סחר במט”ח או מסחר במט”ח הוא דבר שהרוב המכריע של האנשים עשו לפחות פעם אחת בחייהם.

האמירה הזו מפתיעה אותך?

אולי זה בגלל העובדה שאתה בכלל לא מכיר את מושג המט”ח, או אולי זה בגלל שאתה רואה בעיניך שזה איזשהו חידת השקעה כמו מניות, מניות ואג”ח שאתה שומע עליהם בסרטים.

עם זאת, האם אי פעם נסעת למדינה אחרת? האם החלפת חלק ממטבע מדינות הבית שלך תמורת אחר?

זה פחות או יותר מה זה מט”ח וכיצד כבר היית עוסק במסחר במט”ח.

עם זאת, מסחר במט”ח הוא יותר מזה עבור אנשים רבים. מסחר בפורקס מכונה גם סוג של אסטרטגיית השקעה, הזדמנות להרוויח אנשים רבים ברחבי העולם המסומנים בתווית או מכנים עצמם סוחרי מט”ח..

הרעיון הבסיסי העומד מאחורי המסחר במט”ח הוא להרוויח כסף מערכים משתנים של מטבעות.

זוהי מאמץ שנחשב כהזדמנות להרוויח כסף, אך כמו כל אסטרטגיית השקעה אחרת, הוא אינו נטול סיכונים.

יש הרבה יותר מסחר במט”ח ואם אתה תוהה מה זה מסחר במט”ח ואיך זה עובד – המשך לקרוא ותגלה!

מה זה מסחר במט”ח?

מה זה מסחר במט

 • מסחר בפורקס הוא שיטת השקעה.
 • מסחר בפורקס משער על שווי מטבע אחד מול אחר. לדוגמא, תחזית שה- GBP (לירה בריטית גדולה) תרד בערך מול הדולר (דולר ארה”ב) במטרה להיות נכונה ולהרוויח כסף.
 • החלטות מסחר במט”ח מתקבלות לרוב על סמך ניתוח יסודי או טכני. היותם דברים בסיסיים כמו החדשות, למשל, הברקזיט הוא הזדמנות מסחר המבוססת על חדשות מהותיות, ואילו ניתוח טכני בוחן תרשימים ומזהה דפוסים, למשל, רמות קודמות של תמיכה או התנגדות במחיר צמד מטבעות..
 • מסחר בפורקס נגיש באופן נרחב, יש מספר עצום של סוחרים בודדים שהם אנשים רגילים רגילים, העובדים בעבודה 9-5 ומשתמשים בה כמקור הכנסה נוסף פוטנציאלי, זה לא שמור רק לבנקאים או לעשירים..
 • בגלל תנאי שוק מאוד תנודיים יש אנשים שסוחרים במט”ח לטווח קצר מאוד ויכולים להיות בתוך השוק ומחוצה לו בתוך דקות, בניגוד להשקעות מסורתיות כגון רכישת מניות בהן אתה יכול להחזיק בהן במשך כמות משמעותית של שנים
 • מסחר בפורקס הוא מיומנות וכזו שיכולה לייצר לך מקור הכנסה, אך לא בלעדיה, אתה יכול להרוויח כסף, אך אתה יכול גם להפסיד.

בדיוק כמו כל מיומנות אחרת, ניתן ללמוד סחר במט”ח ואם אתם מעוניינים ללמוד עוד (שמומלץ מאוד לפני שתקבלו כל סוג של החלטות פיננסיות) עליכם לשקול לעבור קורס למסחר במט”ח בחינם.

קורס חינוך מעמיק למסחר בחינם יכול לעזור לכם להתחיל בדרך למסחר מט”ח מודע ומושכל.

למזלנו, יצרנו קורס מט”ח בחינם לאנשים בדיוק כמוך שמעוניינים ללמוד עוד. תוכלו למצוא קורס זה כאן.

הודות לאופיו הפשוט של המסחר במט”ח, קיים שיעור גבוה של אנשים שנכנסים לשוק כסוחרים.

עם זאת, קיים גם כישלון גבוה מכיוון שמתחילים רבים נכנסים לשוק מבלי לקחת בחשבון את מספר הגורמים שעליהם להבין לפני שמתחילים..

נאמר ש -90% מהמתחילים במסחר נכשלים עם הטרייד הראשון שלהם אבל אל תתנו לזה להרתיע אתכם, רק חשבו מתי למדתם לראשונה לרכוב על אופניים, האם הצלחתם בפעם הראשונה שניסיתם?

סביר להניח שלא, יש תהליך ועליך לתת לו זמן.

בעוד הרבה אנשים יפסיקו על הסימן הראשון לסחר מפסיד, אלו הם שקולטים וממשיכים ללמוד שבסופו של דבר ישגשג והדרך הטובה ביותר להפוך לסוחר מט”ח היא ללמוד כיצד עובד מט”ח..

אז כמה גדול שוק המט”ח?

כמה גדול שוק המט

בקצרה, שוק המט”ח הוא השוק הפיננסי הגדול והדינמי ביותר בעולם עם נפח יומי של יותר מ -5 טריליון דולר. זה נחשב הכי קרוב למושג “שוק מושלם” מכיוון שהוא הכי נוזלי, זה פתוח 24 שעות יום, וזהו זמין לכולם שרוצה להשתתף.

בנוסף, אינך נדרש להחזיק הון התחלתי גדול בכדי להיכנס לשוק. ברוב המקרים, לא תצטרך לשלם עמלה גבוהה גם למתווך שלך.

בדיוק כמו המוסדות הפיננסיים הגדולים בעולם, תוכלו להיכנס בקלות לשוק המט”ח בזכות האינטרנט. כל שעליך לעשות הוא לפתוח חשבון מסחר בחינם שתוכל לעשות כאן ולהתחיל להוציא לפועל את מה שלמדת.

מהו צמד מטבעות?

המטבע הראשון שרשום בצמד נקרא מטבע הבסיס והשני נקרא מטבע הצעת המחיר.

מחיר הצמד נקבע על ידי ההפרש בין שניהם נמדדים ביחידה אחת. בדרך כלל, שער החליפין ישתנה כל הזמן.

איך זה להיות סוחר במט”ח?

 • זה שאתה סוחר במט”ח לא אומר שאתה צריך להיות תקוע למסך המחשב 24/7.
 • הרבה סוחרי מט”ח סוחרים בשוק כמשרה צדדית יחד עם הקריירה המקובלת שלהם.
 • בשל כלי מסחר מסוימים כגון לוח שנה כלכלי, סוחרים יכולים לתכנן מתי הם יסחרו במקום להיות במחשב כל הזמן
 • לסוחרי מט”ח יש הרבה גמישות וחופש, כל עוד יש לך גישה לאינטרנט אתה יכול לסחור מכל מקום, אפילו מהחוף.
 • זה יכול להיות מאתגר רגשית להיות סוחר במט”ח מכיוון שהם מתמודדים לעתים קרובות עם הפסדים ולא יכולים לתת לזה השפעה על המסחר, למעשה לא יכול להיות שום קשר רגשי לכסף..
 • אם אתה משקיע זמן ומאמץ ללמוד את המיומנות זה יכול להציע תגמולים כספיים ובעיקר חופש.

ראה גם: כיצד אדם ממוצע ללא ניסיון לומד את המיומנויות הנדרשות למסחר במט”ח?

מה הם פיפס במסחר במט”ח?

פיפס הם היחידות המודדות את העלייה או הירידה במחיר של זוג מטבעות. בדרך כלל, הצנרת תהיה שווה לתנועה של ספרה אחת בעשרון הרביעי של צמד מטבעות. כדי להבהיר את הדברים מבחינתך, פיפ אחד הוא העלייה בצמד GBP / USD כאשר המחיר עולה מ- $ 1.36471 ל- $ 1.36481. יוצא מן הכלל נחשב כאשר המטבע רשום בערכים קטנים משמעותית. כמו בדוגמה עם ין יפני, פיפ יחיד הוא המקבילה לתנועה במקום העשרוני השני.

מהו התפשטות במסחר במט”ח?

כאשר מסתכלים על הצעות המחיר במט”ח, תציין את שני המחירים השונים הרשומים שם הזמינים עבור כל זוג מטבעות. אלה הם שאלו ומחירי ההצעה. ה תשאל מחיר הוא בעצם המחיר שבו אתה יכול לקנות את המטבע. ה הצעת מחיר, מצד שני, הוא המחיר שבו אתה יכול למכור את המטבע. כמו כן, יציין כי מחיר המבוקש תמיד גבוה ממחיר ההצעה. זה המרווח שתבחין במחיר לקנות את המטבע שלך הוא קצת יותר זול מכמה שהוא יימכר. ההפרש בין השאלה למחיר ההצעה ידוע כממרח. ככל שהמרווח מהודק יותר, השוק נזיל יותר וזה המקרה הטוב ביותר עבור כל המשתתפים. עם זאת, זה לא תמיד המקרה ופערי מחירים גדולים עשויים להתרחש לפעמים, במיוחד במהלך מהדורות חדשות גדולות.

כל עסק בעולם הפורקס הוא גם “קנייה” וגם “מכירה”. על מנת להרוויח ובהתאם לאסטרטגיית המסחר שלך כסוחר במט”ח, אתה סוגר את ההזמנה בכל פעם שאתה מחליט שאתה יכול למכור את המטבע שרכשת על ידי רכישת מטבע אחר או פשוט להחליף מטבע אחד למשנהו. בעוד שתהליך חילופי זה עשוי להיראות קצת מבלבל בהתחלה, זה ממש לא כל כך קשה ברגע שאתה מכיר את המנגנון הבסיסי של מט”ח..

אנשים אוהבים גם: 6 טעויות מסחר שיעלו לך כסף וכיצד להימנע מהם

מה פירוש מינוף?

כדוגמא, אם מציע לך מתווך של 1: 100 על ידי מתווך המט”ח שלך, זה פחות או יותר אומר שאתה יכול לסחור בכסף פי 100 מההון שהפקדת לחשבון המסחר שלך..

המינוף הגבוה בעולם הפורקס הוא הסיבה לכך שכל כך הרבה אנשים עם פחות כספים זמינים יוצאים לשוק.

למעשה, אינך נדרש להחזיק הון רב בכדי שתוכל לסחור במט”ח. אתה יכול להתחיל עם פחות מ- $ 100 כהון התחלתי וזה משהו ששווקים אחרים לא מציעים כהזדמנות.

עם זאת, זכור כי כניסה עם 100 דולר וצפייה להיות מיליונר בן לילה היא בלתי אפשרית לחלוטין או לפחות מאוד לא סבירה.

ההצלחה שלך כסוחר והאם תוכל להרוויח מסחר במט”ח או לא היא נושא לגורמים רבים. זכור כי המינוף עשוי להיות כפוף לתקנות ממשלתיות במדינתך והוא יכול להיות מוגבל. עם זאת, יהיו מתווכים מוסדרים במדינות אחרות שיכולים להציע מינוף של עד 1: 1000 ואף יותר, אך לא כל המתווכים טובים ולכן חשוב לבחור מכובד כמו אחד השותפים שלנו..

מהן עסקאות ארוכות וקצרות במט”ח?

עסקאות ארוכות וקצרות במט

הרעיון הבסיסי של סחר ארוך וקצר מורכב מכמה עקרונות פשוטים.

אם ביצעת עסקאות קנייה על EUR / USD בתקווה שהאירו יעלה מול USD זה ידוע גם כמיקום ארוך או הולך הרבה זמן על EUR / USD.

לעומת זאת, אם ביצעת עסקאות מכירה על EUR / USD בתקווה שהיורו יקטן בערכו מול USD, זה נקרא הפוזיציה הקצרה או הולך קצר על EUR / USD.

מהי ניתוח כאשר מתייחסים למסחר במט”ח?

כשמדובר במסחר במט”ח, הניתוח הוא לא רק המפתח אלא גם המכשיר החשוב ביותר באסטרטגיית המסחר במט”ח.

שני היסודות העיקריים של ניתוח שוק המט”ח הם ניתוח יסודי וניתוח טכני.

ניתוח פונדמנטלי הינה חדשות בבסיסה, חדשות אלה הן לעיתים קרובות נתונים שפורסמו כדי להראות את מצבה הכלכלי של מדינה וכוללים אלמנטים שונים בכלכלת המדינה, כולל אירועים חשובים המשפיעים על יציבות המטבע במדינה, התחזית העתידית, האירועים הפוליטיים וההשפעה האפשרית על השוק מבחינת היצע וביקוש.

זוהי סוג של תחזית פיננסית ששימשה כבר מימיו הראשונים של המסחר במט”ח. כדי להיות טובים בניתוחים בסיסיים, היית רוצה להכיר את מושגי הכלכלה הבינלאומית.

ניתוח בסיסי משמש לעתים קרובות את שחקני השוק שמכוונים למסחר והשקעות לטווח ארוך. עם זאת, זו לא בהכרח הבחירה הטובה ביותר למתחילים במט”ח מכיוון שהיא יכולה להיות מוחצת למדי ואפילו מבלבלת להבין בהתחלה ובנוסף תופצץ עם יותר מדי מידע שעדיין אינך יודע לתעדף.

עם זאת, ברגע שאתה שולט בניתוחים בסיסיים וכיצד לבצע אותו נכון, אתה בהחלט מגדיל את הסיכוי שלך לחזות תנועות מחירים ולבצע עסקאות מוצלחות..

ניתוח טכני, מצד שני, עוסק בשני משתנים עיקריים בלבד – זמן ומחיר. שתיהן עובדות שאינן ניתנות להכחשה, ולכן אלמנט אי הוודאות אינו קיים במקרה זה. גם מחיר וגם זמן הם אלמנטים הניתנים לכימות.

על מנת שתוכלו לבצע ניתוח טכני טוב, תרצו ללמוד כיצד ללמוד תרשימים. חלק מההיבטים של הניתוח הטכני כוללים גם ציור קווי תמיכה והתנגדות, יישום אינדיקטורים טכניים, השוואה בין תצורות פמוטים, זיהוי רמות מפתח וכו ‘. ניתוח טכני הוא הדבר היחיד העומד לרשות סוחרים מהירים, אך לעתים קרובות הוא משמש גם סוחרים המכוונים. לקראת מסחר ארוך טווח מדי.

האם אתה רוצה ללמוד עוד על ניתוח טכני? הקפד לבדוק מאמר זה כאן או אפילו יותר טוב, השתתף בקורס המקוון שלנו כאן.

לסיכום

מסחר בפורקס הוא דרך להשקיע בשוק המטבעות על ידי ניבוי כיוון הערך של מטבע אחד מול השני.

יש הרבה גורמים שונים שאתה יכול ללמוד עליהם שעשויים להגדיל את היכולת שלך לחזות את הכיוון של זוגות מטבעות ולכן להפוך לסוחר מט”ח מצליח..

יש סיכוי טוב או אפילו ערובה שתאבד כמה עסקאות אבל דברים טובים לוקחים זמן, הפסד אחד או כמה בליטות מהירות בדרך זו לא סיבה שתוותר.

בסופו של יום, הון מעדיף את המוכנים וזה כלל עובד לחלוטין בהקשר למסחר במט”ח.

זה די מובן לראות מדוע כל כך הרבה מתחילים לסחר במט”ח מרגישים כמעט אבודים בשלב ראשוני זה כאשר הם מופגזים בטונות של מידע, המלצות וטיפים חמים..

אם תגיעו ללא מעט הכשרה ועם הגישה של הטלת מטבע והופך באופן קסום את אותם 10 דולר שהתחלתם את חשבונכם ל -1,000 דולר, ובכן … תתאכזבו מכיוון שהכישלון הוא רק כמה לחיצות עם העכבר..

עם זאת, הנכונות שלך ללמוד, להתפתח, להשתפר ולהעמיק היא הדרך הטובה ביותר להתחיל כשמגוללים את דרכך למסחר מוצלח..

אין דבר שיכול להכין אותך טוב יותר ולעזור לך לשלוט במסחר במט”ח מאשר קורס מסחר במט”ח איכותי, מקיף ועדכני.

הקפד לבדוק את המוצע כאן בכתובת חינוך מסחרי בקישור המופיע למעלה במאמר. יתר על כן, תוכל להמשיך ללמוד על מסחר במט”ח וכיצד הוא פועל על ידי גלישה בארכיון המאמרים שלנו כאן.

האם אתה מוצא מאמר זה מועיל? ואז דאגו לאהוב את זה, השאירו תגובה ושתפו אותה עם אחרים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me