שוק המט”ח מלא בחוסר וודאות ושינויים כלכליים, כאשר אינפלציה ודפלציה הן שתי תופעות כספיות המשפיעות על עולם הסחר..

הבנת ההשפעות של אינפלציה ודפלציה על המאמצים הפיננסיים שלך היא מכרעת בכדי לקבוע אסטרטגיית מסחר מוצלחת ולכבוש את תעשיית המט”ח.. אנו בחינוך המסחרי כאן כדי להדריך אותך במסע החינוך שלך בפורקס.

כמו כן, אל תהססו להירשם לקורס המסחר שלנו בחינם במט”ח שיעניק לכם התחלה במסחר במט”ח.

אינפלציה ודפלציה והשפעתם על מסחר במט”ח

מהי אינפלציה ולמה זה חשוב בתעשיית המט”ח?

שוק המט”ח, הנחשב לשוק הפיננסי הגדול בעולם כולו, מאופיין בתנודות ותנאים כלכליים שונים, כגון אינפלציה ודפלציה..

אינפלציה היא אינדיקטור המראה את קצב עליית מחירי הסחורות והשירותים בכלכלה. עם עליית המחירים, מטבע יכול לקנות פחות ממה שקרה בעבר וכוח הקנייה שלו פוחת.

עלינו לציין כי ניתן לחלק את האינפלציה לשלוש קטגוריות (משיכת ביקוש, דחיפה בעלויות ואינפלציה מובנית); שניים מהמדדים הנפוצים לביטוי אינפלציה הם מדד המחירים לצרכן (מדד המחירים לצרכן) ומדד המחירים הסיטונאי (WPI).

 1. אינפלציה של משיכת ביקוש מתרחשת כאשר הביקוש לסחורות גבוה יותר מכושר הייצור של מדינה. כמו כן, זה יכול לקרות כאשר יש עלייה באספקת הכסף או פיחות במטבע של מדינה.
 2. אינפלציה לדחיפת עלויות היא תופעה שקורה כאשר מתרחשת עלייה בעלויות הייצור, כולל עלויות עבודה.
 3. לעומת זאת, האינפלציה המובנית מבוססת על ציפיות ומה שנקרא ספירלת מחיר השכר. כאשר המחירים עולים, אנשים מצפים לשכר רב יותר; כאשר השכר עולה, גם העלויות עולות.

יש גם היפר-אינפלציה כאשר המחירים עולים בקצב מהיר במיוחד. לעתים קרובות היפר-אינפלציה היא תוצאה של מלחמה וסערה חברתית, כאשר אירופה שלאחר מלחמת העולם השנייה, ובמיוחד הונגריה, היא דוגמה מובהקת להיפר-אינפלציה.

שים לב כי מי שמחזיק במזומן יושפע לרעה מהאינפלציה, ואילו בעלי נכסים, כגון סחורות מניות, עשויים ליהנות מאינפלציה. זוהי רשות מדינה או בנק מרכזי שצריכים לשמור על רמות האינפלציה בגבולות סבירים.

אינפלציה ומסחר במט”ח

אינפלציה ומסחר במט

בשל השפעת האינפלציה על מטבע המדינה, גם שערי החליפין עם מטבעות אחרים משתנים. שים לב שהשפעה זו לרוב שלילית. האינפלציה קשורה גם לריביות המשפיעות על שערי החליפין; מומחים טוענים כי שיעורי ריבית נמוכים לעיתים רחוקות מושכים השקעות זרות.

אם אין ביקוש למטבע, הרצוי לקנות ולמכור מטבע מסוים זה יהיה נמוך. מכיוון שהערך הנתפס של מטבע פיאט חשוב ביותר, מדינה עם אינפלציה גבוהה עדיין עשויה להחזיק מטבע מבוקש יותר בעולם הסחר. עם זאת, לא תמיד ניתן להשוות שיעורי אינפלציה בין מדינות. אחרי הכל, זה לא סוד שלמטבעות פיאט אין ערך מהותי ממשי בהשוואה לזהב.


לא רק לאינפלציה יש השפעה על השקעות וסחר חוץ; היציבות הפוליטית של מדינה היא גם גורם מכריע במט”ח, כמו גם הצמיחה הכלכלית ורמות החוב שלה.

מהי דפלציה והשפעתה על מסחר במט”ח?

דפלציה היא בעיה כלכלית נוספת שיכולה להשפיע על עולם המט”ח. דפלציה מוגדרת כאינפלציה שלילית או כאשר שיעורי האינפלציה יורדים מתחת ל 0%. דפלציה מובילה לירידת מחירים ולעליית ערך המטבע של המדינה. דפלציה יכולה להיגרם כתוצאה מהתכווצות אספקת הכסף והאשראי במדינה, עלייה בפריון העבודה או מדיניות מוניטרית מהודקת. כמו כן, דפלציה מתרחשת לעיתים קרובות לאחר זמנים של התרחבות כספית מלאכותית.

מעניין לציין שחלק ממשברי הדפלציה המשמעותיים ביותר בעולם התרחשו בשנות ה -30 בארה”ב, בשנות ה -90 ביפן ובמהלך המיתון הגדול בארה”ב. ההתקדמות הטכנולוגית כיום משפיעה גם על כלכלת העולם, על התפוקה, העלויות והביקוש.

למעשה, כל שינוי בכלכלה העולמית משפיע על השקעות ומסחר. עלינו לציין שלמרות שדפלציה מועילה לצרכנים, היא עשויה להשפיע לרעה גם על המגזר הפיננסי. דוגמא שכלכלנים רבים נותנים היא לווים שצריכים להחזיר כסף ששווה יותר ממה שהם לוו. יחד עם זאת, דפלציה יכולה להועיל לחברות עם עתודות מזומנים גבוהות ומעט חובות.

דפלציה ומסחר במט”ח

דפלציה ומסחר במט

כאמור לעיל, לדפלציה יש השפעה משמעותית על כלכלת המדינה. כדי לתת דוגמה, דפלציה יכולה להוביל לירידת מחירי המניות.

בעולם המט”ח, הנסיבות מאחורי הדפלציה, כמו גם הבנקים המרכזיים, משחקות תפקיד מכריע. למשל, אם דפלציה נגרמת על ידי ביקוש נמוך ורווחיות ירודה של עסקים, המטבע במדינה עשוי להיות מפוחת ומשקיעים זרים מיואשים.

רפלציה, כמנוגדת מחוסר אינפלציה, יכולה לקרות גם כן. כאן נציין כי רפלציה מוגדרת כפעולה של גירוי מדינה על ידי הגדלת היצע הכספים, הפחתת שיעורי הריבית והחלת הורדות מס, במיוחד לאחר תקופה של האטה פיננסית.

לכן אין ספק שדפלציה היא כוח נע במט”ח. מעניין שכאשר נסחר USD / JPY ו- USD / EUR – שני זוגות פופולריים – החשש מפני דפלציה עשוי למשוך השקעות כלפי הדולר. כאן תוכלו ללמוד עוד על זוגות מטבעות שונים, כולל זוגות מט”ח אקזוטיים.

כיצד לעקוב אחר אינפלציה ודפלציה במט”ח

אין ספק כי אינפלציה ודפלציה הן שתי תופעות חמורות שיכולות להשפיע על סחר במט”ח ועל מאמצי השקעה אחרים. מעקב אחר הודעות חדשות ונתונים גלובליים הוא חיוני כדי לעזור לך להבין את ההשפעות של אינפלציה ודפלציה על אסטרטגיית המסחר שלך ביעדים ויעדיך..

 • בדוק אתרי סחר במט”ח ובבנקים מרכזיים שונים. אל תשכח שבנקים מרכזיים יכולים לשלוט ישירות במטבעות.
 • זכרו שלא רק שיעורי האינפלציה הם החשובים אלא גם חדשות שוק וציפיות לפני הפרסום הרשמי של הנתונים.
 • אל תשכח כי דפלציה והזרחה ממלאים תפקיד מכריע גם במסחר במט”ח.
 • שקול גורמים שונים שיכולים להשפיע על תעשיית המט”ח, כגון פוליטיקה, סחר עולמי ובעיות חברתיות.

כיצד לסחור במט”ח בזמנים של אינפלציה או דפלציה

אינפלציה ודפלציה במט

אף על פי שעולם הסחר מאופיין בשינויים מתמידים, מסחר במט”ח בעת אינפלציה או דפלציה אפשרי. אחד הצעדים העיקריים הוא השגת הבנה מעמיקה של עולם המט”ח.

 • השקיעו מספיק זמן בחינוך למסחר במט”ח והשתתפו בסמינרים ופורומים מקוונים שונים. אל תשכח שאתה יכול להירשם לקורס המסחר שלנו במט”ח בחינם.
 • אל תהססו ליצור קשר עם סוחרי מט”ח אחרים וללמוד מהטובים בענף.
 • בין אם החלטתם לסחור במט”ח במשרה חלקית או במשרה מלאה, ליצור שגרת מסחר מהנה ואל תשכחו ששמירה על אורח חיים בריא היא קריטית.
 • בהתאם ליעדים שלך, בדוק אפשרויות שונות ואסטרטגיות מסחר. לפחד אין מקום במסחר במט”ח.
 • עם הזמן עליכם לקבוע אסטרטגיית מסחר עקבית מכיוון שעקביות היא המפתח להצלחה במט”ח.
 • עקוב אחר אינדיקטורים פיננסיים שונים, נושאים חברתיים והודעות חדשות שכן ישנם גורמים רבים המשפיעים על כלכלת העולם ועל המסחר במט”ח.
 • בכל הנוגע לאינפלציה ודפלציה, אסוף כמה שיותר נתוני מסחר במט”ח בכדי להישאר לפני השוק.
 • להבין את החשיבות של פסיכולוגיית מסחר במט”ח ולמד לשלוט ברגשות שלך. לעולם אל תסחר מתוך בצע או נקמה.
 • קבל כי שוק המט”ח משתנה כל הזמן, כך שהפסד הוא חלק מהמשחק. אחרי הכל, ניצחון והפסד הם שני צדדים של אותו מטבע.

נקודות מפתח

 • פורקס, שנחשב לשוק הפיננסי הגדול ביותר, מלא בחוסר וודאות ושינויים כלכליים, אך גם בהזדמנויות פיננסיות.
 • אינפלציה ודפלציה הן שתי תופעות בכלכלה העולמית שמשפיעות על המסחר במט”ח.
 • האינפלציה מצביעה על קצב עליית מחירי הסחורות והשירותים בכלכלה.
 • דפלציה מתרחשת כאשר שיעורי האינפלציה יורדים מתחת ל -0%; זה מוביל לירידת מחירים ולעליית ערך המטבע של המדינה.
 • שיעורי ריבית, פרודוקטיביות, בעיות חברתיות, יחד עם גורמים רבים אחרים, משפיעים על המסחר במט”ח בעת סערה כלכלית.
 • הערך הנתפס של מטבע מדינה ממלא גם תפקיד מכריע במסחר במט”ח.
 • מעקב אחר הודעות חדשות ונתוני מסחר, כולל ציפיות השוק, חיוני בכדי לעזור לך לאלף את תעשיית המט”ח.
 • יש צורך בחינוך, תרגול, עקביות ושליטה עצמית בכדי להפוך לסוחר מט”ח מצליח.

הכלכלה העולמית היא מבוך של שינויים ותנודות כלכליות, כמו אינפלציה ודפלציה. כדי להפוך לסוחר מט”ח מצליח, יש לתפוס את כל האירועים הכלכליים הבינלאומיים שם בחוץ, כולל החלפות מוצרים, שירותים ומטבעות..

אנו בחינוך המסחר כאן כדי לעזור לכם להפוך לאס למסחר במט”ח שמהלכיו של ימינו לא יושפעו ממהלכיו. כל שעליך לעשות הוא לחקור את האתר שלנו ולהירשם לקורס המסחר שלנו במט”ח בחינם.

אם אהבת את המאמר הזה, אנא תן לו לייק, הגב ושתף עם כל מי שעשוי למצוא אותו מעניין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector