משרד המסים האוסטרלי (ATO) הבהיר כי יש לדווח על הכנסות שנצברו מפעילות הקשורה לקריפטוגרפים (השקעות, מסחר, הרווחים) עם המסים שלכם. במדריך זה אנו דנים ביסודות מיסוי הצפנה וכן כיצד עליכם לדווח על רווחי ההון שלכם בהכנסות מטבע קריפטוגרפי בכדי לשמור על תאימות לתקנות ה- ATO..

תקנות מס קריפטוגרפי באוסטרליה

מיסי מטבעות באוסטרליה – היסודות

משרד המסים האוסטרלי שחרר את הרשמי הַדְרָכָה על הטיפול במס במטבעות קריפטוגרפיים. 

בקיצור, מטבעות קריפטוגרפיים כפופים לטיפול במס רווחי הון וכן להכנסות רגילות, בהתאם לנסיבות עסקאות ההצפנה שלך.

מס רווחי הון (CGT) – חל על מטבע קריפטוגרפי בזמן הסילוק שלו. אתה משליך את המטבע הקריפטוגרפי כשאתה מוכר אותו, סוחר אותו עבור מטבע מטבע אחר או משתמש בו לרכישה וכו ‘. 

רווח הון זה הוא פשוט ההבדל בין ערך ה- AUD של המטבע החופשי בזמן שפטרתם אותו פחות ערך ה- AUD של המטבע החליפין בעת ​​רכישתו. אתה נדרש לנהל רישומים מכל אירוע רווח הון במשך חמש שנים לאחר האירוע.

מס הכנסה – הגש בקשה למטבעות קריפטו שהרווחת – בין אם זה באמצעות עבודה, כרייה, היערכות או אמצעים אחרים. מס הכנסה נגבה משווי השוק ההוגן של המטבעות שהרווחתם בזמן שהרווחתם.

דוגמא לרווחי הון: ‍

ג’ון רוכש ביטקוין ב- Binance. הוא משלם 1200 דולר אוסטרלי עבור 0.1 BTC. כעבור שלושה חודשים ביטקוין שלו עלה לערכו של 1500 דולר אוסטרלי, אז ג’ון סחר אותו תמורת מטבע מטבע אחר, ETH. 

במקרה זה, ג’ון סילק את הביטקוין שלו (בכך שהוא סחר אותו ב- ETH) והפעיל מס רווח הון. הוא חייב במס בגין רווח של 300 דולר אוסטרלי

הערה: אם אתה סוחר מקצועי, טיפול מס במניות עשוי לחול במקום טיפול במס רווחי הון.

דוגמה למס הכנסה

לואי עובד כמפתח בסידני ומפצה אותו בביטקוין. ב- 14 ביולי שולם לואי 0.25 BTC עבור שירותים שניתנו.

בדוגמה זו, לואי מכיר בהכנסה לפי שווי השוק ההוגן AUD של 0.25 BTC ב -14 ביולי. בדוגמה זו, נניח ש- 0.25 BTC היה שווה 4,000 דולר AU. לואי היה מכיר בהכנסות של 4,000 דולר אוסטרלי ומדווח על המסים שלו. 

אייקון רווח הון

מתי אתה מפעיל רווח הון או אובדן הון?

באופן כללי, בכל פעם שאתה “מסלק” קריפטוגרפיה (נפטר ממנה), אתה רווח מההון או רווח הון מהעסקה. רווח או הפסד זה צריך להיכלל במסים שלך. 

על פי ה- ATO, סילוק נפוץ של מטבעות קריפטוגרפיים יכלול בכל עת שאתה:

  • למכור או למתנה קריפטוגרפיה
  • סחר או החלף מטבעות קריפטוגרפיים (כולל סילוק מטבע מטבע מטבע מטבע מטבע אחר)
  • להמיר מטבע קריפטוגרפי למטבע פיאט (מטבע שנקבע על ידי תקנה או חוק ממשלתי, כלומר AUD)
  • השתמש ב- Cryptocurrency כדי להשיג סחורות או שירותים

בכל פעם שאחת מהפניות הללו מתרחשת, אתה רווח או הפסד הון שצריך לכלול את המסים שלך. 

הנחת רווחי הון‍

אם החזקת את המטבע הקריפטוגרפי שלך במשך יותר מ 12 חודשים לפני שמתרחש אירוע ה- CGT (סילוק) הרלוונטי, תוכל להחיל את ה- שיטת ניכיון מס רווח הון. הנחה זו יכולה לספק הזדמנות משמעותית לחיסכון במס למשקיעים.

להחלת ההנחה ברווח ההון, תחילה חישב את רווח ההון, הפחת את בסיס העלות (כולל עמלות) מהכנסות ההון, קזז הפסדי הון, ולאחר מכן הפחית את רווח ההון באחוזי ההיוון הרלוונטיים. זכור כי אתה מפחית הפסדי הון מסך רווחי ההון לפני החלת הנחה כלשהי.

אחוז ההנחה הוא 50% ליחידים ונאמנויות, ו- 33.33% בגין קרנות סופר וחברות ביטוח חיים זכאיות. 

כמובן שאם לא החזקת את המטבעות הקריפטוגרפיים שלך יותר מ 12 חודשים, ההנחות האלה לא חלות. אם אינך בטוח אם מכירות המטבעות שלך מבקשות הנחה ב- CGT, תוכל לייבא את היסטוריית העסקאות שלך מס. CryptoTrader כדי לסדר אוטומטית אילו נכסים הוחזקו יותר מ 12 חודשים לפני שנמכרו.

כיצד לדווח על רווחי ההון שלך בקריפטו

תהליך הדיווח על רווחי ההון שלך בקריפטו הוא פשוט למדי. עבור כל אירוע “סילוק” של קריפטוגרפיה, עליך לחשב את הרווח או ההפסד המשויכים שלך מהעסקה במונחי AUD. 

לאחר שחישבת את הרווח / הפסד שלך מכל עסקה, הוסף את כל הרווחים וההפסדים שלך כדי להגיע לרווח ההון או ההפסד הנקי שלך במשך שנת המס המלאה. דווח על רווח הון נטו זה תחת סעיף 18 לטפסי המס האוסטרליים

טופס מס קריפטו באוסטרליה

אתה יכול להשתמש בתוכנות מיסוי מטבעות קריפטו כמו מס. CryptoTrader לחשב את כל הרווחים וההפסדים שלך בכל העסקאות שלך מבלי לדרוש עבודה ידנית. כל שעליך לעשות הוא לייבא את העסקאות שלך מחילופי המטבעות שלך לחשבון שלך ליצור את המשויך דוחות רווח הון בלחיצת כפתור.

זכור כי באוסטרליה אתה רשאי לקחת הפסדים רק כנגד רווחי הון עתידיים. המשמעות היא שאם יש לך הפסד הון נטו מפעילות ההשקעה שלך בקריפטו בשנת המס, אתה לא יכול להשתמש בו להפחתת מס ההכנסה שלך בשנת המס הנוכחית.. 

עם זאת, אתה יכול להשתמש בהפסד זה לקיזוז רווחי ההון שלך בשנים מס עתידיות. 

כיצד לדווח על הכנסות הקריפטו שלך

יש לדווח על הכנסות שנצברו בקריפטו בשאלה 2 בטפסי המס האוסטרליים. בטופס זה אתה מדווח על רווחים שלא היו משכורת או שכר בכפוף לניכוי הלוואות רגיל, כגון טיפים והכנסות אחרות.

טופס מס הכנסה בקריפטו באוסטרליה

האתגר לסוחרים

חישוב רווחי הון והפסדי הון הקשורים לקריפטו מטבע עבור כל סחר מבוצע מציב אתגרים שונים עבור סוחרי הצפנה. 

חלק מהסוחרים סחרו במטבעות קריפטוגרפיים במשך חודשים, אולי שנים, ולא עקבו אחריהם בסיס עלות או לפי שווי השוק ההוגן של הקריפטו שלהם במונחי AUD בזמן שסחרו בו. 

זה גם לא קל לעקוב אחר ערכי AUD ברוב העסקאות מכיוון שהם נקבעים בדרך כלל בערכים של מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, לא במטבעות פיאט כמו AUD..

הן בסיס עלות והן מידע על שווי שוק הוגן דרושים לסוחרים כדי להגיש במדויק את מיסיהם ולהימנע מבעיות ב- ATO. המשמעות היא שסוחרים צריכים לחפש את הערכים ההיסטוריים עבור כל עסק אחד שהם ביצעו במונחי AUD כדי לחשב כראוי רווחים והפסדים. 

כפי שאתה יכול לדעת, תלוי בהיקף העסקאות שביצעת, חישובים אלה יכולים להיות מייגעים ביותר ואולי בלתי אפשרי לבצע ביד אם לא שמרת רשומות מושלמות – במיוחד אם אתה צריך לבצע חישוב זה במשך מאות או יותר אפילו אלפי עסקאות.

כתוצאה מאתגר זה, הרבה משקיעים מטבעות קריפטוגרפיים באוסטרליה פונים אליו תוכנת מס קריפטוגרפי לאוטומציה של כל תהליך דיווח המס.

כריית מטבעות קריפטוגרפיים

טיפול מס אוסטרלי בסוגי עסקאות מטבעות מטבעות אחרים

כְּרִיָה:

מטבעות קריפטוגרפיים המתקבלים מפעילות הכרייה כפופים למס. 

תלוי אם אתה כורה כתחביב או כעסק, תגמול הכרייה שלך על מטבעות קריפטוגרפיים יחויב במס במקצת אחרת. אז הצעד הראשון הוא לקבוע אם אתה פועל כעסק או לא. ה- ATO שחרר הדרכה על הבחנה זו.

כרייה כעסק

אם אתה כריית מטבעות קריפטוגרפיים כעסק, אתה מכיר בהכנסה השווה לשווי השוק ההוגן ב- AUD של המטבעות הקריפטוגרפיים בזמן שאתה מקבל אותם. בסיס העלות שלך הופך לסכום ההכנסה שזיהית. אתה מממש רווחי הון או הפסדים כאשר אתה מסלק את הקריפטו.

אם אתה משתמש ב- CryptoTrader.Tax לחישוב המסים שלך ב- cryptocurrency, ערך ה- AUD של כל תגמולי הכרייה העסקיים שלך ידווח בתוך דוח הכנסה

דוגמא:

לוקאס מנהל מכרה קריפטוגרפי כעסק. ב- 1 ביוני, המכרה שלו מרוויח ביטקוין אחד. בזמן הקבלה שווה ביטקוין אחד 12,000 דולר. שלושה חודשים לאחר מכן, לוקאס מוכר את הביטקוין הזה שהוא כרה תמורת 13,000 דולר.

בדוגמה זו, לוקאס מכיר בסכום של 12,000 $ ב -1 ביוני. לאחר מכן הוא רווח הון בסך 1,000 $ כעבור שלושה חודשים כאשר הוא מוכר (מסלק) את הביטקוין שלו תמורת 13,000 $.. 

כרייה כתחביב

אם אתה כרייה כתחביב, אינך מכיר בהכנסה ביום שקיבלת פרס כרייה. במקום זאת, בסיס העלות שלך בקריפטו הממוקש הוא 0 $, וכשאתה מסלק את זה, אתה נקלע לאירוע מס רווחי הון.

דוגמא:

מיטשל מכרה מטבע קריפטוגרפי כתחביב. ב -1 ביולי הוא מקבל 20 מטבע XYZ כפרס כרייה. ב -1 באוגוסט הוא מוכר 20 מטבעות XYZ תמורת 500 דולר.

בדוגמה זו, מיטשל אינו מכיר שום הכנסה ב -1 ביולי. מיטשל מממש רווח הון של 500 דולר ב -1 באוגוסט כאשר הוא מוכר את מטבע ה- XYZ שלו.. 

מיסי הכנסה מריבית בקריפטו

עניין מ- DeFi, הלוואות או הימורים

ה ATO הבהירה שקריפטוגרפי שנצבר מהלוואות, הימורים או צורות אחרות של ריבית שהרווחת על מטבע הקריפטוגרפיה שלך כפוף למס הכנסה. 

במילים פשוטות, ריבית או תגמולי ההימור שתקבלו הם סוג של הכנסה רגילה השווה לשווי השוק ההוגן של האסימונים במונחי AUD במועד שקיבלתם..

דוגמא:

לייסי מחזיקה 50,000 אסימונים של NULS, אותם היא מחזיקה לבריכת NULS כמעמדת פרימיום. לייסי מקבלת אסימונים נוספים של NULS כאשר הבריכה שלה משתתפת בקונצנזוס, כולל תשלום קטן של אסימונים ממנהיג הצומת עבור תמיכה בצומת שלהם..

ב -12 בדצמבר קיבלה לייסי 1,000 אסימונים של NULS ששוו בזמנו 100 דולר. בדוגמה זו, לייסי תכיר בהכנסה רגילה בסך 100 דולר.

טיפות אוויר

דומה לעניין, Airdrops מפעילה גם הכנסה רגילה שווה לערך השוק ההוגן של האסימונים במונחי AUD.

משרד המסים באוסטרליה

ATO Crackdown – הודעות אזהרה לגבי קריפטו

זה לא סוד שממשלת אוסטרליה החלה לפגוע באגרסיביות בדיווח המס על קריפטוגרפי. 

לאחרונה ה- ATO שלח יותר מ- 350,000 הודעות אזהרה למשקיעים וסוחרי מטבעות חשודים במטרה להתריע בפניהם על חובות דיווח המס שלהם (תמונה למטה).

מכתב אזהרת מס קריפטו באוסטרליה

בנוסף, ה- ATO השיק א פרוטוקול התאמת נתונים למטבעות קריפטוגרפיים כדי לעזור להם לאמת מי נמצא ומי לא מדווח כראוי על רווחי המטבע, ההפסדים וההכנסות שלהם על המס שלהם. אם השתמשת בבורסות כלשהן לרכישה, מכירה או סחר של מטבעות קריפטוגרפיים, ה- ATO מודע להיסטוריית המסחר שלך, וחשוב לדווח על עסקאות אלה בהתאם.. 

מס CryptoTrader לאוסטרליה

תוכנת מס קריפטוגרפי

תוכנת מס מטבעות מטבעות כמו מס. CryptoTrader בנוי לאוטומציה של כל תהליך דיווח מס הקריפטו. משקיעים וסוחרים מכל רחבי העולם משתמשים בפלטפורמה כדי ליצור את הצורך שלהם דוחות מס רווחי והפסד למדינת מולדתם.

כל שעליך לעשות הוא לחבר את חילופי המטבעות שלך ולייבא את העסקאות ההיסטוריות שלך ישירות לחשבונך בלחיצת כפתור. CryptoTrader.Tax יטפל בכל מחיקת המספרים ברקע וייצא דוחות רווחי הון, הפסדים והכנסות על סמך הנתונים המיובאים שלך. 

מס. CryptoTrader

אתה יכול למסור דוחות מס אלה לרואה החשבון שלך או לאיש מקצוע או פשוט להשתמש בהם כדי להגיש את דוח המס שלך בעצמך. 

אתה יכול לייבא את כל העסקאות ההיסטוריות שלך ולקבל תצוגה מקדימה של רווח ההון וההפסדים שלך מהשנה לחלוטין בחינם. שלם רק כאשר אתה רוצה להוריד את דוחות המס שלך. תוכל ללמוד עוד על אופן הפעולה של CryptoTrader.Tax ממש כאן, או צפו בסרטון ההסבר למטה.

יש לך שאלות אחרות בנושא מס קריפטו? כל שעליך לעשות הוא לשוחח בצוות התמיכה בצ’אט החי שלנו. נשמח לעזור!

פוסט זה נועד למטרות הסברה בלבד ואין להתייחס אליו כאל ייעוץ מס או השקעה. אנא שוחח עם מומחה המס שלך, רואה חשבון או עו”ד מיסוי כיצד עליך להתייחס למיסוי של מטבעות דיגיטליים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me