התשובה הקצרה לאותה שאלה בוערת היא: ‘כן, אתה בהחלט יכול להרוויח כסף במט”ח’. אבל לא הגעת לכאן רק בשביל התשובה הקצרה, נכון?

תשובה מקיפה יותר תהיה: ‘כן, זה פשוט לא היה קיים אם אנשים לא היו מרוויחים מזה כסף. עם זאת, אחוז האנשים שמרוויחים כסף הוא קטן ויש מספר סיבות מדוע ‘..

יתרה מכך, האם אתה רוצה לדעת מהן הסיבות הללו? ובכן, מזל, כי סיכמנו את המלכודות הנפוצות ביותר שמתחילים נופלים בזה ואיך הם יכולים להימנע מהם.

בנוסף, בסוף מאמר זה, יהיה לך את סיכוי להירשם ל המדריך האולטימטיבי למסחר במט”ח, שֶׁלָנוּ קורס מסחר חינם, שבדרך כלל יעלה לך 2,500 ליש”ט. קבלת השכלה מקוונת במט”ח היא באמת הסיכוי הטוב ביותר שלך להרוויח כסף במט”ח.

החל מכמות לא מספקת של ידע

האם אתה יכול להרוויח כסף במט

הרבה מתחילים מעוניינים במסחר בפורקס מהסיבות הלא נכונות. הם תופסים כוזב את המסחר במט”ח כתוכנית להתעשר. דרך קלה להרוויח כסף שדורש מאמץ מינימלי. למען האמת, זה מיתוס.

אם זו התפיסה שלך לגבי מה זה מסחר בפורקס, אתה בהחלט לא מוכן להתחיל לסחור. (עכשיו זה זמן טוב לסגור את הלשונית האחרת שפתחת שכרגע מתחננת שתירשם עכשיו ותרוויח מיליונים!)

מסחר בשלב זה יוביל אותך ככל הנראה באחת משתי הכבישים. או שתפסיד סכום נכבד של כסף על עסקאות גרועות או שתסיים מאוכזב מאוד מחוסר ההצלחה שלך וסביר להניח שתפסיק לסחור לגמרי..

הדבר הראשון וההגיוני ביותר שעליכם לעשות הוא לקבל חינוך לסחר במטבעות. הביטוי הישן ‘ידע זה כוח’ נכון מאוד כשמדובר במט”ח. ככל שתדעו על אופן הפעולה של מט”ח, כך יש פחות סיכויים להפסיד.

אבל רק לקרוא מאמר אחד זה לא מספיק. רק לקרוא קומץ מאמרי מסחר במט”ח זה לא מספיק. רק לקרוא את הטור הכספי בעיתון הבוקר זה לא מספיק. ללא השכלה בפורקס, כיצד אתה מניח להשתמש במידע זה?

ה מֶנטָלִיוּת המתחיל צריך לאמץ הוא להתייחס למסחר במט”ח כאל עסק. וכל עסק זקוק לאסטרטגיית צמיחה מחושבת.

כמתחיל, סביר מאוד להניח שלא תרוויח משמעותית די הרבה זמן, אולי אפילו שנים, תלוי כמה זמן אתה יכול להקדיש ללימוד.

באופן אידיאלי למתחילים להתמקד ברווחים הדרגתיים קטנים לאורך זמן. במקום לחשוב על רווחים מהירים לטווח הקצר, חשוב על הרווחים הפוטנציאליים שאתה יכול להרוויח בפרק זמן מסוים.

אל תפסיק מיד את עבודתך, התחל לסחור במשרה חלקית תחילה.

לא מבין ניהול סיכונים

אתה יכול להרוויח כסף במט

כפי שהזכרנו בהקדמה, רק חלק קטן מסוחרי המט”ח הקמעונאיים מרוויחים בפועל. תלוי לאן אתה מסתכל, הרבה סוחרים קמעונאיים מפסידים כסף. יש הטוענים אפילו עד 96% מהסוחרים הקמעונאיים עושים זאת, אם כי ניתן לחלוק על המספר המדויק ביותר.

למה זה קרה? ובכן, זה בעיקר מסתכם ב הבנה לקויה של סיכונים של מסחר במט”ח.

סוחרים צריכים לדעת כמה הם מוכנים להפסיד בעסקאות. עליהם להגדיר יעדים: מתי עליהם להיכנס לענף; מתי לקחת רווח; מתי לצאת לפני שהדברים מחמירים.

עליהם לעמוד ביעדים אלה ולא צריכים לשנות את תוכניותיהם ברגע האחרון באפשרות להרוויח יותר כסף אם השוק נע מהר מהצפוי..

כמובן, השוק עלול לעלות מיד לאחר שתקבל רווח ואתה עלול להחמיץ רווח גבוה יותר. אבל אתה צריך לקבל את זה ולעבור הלאה.

סוחרים יכולים גם לנקוט באמצעים לאיזון הפסדים פוטנציאליים. להלן שתי דרכים נהדרות לעשות זאת:

 • גוון את תיק העבודות שלך. זה המקום בו אתה מתחיל להשקיע במכשירים שונים שונים בתחומים שונים. זה רעיון נבון מכיוון שאם אתה משקיע אך ורק במכשיר אחד והמכשיר הזה מאבד מערכו הרבה, אתה מסתכן באובדן ההשקעה כולה. תחשוב על זה כמו לא לשים את כל הביצים שלך בסל אחד.
 • גדר את ההשקעה שלך. זה המקום בו אתה סוחר בשני מכשירים שונים שבדרך כלל מתנגשים זה עם זה. בדרך כלל, כאשר אחד עולה בערכו, השני יורד ולהיפך. בדרך זו אתה יכול לנסות להפחית את ההפסדים שלך אם אחד המכשירים מאבד ערך רב.

מטרות אלה צריכות להשתנות גם עם השוק. אתה צריך להתאים אותם כל הזמן עם שינוי במצבים, תוך התחשבות בגורמים השונים המשפיעים על השוק.

עם זאת, על מנת לעשות זאת כראוי, כישורי ניתוח חיוניים. על ידי בחינה מדוקדקת של השוק, הסוחרים מסוגלים לזהות מגמות ולהדגיש את השיאים והנמוכים. חמושים במידע זה הם יכולים להגדיר יעדים מציאותיים.

בין אם נראה שהשוק נמצא בעלייה, בירידה, בסטגנציה או בתנודתיות רבה, המטרות שלך צריכות לשקף זאת.

ניהול סיכונים, כמובן, הופך להיות הרבה יותר מסובך כאשר אנו לוקחים בחשבון מינוף וכלי מסחר אחרים המוצעים על ידי מתווכים. ההבנה כיצד להשתמש בהם היא חיונית.

ישנן מספר דרכים לעקוף עסקאות מסוכנות. להלן שניים מהידועים ביותר:

 • הזמנות Stop-Loss. לעתים קרובות בקיצור ‘SL’, Stop-Losses הם הזמנות שתוכל לבצע ברוב פלטפורמות הברוקר המאפשרות לך לסגור את עמדתך אם הערך של צמד מטבעות יורד לנקודה מסוימת..
 • קח פקודות רווח. בהזמנה זו אתה קובע מחיר מסוים למכירת זוג המטבעות שלך. זה שימושי כי אם השוק פתאום מתחיל לאבד מערכו לאחר שהגיע לנקודה זו, היית כבר מרוויח לפני שזה קורה.

למרות ששני הדברים הנ”ל מועילים מאוד, הדרך הטובה ביותר למתן עסקאות מסוכנות היא להבין מלכתחילה מה אתה מסכן..

רודף אחרי הפסדים

רודף אחר הפסדים בעת מסחר במט

לרדוף אחרי הפסדים הוא במקור מונח הימורים. זה מה שעושים סוחרים רגשיים וזו דרך בטוחה להפסיד עוד ועוד כסף.

זה כאשר סוחר מפסיד ואז מנסה להחזיר את הכסף על ידי ביצוע עסקאות נוספות, לפעמים גדל בגודלו.

מדוע זה רעיון גרוע להחריד? מכיוון שעסקאות אלה מונעות על ידי תחושה נואשת להחזיר את מה שאיבדת במקום כל תובנה לאן השוק עשוי להגיע.

כמובן שזה מאוד טבעי להגיב בצורה כזו. אבל העניין במסחר הוא שהוא לא צריך להיות תגובתי, הוא צריך להיות מתוזמר עם יעדים מוגדרים, יעדים המבוססים על מחקר טוב.

אמנם ייתכן מאוד שהשוק יכול לעלות בזריזות, אך ייתכן מאוד שהוא יכול לצנוח לשפל חדש או סתם לקפא. וכל העת זה קורה – אם אתה רק בוהה בצמד מטבעות אחד – אתה עלול להחמיץ הזדמנויות נהדרות לסחור במקום אחר.

נוסף על כך, המסחר הבא שלך יכול להיות גרוע באותה מידה כמו המסחר הראשון שלך או גרוע יותר, וייתכן שתנסה להחזיר את הכסף באמצעות עסק אחר, ואז עוד.

מה שעשית זה להפסיק לסחור ולהתחיל להמר. יכול להיות שאתה נמצא בקזינו. זה יכול להפוך למעגל קסמים שמסתיים בך לגמרי מחוץ לכיס.

סוחרי המט”ח המצליחים ביותר לא יבזבזו את זמנם בדרך זו. במקום זאת, הם צריכים להיות מסוגלים לקבל את הפסדיהם, ללמוד מטעויותיהם, להמשיך הלאה ואז לחפש את ההזדמנות הבאה להרוויח.

מסחר במט”ח, כאשר הוא נעשה בצורה טובה, יכול לקצור פרסים נאים. כשמבצעים זאת רע יכול להיות כמו לשבת ליד שולחן רולטה.

אין תוכנית

אין תוכנית בעת מסחר במט

קיום תוכנית הוא הדבר מספר אחד שכל הסוחרים צריכים שיהיה להם כדי להפוך את העסקאות שלהם ליעילות.

סוחרים המאורגנים מאוד ומסוגלים לתכנן את יומם ואפילו את שבועם נוטים להיות מסוגלים יותר להימנע מסיכונים ולהעמיד את רגשותיהם לצד אחד.

קיום תוכנית מאפשר לך גם לנסות דברים חדשים ולפתח אסטרטגיה יעילה. עיצוב אסטרטגיה המתאימה לסגנון המסחר שלך הוא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות.

אבל תוכנית לא כוללת רק הגדרת המטרות שלך, כפי שהזכרנו לעיל. זה גם אומר חוסך זמן ללמוד דברים חדשים.

לימוד מט”ח אינו כמו ללכת לבית הספר או לאוניברסיטה ולעזוב עם פיסת נייר שהופכת אותך לסוחר מוסמך לכל החיים. וכמו כן, סחר במט”ח אינו דומה למשרה סטנדרטית 9 עד 5.

צריך לראות את זה כתהליך שאינו נגמר. ברגע שאתה מפסיק ללמד את עצמך דברים חדשים על שוק המט”ח אתה משאיר את עצמך חשוף לטעויות.

וכשאנחנו אומרים למידה, אנחנו לא מתכוונים רק להרים מיומנויות חדשות, אנחנו מתכוונים להבין פיתוחים חדשים, דרכי חשיבה וטכנולוגיה.

כלכלות ותעשיות בשעות נוספות משתנות. אמנם שינויים אלה יכולים לעיתים להיות איטיים, אך אם לא תשים לב אליהם, הם יכולים להתגנב אליך.

חשוב גם להבין שאנשים שוכחים. לעולם לא תזכור את כל הדברים שלמדת ואתה צריך היו פתוחים להתרענן כל כמה זמן על ידי מעבר על נושאים כדי להיות בטוח שאתה עדיין מבין אותם.

מישהו שלא יתעדכן באופן קבוע עם ההתפתחויות הפיננסיות, יעשה ככל הנראה כמה טעויות גדולות.

מסירות מפתח

אם יש משהו שאתה צריך לזכור ממאמר זה נקודות המפתח הבאות:

 • יש גישה נכונה למסחר בפורקס. זו לא תוכנית להתעשר!
 • לעולם אל תפסיק ללמוד. ידע בהחלט הוא כוח!
 • הבן את הסיכונים הכרוכים בכך. אנו מפצירים בך, זה חיוני בהחלט!
 • תכנן את הגישה שלך למסחר בפורקס. הקפידו על למידה וחשבו על כל מקצוע.

איך אוכל לוודא שלא אעשה את אותן טעויות?

אל תבצע את אותן טעויות במסחר במט

האם ברצונך להימנע ממלכודות אלה ולעמוד בסיכוי טוב יותר להרוויח כסף באמצעות מסחר במט”ח? הנה ההזדמנות שלך.

אנו בחינוך למסחר מתמחים בקורסי מסחר מקוונים וגאים להודיע ​​שאנחנו מחלק את קורס המט”ח שלנו בסך 2,500 ליש”ט, המדריך האולטימטיבי למסחר במט”ח, לגמרי בחינם.

למה אתה נותן את זה בחינם אתה יכול לשאול?

ובכן, זאת מכיוון שקורס החינוך במט”ח שלנו משולם על ידי השותפים שלנו המבקשים לחנך למתחילים ולמנוע מהם הפסדים כאשר הם מתחילים לסחור..

מה תוכלו ללמוד מקורס הפורקס שלנו למסחר בחינם?

קורס המסחר בחינם במט”ח מכסה את כל התחומים העיקריים הקשורים למסחר במט”ח והוא מחולק לארבעה פרקים. הנושאים כוללים את הדברים הבאים:

 • יסודות מט”ח
 • הגדרת תוכנת תרשימים
 • המכניקה של המסחר במט”ח
 • ניתוח מתקדם
 • אסטרטגיה במט”ח

תוכל ללמוד עוד על קורס המסחר בחינם במט”ח כאן.

עם קורס החינוך במט”ח שלנו, אתה יכול ליהנות מגישה מותאמת אישית שלא תראו בשום מקום אחר. תהיה לך גם ההזדמנות להשתפר הירשם לאימון אחד לאחד גם כן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me