כיצד להתחיל מסחר בזהב

מסחר בזהב הוא מבריק אפשרות השקעה. סחר בזהב יכול להיות מכרה זהב אמיתי – זה יכול לעזור לך להבטיח את ההון שלך, לגוון את התיק שלך ולהגדיל את העושר שלך.

גם אם אתה חדש בעולם המסחר, אנו ב- Trading Education יכולים לעזור לך להיות מקצוענים. כל שעליך לעשות הוא להירשם לאחד מהקורסים המקוונים שלנו כדי להבין את מורכבות המסחר ולקבוע אסטרטגיית מסחר רווחית והרגלים פיננסיים בריאים.

ההיסטוריה של סחר בזהב

אם אתם תוהים מדוע ואיך עליכם להשקיע בזהב, אז זכרו כי ההיסטוריה של סחר בזהב היא יותר מרתקת. מתכת צהובה ונדירה זו מוערכת בזכות יופיה ולעתים קרובות נחשבת לסמל של זוהר ועושר ברחבי העולם. מעניין לציין כי פיסות זהב טבעי נמצאו במערות ספרדיות משנת 40,000 לפני הספירה, ואילו הזהב המעובד העתיק ביותר נמצא בבולגריה משנת 4600-4,100 לפנה”ס..

עם זאת, הכיבושים המוקדמים ביותר לזהב החלו במצרים העתיקה בסביבות 3,600 לפני הספירה. היוונים הקדמונים השקיעו גם משאבים רבים בכריית זהב, ובשנת 560 לפני הספירה הוצגו מטבעות הזהב הראשונות במדינת לידיה, טורקיה של ימינו. הרומאים הרחיבו את טכנולוגיית הכרייה היוונית תוך שימוש במשאבי האימפריה הרומית והציגו את דוקאט – אחד המטבעות הפופולריים ביותר בעולם אי פעם.

הסיבה לכך שמטבעות זהב הפכו פופולריים במסחר היא העובדה שבניגוד לבעלי חיים ומצרכים אחרים, מטבעות קלים לנשיאה והחלפה.. אין שום הפתעה שכריית הזהב פרחה בעולם המודרני, כאשר הבהלה לזהב בקליפורניה בשנת 1848 הייתה דוגמה מובהקת לקסם של אנשים לזהב.

זהב כמפלט בטוח בעולם המסחר

דרכים לסחור בזהב

הזהב מוערך לא רק בזכות נכסיו המסחריים והתעשייתיים אלא כמקלט בטוח במסחר. מתכת צהובה זו נתפסת לרוב כאופציית השקעה למקלט בטוח בעת אי וודאות.

עלינו לציין שזה היה ב 1944 כאשר נחתם הסכם ברטון-וודס, או כאשר מדינות החליטו לקבוע את המטבעות שלהן לדולר האמריקאי, שהיה מוצמד לזהב. בשנת 1971 ננטש הסכם ברטון-וודס – פשוט מכיוון שכבר לא היה מספיק זהב! זמן קצר לאחר מכן נסחרו חוזי עתידי הזהב הראשונים.

כעת, ההיצע הסופי של זהב הופך את המתכת הזו לאטרקטיבית עוד יותר. על פי הנתונים, הזהב הגדיל את ערכו באופן משמעותי מאז 2001, והבנקים המרכזיים ממשיכים לצבור עוד ועוד זהב ברזרבות שלהם. נכון לשנת 2019 ארה”ב, גרמניה, איטליה, יפן, רוסיה ושוויץ הן חלק מהמדינות עם הכמויות הגדולות ביותר של זהב.

סחר בזהב היום: 9 אפשרויות מסחר שיש לקחת בחשבון

זהב הוא אחת המתכות המבוקשות והמסחרות ביותר, עם כמעט 200,000 טון שנכרה לאורך ההיסטוריה ומשמש בתכשיטים, השקעות וטכנולוגיה. כיום סוחרים יכולים לסחור בקלות בזהב באינטרנט.


להלן נציג תשע אפשרויות לסחור בזהב:

1. סחר מטילי זהב

מסחר במטילי זהב הוא סוג פופולרי של השקעות ובעלות זהב ישירה. שימו לב כי מטילי זהב הם זהב פיזי בעל טוהר גבוה (למשל, בצורת מוטות מלבניים). כשמדובר מטילי זהב גדולים, עלינו לשים לב שמטילי זהב עשויים להפוך לנזילים. אחרי הכל, אתה לא יכול פשוט לקצוץ קצת את הבר ולסחור בו!

במקביל, הם מונפקים על ידי מוסדות רשמיים (עם מספרים סידוריים לבעיות בטיחות) והם אידיאליים אם אתה רוצה לסחור בזהב בהיקף גבוה. סחר במטילי זהב זה כמו לשבת על מכרה זהב – פשוטו כמשמעו!

2. סחר במטבעות זהב

מטבעות זהב היו תמיד נכסים חיוניים בעולם המסחר. מטבעות זהב ניתן לקנות בקלות על ידי סוחרים מסוחרים מכובדים. בגלל מידותיהם הקטנות יותר בהשוואה למוטות זהב, הם מהווים דרך נוחה לקנות ולמכור זהב. חלק מהמטבעות הנפוצים ביותר כוללים את קרוגרנד הדרום אפריקאי ואת עלה האדר הקנדי.

עלינו לציין שיש גם מטבעות זהב נדירים בעלי ערך נומיסמטי ונדירות אסתטית, המושכים אספנים ונסחרים מעל מחיר הספוט של המתכת הצהובה.

3. סחר בחוזים עתידיים, אופציות והחלפות זהב

ישנן דרכים רבות לסחור בזהב. קח למשל עתיד! עתיד מוגדר כמכשירים ממונפים לסחור בזהב במחיר קבוע במועד מסוים בעתיד. מומחים טוענים כי חוזים עתידיים משמשים בעיקר לספקולציות והגדרות. עלינו לציין כי השקעה זו עלולה להיות מסוכנת ומשמשת סוחרים מנוסים המעוניינים להשקיע סכומים גדולים.

אפשרויות מהוות חלופה לחוזים עתידיים ומאפשרות גם לסוחרים למכור ולקנות זהב. שימו לב שאופציות נותנות את הזכות אך לא את החובה לסחור בנכסים.

לא פחות חשוב, סוחרים יכולים לשקול החלפות זהב – מוגדרות כחוזים ספציפיים הנסחרים ללא מרשם.

4. קרנות הנסחרות בבורסת זהב (תעודות סל) & חברים משותפים

אם אתה מאמין שרחובות המסחר מרוצפים בזהב, שקול לסחור בתעודות סל בזהב. תעודות סל מזהב מאפשרות לסוחרים לסחור בזהב ובסחורות אחרות מבלי לרכוש את הנכס בפועל. אפשרות השקעה זו אידיאלית עבור סוחרים קטנים שכן היא דורשת הון מינימלי וניתן לסחור כמו מניות לאורך תקופה ארוכה.

נוסף על כך, רבים קרנות נאמנות מגובות זהב סוחרות זהב יחד עם סחורות אחרות, וזו דרך נהדרת ובטוחה לגוון את הפורטפוליו שלך.

5. חוזי מסחר להפרש (CFD)

מסחר ב- CFD הוא דרך פופולרית נוספת להשקיע בזהב ולהגביר את האסטרטגיה לטווח הקצר שלך להצלחה במסחר. משתמשים יכולים למעשה לעשות זמן רב או קצר ולקיים עסקאות כל עוד הם רוצים. נוסף על כך, CFDs מאפשרים לסוחרים לשער על מחיר הנכס, דבר שיכול להועיל.

עם זאת, CFDs משתמשים במינוף, שיכול להגדיל את הזכיות שלך … אך גם להגדיל את ההפסדים שלך. השקיעו תמיד בשיפור אסטרטגיית ניהול הסיכונים שלכם!

6. XAU / USD מסחר במט”ח

מסחר במט”ח, המוגדר כשוק הפיננסי הגדול בעולם, יכול להיות כרטיס הזהב שלך להצלחה! בפורקס הזהב נחשב למטבע.

אחד ממכשירי הזהב הנפוצים ביותר לסחר בהם הוא XAU / USD (זהב במחיר הדולר האמריקאי). אל לנו לשכוח כי עליית מחיר הדולר האמריקאי יכולה להוביל לירידת מחיר הזהב.

7. סחר במניות כריית זהב

השקעה בחברות כריית זהב היא דרך נוספת להשקיע את הכסף שלך ולהרוויח מזהב. עלינו לציין זאת המשקיעים ישקיעו בעסק, לא בזהב עצמו. לפיכך, מחקר על חברות בודדות פוגע בהצלחה.

החדשות הטובות הן שחלק מהחברות מכרות יותר מסתם זהב, כך שתוכלו לגוון את תיק ההשקעות שלכם בקלות על ידי סחר במניות וכריית כרייה.

8. סחר בתעודות זהב

אם אתה רוצה להכות זהב, שקול גם לסחור בתעודות זהב. עלינו להזכיר שתעודות זהב מראות בעלות על כמות זהב מסוימת (באונקיות). הם מונפקים על ידי בנקים כדי להראות בעלותו של אחד.

שים לב שהשקעה זו עלולה להיות מסוכנת; אם החברה המאחסנת את הזהב שלך תרד, תעודת הזהב שלך לא תהיה שווה כלום.

9. סחר בתכשיטי זהב

לסיום, בואו נדבר על איך לסחור בתכשיטי זהב. סחר בתכשיטי זהב הוא אחת הדרכים המהנות ביותר להחזיק בזהב ולהעבירו מדור לדור. בואו נודה בזה – תכשיטי זהב פשוט זוהרים. אין שום הפתעה שעל פי הנתונים כ 49% מזהב משמש לתכשיטים.

עם זאת, אלא אם כן אתה יצרן תכשיטים, סחר בתכשיטים דורש הרבה זמן למצוא עסקאות טובות במכירות פומביות כדי להגדיל את עושרך..

מדוע עלי לסחור בזהב?

בהתחשב בכך שהזהב הוא נכס יקר ערך, אין זה מפתיע שאנשים רבים ברחבי העולם משקיעים בזהב. שימו לב שמחיר הזהב עולה בתקופות של חוסר וודאות כלכלי, לכן השקעה בזהב בתוך המגפה המתמשכת יכולה להיות הזדמנות פז. למעשה, הנתונים מראים כי בחודשים האחרונים מחיר הזהב עלה ביותר מ -20%.

אחת הסיבות העיקריות לסחור בזהב היא לשמור ולהגדיל את ההון שלך. ניתן לראות מסחר בזהב כהגנה מפני אינפלציה, אי ודאות ופיחות מטבע. נוסף על כך, נכסי זהב מסוימים הם נזילים מאוד מכיוון שאפשר להמיר אותם בקלות למזומן.

סיבה נוספת לסחור בזהב היא פיזור הפורטפוליו שלך. מסחר ביחס הזהב-כסף (המוגדר כמספר הכסף הנדרש לרכישת זהב), למשל, פופולרי מאוד במסחר.

איך אוכל לסחור בזהב?

בעוד שהיתרונות של סחר בזהב ברורים, יש ללמוד כיצד לסחור בהצלחה, במשרה חלקית או במשרה מלאה.

להלן מספר רעיונות כוכבים שיעזרו לך להפוך לסוחר זהב מצליח:

 • לפני שתתחיל לסחור בזהב, עליך להשקיע מספיק זמן ומשאבים בהבנת מורכבות המסחר. שקול אחד הקורסים המקוונים שלנו שיכולים להנחות אותך במסע הלמידה שלך להצלחה במסחר.
 • אם ברצונך לסחור בזהב, עליך להחליט אם ברצונך להחזיק בזהב בפועל. אם כן, שקול דמי אחסון ואפשרויות בטיחות.
 • אם אתה מעדיף אפשרויות השקעה אחרות, העריך את הסיכונים והפוטנציאל שלהם. זכרו שכל הנוצץ אינו זהב, כך לעולם אל תסחר בנכסים שאתה לא יכול להרשות לעצמך להפסיד.
 • שימו לב לתקנות ולמיסוי. כדוגמה, הוראת השווקים למכשירים פיננסיים היא הגוף הרגולטורי העוסק בסחר בסחורות באיחוד האירופי.
 • לאחר שתתחיל, הגיע הזמן ליצור אסטרטגיית וסגנון מסחר. השקיע מספיק זמן בניתוח יסודי או טכני.
 • עקוב תמיד אחר גורמים שונים, כגון תרשימי נפח, היצע וביקוש, תנודתיות בשוק, אירועים גיאופוליטיים ופעולות בנק מרכזי. לדוגמא, בתקופות של עליית ריביות, הנתונים מראים כי המשקיעים נוטים לסחור במטבעות, במניות או באג”ח במקום בזהב. אחרי הכל, זהב לא מייצר תזרים מזומנים בעצמו.
 • עדכן את עצמך 24/7; עקוב אחר עדכוני חדשות, בלוגים ורשתות כדי להבין מתי לסחור בזהב. מעניין שמומחים טוענים כי הביקוש לזהב בסין ובהודו ראוי לעקוב מכיוון שתכשיטי זהב נחשבים לאופציה להשקעה ארוכת טווח שם..
 • דע את זמני המסחר שלך. שים לב כי הבורסה של CME Globex סגורה בין השעות 16: 00-17: 00 שעון מרכז ארה”ב כולל סופי שבוע.
 • למד כיצד לשלוט ברגשות שלך בזמן המסחר מכיוון שרגשות עזים עלולים להוביל לכישלון. אין מקום לחמדנות, לאימפולסיביות ולפחד במסחר.

איך לסחור בזהב – בשלושה שלבים בלבד

1. פתח חשבון עם eToro.

בחר בין a חשבון חי להתחיל מיד או להתאמן בכספים וירטואליים חשבון הדגמה.

2. הפקד כספים לחשבונך.

כעת תתבקש לבצע הפקדה. אמצעי תשלום נתמכים כוללים:

 • כרטיס חיוב
 • כרטיס אשראי
 • העברה בנקאית
 • Paypal
 • סקריל
 • נטלר

יהיה עליך לעמוד בפיקדון מינימלי של 200 דולר. אנא זכור כי מסחר CFD זהב הוא מוצרים ממונפים, כך שתצטרך להפקיד רק אחוז קטן מהערך הכולל של המסחר..

3. התחל לסחור בזהב

אם אתה מוכן לבצע את ההזמנה הראשונה שלך בשוק, היכנס ללוח המחוונים למסחר eToro והזן את זהב בתיבת החיפוש שבראש העמוד.

eToro – פלטפורמת המסחר הטובה ביותר בזהב

eToro הוכיחו את עצמם אמינים בתעשייה לאורך שנים רבות – אנו ממליצים לך לנסות אותם.

75% מחשבונות המשקיעים הקמעונאיים מפסידים כסף בעת מסחר CFD עם ספק זה.

סחר בזהב: בקצרה

 • זהב הוא אחת המתכות המוערכות והזוהרות ביותר ברחבי העולם.
 • מסחר בזהב הוא הזדמנות פז להבטיח את ההון שלך ולגוון את תיק ההשקעות שלך.
 • ישנן דרכים שונות לסחור בזהב. החל מקניית תכשיטי זהב בפועל וברים לסחר עתידי ומניות כריית זהב, לסוחרים אפשרויות שונות לבחירה.
 • מכיוון שהזהב נתפס כמקלט בטוח, השקעה בזהב בעת אי וודאות יכולה להיות משתלמת. לכן, שנת 2021 יכולה להיות תור זהב למסחר בזהב.
 • כדי להפוך לסוחר מצליח, צריך להשקיע מספיק זמן בחינוך למסחר, בפיתוח אסטרטגיה מצליחה ויצירת חשיבה פיננסית מוצלחת.

האם היית שוקל לסחור בזהב? איזו אפשרות מסחר היית בוחר?

אם אהבת את המאמר שלנו סחר בזהב: כיצד לסחור בזהב, אנא תן לנו לייק ושתף אותו עם כל מי שעשוי למצוא אותו מעניין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector