סיפור אימת השקעות: מכירה מוקדם מדי

מבין כל הטעויות שמשקיעים חוששים מכם, מכירת מניות מוקדם מדי – ואז צפייה בה עליית ערך – חייבת להיות אחת הגדולות ביותר. היום אנו שומעים ממשקיע שחווה בדיוק את זה.

מה קרה?

מחבר ובלוגר באתר השוטה מוטלי, מאט פרנקל, תיאר כיצד טעה כשהחליט למכור שלוש מניות מפתח. כמשקיע סולידי ומנוסה, הוא היה רגיל לטעות – ומודה בחופשיות שזאת היכולת ללמוד מטעויות אלה שעזרו לו לפתח את כישוריו וביטחונו בקנייה ומכירה של מניות. אך הסיכון למכור מוקדם מדי עדיין נותר – מכיוון שהוא עמד לגלות את עלותו!

מאט מסביר כי היו כמה מקרים במהלך קריירת ההשקעות שלו בהם הוא טעה במכירת מניה יציבה לפני שהשיגה את מלוא ערכה, למרות שהיה אמון מלא בעסק בטווח הארוך יותר – בשל קודמתו מחקר וניתוח לפני ביצוע הרכישה מלכתחילה.

שלושת השגיאות במכירת המניות

תרשים מחיר המניות

שלוש מניות בולטות עבור מאט כדוגמאות מרכזיות לאופן שבו מכירה מוקדמת יכולה להוביל להחמצה בהיקף של אלפי לירות.

הראשון היה טסלה מוטורס – שנרשם בנאסד”ק כ- TSLA. במקור החלטת השקעה נבונה, המניה עלתה בערכה בלמעלה מ 100%. מאט קנה את המניה בשנת 2011 לאחר הנפקתה. באותה תקופה זה עלה 23 דולר למניה. לטסלה היה אז שוק מוצרים יחיד – רודסטר המרשימה – אך טרם הוכח כמוביל בייצור המנוע. עד שנת 2012 שחרור מכונית דגם 5 שלה זכה לשבחים ומניית החברה זינקה. מאט מכר אותה ב -58 דולר למניה בשלב זה – ואז צפה בהערכת השווי של החברה ממשיכה לגדול! בעת כתיבת שורות אלה נסחר טסלה בסביבות 300 $ למניה…

אולי תרצה גם: הבחור הזה יכול לשנות את המצב הכלכלי שלך לטובה

השגיאה השנייה הייתה עם תצוגה אוניברסלית. מאט האמין כי שוק תצוגות ה- OLED עמד להתרחב במהירות בשנים הקרובות, ולכן הוא רכש את החברה בשנת 2013 תמורת 25 דולר למניה. רק כמה חודשים אחר כך הוא פדה כסף, שכן מניות נסחרו תמורת 49 דולר כל אחת. זאת למרות שביטחון היה בכך ששוק ה- OLED עדיין צמח ושהחברה מציבה היטב להוביל בו. שוב, לאחר שמכר את עמדתו, הוא צפה במניה מטפסת מעל 200 דולר למניה באפלולית גוברת!

השגיאה השלישית הייתה נפוצה עבור משקיעים למתחילים – המבקשים לסחור ברווח הקצר ולשנות עמדות בניסיון ‘לנצח’ את השוק. משקיעים מנוסים יותר מבלים את זמנם בניתוח השוק והחברות בהן הם מעוניינים ומנתחים את הסיבות שלהם להשקעה לטווח הארוך יותר; לפעמים אפילו לנקוט אסטרטגיית ‘קנה והחזק’ במקום להתכוון למכור בקרוב.

שוב, מאט למד בדרך הקשה. הוא רכש את Repligen בבורסת נאסד”ק ב -2.53 דולר למניה בלבד בשנת 2004. נראה כי חברת הביוטכנולוגיה עשתה מעט והוא מכר את השקעתו המקורית של 1000 מניות במחיר מעט מעל מחיר הרכישה. שוב – ובאופן מכריע – הוא עדיין האמין בערכו של הפירמה ובפוטנציאל לטווח הארוך יותר. כיום, החברה היא שחקנית מפתח בענף שלה והמניות שלה נסחרות בסביבות 38 דולר למניה. אילו מאט היה מחזיק בהם, הוא היה נהנה מרווח משוער של 1,400%!

אנשים קראו גם: 7 צעדים להשגת היעדים הכספיים שלך


הטייק אווי

החלטות אסטרטגיות למכור מניות

תמיד יהיו זמנים שבהם זה הגיוני למכור מניה. אפילו וורן באפט שהוא אלוף מפורסם בגישת ‘קנה והחזק’ יקבל החלטות אסטרטגיות למכור חלק מאחזקותיו במידת הצורך. אך אלה אף פעם לא תגובות ברכיים כתגובה לתנועה בשוק או לרווח לטווח הקצר. המשקיעים החכמים ביותר מבלים זמן באמת ומבקשים להבין את החברות והשווקים שהם משקיעים בהם ואז מקבלים החלטות לטווח הארוך יותר. המשמעות היא שהם יכולים להמשיך ולסרוק את השוק אחר גורמים שעשויים לשנות את הנוף להשקעותיהם באופן מהותי, אך במידה רבה לשלול את התנודות לטווח הקצר שגורמות למחירי המניות לעלות ולרדת ברציפות. על ידי אמונה וביטחון במחקר ובניתוח שעשו מלכתחילה, הם יכולים לבחון מחדש את ההנחות והאסטרטגיה שלהם, לבדוק שהם עדיין נכונים ואז יש להם ביטחון לשמור על עמדת ההשקעה שלהם..

השכלה בשוק המניות נותרה מפתח לחלוטין להצלחה כמשקיע בשוק המניות. החדשות הטובות הן שלא צריך להיות קשה ללמוד כיצד השוק עובד, במיוחד בכלים ושיטות דיגיטליות מודרניות. חינוך מסחרי יכול לספק את התובנה, הידע והמיומנויות החיוניים הדרושים לך בכדי להפוך למשקיע מצליח לטווח הארוך יותר, גם אם אתה כרגע מתחיל שלם עם מעט ידע על אופן הפעולה של שוק המניות. גלה עוד ולמד את הסודות שאנשי המקצוע נהנים מהם עם הקורסים וחומרי ההדרכה שלנו.

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

תוכלו לקרוא את המאמר המקורי של מתיו פרנקל כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector