צמדי מטבעות נדיפים מובילים

רוצה להתחיל לסחור במט”ח אך לא בטוח איזה זוג מטבעות לבחור? גלה מדוע התנודתיות היא הגורם החשוב ביותר שעליך לקחת בחשבון במדריך השלם שלנו לזוגות המטבעות ההפכפכים ביותר.

כסוחר במט”ח, אחת ההחלטות החשובות ביותר שתצטרך לקבל היא באילו זוגות מטבעות ברצונך לסחור. אין תשובה נכונה או שגויה – אך ההחלטה שתקבל תשפיע על הכל, החל באסטרטגיית המסחר שלך וכלה בניהול הסיכונים שלך.

גורם אחד שעליכם לקחת בחשבון בעת ​​בחירת צמד המטבעות שלכם הוא תנודתיות. למרות שבשווקים נזילים מאוד כמו שוק המט”ח (המכונה גם מט”ח או מט”ח) לרוב יש תנודתיות נמוכה יותר, ישנן סיבות רבות לכך שצמדי מטבעות מסוימים הם תנודתיים יותר מאחרים..

התנודתיות של צמד המטבעות שלך תשפיע כמעט על כל היבט בחוויית המט”ח שלך. מסחר בצמדי מטבעות הפכפכים יותר יכול להיות רווחים גדולים יותר, אך פירושו גם הפסדים גדולים יותר. כתוצאה מכך תצטרך לאזן את הרווחים הפוטנציאליים מול הסיכונים המוגברים.

מוכנים לברר מהם זוגות המטבעות ההפכפכים ביותר? במאמר זה אנו נדריך אתכם בעשרת זוגות המטבעות התנודתיות המובילים ביותר ונסביר כיצד התנודתיות יכולה לעצב את שוק המט”ח.

מהם זוגות מטבע מט”ח?

פורקס הוא השוק הפיננסי הגדול בעולם. על פי בנק ההתנחלויות הבינלאומי, מחזור המסחר היומי הממוצע שלו נע סביב 5.2 טריליון דולר. נפח מסחר זה נוצר על ידי החלפת זוגות מטבעות – השם שניתן לצמד מטבעות אשר נקנים ונמכרים בו זמנית.

כל צמד מטבעות מורכב מ- מטבע בסיס ו ציטוט מטבע. הערך של צמד מטבעות נקבע על ידי כמה יחידות של מטבע הצעת המחיר שוות ליחידה אחת של מטבע הבסיס.

לדוגמה, נניח שהחלטת לסחור בצמד המטבעות הפופולרי ביותר בעולם: EUR / USD. במצב זה, מטבע הבסיס הוא יורו מכיוון שהוא מגיע ראשון בצמד. מטבע הצעת המחיר הוא USD, מכיוון שהוא מגיע למקום השני. יהיה עליך לדעת את המחיר של מטבע הבסיס האירו (המכונה הצעת מחיר) ומטבע הצעת המחיר USD (המכונה תשאל מחיר) על מנת להבין האם צמד זה כדאי לסחור.

ההבדל בין הצעת המחיר למחיר המבוקש נקרא התפשטות, ותוכלו לפתור זאת על ידי הפחתת מחיר ההצעה ממחיר הפנייה. מחירים אלה ניתנים בדרך כלל לארבע עשרוניות מכיוון שפערי הערך יכולים להיות קטנים להפליא. המשמעות היא שמרווחים לרוב צרים מאוד. עם זאת, מכיוון שסוחרי מט”ח בדרך כלל סוחרים סכומים כה גדולים, אפילו מרווחים צנועים יכולים להסתדר במהירות.

מהי תנודתיות?

תנודתיות היא מילה שמשתמשים בה הרבה בעולם המסחר. לפני שנבדוק מקרוב את צמדי המטבעות ההפכפכים ביותר במט”ח, חשוב להבין בדיוק מה משמעות התנודתיות וכיצד ניתן למדוד אותה.

במילים פשוטות, התנודתיות במט”ח היא המידה בה צמד המטבעות שלך משתנה בערך. סוחרים ומשקיעים משתמשים במידע זה כדי לחזות פריצות ואפשרויות השקעה אחרות. צמדי המטבעות ההפכפכים ביותר יעברו תנועות מחיר רבות בתוך תקופה מסוימת. צמדי מטבעות פחות תנודיים יעברו תנועות מחירים קטנות יותר.

במט”ח נמדדים לעתים קרובות תנועות מחירים פיפס. זה מייצג אחוז בנקודה (או נקודת ריבית מחיר) ומשמש לייצוג תזוזות זעירות בערך. באופן כללי ניתן לראות פיפ כמקום העשרוני הרביעי בפריסה – למשל, 0.0001 דולר.


גורמים המשפיעים על התנודתיות כוללים הפרשי ריביות וגיאופוליטיקה. ל מטבעות סחורות כמו AUD או NZD, ערך היצוא והיבוא ישפיע גם על התנודתיות.

מהם זוגות המטבע ההפכפכים ביותר?

צמדי מטבעות הפכפכים

רשימת זוגות מטבע נדיפים (FOREX)

 1. USD / KRW
 2. USD / BRL
 3. AUD / JPY
 4. NZD / JPY
 5. GBP / EUR
 6. CAD / JPY
 7. GBP / AUD
 8. USD / ZAR
 9. USD / TRY
 10. USD / MXN

1. USD / KRW

הדולר האמריקאי והזכו בדרום קוריאה הם בעלי שער חליפין מנופח מאוד, מה שהופך את תנודות המחירים לשכיחות. משקיעים רבים רואים בצמד מטבעות תנודתי זה זכייה קלה – וככל שיותר אנשים סוחרים USD / KRW, כך גדל התנודתיות הזו.

2. USD / BRL

הריאל הברזילאי (BRL) ידוע בשם מטבע אקזוטי, מה שאומר שזה בא משוק מתפתח. מטבעות אקזוטיים הם לרוב תנודיים, ולכן גם צמדי מטבעות הכוללים מטבע אקזוטי הם תנודתיים.

3. AUD / JPY

זוג aud / jpy

מָקוֹר: תרשימי eToro

אחד מזוגות המטבעות ההפכפכים ביותר הוא הדולר האוסטרלי והין היפני (AUD / JPY). מטבעות סחורות הם מהפכפכים בשוק. הסיבה לכך היא שערך הייצוא יכול להשתנות במהירות על סמך גורמים חיצוניים.

לעומת זאת, היין הוא אחד המטבעות הפחות תנודיים. למעשה, משקיעים לעיתים קרובות מסתכלים על JPY בכדי להביא ליציבות בתיק מסוכן אחרת. הקשר ההפוך בין AUD ל- JPY מוליד תנודתיות גבוהה, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית בקרב סוחרים המעוניינים לממש תנודות במחירים..

התחל לסחור AUD / JPY

4. NZD / JPY

היחסים בין הין הניו זילנדי לין היפני דומים לזו של AUD / JPY. הסיבה לכך היא ש- NZD הוא גם מטבע סחורות, שערכו קשור בעיקר לייצוא של בשר, מוצרי חלב, ביצים, דבש ועץ. כאשר כל אחד מהמוצרים הללו משתנה במחיר, זה יכול להשפיע על רמות התנודתיות של NZD / JPY.

סחר NZD / JPY היום

5. GBP / EUR

מָקוֹר: תרשימי eToro

אף כי מבחינה היסטורית לא אחד מזוגות המטבעות ההפכפכים ביותר, הלירה הבריטית והיורו הפכו להיות תנודתיות יותר ויותר מאז הצבעת הברקזיט בשנת 2016. היות שעזיבת האיחוד האירופי תשפיע ללא ספק על כלכלת בריטניה, המשקיעים היו מעוניינים לפתוח עמדה לגבי המטבע. זוג בנקודות מפתח במהלך משא ומתן. זה כלל את תבוסת עסקת הברקזיט של תרזה מיי וכל קולות גדולים בבית הנבחרים.

התחל לסחור GBP / EUR

6. CAD / JPY

זוג cad / jpy

מָקוֹר: תרשימי eToro

בדומה ל- AUD / JPY ו- NZD / JPY, קיים קשר הפוך בין הדולר הקנדי ליין היפני. הסיבה לכך היא ש- CAD הוא גם מטבע סחורות, והפעם קשור מאוד למחיר הנפט. כאשר מחיר זה עולה, גם עלות רכישת CAD עם JPY עולה. יפן מייבאת הרבה נפט מקנדה, ולכן המשמעות היא שעליה להמיר יותר ין לדולרים קנדיים כאשר מחיר הנפט ממשיך לעלות.

אם אתה מעוניין לסחור ב- CAD / JPY, חשוב לעקוב אחר שווקי הנפט ולהקדים גורמים העלולים לגרום לתנודות פתאומיות במחירים..

קח עמדה על CAD / JPY

7. GBP / AUD

זוג gbp / aud

מָקוֹר: תרשימי eToro

כמו GBP / EUR, לירה בריטית ודולר אוסטרלי היו ביחס היסטורי יציב. עם זאת, מלחמת הסחר האחרונה בין ארה”ב לסין השפיעה על מחיר ה- AUD. אוסטרליה הסתמכה בעבר על סין כשותפה מסחרית מרכזית – אך מאז הסכסוך עם ארצות הברית, קשרי הסחר שלה הופרעו. משמעות הדבר היא כי היצוא האוסטרלי ירד בערכו, וערער את היחס שלו ביחס לתאום GBP.

סחר GBP / AUD עכשיו

8. USD / ZAR

זוג usd / zar

מָקוֹר: תרשימי eToro

הדולר האמריקני והראנד הדרום אפריקאי הם גם אחד מזוגות המטבעות ההפכפכים ביותר. הסיבה המרכזית שעומדת מאחורי זה היא שדרום אפריקה היא אחת היצואניות העיקריות בעולם של זהב. בשוק העולמי, זהב מתומחר בדרך כלל בדולר ארה”ב. כתוצאה מכך, מחיר הזהב תלוי מאוד במצב הדולר. ככל שמחיר הזהב עולה, יש צורך ב- ZAR נוסף לרכישת דולר ארה”ב.

ספקולציות על USD / ZAR

9. USD / TRY

צמד usd / נסה

מָקוֹר: תרשימי eToro

בשל חוסר היציבות הפוליטית בטורקיה, הלירה הטורקית (TRY) יכולה להיות תנודתיות להפליא בשוק העולמי. הערך שלה מול הדולר השתנה מאוד ברגעים פוליטיים מרכזיים, כמו בחירות והפיכות.

התחל לסחור ב- USD / TRY

10. USD / MXN

הצמד האחרון ברשימת עשרת צמדי המטבעות הפכפכים ביותר שלנו הוא הדולר האמריקאי והפסו המקסיקני (USD / MXN). ארה”ב ומקסיקו קיימו יחסים סוערים מאז בחירתו של דונלד טראמפ בשנת 2016, אך היישום האחרון של המכסים על היצוא המקסיקני גרם לצמד המטבעות להיות תנודתי מתמיד.

סחר USD / MXN

נקודות מפתח

 • התנודתיות היא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון בבחירת זוגות המטבע שלך במט”ח
 • מסחר בזוגות המטבעות ההפכפכים ביותר עשוי להיות רווחים גדולים יותר, אך פירושו גם סיכון גבוה יותר
 • הנזילות היא בדרך כלל ביחס הפוך לתנודתיות
 • שינויים במחירים נמדדים בפיפס (אחוז בנקודות)
 • מטבעות סחורות ומטבעות אקזוטיים הם מהפכפכים בשוק
 • הפרשי ריביות וגיאופוליטיקה ישפיעו על התנודתיות של צמד מטבעות
 • עשרת צמדי המטבעות הפכפכים ביותר מכילים לרוב AUD ו- NZD, שהם מטבעות סחורות
 • JPY נתפס כ”מקלט בטוח “למשקיעים בגלל התנודתיות הנמוכה שלו

מסחר בזוגות המטבעות ההפכפכים ביותר יכול להיות משתלם אך מסוכן. בדרך כלל מומלץ למתחילים במט”ח להיצמד לזוגות המטבעות העיקריים שקל יותר לחזות. עם זאת, פריצה לאופציות תנודתיות יותר יכולה להיות דרך מצוינת לגוון את תיק ההשקעות שלך. עם ניהול הסיכונים הנכון, עשרת זוגות המטבעות הטובים ביותר הללו יכולים להיות בעלי פוטנציאל עצום אם תשחק את הקלפים שלך נכון.

עכשיו אתה יודע יותר על תנודתיות במט”ח – זוגות המטבע התנודתיות ביותר, אתה יכול להיות מוכן להעלות את העניין שלך לשלב הבא. הבנת התנודתיות במט”ח יכולה להימשך שנים של לימוד. עם זאת, על ידי קריאת מאמר זה היום, עשית את צעדיך הראשונים לקראת איסוף זוגות המט”ח התנודתיות המובילות. השלב הבא הוא לבחור את מתווך המט”ח הטוב ביותר.

סחר עם פלטפורמת המסחר החברתי המובילה בעולם

סוחר עם חשבון eToro יכול לסחור ב- CFD בנכסים פיננסיים בסיסיים כגון מט”ח, מניות, סחורות, מטבעות מטבעות ו מדדים. עם מרווחים צמודים, הם מותג עולמי מוביל. הצביעו כמתווכים המובילים במיקום שלכם.

סחר זוגות בתנודתיות במט”ח עם ברוקר בעל דירוג גבוה eToro, שנבחר על סמך הדירוג הגבוה והמיקום שלך.

אם אהבת את המאמר שלנו תנודתיות במט”ח – מה הם זוגות המטבע התנודתיות ביותר, אנא תן לנו לייק ושתף אותו עם כל מי שיכול להתעניין במסחר במט”ח.

אנו ב- Trading Education יכולים לעזור לכם להתחיל לסחור במט”ח. כל שעליך לעשות הוא להירשם ל קורס המסחר במט”ח שלנו להפוך לסוחר מקצועי בפורקס.

לקריאה נוספת

הזמן הטוב ביותר לסחר במט”ח בבריטניה

הפסק לתרגל הרגלי מסחר גרועים

אסטרטגיה רווחית למסחר במט”ח

קרקוף מט”ח: 5 אסטרטגיות פשוטות ורווחיות

10 סודות המסחר המובילים למסחר מוצלח

כיצד לסחור במט”ח עם 100 דולר

eToro היא פלטפורמה מרובת נכסים המציעה הן השקעה במניות והן בקריפטו-סחורות, כמו גם במסחר ב- CFD. 75% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה. עליכם לשקול האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת את הסיכון הגבוה לאבד את כספכם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector