מהם פערי המחירים במסחר במט”ח

התופעה המכונה פער מחירים במסחר במט”ח היא למעשה מושג די פשוט. פער המחירים הוא השטח הריק, ומכאן השם, המתרחש כאשר מחיר הפתיחה של פמוט אינו זהה למחיר הקרוב של הפמוט הקודם. למרות שלא שכיח כמו במסחר במניות, פערים קורים גם בשוק המט”ח, בעיקר בגלל העובדה ששוק המט”ח נסגר לסוחרים קמעונאיים בסוף השבוע, אך הוא עדיין פעיל לפעילות של הבנק הבינלאומי. במאמר זה תוכלו לברר מידע נוסף על פערי מחירים במסחר במט”ח מדוע סוחרי מט”ח רבים רואים בפערים הזדמנות נהדרת נוספת למסחר ולרווח פוטנציאלי.

יסודות הפער במסחר במט”ח

פערי מחירים במסחר במט

פערים הם חלק מהניסיון של כל סוחר במט”ח. הם מתרחשים בשוק המט”ח כשטחים הריקים שבין סגירת המסחר לפתיחה של אחר.

למרות העובדה שהפערים שכיחים יותר בשוק המניות, הם עדיין מתרחשים בשוק המט”ח אך בתדירות נמוכה יותר.

הסיבה העיקרית להתקיימות פערי מחירים במסחר במט”ח היא העובדה ששוק המט”ח עצמו פועל 24/5 ולא במהלך סוף השבוע, אולם השוק הבין בנקאי פעיל 24/7. יתר על כן, פערים במחירים צפויים להתרחש בין המחיר הצמוד של זוג ביום שישי למחירו הפתוח ביום ראשון.

מכיוון שהמחיר נע בתקופה זו מעלה או מטה, התרשים מראה שינוי זה בדפוס המחירים הרגיל כפער מחירים במסחר במט”ח. פערי מחירים במסחר במט”ח יכולים להתרחש גם בפרקי זמן קצרים כמו דקה או פחות, במיוחד כאשר עוקבים אחר הודעת חדשות גדולה, בדרך כלל חדשות גלובליות ובלתי צפויות.

הסיבה העיקרית להיווצרות פערי מחירים היא הגורמים הבסיסיים והטכניים הבסיסיים המשפיעים על שוק המט”ח. לא נדיר שדוח יגרום לעניין רב ויגרום לפעילות גבוהה יותר ובכך הוא מגדיל את הצעת המחיר והתפשטות השאלות במידה והיא משאירה פער בין שניהם..

אז למה אתה רוצה לדעת על פערי מחירים במסחר במט”ח אם אתה סוחר במט”ח? ראשית כל, הדרך להצלחה במסחר במט”ח בהחלט קל יותר ללכת כאשר אתה מבין את כל הרעיון והמנגנון של מט”ח ושים לב לפרטים.

אנחנו ב חינוך מסחרי להבין את החשיבות של מערכת קיימא של ידע בסיסי אודות סחר במט”ח וזו המטרה העיקרית של קורס המט”ח שאנו מעניקים לך.

פערי מחירים יכולים לתת מושג טוב יותר על תחושת השוק במט”ח. כדוגמה, פער לעתים קרובות פירושו שסוחרים אינם מוכנים למכור ברמות הפער בעוד שפער לא מראה שום כוונה לקנות ברמות הפער. ניתן להשתמש בפערי מחירים כהנחיות נוספות בעת מסחר עם מט”ח.

שנית מכל, האזור הריק הזעיר הזה בין המחירים המייצגים את התנודות שלהם יכול להיות מנוצל על ידי סוחר הפורקס לצורך השגת רווח הידוע יותר בשם סחר בפערים.

מסחר בפערים נחשב כקל, אמין ורווחי על ידי חלק מהסוחרים במט”ח או מסוכן מאוד וגורם להחלקה על ידי אחרים ואנחנו עומדים לדון בהמשך, אז תמשיך לקרוא!

סיווג פערי המחירים במסחר במט”ח


במסחר בפורקס ישנן ארבע קבוצות של פערי מחירים:

 • הפער הנפרץ – זה קורה בסוף דפוס מחירים כאשר מתחיל מגמה חדשה. המשמעות היא שהמחיר בדרך כלל פורץ משלב היציב יותר שלו עד כמה ומתחיל לנוע מעלה או מטה בכך שמשאיר פער. תנועה זו של המחיר מופעלת על ידי שחרור חדשות חמות או אירועים ומכאן השם. כל התהליך מהווה מגמה חדשה ונחשב כלא סחיר. דוגמה לפערים מתפרצים בזוגות EUR / GBP ו- GBP / USD הם הפערים שנוצרו לאחר הבחירות הכלליות בבריטניה בשנת 2017. קרא עוד על הדוגמה כאן.

פער מתפרץ במסחר במט

 • הפער הבורח – פערים בורחים בדרך כלל נוצרים בתוך מגמה והם מסמנים את העובדה שמגמה נמשכת. פערים בורחים נחשבים לסחירה וגם אחת הדרכים הבטוחות ביותר לסחור בפערים באופן כללי מכיוון שפערים בורחים נסחרים כאשר הסוחר כבר יודע את ההמשך האפשרי בכיוון המגמה. אתה יכול לשלב מסחר עם פערים בורחים עם כלי פעולה אחרים למחיר כדי להבטיח את העסקאות אפילו יותר.

פער בורח במסחר במט

 • פער התשישות – למרות העובדה כי פערי תשישות נפוצים בשוקי המניות, הם מתרחשים גם במט”ח, אולם לעתים רחוקות פחות. פערים אלה נוצרים לקראת סוף מגמה קודמת ומציינים את הרגע האחרון לפני שהמחירים מתחילים להתהפך או לאבד אותה. זה פחות או יותר אומר שאתה יכול לסחור בפערי תשישות רק לאחר שתזהה אותם ותתחיל לסחור עם מגמה חדשה.

פער התשישות במסחר במט

 • הפער המשותף – אם ברצונך לשחק בפערי מחירים במסחר במט”ח, הפער הנפוץ הוא הדרך הטובה ביותר להתחיל מכיוון שהוא אחד הנסחרים ביותר מבין ארבע הקטגוריות. בנוסף, הפער המשותף נחשב לבטוח ביותר לסחר. פערים אלו מופיעים בדרך כלל בסוף יום ראשון המוקדם וביום שני המוקדם, ובדרך כלל מתאימים למסחר לטווח קצר מכיוון שהם נוטים להתמלא במספר טווחי מחיר. הזמן הטוב ביותר לחיפוש פערים נפוצים הוא סביב פתיחת שוק חצות. פערים נפוצים יכולים להתרחש גם לאחר חופשה או כאשר הוכרזו חדשות ואירועים גדולים.

פער נפוץ במסחר במט

מה המשמעות כאשר המחיר ממלא את החסר?

מילוי פער המחירים

מילוי פער המחירים די אומר שזה המחיר חוזר לרמתו הראשונית לפני התרחשות הפער. המחיר תמיד ממלא את הפער אך חשוב ביותר לשקול כמה זמן לוקח למחיר למלא את הפער. כאשר הפער מתמלא באותו יום מסחר זה מתרחש, זה נקרא דהייה, אבל זה לא קורה כל הזמן עם פערים. חשוב לזכור גם כמה פיפס ישמשו בכדי שהמחיר יחזור למקומו הראשוני. עם זאת, מילוי פערי המחירים במסחר במט”ח אינו בהכרח אפשרי. עם זאת, העובדה שהמחיר תמיד ממלא את הפער היא הסיבה לכך שסוחרי מט”ח רבים כל כך מעוניינים במסחר בפערים. זה בהחלט לא מדע הרקטות לנחש שאם המחיר ייפתח כשהפער ירד והמחיר ימשיך עם עלייה במטרה למלא את הפער ואתה סוחר פערים ברגע הנכון, תוכל להרוויח. עם זאת, זה לא בהכרח עובד ככה ומשחק עם פערי מחירים במסחר במט”ח מושפע מגורמים רבים שיכולים להגדיר אם תוכלו לבצע עסקה מוצלחת או לא..

אנשים קראו גם: 8 דברים שסוחרי מט”ח מצליחים לא יגידו

סחר בפערים – מה שאתה צריך לדעת על טקטיקות שונות

כמובן שחלק מהסוחרים במט”ח מעדיפים לנצל את פערי המחירים במסחר במט”ח ולמעשה לסחור בפערים. עם זאת, מסחר בפערים יכול להיות לפעמים גם מסוכן ולא בהכרח לתת לך את התוצאות שאתה מצפה לה. ובכל זאת, כמה עסקאות מסחר בפער הן מוצלחות ורווחיות. זה תלוי במספר גורמים שתרצה לקחת בחשבון.

 • אחת האסטרטגיות הפופולריות ביותר לניצול פערי מחירים במסחר במט”ח היא קנייה כאשר הגורמים הטכניים והיסודיים הם לטובת פער ביום המסחר הבא. לפי שיטה זו, סוחרי המט”ח מקווים כי הפער יגדל ביום המסחר הבא לאחר פרסום הדוחות או ההודעות על חדשות חשובות..
 • יש סוחרי מט”ח שמעדיפים לקנות או למכור בתחילת תנועת מחירים למצב נוזלי מאוד או לא נזיל. לפי שיטה זו, סוחרי מט”ח מקווים להרוויח בזכות מילוי טוב של הפער והמשך מגמה.
 • כפי שכבר הוסבר, דהיית הפערים היא המילוי שלהם באותו יום להתרחשותם. יש סוחרי מט”ח שמסתמכים על טקטיקת דהייה מאת דהיית הפערים בכיוון ההפוך ברגע שנקבעת נקודה גבוהה או נמוכה. על מנת לעשות זאת, סוחרי מט”ח משתמשים בדרך כלל בניתוחים טכניים כדי לקבוע את תנועת פער המחירים והמחיר.
 • לבסוף, כמה סוחרי מט”ח מעדיפים לקנות כאשר המחיר מגיע לרמתו המקורית לאחר מילוי הפער.

אל תחמיצו: האם איתותי מט”ח מועילים בהפקת רווחים?

כיצד למזער את הסיכון?

כיצד למזער את הסיכון לפערי מחירים

סבירות גבוהה להצלחה ורווח היא לרוב עניין של רקע חינוכי טוב. סוחרי מט”ח שמבינים כיצד הגורמים הבסיסיים משפיעים על התרחשותם של פערי מחירים במסחר במט”ח ויודעים לקבוע בדיוק את סוג פערי המחירים חווים בדרך כלל עסקאות רווחיות יותר ופחות הפסד. במקרה זה, קורס חינוכי אמין ועדכני של ניתוח יסודי במסחר במט”ח כמו זה שמציע חינוך מסחרי יכול לחולל שינוי. דאג להירשם לאתר ותוכל לקבל את קורס המסחר במט”ח המלא בחינם לחלוטין!

עם זאת, גם עם ההשכלה הטובה ביותר למסחר במט”ח וההבנה המפורטת ביותר של פערי מחירים במסחר במט”ח, לכל סחר במט”ח יש פוטנציאל להשתבש מכמה סיבות, אפילו עסקאות שנראות רווחיות ובטוחות ביותר במבט ראשון. מסחר בפערים יכול להיות מסוכן כמו כל עסק אחר בשוק המט”ח. על מנת למזער את הסיכון תוכלו להקפיד לבצע חלק מהפעולות הבאות:

 • צפה תמיד וקיים קשר עם רשת התקשורת האלקטרונית בזמן אמת המכונה גם ECN ונפח. על ידי כך יהיה לך רעיון בסיסי היכן עומדות עסקאות שונות. עמידות בנפח גבוה המונעת את מילוי פער המחירים היא אפשרות נוספת שתרצו לקחת בחשבון ולשקול מחדש את המסחר.
 • הקפד להמתין לירידה ונפח שלילי לפני שתנקוט עמדה. בחלק מהמקרים, התיקונים לא נעשים באופן מיידי על ידי השוק.
 • השתמש תמיד בפסק הפסד בעת מסחר עם מט”ח, אל תשכח לעשות זאת בעת מסחר בפערי מחירים. סוחרים מנוסים ממליצים למקם את נקודת העצירה מתחת לרמות התמיכה העיקריות, או באחוז מוגדר. אם אתה רוצה ללמוד עוד על עצור הפסד, הקפד לבדוק את המאמר הזה של Investopedia כאן.

אולי תרצה גם: האם זה באמת שווה להפוך לסוחר במט”ח?

לסיכום

אז השאלה הגדולה כעת היא האם כדאי לסחור בפערים או לא?

כמובן, אין תשובה פשוטה לשאלה זו מכיוון שכפי שאתה בוודאי יודע עד כה, שום דבר אינו בטוח כשמדובר במסחר במט”ח וכל מהלך שאתה מבצע בשוק נקבע על ידי הרבה גורמים והיבטים של מסחר במט”ח..

אותם כללים חלים על פערי מחירי המסחר במסחר במט”ח. כך שבמידה מסוימת לא מומלץ לסחור בפערים במסחר במט”ח אם אתה מסתמך רק על השמועות ועל מה שאחרים אומרים על הפערים.

זכור שלכל סוחר יש סגנון מסחר שונה, אינטרסים שונים בשוק, רמות שונות של סובלנות סיכון וכו ‘. בנוסף, אינך יכול להאמין בכל מילה ואופציה של מישהו, גם אם אתה סוחר מט”ח. עד ל.

מומלץ מאוד ראשית ללמוד לפחות את יסודות הניתוח הבסיסי והטכני והשתמש בשתי השיטות לקביעת הגורמים שיכולים להשפיע על פערי המחירים במסחר במט”ח ובשוק המט”ח בכלל..

עם זאת, ברגע שיש לך בסיס טוב של ידע ואתה מסוגל לעצור הזדמנות פוטנציאלית לסחר בפערים, זה לא אומר שאתה צריך לפספס את ההזדמנות רק בגלל שסחר בפערי מחירים נחשב מסוכן..

האם אתה מוצא מאמר זה מועיל? דאגו לעשות לייק ולשתף אותו, תוכלו גם להשאיר תגובה ולשתף את דעתכם בנושא.

אם ברצונך ללמוד עוד על מסחר במט”ח, הקפד לבקר בארכיון המאמר בנושא מסחר במט”ח באתר האינטרנט שלנו כאן ולעיין בתכנים שימושיים, מעוררי השראה וחינוכיים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map