כאשר אתה סוחר בשוק המט”ח, יש לקחת בחשבון הרבה גורמים ולקחים להפיק. החל ממעקב אחר מה שהשוק עושה ועד לניהול יומן מסחר והתמקדות באסטרטגיית מסחר, יהיה לך המון להעסיק אותך.

תחום חיוני אחד שיש להתמקד בו הוא ניהול הציפיות.

על מה ניהול הציפיות במט”ח אודות?

כמו בחיים, המסחר בשוק הפורקס יראה אותך צופה מה יקרה ומצפה שמצבים יסתדרו איך אתה מנבא. זה מביא רמת ציפיות לכל סחר במט”ח שזקוק לניהול. אם אתה לא שם לב לחלק זה של המסחר, אתה נתון לחסדי הרגשות שלך.

אנשים קראו גם: 5 טיפים למט”ח זהובים למתחילים

מדוע זה כל כך חיוני?

רגשות המסחר הם האויב של כל סוחרי המט”ח המצליחים. הם יגרמו לך לרצות לוותר כאשר סחר לא יעבור כמו שחשבת שיהיה או ימהר לחזור לשוק כשסחר מסתדר. התגובה הרגשית שלנו למצב מבוססת בדרך כלל על מה שציפינו שיקרה בהקשר של הסביבה באותה תקופה. כשזה מסתדר אנחנו מרגישים טוב, כשזה לא מרגישים רע.

סחר במט”ח ומשמעת רגשית

סחר במט

אז איך זה חל על מסחר במט”ח? הסרת ציפיות לחלוטין והימנעות ממצוקה נפשית או כאב לחלוטין אינה באותה מידה התשובה.

הימנעות זו מכאב רגשי במסחר יכולה להשמיד את כל קריירת המסחר שלך תוך זמן קצר. הסיבה היא שהמוח שלנו צריך להרגיש כאילו משהו חשוב או עומד על כף המאזניים כדי להיות מסוגלים לסחור בהצלחה, כלומר יש צורך במידת ציפייה, נשמע סותר אך יש איפשהו באמצע, המדיום המאושר ככזה..

אולי תרצה גם: 3 דברים שסוחרים מצליחים לא עושים


לכל אחד יש ציפיות – ללמוד לנהל אותן

הציפיות הן חלק טבעי מהיותך אנושי שאתה פשוט לא יכול להיפטר ממנו. המפתח להם עם מסחר במט”ח הוא ניהול אותם בהצלחה. אחד הדברים העיקריים שיש להבין הוא אל תגדיר ציפיות לא מציאותיות סביב העסק שלך. שימוש בציפיות לא מציאותיות כאסטרטגיית מסחר יכול להכניס פיפס משמעותי בכל פעם לחשבונך, אך למעשה מאוד לא סביר שהוא יעבוד בהצלחה לטווח ארוך. עם הזמן, רוב הסיכויים שתאבד את מרבית עסקאותיך ותתחיל להרגיש מתוסכל או נסער.

כשזה קורה אתה עלול אפילו לוותר על המסחר לגמרי! כל זה יכול להימנע על ידי פשוט שיהיו לך ציפיות מציאותיות יותר מלכתחילה והודו כאשר האסטרטגיה שלך לא מסתדרת כפי שחשבת שהיא תעשה..

דוגמא קלאסית נוספת סביב ניהול ציפיות היא תלויים בסחר מפסיד. כל הסימנים נמצאים שם שכדאי לך לצאת אבל אתה מתעלם מהם. לפעמים, אתה יכול אפילו לחפש אותות שאינם קיימים לכך שהציפיות המקוריות שלך עדיין היו נכונות! אתה פשוט מוצא את זה כואב מכדי להודות שהציפיות המקוריות שלך מהסחר היו שגויות ולכן אתה ממשיך לאבד כסף. במצב זה, עדיף לצמצם את ההפסדים ולהתמקד בתכנון העמדה הבאה שלך. אתה לא תצליח 100% מהזמן, אפילו הטובים שבסוחרים הטובים ביותר אינם בעלי הצלחה זו אך כל עוד תקצר את ההפסדים ותקבל רווח מהעסקאות המוצלחות שלך, תשים את עצמך במצב הרבה יותר טוב להשגת רווחים עקביים.

אל תחמיצו: הדרך להפוך לסוחר במט”ח: כמה זמן לוקח ללמוד מסחר במט”ח

למד לנהל את הציפיות בעת המסחר

ללמוד לנהל את הציפיות בעת מסחר במט

רק כדי לסכם את המאמר הזה, תמיד תצטרך להתמודד עם הציפיות שלך ועם הרגשות שהם מביאים איתם. ללמוד לנהל אותם בצורה שמאפשרת לך לסחור ללא רגש ולקבל גם את העובדות הקשות של מה שהשווקים עושים היא המפתח להצלחת המסחר הכללית..

זה לא בסדר לראות סחר הולך בדרך אחרת ממה שחשבת שיעשה. עם זאת, זה מסחר גרוע להיות שבוי בציפיות שלך ולתת לזה למנוע ממך לעשות את מה שאתה צריך מדי. לעולם אל תפחד להפסיד, זה חלק מהתהליך ואל תעשה חמדן, אם יש לך מטרת רווח והשגת אותה, קח את הרווח וחפש את ההזדמנות הבאה.

מסחר הוא פסיכולוגי, נהל את דעתך ואת ציפייתך ותשים את עצמך במקום טוב להפוך לסוחר רווחי.

הבא: האם מסחר במט”ח הוא השקעה חכמה?

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

מָקוֹר: www.babypips.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector