כיצד לשלוט ברגשות שלך בעת מסחר במט”ח

כיצד לשלוט ברגשות שלך בעת מסחר במט”ח

שליטה ברגשות שלך בעת מסחר במט”ח יכולה לזהות את ההבדל בין הצלחה לכישלון. למצב התודעה שלך יש השפעה משמעותית על ההחלטות שאתה מקבל, במיוחד אם אתה חדש בתחום המסחר, ושמירה על התנהגות רגועה חשובה למסחר עקבי..

במאמר זה אנו בוחנים את החשיבות כיצד לשלוט ברגשותיכם בעת מסחר במט”ח, הן עבור סוחרים מתחילים והן מנוסים.

אם אתה חושב שדי באסטרטגיות מצוינות לניהול סיכונים כדי להפוך אותך לסוחר מצליח בפורקס, חשוב פעמיים! אחד המפתחות להצלחה במסחר במט”ח הוא אינטליגנציה רגשית. לאינטליגנציה רגשית, המוגדרת כיכולת להבין ולנהל את רגשותיהם, יכולה להיות השפעה מזיקה על קבלת ההחלטות.

לא, אנחנו לא כאן כדי לתת לך הרצאה בפסיכולוגיה של פופ. אנו כאן כדי לעזור לך לקבל החלטות רציונליות ולהפוך למומחה לסחר במט”ח. כל שעליך לעשות הוא להמשיך לקרוא!

ואל תשכח שקורס המט”ח שלנו זמין גם לעזור לך לשלוט באמנות המסחר במט”ח.

פסיכולוגיית מט”ח ומודיעין רגשי

למרות שכולנו יודעים שחוויות רגשיות מובילות למגוון רחב של שינויים התנהגותיים וקוגניטיביים, לעתים קרובות מתעלמים מפסיכולוגיית מסחר במסחר במט”ח ובחינוך..

מסחר נקמה ועד עסקאות אימפולסיביות, עם זאת, ברור שאישיותו של סוחר חיונית כמו הידע והמומחיות שלהם. כדי להיות מקצוען בתחום המסחר במט”ח, צריך להיות גמיש, ממושמע, מושכל ושאפתן, יחד עם זאת. – כל הסימנים לאינטליגנציה רגשית גבוהה.

רגשות ומסחר במט”ח

האם להקשיב לליבך או לראשך; זאת השאלה? האמת היא שתגובות רגשיות הן מצבים טבעיים בעלי חשיבות אבולוציונית, ולכן אין שום הפתעה שסוחרי מט”ח אינם חסינים מפניהם.

רק כשאנחנו לומדים לזהות ולנהל את התגובות הנפשיות שלנו, רגשות יכולים לעזור לנו להיות זוכים בתעשיית המט”ח.

 1. התמודדות עם אסטרטגיות התמודדות שליליות

זה לא סוד ששורשיה של אסטרטגיות קבלת ההחלטות שלנו נעוצים בילדותנו. מותנים להגיב בצורה מסוימת, אנשים מעבירים את חוויות הילדות שלהם לחייהם. למרבה הצער, סוחרי מט”ח אינם יוצאים מהכלל וחלקם מתחילים לסחור מבלי להיות מודעים לאסטרטגיות ההתמודדות שלהם.

למשל, אדם שמעולם לא זכה לשבחים בילדותו יכול להפנים את הבושה ולראות את הפסדי המסחר שלהם ככישלון אישי. האמת, לעומת זאת, היא ש סחר במט”ח הוא כמו שדה מוקשים מלא בתוצאות אקראיות והדבר הוודאי היחיד הוא חוסר הוודאות שלו.


 1. פחד ומסחר במט”ח אינם זוג טוב

פחד ממסחר במט

סיכון ולמידה להרפות הם שני צעדים חיוניים כדי להפוך לשחקן אמיתי בעולם המסחר במט”ח. אמנם עלינו להסכים כי אובדן עסק יכול לעורר רגשות ופחדים לא נעימים, אך לא מומלץ לבצע פעולות מפחידות.

מעניין שבספר המסחר הפורקסי הפופולרי Trading in the Zone, המכונה התנ”ך של פסיכולוגיית המסחר, מארק דאגלס מתאר ארבעה פחדים נפוצים: פחד מפספוס, פחד מאובדן, פחד לטעות ופחד לתת לזכייה להפוך ל אובדן.

בעוד שפחד מועיל להישרדות בטבע, גם התנהגות כלכלית מפחדת וגם סלידה מאובדן עלולים לשחק עליך בדיחה רעה. כדי לתת דוגמה, גם כשיש לך סיכוי טוב לזכות בטרייד, הפחד שלך יכול להעיב על אסטרטגיות קבלת ההחלטות שלך ולגרום לך להפסיק. למרבה הצער, הנתונים מראים כי בערך 95% מהסוחרים במט”ח מפסידים סכומי כסף גדולים ועוזבים.

 1. תפקיד החמדנות במסחר

ביטחון יתר במסחר, שלוט ברגשות שלך בעת מסחר

תרופת הפחד היא ביטחון. בעוד שהביטחון הוא קריטי להצלחה, ביטחון יתר במסחר יכול להשפיע על אסטרטגיות המסחר במט”ח. סוחרי מט”ח חמדנים מסתכנים לעיתים קרובות בכמויות גדולות או נשארים בעסקאות זמן רב, מה שעלול להוביל להפסדים עצומים ולרגשות שליליים.

כאן נציין כי השימוש בתחנות נגררות יכול להיות אסטרטגיה מועילה לעזור לחובבי מט”ח לשלוט בחמדנותם ולהפחית הפסדים. נוסף על כך, סוחרי מט”ח מוזמנים לשמור על גודל המיקום עקבי בזמן המסחר.

 1. הטיות קוגניטיביות ואופוריה

חמדנות יכולה לגרום לתחושות עליונות ואופוריה לא מציאותיות. פיתוי על ידי ביטחון יתר, חלק מהסוחרים במט”ח נוטים לבצע עסקאות לא מתוכננות ולשכוח מאסטרטגיות המסחר שלהם. למעשה, הטיה לאחרונה היא פגם פסיכולוגי שכיח בקרב סוחרי מט”ח. הטיה של לאחרונה מוגדרת כנטייה נפשית להתמקד אך ורק בתקופות האחרונות במסחר במט”ח ובזכיות.

טעות נפוצה נוספת שמופעלת על ידי קבלת החלטות מעוותת היא הטיה באישור, המוגדרת כנטייה של אנשים להסתכל על נתונים שיכולים לתמוך ברעיונות שלהם. כדי לתת דוגמה, סוחר מט”ח שהוא בטוח יותר מדי עלול להתעלם מפיסות מידע ותרשימים העומדים בפני רעיונותיהם הלא מציאותיים..

 1. פורקס והבלוז

לא רק אופוריה יכולה להעיב על החלטות המסחר במט”ח. לכל רגש חזק או תחושה עמוקה יכולה להיות אותה השפעה שלילית. אחד הרגעים הגרועים ביותר לסחור במט”ח, למשל, הוא כאשר אתה מרגיש שפל ומנסה לדכא את הבעיות האישיות שלך.

יחד עם זאת, אובדן פסים יכול להוביל לדיכאון. זה יכול להוביל גם להטיות הטיה כביכול – הנטייה לפרש את העתיד על ידי התייחסות לעבר. יש סוחרי מט”ח שנוטים להתעלם מהעובדה שתנאי השוק ממשיכים להשתנות כל הזמן ופשוט ממשיכים לקונן על הפסדי העבר שלהם.

 1. ייחוס האשמה והמסחר במט”ח

כאשר אסטרטגיות המסחר במט”ח שלנו נכשלות בנו, זה נורמלי לחוות אכזבה ועצב. אולם כאשר אנו מתחילים לפקפק ביכולותינו להצליח בחיים, כאשר אנו מתחילים להאשים את עצמנו בגורמים שאיננו יכולים לשלוט בהם, ברור שאיננו מסוגלים לשלוט ברגשותינו..

האשמת עצמנו בהפסדינו יכולה להוביל רק לתחושות אשמה קיצוניות, שעלולות להיות לא יצרניות. אחרי הכל, שוק המט”ח מלא בתוצאות אפשריות – לא וודאות. אין שום הפתעה שסוחרי מט”ח טובים הם אלה שמוכנים נפשית לגרוע מכל.

כיצד לשלוט ברגשות שלך בזמן מסחר במט”ח?

כיצד לשלוט ברגשות שלך בעת מסחר

אף על פי שניסיון, ידע וניהול סיכונים הם גורמים שיש לקחת בחשבון בעת ​​מסחר במט”ח, אך היסודות של פסיכולוגיית מט”ח יכולים לעזור לנו להיות סוחרים מצליחים. כאמור לעיל, חוויות רגשיות עמוקות יכולות להעיב על אסטרטגיות קבלת ההחלטות שלנו, אז אימון רגשי הוא בסיסי.

כדי לברוח ממלכודות נפשכם, עליכם לערוך תצפיות מציאותיות על מצב השוק הכללי. להלן מספר טיפים שיעזרו לך לנהל את הרגשות שלך ולשפר את אסטרטגיות קבלת ההחלטות שלך במהלך סחר במט”ח:

 • קח הפסקה: כשאתה מרגיש המום מרגשות וספק עצמי, עדיף לקחת הפסקה. עדיף מאשר בסופו של דבר לאבד הכל! לעסוק בהתנהגויות שיכולות לעזור לך להמשיך הלאה. צאו לטייל אחרי טרייד, לדוגמה.
 • אל תיסחר מתוך תאוות בצע או תחושות חזקות אחרות: מסחר בפורקס הוא תחום מורכב. אל תשכח כי מסחר על סמך רגשות יכול להוביל להפסדים עצומים. אחרי הכל, מכיוון שמסחר במט”ח מלא באפשרויות וגורמים משתנים, הוא דורש אסטרטגיות ניהול סיכונים נאותות. מט”ח אינו משחק הימורים או דרך קלה להרוויח כסף מהיר!
 • השתתף באימונים רגשיים: רק כאשר אתה מודע לחלוטין לפגמים שלך, אתה יכול להפוך לסוחר טוב יותר במט”ח. סבלנות, משמעת ונימוקים אובייקטיביים הם שלוש תכונות חיוניות שיעזרו לך להיות מקצוען בתעשיית המט”ח. למרות שלוקח זמן להעריך אסטרטגיות מסחר משלך, אימונים אישיים שווים לחלוטין.
 • פיתוח תוכניות מציאותיות: אמנם מסחר במט”ח יכול להביא למהר של אדרנלין, אך עלינו להישאר מציאותיים. פיתוח תוכנית עבודה אובייקטיבית, כמו גם שמירה על גישה מציאותית, יכולים לעזור לנו לשלוט באמנות המסחר במט”ח. כאשר השוק משתנה כל הזמן, איננו יכולים לצפות שיהיו לנו אלפי לירות בחשבון המסחר שלנו כל הזמן. ציפיות ריאליות הן המפתח למסחר מט”ח מוצלח!
 • למד להתקדם: להתעסק באובססיביות על סחר יכול להשמיע עליך בדיחה גרועה. אל תשכח שהחלטות להפסיק הפסדים ורמות רווח יכולות רק להוסיף דלק למדורה. הפסק להסתכל בתרשימים, עשה משהו במהלך התקופה ההפכפכה ביותר בסחר. קבל שהפסד וזכייה הולכים יד ביד ולהבין ששוק המט”ח מסומן על ידי תנאים משתנים.

נקודות מפתח

 • בהתחשב בעובדה שאסטרטגיות התמודדות שליליות יכולות להעיב על קבלת ההחלטות שלך, לחקור את שורשי הספק העצמי, הבושה וחוסר הביטחון שלך לפני שאתה צולל אל העולם המדהים של מסחר במט”ח..
 • לעולם אל תסחרו מפחד או מתאוות בצע, עצב או אופוריה. רגשות חזקים רק יעיבו על אסטרטגיות קבלת ההחלטות והמסחר שלך, מה שעלול לגרום לחשיבה לא מציאותית, להטיות קוגניטיביות ולרגשות אשם. האשמת עצמך בגורמים ושווקים חיצוניים, למשל, היא סימן מובהק לכך שאתה נוטה לחשיבה לא מציאותית.
 • אימון רגשי הוא חיוני בכדי לעזור למאמני מט”ח להבין כיצד להמשיך הלאה. סבלנות ומשמעת הן תכונות בסיסיות להתגברות על אסטרטגיות ניהול סיכונים גרועות.
 • פתרונות מעשיים, כמו הליכה קצרה במהלך סחר, יכולים לעזור לסוחרי מט”ח לנהל את הלחץ, הפחדים והאובססיות שלהם. רק כשתתגבר על חוסר הביטחון שלך, תוכל לקבל את העובדה שאין שום דבר בטוח במסחר במט”ח.

לסיכום, מסחר במט”ח הוא הרבה יותר מאשר ידע פיננסי או מזל טהור. סחר במט”ח הוא תחום מורכב, כאשר הרגשות הם שחקן מרכזי. למעשה, סחר במט”ח ופסיכולוגיית מט”ח הם שני צדדים של אותו מטבע.

רוצה ללמוד לשלוט ברגשות שלך ו להיות מקצוען במסחר במט”ח? הירשם לקורס המסחר במט”ח שלנו!

סחר במט”ח עם

נסחר בביטחון בפלטפורמת המסחר החברתית המובילה בעולם

הצטרף למיליונים שכבר גילו השקעה חכמה יותר על ידי העתקה אוטומטית של הסוחרים המובילים בקהילת אתורו, או העתק את עצמך בכדי להרוויח הכנסה שנייה. פתח חשבון חי היום והתחל לסחור תוך דקות. 76% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה. עליכם לשקול האם אתם יכולים להרשות לעצמכם לקחת את הסיכון הגבוה לאבד את כספכם.

אם נהנית לקרוא כיצד לשלוט ברגשותיך בעת מסחר במט”ח, אל תהסס לתת לו לייק ולשתף אותו עם כל מי שיכול להתעניין בנושא.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map