמות המינוף שתוכלו להחיל בעת סחר במט”ח באופן מקוון. זה נקבע על ידי כמה גורמים, כולל:

 • ארץ מגוריך
 • איזה זוג מט”ח אתה סוחר
 • הבחירה שלך בתווך מט”ח
 • בין אם אתה לקוח קמעונאי או לקוח מקצועי

בראש ובראשונה, כמה מדינות התקינו מגבלות מינוף כדי להגן על סוחרי מט”ח מפני הפסד יותר ממה שקיוו. בבריטניה ובאירופה מגבלות אלה נקבעות על ידי הרשות האירופית לניירות ערך ושווקים (ESMA).

המגבלות הן כדלקמן:

 • ניתן להחיל מקסימום 1:30 בעת סחר בזוגות מט”ח גדולים
 • ניתן להחיל מקסימום 1:20 בעת מסחר בצמדי מט”ח מינוריים או אקזוטיים

ככזה, כל מתווך מט”ח מורשה המקבל סוחרים בבריטניה או אירופה חייב לעמוד במגבלות הנ”ל. תושבים מתוך אזורים אלה יכולים להשיג גבולות גבוהים יותר – אך עליהם להוכיח כי הם עומדים בדרישות כדי להיות מסווגים כסוחרים מקצועיים..

אם אתה נמצא מחוץ לבריטניה / האיחוד האירופי – אתה אמור להיות מסוגל לקבל גבולות גבוהים משמעותית. סוחרים קמעונאיים בארה”ב, למשל, יכולים להשיג מינוף של עד 1:50 בעת סחר במט”ח.

מצד שני, אם למדינת מגוריך אין תקנות ספציפיות לגבי מינוף – ייתכן שתוכל להגיע ל -1: 500 בעת מסחר במט”ח..

במילים אחרות, יתרת חשבון בסך 500 דולר תאפשר גודל סחר מרבי של 250,000 דולר. בתורו, אם המסחר שלך היה נגדך 0.2% בלבד – היית מחוסל.

שימו לב: CFD הם מכשירים מורכבים ומגיעים עם סיכון גבוה לאבד כסף במהירות בגלל מינוף

שלב 4: למד כיצד לחקור מחירי מטבע

בשלב זה במדריך שלנו, עכשיו אתה אמור להבין היטב כיצד עובד המסחר במט”ח ומה אתה צריך לעשות כדי להרוויח. זה החלק הקל.

החלק הקשה הוא להבין כיצד באמת לדעת באיזו דרך עשוי צמד מטבעות לנוע. אחרי הכל, אם אין בסיס בסיסי לתהליך קבלת ההחלטות שלך – אתה בעצם מחליף מטבע. לדוגמה, אם מחיר GBP / USD כרגע עומד על 1.2960 – האם לדעתך המחיר יעלה או יקטן?

כמובן שאם מעולם לא ביצעת אף סחר במט”ח בחייך, אז לדעת את התשובה לשאלה זו זה כמו לבקש מילד בן ארבע לדקלם את 40 הספרות הראשונות של פי!

ככזה, עליכם להבין כיצד לבצע מחקר מעמיק על המטבע על מנת להעריך באיזו דרך מחירו עשוי לנוע בטווח הקצר והארוך כאחד. מכריע, זה מתמקד בשני סוגים של שיטות מחקר – מחקר יסודי וטכני.

מחקר יסודי

לא משנה באיזה שוק פיננסי אתה סוחר – מחקר בסיסי ישחק אם הנכס עולה או יורד בערכו. בצורתו הבסיסית ביותר, מחקר יסודי מתמקד בהתפתחויות חדשות אמיתיות. כלומר, הוא מעריך כיצד סיפור חדשותי ישפיע על ערך המטבע.

לדוגמא, נניח שממשלת ארה”ב תחליט להגדיל את היצע הכסף על ידי הדפסת דולרים נוספים. בתורו, יהיו יותר דולרים במחזור ובכך – ערך הדולר עשוי לרדת. ככזה, זוג כמו EUR / USD ולכן יעלה במחיר.

בדוגמה אחרת, נניח שבנק אנגליה מחליט להעלות את הריבית. בתורו, זה הופך את המטבע לאטרקטיבי יותר עבור משקיעים חיצוניים מכיוון שהם יקבלו שיעור תשואה גבוה יותר על המזומנים שלהם. כתוצאה מכך, צמד כמו GBP / USD עשוי לעלות בערכו.

יש אינספור דוגמאות אחרות לתקווה שהתפתחויות חדשות אמיתיות יכולות להשפיע על ערך המטבע. אבל, נקודת המפתח היא שלא רק צריך לוודא שאתה מתעדכן בהתפתחויות פיננסיות מרכזיות – אלא גם שתבין כיצד לפרש את סיפור החדשות המדובר..

אם אתה רוצה להבריח את הידע המחקרי הבסיסי שלך, מדוע לא לשקול לקרוא ספר? להלן מספר ספרים המובילים בנושא ששווה לקרוא:

 • חיזוי מטבע: מדריך למודלים בסיסיים וטכניים מאת מייקל רוזנברג
 • מט”ח: מדריך לניתוח יסודי (Peter.R.Dockery)
 • ניתוח יסודי: טכניקות מסחר בפורקס מאת אוג’ניו מילאני

ניתוח טכני

יש הטוענים שמחקר בסיסי הוא החלק הקל. זאת מכיוון שברגע שתבינו את היסודות סביב הריבית, המדיניות הפיסקלית והמוניטרית, התוצר והאירועים הגיאופוליטיים – תדעו כיצד זה עשוי להשפיע על ערך המטבע..

עם זאת, ניתוח טכני מורכב יותר באופן משמעותי. הסיבה לכך היא שהתהליך מחייב אותך לקרוא, לנתח ולפרש תרשימי תמחור. הרעיון העיקרי הוא שתחפש מגמות פוטנציאליות וכיצד מגמות אלה עשויות להשפיע על התנועה העתידית של זוג.

יתר על כן, ואולי הכי חשוב – ניתוח טכני חשוב הרבה יותר בזירת המט”ח בהשוואה למקבילו הבסיסי.

הסיבה לכך היא שסוחרי מט”ח משתמשים בדרך כלל באסטרטגיית סחר יומי – כלומר הם מציבים עמדות קנייה ומכירה רבות במהלך היום. במילים אחרות, הם עשויים לשמור על תפקיד פתוח לא יותר מכמה שעות או דקות.

כתוצאה מכך, הסוחר יתמקד כמעט אך ורק בניתוחים טכניים וזה יכול לעזור לצייר תמונה לאן המטבע צפוי להגיע בטווח הקצר מאוד..

אחרי הכל, אין זה סביר שתהיה התפתחות חדשותית בסיסית חשובה על צמד המטבעות המועדף עליך מדי יום – ואפילו לא בכל שבוע.

אז זו השאלה – היכן מתחיל סוחר מתחילים בכל מה שקשור ללימוד העניינים והניתוחים של ניתוח טכני?

התשובה הפשוטה היא שזה יכול לקחת הרבה מאוד חודשים לפני שיש לך מושג קל ביותר כיצד לפרש מגמת תמחור. עם זאת, על מנת להשיג מטרה זו – עליכם להבין היטב את האינדיקטורים הטכניים.

במילים פשוטות, אינדיקטורים טכניים עוזרים לך לזהות מגמות פוטנציאליות בהתהוות. כל אינדיקטור יסתכל על משהו ספציפי – כגון אם צמד מטבעות נקנה יתר על המידה או נמכר יתר על המידה, או אילו קווי תמיכה / התנגדות הם החשובים ביותר.

באתר חינוך המסחר שלנו יש ספרייה מוצקה של מדריכים ומסבירים בנושא כל הניתוחים הטכניים – לכן אנו ממליצים בחום להקדיש זמן לקריאת התוכן..

בינתיים, להלן תמצאו כמה אינדיקטורים טכניים הפופולריים בקרב סוחרי מט”ח מתחילים.

מדד חוזק יחסי (RSI)

אינדיקטור טכני זה הוא נהדר מלכתחילה. במילים פשוטות, ה- RSI מבקש ליידע אותנו האם צמד מטבעות עשוי להיות קניית יתר או מכירה מוגזמת. זה פועל בין 0 ל 100 – עם כל דבר מעל 70 שמעיד על כך שהזוג נקנה יתר על המידה. כל דבר מתחת לגיל 30 וזה אומר ההפך.

אם הזוג נמכר יתר על המידה, המשמעות היא שיש חוסר איזון משמעותי בין קונים ומוכרים לטובת האחרונים. בתורו, המשמעות היא ששינוי מהפך במגמה עשוי להיות במשחק.

במילים אחרות, כמה מוכרים קצרים יחפשו לפדות את הרווחים שלהם, מה שידחוף את מחיר צמד המטבעות לרגע. זה מכונה ‘תיקון שוק’. כתוצאה מכך, המחוון הטכני של ה- RSI יגיד לנו לבצע הזמנת קנייה.

אם הצמד נקנה יתר על המידה, האמור לעיל חל אך באופן הפוך. כלומר, למרות שהמגמה לטווח הארוך עולה, סביר להניח שיתרחש תיקון שוק קל דרומה. ככזה, מחוון ה- RSI יגיד לנו לבצע הזמנת מכירה.

הפרש התכנסות נע ממוצע (MACD)

הפרש התכנסות נע ממוצע (MACD)

ה- MACD משמש סוחרים בכל הצורות והגדלים. אינדיקטור מכריע זה ייתן לנו מושג על ‘מומנטום’ בשוק. במילים אחרות, לאיזה כיוון נע המומנטום של צמד מטבעות ספציפי.

על מנת לקבוע זאת, ה- MACD יבחן את הקשר בין שני ‘ממוצעים נעים’.

הממוצעים הנעים השימושיים ביותר הם של 50 יום, 100 יום ו- 200 יום. מסגרות זמן אלה מתייחסות למחיר הממוצע של צמד מטבעות בתקופה המתאימה. לדוגמא, אם הממוצע הנע של 200 יום של GBP / USD הוא 1.3270 – זה המחיר הממוצע של הצמד במהלך 200 הימים האחרונים..

חשוב לציין כי ה- MACD הוא בעל ערך מיוחד כאשר משתמשים בו יחד עם ה- RSI. למרות ששני האינדיקטורים בוחנים את סנטימנט השוק, הם מכמתים זאת על ידי הסתכלות על משתנים שונים.

להקות בולינגר

כל סוחר מנוסה מנוסה יגיד לך את החשיבות של תנודתיות בשוק וכיצד זה יכול להשפיע על פעולת המחיר של צמד מטבעות. אחת הדרכים הטובות ביותר לנתח זאת היא להשתמש במחוון להקות בולינגר.

בקצרה, על ידי הבנה מוצקה של מידת התנודתיות של צמד מטבעות ספציפי, זה יכול לעזור לך להעריך לאיזה מחירי כניסה ויציאה. בנוסף לכך, להקות בולינגר יכולות גם לעזור לך לזהות את הסיכון הפוטנציאלי של עסקאות. אחרי הכל, ככל שמטבע תנודתי יותר – יחס הסיכון / תגמול גבוה יותר.

שלב 5: קבע איזו אסטרטגיית מסחר במט”ח ברצונך לנקוט

ישנם סוגים רבים ושונים של אסטרטגיות מסחר במט”ח שתוכלו לפרוס בזירת המטבע. זה שבחרת יהיה תלוי בכמה גורמים – כגון מערך המיומנויות שלך וכמה פעיל אתה רוצה לסחור.

זה כנראה רעיון טוב לעמוד באסטרטגיה אחת אם אתה רק מתחיל. בדרך זו, תוכל להבטיח שתשלוט בה לפני שתנסה ללמוד אחת חדשה.

להלן נפרט כמה מהאסטרטגיות הנפוצות ביותר בזירת המסחר במט”ח.

מסחר יומי

סחר יומי – כפי שהשם מרמז, יראה שתבצע מספר הזמנות לאורך כל היום. התפיסה הכוללת היא שלעולם לא תשמור על עמדת מט”ח פתוחה עם סגירת השוק. במקום זאת, סוחרי יום עשויים לשמור על תפקיד פתוח במשך מספר שעות או אפילו דקות.

בתורו, כמות הרווח שאליו יכוון סוחר יום מפוזיציה תהיה קטנה מאוד באחוזים. אחרי הכל, יש רק כל כך הרבה שצמד מטבעות יכול לנוע בכמה שעות מסחר. כדי להתמודד עם זה, סביר להניח שסוחר היום יבצע הזמנות רבות במהלך היום.

בנוסף, סביר להניח שהם יסתמכו רבות על מינוף כדי להפוך מרווחים קטנים לרווחים גדולים.

מסחר בתנופה

בעוד שסוחרי יום שומרים על עמדות פתוחות במשך דקות או שעות, לסוחרי התנופה יש הרבה יותר גמישות. הם עשויים לשמור על תפקיד פתוח במשך ימים או שבועות – אך לעיתים נדירות יותר מ 2-3 חודשים.

העיקרון העיקרי שעוקב אחר סוחרי התנופה הוא שהכסף צריך לעקוב אחר המגמה – כל עוד המגמה נשארת במקום. במילים אחרות, אם AUD / NZD נמצאים במסלול כלפי מעלה במשך מספר שבועות, סוחר הנדנדות ייראה לשמור על עמדת הקנייה פתוחה כל עוד המגמה נמשכת..

באופן דומה, אם EUR / USD נע במסלול כלפי מטה, סוחר הנדנדות יראה לנצל זאת על ידי החזקת הזמנת המכירה שלהם עד שההיפוך נראה סביר. כמתחיל, מסחר בסווינג הוא פשוט יותר לשלוט בהשוואה למסחר יומי.

הסיבה לכך היא שמחקר בסיסי ישחק תפקיד גדול בהרבה – אשר כפי שדנו קודם לכן, הוא הקל ביותר להבנה מאשר המקבילה לניתוח הטכני.

סחר בתנופה לעומת מסחר יומי – באיזה מהם כדאי לבחור?

מסחר בקשקפת

מסחר בקשקפת הוא צורת מסחר מתקדמת ביותר שבאמת – זה יכול לקחת שנים רבות כדי לשלוט באמת. בצורתו הבסיסית ביותר, סגנון זה של מסחר במט”ח ייראה לבצע מאות הזמנות קנייה ומכירה לאורך כל היום כדי לנצל את משמרות המחירים הקטנות במיוחד..

בעוד שהשוליים המוצעים הם זעירים, הם יכולים במהירות רבה להסתכם. זאת, לעומת זאת, בתנאי שלסוחר הקרקפת יש יותר עסקאות מנצחות מאשר להפסיד.

תנאי השוק המסייעים ביותר לסקלפרים הם כאשר צמד מטבעות יושב בתוך תקופת איחוד. זה כאשר הצמד נסחר בטווח הדוק לתקופה ממושכת. במקרה של קרקפת, כמה שיותר זמן טוב יותר.

לדוגמה:

 • נניח ש- EUR / CAD נסחר בין 1.5505 ל- 1.5590 כבר כמה ימים
 • משמעות הדבר היא שהזוג לא עלה על 1.5590 או נמוך מ -1.5505
 • ככזו, תקופת האיחוד נמצאת בטווח הדוק של 0.54% בלבד
 • מנקודת מבטו של סוחר הקרקפת, הם מסוגלים להשיג רווחים מהירים, בסיכון נמוך ותכופים כל עוד תקופת האיחוד הנ”ל נשארת במקום

ברגע שתשתלט על העניינים של מסחר בקרקפת, תגלה שזו למעשה דרך בסיכון נמוך לגשת לשווקי המט”ח. הסיבה לכך היא שאתה יכול לבצע הזמנות בדיוק מעל ומתחת לטווח האיחוד המזוהה לקראת פריצה.

קרקוף מט”ח: 5 אסטרטגיות פשוטות ורווחיות

שלב 6: שקול עזרה מצד שלישי

אם עשית זאת דרך המדריך שלנו עד כה, סביר להניח שאתה מרגיש המום מעט מכמות המידע והידע הנדרשת כדי להצליח בתחום המסחר במט”ח..

החדשות הטובות הן שיש כמה אפשרויות על השולחן שיאפשרו לכם לגשת לשווקי המט”ח מבלי שתצטרכו ניסיון קודם..

זה כולל:

 • איתותי מט”ח
 • מט”ח EA
 • העתקת מסחר

בואו נפרט בפירוט רב יותר את האפשרויות לעיל.

איתותי מט”ח

על ידי הזנת ‘איתותי מט”ח’ בגוגל – יוצגו בפניך אלפי אלפי ספקים שטוענים שיש להם את הרוטב הסודי שאתה מחפש. בקיצור נמרץ, האותות הם פשוט הצעות מסחר שנשלחות אליך בזמן אמת – בעיקר באמצעות דוא”ל, SMS או טלגרם. למרות שאותות קיימים במגזרים רבים בזירה הפיננסית, הם פופולאריים במיוחד במקרה של מט”ח.

אז איך הם עובדים? ובכן, ספק האותות במט”ח ישלח לך הודעה כאשר זוהתה הזדמנות למסחר. זה יישלח מסוחר אנושי או על ידי אלגוריתם שתוכנת מראש. כך או כך, איתותי המסחר במט”ח הטובים ביותר יספקו את המידע הבא:

 • צמד מטבעות: האות יגיד לך לאיזה צמד מטבעות ההצעה מתייחסת.
 • קנה או מכר: בין אם עליך לבצע הזמנת קנייה או מכירה.
 • מחיר כניסה: זהו מחיר הכניסה שעליו עליכם לבצע את הזמנת הגבול.
 • Take-Profit: זה המחיר שעליו להגדיר את הזמנת הרווח.
 • עצירת הפסד: זה המחיר שעליו עליך לקבוע את הזמנת הפסד הפסד.

במקרים מסוימים – במיוחד אם שירות האותות במט”ח מציע קהילה באמצעות טלגרם, תקבל מידע רקע שיסביר על מה מבוסס האות. לדוגמא, זה יכול להיות בגלל שהזוג מתקרב לתנאי מכירת יתר.

אל תטעו בעניין – אותות מט”ח מאפשרים לכם להתחיל לסחור במטבעות כמעט בן לילה. הסיבה לכך היא שאתה לא צריך לבצע שום מחקר משלך. במקום זאת, אתה פשוט צריך לבצע את ההזמנות שמייעץ האות.

ה בעיה מרכזית עם האותות הוא שהרוב המכריע של הספקים טוענים טענות ממש נועזות לגבי כמה כסף הם יכולים להרוויח לך – כאשר האמת, האותות חסרי ערך.

אחרי הכל, כל אחד יכול ליצור אתר פלאש ולהתיימר להחזיר חודשי מובטח של 50%..

ככזה, אם אתה מתכנן לנסות שירות אותות מט”ח – ודא שאתה מפעיל תחילה את האותות דרך חשבון מסחר בהדגמה. למעשה, אתה כנראה צריך לעשות זאת לפחות חודש כדי לראות אם אתה עשוי להרוויח בטווח הארוך או לא..

מט”ח EA

מט”ח EA (יועצים מומחים) יסחרו מט”ח מטעמכם. הם מגיעים כקובץ תוכנה שעליך להתקין בפלטפורמת מסחר של צד שלישי כמו MT4.

לתוכנה הבסיסית יהיו מגוון של תנאים שהוגדרו מראש עליהם היא תנחה. לדוגמה, ה- EA עשוי לבצע הזמנת רכש כאשר צמד מטבעות גדול מפר את ה- RSI של 70.

נקודת המפתח כאן היא ש- EA במט”ח פועל בצורה אוטונומית. ככזה, ברגע שתעמיס את ה- EA ל- MT4, לא תצטרך להרים אצבע.

אם אתה מצליח להרוויח מה- EA שבחרת, נותר לראות. למעשה, זה יכול להיות מורט עצבים במקצת לאפשר לתוכנה לקבל החלטות בשמך ובסופו של דבר – לסחור עם ההון שלך..

מצד שני, אם אתה מצליח לאתר EA מט”ח שיש לו את היכולת להשיג רווחים עקביים – אתה יכול לעשות כסף ביעילות בצורה פסיבית ב 100%..

ישנם מספר יתרונות נוספים שמגיעים עם EA מט”ח מוצלח, כגון:

 • ה- EA תיסחר 24 שעות ביממה
 • היא יכולה לסחור בכמה שיותר מטבעות כפי שתוכנת לעקוב אחריה
 • זה יכול לנצל את ההזדמנויות לקרקפת ולארביטראז ‘בקלות
 • זה לא מקבל החלטות פזיזות או רגשיות
 • זה לא סובל מעייפות

עם זאת, יש כל סיכוי ש- EA המט”ח שלך ימשיך ריצה איומה טופס כאשר אתה רחוק מהמכשיר שלך – לאחר מכן מקציף את יתרת חשבונך. כדי להתמודד עם סיכון זה, תוכל לשנות את ה- EA דרך MT4 כדי להבטיח שהוא לא מסתכן יותר ממה שאתה רוצה ושהוא תמיד מגדיר הזמנות עצירה..

שוב, אם אתה מתכנן להשתמש ב- EA במט”ח, תרצה לבדוק אותו במשך מספר שבועות באמצעות חשבון הדגמה. בסוף שלב הבדיקה שלך, אתה אמור לקבל מושג ברור אם ל- EA יש את מה שנדרש כדי לגרום לך לרווחים עקביים וארוכי טווח..

העתקת מסחר

מסחר בעותקים

אפשרות נוספת שתרצה לשקול כסוחרת מט”ח למתחילים היא אפשרות של “מסחר בהעתקים”. זו תכונה שמציעות מספר פלטפורמות במרחב המקוון – אם כי eToro היא האופציה המועדפת.

הסיבה לכך היא ש- eToro הוא מתווך מוסדר בכבדות וקל לשימוש, הוא מציע ערימות של זוגות מט”ח, ואתה יכול להפקיד כספים באופן מיידי עם מגוון דרכי תשלום..

התפיסה העיקרית של eToro כלי המסחר בהעתקה הוא שתעתיק את הזמנות הקנייה והמכירה של סוחר מנוסה ומוכח. אתה יכול לבחור באיזה סוחר עותקים אתה רוצה להשתמש על ידי חקר ביצועי המסחר ההיסטוריים שלהם.

כל תפקיד ותפקיד שהסוחר אי פעם עמד בו eToro זמין לציבור – כלומר אתה יכול לקבל החלטה מושכלת לפני שאתה נפרד מכספך.

הנה דוגמה לאופן שבו eToro ותכונת המסחר בהעתקים שלה יכולים לאפשר לך לסחור במט”ח מבלי שתצטרך לעשות שום דבר מהעבודה:

 • לאחר חקירת הפרופילים הרבים הקיימים ב- eToro, אתה מחליט להשקיע 5,000 דולר לסוחר מט”ח שיש לו רקורד ותיק של ביצועים טובים יותר מהשוק..
 • ביום הראשון, הסוחר מסתכן ב -1% מהתיק שלו בהזמנת רכישה של EUR / USD. הסוחר משתמש במינוף של 1:20 על המיקום.
 • בתורו, תיק ההשקעות שלך יבצע את אותה ההזמנה בדיוק – אך ביחס למה שהשקעת.
 • לכן, נתח של 1% בהשקעה שלך בסך 5,000 דולר פירושו שאתה מסתכן בסכום של 50 דולר – עם מימוש של 1:20 גם כן.
 • בהמשך היום, הסוחר סוגר את עמדת EUR / USD – רווח של 2.9%.
 • על ההשקעה שלך בסך 50 $ – זה רווח של 1.45 $. כאשר אתה מחשיב את המינוף של 1:20 – זה רווח כולל של 29 $.

בסך הכל הצלחת להרוויח 29 $ זה מבלי שתצטרך לעשות שום מחקר או לבצע הזמנות.

שלב 7: בחר מתווך מט”ח למסחר

לא משנה אם אתה מתכנן לסחור יומי, לסחור בתנופה או להשתמש בשירות EA במט”ח או בשירות אותות – תצטרך לפתוח חשבון עם מתווך מט”ח..

עם מיליוני אנשים המסחרים כעת במט”ח באופן מקוון – מובן מאליו שיש אלפי פלטפורמות בחלל שמאפשרות לך לעשות זאת מהנוחות של הבית שלך..

ככזה, הידיעה עם איזה מתווך מט”ח לסחור יכולה להיות תהליך גוזל זמן – מכיוון שאין שתי פלטפורמות זהות.

להלן נדון בכמה מהגורמים החשובים ביותר שעליך לחפש כדי לעזור לך למצוא מתווך העומד ביעדי המסחר שלך.

רישוי ובטיחות

אם אתה רוצה להרוויח כסף על ידי סחר מקוון במט”ח, אתה צריך להסתכן בהון שלך שנצברו קשה. לכן, עליכם להיות בטוחים ב 100% כי מתווך המט”ח שבחרתם הוא בטוח ומאובטח – ושהוא משחק לפי הכללים.

על מנת להעריך את הלגיטימיות והאמינות של מתווך מקוון – עליכם לבדוק כיצד מעמדו הרגולטורי שלו. כלומר, האם המתווך מחזיק ברישיון ואם כן – באיזה גוף הוא הונפק?

כמה ממנפיקי רישיון הפורקס המוכר ביותר כוללים:

 • רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA) – בריטניה
 • רשות ניירות ערך לקפריסין (CySEC) – קפריסין
 • ועדת ניירות ערך והשקעות אוסטרלית (ASIC) – אוסטרליה
 • נציבות סחר עתידי בסחורות (CFFC) – ארה”ב
 • הסוכנות לשירותים פיננסיים (FSA) – יפן

יתכן שתיתקל גם בברוקרים מט”ח מקוונים שמוסדרים גם על ידי מנפיקי רישיון פחות מכובדים. בדרך כלל, אלה ממוקמים ‘מחוץ לחוף הים’ ועשויים לכלול גופים הממוקמים ב:

 • איי הבתולה הבריטיים
 • איי קיימן
 • סיישל
 • מאוריציוס
 • פנמה

eToro – פלטפורמת המסחר במט”ח הטובה ביותר

הירשם עבור eToro והתחל לסחור במט”ח או להעתיק סוחרים מובילים ללא תשלום נוסף. אין כרוך בדמי ניהול או בעלויות נסתרות אחרות.

מתווך etoro

75% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה.

עמלות ועמלות

עדיין לא כיסינו את דמי המסחר במט”ח. עם זאת, זהו למעשה אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון על ידי הרשמה למתווך חדש. אחרי הכל, ככל שתשלמו יותר עמלות – כך תקבלו פחות רווחים לשמור לעצמכם.

העמלות שברוקרים מקוונים גובים יכולות להשתנות במידה ניכרת. עם זאת, העמלות החשובות ביותר שעליכם להיזהר הן כדלקמן:

עמלה

עמלות מסחר מחויבות בעת ביצוע עסקאות ושוב כשאתה סוגר אותה. זה עשוי להיות עמלה אחידה או אחוז מהסכום שאתה מהווה. החדשות הטובות הן שיש מבחר של מתווכי מט”ח מקוונים המאפשרים לך לסחור ללא עמלה, כגון eToro.

מרווחים

המרווח הוא ההפרש בין מחיר הקנייה והמכירה של צמד מטבעות. לדוגמה, נניח שהמתווך שבחרת מציע מחיר קנייה ומכירה ב- EUR / USD של 1.1775 ו- 1.1776. זה מסתכם בפריסה של 1 פיפ.

המשמעות היא שלא משנה אם אתה מבצע הזמנת קנייה או מכירה – אתה צריך להרוויח לפחות פיפ אחד רק כדי לחזור לנקודת האיזון. מובן מאליו שככל שההפצה הדוקה יותר, כן ייטב.

מימון לילה

כאשר אתה סוחר במט”ח באינטרנט, אתה ניגש למוצרים ממונפים. הסיבה לכך היא כי צמדי מט”ח נסחרים בדרך כלל על ידי מוסדות פיננסיים ב’מגרשים ‘- שהם בדרך כלל 100,000 יחידות של מטבע הבסיס בהתאמה.

בתורו, המשמעות היא שאתה לווה למעשה את הכספים מהמתווך – גם אם אינך משתמש במינוף לאמירה. ככזה, יהיה עליך לשלם סכום קטן של ריבית עבור כל יום בו תשאיר את סחר המט”ח פתוח. זה נקרא מימון בן לילה – אם כי יש המכנים אותו גם כעמלות החלפה או עמלות.

כלים ותכונות מסחר

עליכם גם לבדוק אילו כלי מסחר ותכונות המסחר שלכם בחרתם. זה עשוי לכלול:

 • מתקני מסחר להעתקה
 • חשבונות הדגמה
 • אינדיקטורים טכניים
 • כלי ציור תרשים
 • סיפורי חדשות בסיסיים
 • התראות והודעות מחיר
 • תמיכה ב- MT4
 • הגנה על איזון שלילי
 • מנוף ומסחר בשוליים
 • לוחות שנה כלכליים ומחשבוני מסחר

תשלומים ומינימום חשבונות

כדאי לבדוק גם באילו אמצעי תשלום התומך המתווך. אנו מעדיפים כרטיסי חיוב / אשראי או ארנקים אלקטרוניים על פני העברות בנקאיות, מכיוון שההפקדות הן לרוב נטולות נטל. בדוק כדי לראות אילו, אם בכלל, עמלות חלות על אמצעי התשלום המועדף עליך.

עליך גם להעריך כמה זמן לוקח למתווך המט”ח לעבד בקשות משיכה. כל דבר שיותר מ- 48 שעות וכדאי לחפש מקום אחר.

בנוסף לכך, ברוב המתווכים במט”ח תהיה קיימת מדיניות הפקדה מינימלית. ב- eToro זה עומד על 200 דולר בלבד – וזה נהדר אם אתה רוצה להתחיל לסחור אבל אתה לא רוצה להסתכן יותר מדי כסף..

פסק הדין: האם אתה יכול להתעשר באמצעות מסחר במט”ח?

אם הצלחת לקרוא את המדריך שלנו לאורך כל הדרך – אז תדע מדוע כל כך הרבה סוחרים מתחילים לא מצליחים להרוויח. מכריע, זה בגלל שהם נכנסים לזירת המסחר במט”ח במחשבה שהם יעשו עושר מופרך – כשהמציאות היא שהם לא.

עם זאת, על ידי כך שתבטיח שתכניס את עבודת הרגליים ותמשיך ברציפות על הידע שלך בתחום המסחר במט”ח – יש כל סיכוי שתוכל להצליח בדברים..

אם אתה משתוקק להתחיל בקריירה בתחום סחר במטבע, אך אינך יודע היכן להתחיל, כדאי לשקול שירות איתותים. בדרך זו, לא תצטרך להבין את הניתוח הטכני והיסודי.

בנוסף, תכונת המסחר בהעתקים בכתובת eToro כדאי גם לשקול, מכיוון שתוכלו לסחור בפורקס באופן פעיל מבלי שתצטרכו להרים אצבע. כך או כך, רק וודא שאתה מבין את הסיכונים של מסחר במט”ח ושאתה לעולם לא מהמר יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד.

אם אהבת את המאמר שלנו האם אתה יכול להתעשר על ידי מסחר במט”ח, אנא תן לזה לייק ושתף עם עמיתייך הסוחרים.

קבל פורקס מסחר עשיר – שאלות נפוצות

כמה אתה יכול לעשות מסחר במט”ח באינטרנט?

באמת אין תשובה אחת שמתאימה לכל זה. אחרי הכל, יש כל כך הרבה משתנים שעליך לקחת בחשבון. לדוגמה, הסכום שאתה מהמר, בין אם אתה משתמש במינוף ובין אם לא, באיזו פעילות אתה סוחר, וכמובן – מה יחס הרווח / הפסד שלך.

כמה כסף אתה צריך כדי לסחור במט”ח?

במונחים של מינימום חשבון, ישנם מספר מתווכים בתחום המסחר במט”ח המאפשרים לך להתחיל עם כמות הון קטנה. eToro (נהדר לסוחרים בבריטניה ואוסטרליה), למשל, דורש פיקדון מינימלי של 200 דולר בלבד.

אז יש לך Forex.com (נהדר עבור סוחרים אמריקאים) – שדורש מינימום של 100 דולר בלבד בשימוש בכרטיס החיוב / האשראי שלך ובכלל לא מינימום בעת בחירת בנק בנק.

מהו זוג המט”ח הקל ביותר לסחר?

אין דבר כזה ציר מט”ח “קל” לסחר – מכיוון שאתה עדיין צריך להיות מושג היטב במחקר טכני ויסודי. עם זאת, אם אתה סוחר מט”ח למתחילים אז עדיף לך להתחיל עם זוגות מטבעות גדולים.

הסיבה לכך היא שהם מחזיקים את נפחי הנזילות והמסחר ביותר, לצד המרווחים הצמודים ביותר. רמות התנודתיות גם נמוכות בהרבה בעת מסחר בזוגות גדולים, וזה שימושי במיוחד אם אתה מתחיל.

האם אתה יכול לסחור במט”ח בטלפון שלך?

אתה בהחלט יכול. למעשה, מיטב פלטפורמות המסחר במט”ח מציעות כעת אפליקציה סלולרית מן המניין – הזמינה בדרך כלל במכשירי iOS ו- Android. אם המתווך שבחרת אינו מציע אפליקציה מקומית, עדיין תוכל לסחור במט”ח בטלפון שלך. אם כי, תצטרך לעשות זאת דרך דפדפן האינטרנט הנייד שלך.

האם אוכל לעשות מט”ח לסחר יום חי?

כל אחד יכול להרוויח מסחר במט”ח ביום, אבל רובם לא. אם אתה רוצה להצליח במרחב זה, עליך להקדיש אינספור שעות ללימוד המקצוע שלך. זהו מסע למידה מתמשך הדורש גם מחקר טכני והבנה מוצקה של ניתוח יסודי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector