ספר זה יעזור לך להגיע נכון להשקעה

5 הטעויות שכל משקיע עושה וכיצד להימנע מהן

ההשקעה היא פשוטה אלא אם כן אנו מסבכים אותה.

זהו המסר שביסודו של ספרו החדש של פיטר מלוק “5 הטעויות שכל משקיע עושה וכיצד להימנע מהן”. המחבר מדגיש את הנקודה שמה שאתה לא צריך לעשות חשוב לא פחות ממה שאתה עושה כשמדובר בעולם ההשקעות.

אנחנו ב חינוך מסחרי מאמינים כי לא משנה אם הקורא הוא מתחיל שרק התחיל בעולם ההשקעות או מומחה פיננסי עם ניסיון של שנים, ספרו של פיטר ועצותיו יספקו לכל הקהל מה לחשוב עליו.

מלוק, שעובד כמנהל נכסים בארצות הברית, טוען שיש חמש טעויות מרכזיות שעושות הרבה משקיעים וכי טעויות השקעה אלה מזיקות לביצוע התיק שלהן:

  • תזמון השוק,
  • מסחר פעיל,
  • אי הבנת ביצועים ומידע פיננסי,
  • המאפשר לרגשות ולהטיות שלך להפריע לתהליך שלך, ו
  • עובדים עם היועץ הלא נכון.

מצא אותו באמזון >>5 הטעויות שעושה כל משקיע מאת פיטר מלוק

המחבר גם מצביע על כך שרוב המשקיעים מנסים כמיטב יכולתם לתזמן את השוק, למרות השקעת משקלים כבדים כמו וורן באפט ובנג’מין גרהם, שאומרים שתזמון השוק הוא בין הטעויות הגדולות ביותר שמשקיעים יכולים לעשות..

פיטר טוען כי המשקיעים הטוענים שהם יכולים לתזמן את השוק משקרים או שהם פשוט טועים.

משקיעים חדשים צריכים לחשוב פעמיים לפני שהם קונים תביעות כאלה, והיכולת להימנע מקו חשיבה זה תביא לקריירת השקעות שעשויה להצליח מאוד.

בעיקרון, הזמן הטוב ביותר להשקיע הוא כיום.

הכותב ממליץ על איסוף פעיל במניות וממליץ להשקיע אך ורק בקרנות אינדקס. ישנם מספר מחקרים המראים שכמעט כל סוג אחר של השקעה, בין אם מדובר בקרנות נאמנות, קרנות גידור, קרנות וכו ‘הפסיד להשקעה במדדים בכל הנוגע לתשואות..

ראה גם: 5 דרכים להכפיל את ההשקעה שלך

פיטר לא מזכיר במפורש את ההצלחה של המשקיעים שעשו ביצועים טובים יותר בעקביות על מדדי שוק המניות, אם כי הוא מצטט כמה מהשמות היותר מצליחים בעסקי ההשקעות. כל שמות ההשקעות המיינסטרים כמו פיטר לינץ ‘, וורן באפט ובנג’מין גרהם מוזכרים כולם, אך המחבר אכן מפסיק לטעון שמשקיע יכול פשוט לעקוב אחר פילוסופיית ההשקעה בה הם משתמשים כדי להצליח..

מה שזה מצביע על כך הוא שהמחבר מאמין שניואנסים של בחירת מניות הם מעבר לרמה שרוב קוראי הספר הזה יפעלו בהן, או שהפילוסופיה תנגד את המסר שלו לפיו השקעה פעילה איננה הדרך לנקוט. בלי קשר, פיטר יכול היה אולי לעשות עבודה טובה יותר בכיסוי מדור המסחר הפעיל בספרו.

חדשות פיננסיות, קריאת עיתון


חיובי אמיתי לספר זה הוא האופן בו הוא תופס את בעיית המשקיעים המתייחסת לחדשות פיננסיות שמספקות ערוצי החדשות כראויות לפעול בהתאם. ערוצי החדשות בטלוויזיה מנוהלים בדרך כלל כמיזמים למטרות רווח, שם מספר הצופים הוא החשוב ביותר. מסיבה זו, הם נוטים ליצור סנסציוניזציה של חדשות בניסיון למשוך צופים, וזה לא תמיד לטובת סוחרים רציניים..

הכותב ממליץ לסוחרים לדכא את האינסטינקט לפעול על סמך עצות הניתנות על ידי ערוצי חדשות הפועלים עם סדר יום אחר מאשר משקיעים. מתן המידע הרלוונטי ביותר אינו המשימה הדוחקת ביותר שלהם, ציור הצופים הוא. תזכור זאת.

אולי תרצה גם: האם ביטקוין הוא עדיין השקעה משתלמת בשנת 2018?

הספר ממליץ למשקיעים כי ייעוץ של מנהלי קרנות שהופעותיהם פורסמו אינו האופציה הטובה ביותר וכי תמיד מומלץ להמשיך במחקר נוסף בכדי להבטיח כי תביעות ביצוע מוגשות בהקשר הנכון..

גורמים רגשיים ממלאים חלק עצום בהשקעה, ופחד, חמדנות וחרטה ישפיעו על כל משקיע בשלב כלשהו במהלך הקריירה שלו ויכולים להיות אחראים לגרום למשקיע לקנות או למכור בזמן הלא נכון. אמנם ידוע שהטיות התנהגותיות כמו ביטחון יתר משפיעות על פעולות המשקיעים, אך ספר זה מספק פתרונות כגון גישות ממושמעות היטב..

המחבר מפרט לפרטים ועושה עבודה נהדרת בהסבר טוב מאוד על נושאי ההטיה הנפשית, מה שאמור לתת לקורא הפסקה למחשבה.

בחר את היועץ הפיננסי הנכון

נושא חשוב נוסף שעליו עוסק פיטר מלוק בספרו הוא עלייתם הבלתי מבוקרת של היועצים הפיננסיים, שגרמו להרבה משקיעים נזק מתועלת. סיפורי היועצים הפיננסיים המפסיקים מוצרים בעמלה גבוהה למשקיעים תמימים הם נפוצים למרבה הצער, והייעוץ שהמחבר נותן למשקיעים לבדיקת החזקת כסף, ניגוד עניינים וכשירות לפני שהוא עובד עם יועץ פיננסי כלשהו לא יסולא בפז..

משמורת שגויה על כסף יכולה להוביל למצבים כמו שראינו שבהם המשקיעים נקלעו לתכניות פונזי כמו זה שתוזמר על ידי ברני מיידוף. כאשר יועצים מתחילים לקבל עמלות למכירה וממליצים על מוצרים פיננסיים על בסיס עובדה זו, הם עוברים את הקו מיועצים נטולי משוא פנים ופועלים לטובת הלקוח שלהם לאנשי מכירות..

אנשים קוראים גם: מתי הזמן הנכון להתחיל להשקיע?

יועצים פיננסיים אינם נדרשים לבצע הכשרה רשמית כלשהי, ועל כן על המשקיעים לדאוג לפני שהם ממנים אחד שיעבוד איתם. המחבר מציע כמה צעדים הגיוניים עבור המשקיעים, אשר אמורים לעזור להפחית את הסיכוי לבחור ביועץ הלא נכון.

הספר דן גם במה שעליו המשקיעים לעשות, כולל עצות לגבי בחינת השקעות במדדים, ופיזור השקעותיהם על פני סוגים שונים של נכסים, כגון מניות, אגרות חוב ונדל”ן בארה”ב ובינלאומית. פיטר גם מצביע על כך שמשקיעים צריכים לשקול לא להשקיע בסוגי נכסים שיכולים להפחית את התשואות, כמו מזומנים וזהב.

הספר פורסם במקור בשנת 2014, והוא אחד הבודדים שסיקרו את המשבר הפיננסי בשנת 2008 כאשר סקרו ניתוח היסטורי, והראה כי לאורך ההיסטוריה ראינו משבר פגע, רק כדי שההחלמה תעקוב אחריו..

יש הרבה מה לקחת מהסעיף המחירים הגבוהים של כל הזמנים, שם המחבר מצביע על כך שזה נאיבי לצפות למשוך בכל פעם שהמניות מגיעות לשיא של כל הזמנים..

הוא מבצע השוואה עם מחירי פריטים יומיומיים, כמו משקאות קלים וממתקים, ואומר כי איננו מצפים שמחירים של פריטים כאלה יתקנו את עצמם בכל פעם שהם מגיעים לשיא של כל הזמנים..

השווקים עובדים באותה צורה.

אל תחמיץ: כמה אתה מפסיד בכך שאתה לא משקיע?

חמשת הטעויות שכל משקיע עושה וכיצד להימנע מהן הוא ספר קל לקריאה ותובנה, שלמרבה המזל חסר בז’רגון וסטטיסטיקה מבלבלת..

בנוסף לשמירה על דברים פשוטים, ציטט המחבר מחקרים מכמה מקורות מוכרים כמו ואנגארד, מורנינגסטאר ומספר אוניברסיטאות, והציגו את ממצאיהם בצורה הניתנת לעיכול..

ספר זה הוא רכישה טובה הן למשקיע המתחיל והן לקורא השוק המנוסה כאחד, ומספק מתווה למשקיעים מתחילים לעקוב אחריו, ושואל כמה שאלות מעניינות שיגרמו למשקיעים מנוסים להטיל ספק בכמה מהבחירות האחרונות שלהם..

אם נהנית לקרוא מאמר זה מ- Trading Education, אנא תן לו לייק ושתף אותו עם כל אחד אחר שאתה חושב שזה עשוי לעניין גם.

למד כיצד לסחור במט

מָקוֹר: www.drvijaymalik.com/2015/01/book-review-5-mistakes-every-investor

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map