יסודות המסחר במט”ח למתחילים

לפני שלומדים כיצד לסחור במט”ח, יש כמה יסודות שכל מתחילים צריכים להבין לפני שהם מתחילים. מסחר במט”ח מכסה מספר רב של תחומים ולא ניתן ללמוד אותו פשוט על ידי קריאת מאמר או שניים. להלן סקרנו כמה מהשאלות הבסיסיות ביותר שיש למתחילים לגבי מסחר במט”ח.

מה זה מט”ח?

קיצור של מט”ח הוא ‘מטבע חוץ’, זה נוהג לסחור מטבעות זה בזה. לדוגמה, הלירה הבריטית (GBP) מול הדולר האמריקני (USD).

סוחרי מט”ח משערים אם מחיר זה יעלה או ירד, ומנסים להרוויח את ההפרש.

נשמע פשוט, נכון? ובכן, למעשה יש בזה הרבה יותר מזה וזה יכול להסתבך למדי בנקודות.

מדוע אנשים סוחרים במט”ח?

מדוע אנשים סוחרים במט

אנשים סוחרים בשוק המט”ח מכיוון שיש לו נזילות גבוהה. המשמעות היא שיש תנועה רבה בשוק שמציעה לסוחרים שפע של הזדמנויות לקנות או למכור.

שוק המט”ח פתוח 24 שעות ביממה מיום ראשון 17:00 שעון שעון מזרח (UTC -5) ועד יום שישי 16:00, בשבוע שלאחר מכן. אין לו זמן פתיחה וסגירה יומיומיות כמו שיש לכמה מכשירי שוק. פירוש הדבר שתמיד תוכלו לסחור במטבעות זה בזה במהלך השבוע.

איך אנשים סוחרים במט”ח?

רוב האנשים סוחרים במט”ח באמצעות מתווך בצורה של CFD. CFD מייצג ‘חוזה להבדל’ הוא דרך נהדרת לסחור במוצר מבלי להחזיק טכנית את נכס הבסיס.

לאחר שנרשמו עם מתווך, סוחרי מט”ח יכולים להשתמש במגוון פלטפורמות שונות כדי לסחור במטבעות. אלה יכולים לכלול אך לא רק סוחרי אינטרנט, אפליקציות מסחר סלולרי, יישומי שולחן עבודה, MT4 (MetaTrader 4) – פלטפורמת המסחר הפופולרית ביותר ו- MT5 (MetaTrader 5). באמצעות פלטפורמת מסחר, סוחר יכול לפתוח עמדה בצמד מט”ח שלדעתם יעלה בערכו וימכור כאשר הוא מצליח להרוויח.

מרבית המתווכים ב- CFD מספקים גם לסוחרים את הזדמנות לסחור במניות, בחוזים עתידיים, בסחורות, וחלקן אף מאפשרות סחר במניות, בין השאר.

מדוע המסחר במט”ח פופולרי יותר כעת?


המסחר במט”ח החל להיות פופולרי יותר בקרב אנשים עם הופעת האינטרנט. זה אפשר לאנשים רגילים לסחור במטבעות מקוונים, במה שמכונה לעתים קרובות ‘מסחר קמעונאי’. מסחר במט”ח קיים למעשה זמן רב אך בעיקר נהג על ידי תאגידים פיננסיים גדולים עד לאחרונה.

מה משפיע על שוק המט”ח?

מה משפיע על שוק המט

שוק המט”ח נע תמיד לאורך כל שעות הלילה. בגלל זה, זה יכול להיות מושפע מהרבה מאוד דברים.

חלקם יכולים לכלול:

  • התחזית הכלכלית הגרועה של המדינה או ביצועיה. זה יכול להיות כאשר נראה כי התפוקה הכלכלית של מדינה יורדת, צפויה לרדת.
  • אי וודאות פוליטית. זה קשור להחלטות שמקבלים פוליטיקאים, כמו יישום מדיניות שעשויה להיות שלילית כלכלית. דוגמה טובה מהתקופה האחרונה יכולה לברקזיט.
  • אסונות טבע. אולי הכי לא צפוי וההרסני.

סוחרים צריכים להתעדכן באירועים אלה.

מה אני צריך לסחור במט”ח?

ישנם מספר דברים שאדם צריך לפני מסחר במט”ח. הנה כמה:

  • מנטליות חזקה. באופן אידיאלי, אתה צריך להיות אדם שיכול לשים את הרגשות שלהם בצד אחד. מישהו שמסוגל לשמור על קור רוח כשמצבים נראים רע.
  • היכולת להציב יעדים סבירים. אתה לא צריך לצפות להיות מיליונר בן לילה ולא צריך לשלול את האפשרות להפסיד כסף. עליכם להגדיר לעצמכם יעדים בר השגה ולהתאים אותם בקצב קבוע.
  • הבנת השווקים. מומלץ מאוד שיהיה לך לפני המסחר!
  • הכנסה פנויה. באופן אידיאלי, כאשר אתה מתחיל לסחור במט”ח, אתה לא צריך להשתמש בכסף שאתה צריך כדי לחיות ממנו.

מהם הסיכונים הכרוכים במסחר במט”ח?

מהם הסיכונים הכרוכים במסחר במט

למסחר במט”ח יש סיכון גבוה במידה ניכרת. זה מאוד אפשרי עבור אנשים לאבד את כל המט”ח המסחר במט”ח. למרות שאיננו מתכוונים להפחיד אותך ממסחר במט”ח – למעשה, הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות – אלה עדיין דברים שחשוב לזכור.

רוב מתווכי המט”ח שמבוססים על האיחוד האירופי יציגו בתחתית אתר האינטרנט שלהם כמה סוחרים קמעונאיים מפסידים כספים איתם.

מתווכי המט”ח המסוכנים ביותר לסחור הם אלה שאינם מוסדרים. הסיבה לכך היא שאם אתה מאבד את כספיך באופן חשוד, אין שום דרך שתוכל לתבוע פיצוי כלשהו. נוסף על כך, ייתכן שמתווכים בלתי מוסדרים יכולים למשוך את כספיכם ועשויים לספק תנאי מסחר לא הוגנים.

סיכון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא מסחר איתו מינוף. זה המקום בו סוחר מסוגל לפתוח תפקיד גדול יותר מהכספים שיש לו. רוב המתווכים באיחוד האירופי מציעים מינוף של עד 1:30, בעוד שחלק מהמתווכים הבינלאומיים יכולים להציע עד 1: 3000. עבור סוחרים מנוסים זה יכול להיות כלי שימושי, אך עבור סוחרים לא מנוסים זה יכול לגרום לעולם צרות.

האם ניתן להתפרנס מסחר במט”ח?

כן, זה אפשרי לחלוטין. עם זאת, זה לא קל ולוקח הרבה זמן ללמוד כיצד לסחור. למעשה, מתחילים יכולים להפסיד הרבה כסף לצלול היישר למסחר ללא שום ידיעה על אופן פעולתם של השווקים.

מה שאנחנו מייעצים הם צעדים לתינוק. קח את הזמן שלך, חנך את עצמך ובשום פנים ואופן לא תפסיק לעבוד שלך!

היכן אוכל ללמוד כיצד לסחור במט”ח?

היכן אוכל ללמוד כיצד לסחור במט

ממש כאן, עם השכלה מסחרית. הקורסים שלנו פותחו על ידי מומחי שוק עם ניסיון של שנים במסחר במט”ח.

בעוד שרוב האתרים החינוכיים יגבו שכר גבוה עבור השירות שלהם, אנו מציעים את השירותים שלנו קורס מט”ח המדריך האולטימטיבי למסחר במט”ח גחופשי לחלוטין.

קורס המסחר החינמי שלנו עוסק בנושאים הכוללים את יסודות המסחר במט”ח, הגדרת תוכנת תרשימים, מכניקת המסחר במט”ח וניתוח מתקדם..

האם אתה מרגיש שמאמר זה יכול לעזור לאחרים? דאגו לשתף אותו! השארת תגובה תתחיל גם דיון מעניין, אל תחמיצו להיות חלק ממנו!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector