מטבעות קריפטוגרפיה הם אמצעי דיגיטלי לחלוטין לאחסון והעברת ערך. עם זאת, היא חולקת תכונה חשובה ביותר עם מטבע פיאט מסורתי – כמו מזומן, יש צורך לאחסן את המטבע הקריפטוגרפי שלך בארנק. 

במערכת האקולוגית של קריפטו, המונח “ארנק” מתייחס לתוכנה, מקוונת או לא מקוונת, המאפשרת לבעל מטבעות קריפטו לגשת לאחזקות המטבעות שלהם. ארנקים מגיעים בדרך כלל בשלושה טעמים שונים: ארנקים מקוונים או “חמים” (ארנקי תוכנה) וארנקי חומרה (מכשירים ייעודיים דמויי כונן אגודל שמציעים את רמת האבטחה הגבוהה ביותר)..

ארנקים יכולים להיות מסובכים במקצת. אם אתה סוחר מטבעות חליפין בבורסת הצפנה, יהיה לך ארנק ישירות בבורסה עבור מטבע החילופי המטבע שבו אתה משתמש לסחור. ארנק חילופי קריפטו, לעומת זאת, שונה מאוד מתוכנת ארנק מטבעות קריפטו ייעודית.

אם אינך בטוח מאיפה להתחיל עם ארנקי קריפטו, המשך לקרוא – מאמר זה יסביר את כל מה שאתה צריך לדעת על ארנקי הצפנה בשנת 2020.

ארנק קריפטו

מהו ארנק קריפטו?

כשאתה שולח או מקבל כל מטבע קריפטוגרפי, תעשה זאת מארנק. 

ארנק הצפנה שלך יכול להיחשב כ”כתובת “שלך ברשת הבלוקצ’יין בה פועל מטבע קריפטוגרפי. כתובות ארנק מטבעות קריפטוגרפיות קיימות בתחום הדיגיטלי ונגישות אליהן באמצעות תוכנת ארנק מטבעות קריפטוגרפיים או חומרה. 

ארנקי מטבעות קריפטוגרפיים שמתארחים בבורסות דומים פונקציונלית לחשבון בנק. ארנק חילופי קריפטו מקוון אינו מספק לך שליטה מלאה על מטבע הקריפטוגרפיה שלך, אלא הופך גישה ושליחה או קבלה של מטבעות קריפטו לפשוטים.

תוכנת ארנק מטבעות קריפטוגרפנית מותקנת בדרך כלל בסמארטפון או במחשב המספק למשתמשים גישה למפתחות הפרטיים שלהם ולכן נותנת שליטה מלאה בארנק קריפטוגרפי ובקריפטו שהוא מכיל. 

חומרת ארנק מטבעות קריפטוגרפית דומה באופן פונקציונלי לארנקי תוכנה בכך שמשתמשים שומרים על שליטה מלאה בקריפטוגרפיה שלהם, אך עם יתרון נוסף – חומרת ארנק קריפטו אינה מקוונת לחלוטין ונחשבת לאמצעי המאובטח ביותר לאחסון קריפטו..

כיצד פועלים ארנקי קריפטו?

ארנק מטבעות קריפטו בצורתו הפשוטה ביותר מורכב משני אלמנטים: מפתח פרטי ומפתח ציבורי. 

המפתח הפרטי המשויך לארנק הוא “הסיסמה” המשמשת לגישה אליו, והוא מורכב משילוב ארוך ומורכב של אותיות ומספרים. מפתח ציבורי הוא הכתובת הציבורית של ארנק קריפטוגרפי ומשמש לקבלת או שליחת מטבעות מטבעות.

יש לאחסן מפתחות פרטיים בצורה מאובטחת ביותר. כל מי שיש לו גישה למפתח הפרטי המשויך לארנק יכול לגשת לקריפטוגרפיה שהוא מאחסן, לכן חשוב מאוד להתייחס ברצינות לאבטחת המפתח הפרטי..


ארנקים של מטבעות קריפטוגרפיים בדרך כלל מאפשרים למשתמשים ליצור אינטראקציה עם בלוקצ’יין באמצעות צמד מפתחות פרטי / ציבורי. ארנקי קריפטו אשר “מתארחים” על ידי מרכזיות כגון Binance או Coinbase לא יספקו גישה למפתח הפרטי שלך. הם יאחסנו אותם בשמך.

מטבעות קריפטוגרפיה מאפשרים למשתמשים לשמור על שליטה מלאה בהון שלהם, אך גם הופכת את הביטחון לאחריות המשתמש. בעוד שזוגות מפתח פרטיים וציבוריים עשויים להישמע מבלבלים, השימוש המעשי ברוב ארנקי הקריפטו הוא פשוט יחסית. כך פועלים הסוגים השונים של ארנקי המטבעות:

החלפת ארנקים (מקוונים)

בדרך כלל ניתן לגשת לארנקי Exchange או ארנקים מקוונים באמצעות חשבונות חילופי מטבעות קריפטוגרפיים. קל לגשת ולשימוש בארנקים מקוונים, אך אינם מספקים שליטה מלאה על כספי המשתמשים ונמצאים בסיכון לפריצה.

ארנקי תוכנה

ארנקי תוכנה מותקנים בסמארטפון או במחשב אישי ומאחסנים מפתחות פרטיים מטעם המשתמש. ארנקי תוכנה דורשים מספר שלבים נוספים להגדרה, אך לאחר הגדרתם הם קלים לשימוש כמו ארנקי חילופי – עם שכבה נוספת של אבטחה ושליטה..

ארנקי חומרה

ארנקי חומרה הם התקני חומרה ייעודיים, בדומה לכונני USB, המציעים רמת אבטחה גבוהה ביותר. משתמשים מחברים ארנק חומרה למחשב אישי על מנת לגשת לקריפטוגרפיה שלהם – כאשר הארנק אינו מחובר למחשב האישי, הוא אינרטי לחלוטין ולמעשה בלתי ניתן לפריצה.

מהו ארנק הצפנה הטוב ביותר

מה צריך לקחת בחשבון בבחירת ארנק קריפטו

בבחירת הארנק המתאים לקריפטו לצרכים שלך, הגורם החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא אבטחה. אמנם קל לגשת לארנקים מקוונים, אך חשוב לזכור כי כל ארנק מקוון הרבה פחות מאובטח מארנק לא מקוון. במילים פשוטות, אם אינך שולט במפתחות הפרטיים שלך, אינך שולט בקריפטוגרפיה שלך.

הגדרת ארנק תוכנה פשוט היא תהליך פשוט יחסית. מתודולוגיית אחסון קריפטוגרפית חזקה כוללת הקמת ארנק תוכנה או חומרה לאחסון ארוך טווח ושימוש בו בשילוב עם ארנקים מקוונים, שליחת וקבלת מטבעות קריפטוגרפיים לכל עסק או רכישה..

גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת ארנק קריפטו כוללים:

בִּטָחוֹן

עד כמה ארנק החליפין שלך מאובטח? יש הרבה ארנקי חילופי לבחירה. למידע נוסף על בחירת בורסה, עיין ב- CryptoTrader.Tax מדריך לחילופי מטבעות קריפטוגרפיים בשנת 2020.

אחסון מכשירים

באיזה מכשיר תאחסן את הקריפטו שלך? תוכנת הארנק שבה אתה משתמש לאחסון הקריפטו שלך משתנה בהתאם אם אתה משתמש ב- MacOS, Windows, Android או iOS.

תדירות המסחר

באיזו תדירות תסחר? אם אתה סוחר תכוף, תמצא את עצמך מבצע תדיר עסקאות מארנק לא מקוון מאובטח או מארנק חומרה לארנק החליפין שלך כדי לסחור. חשוב לבחור ארנק שהופך את התהליך הזה לפשוט.

יכולות מעקב אחר מס

האם אתה צריך לעקוב אחר העסקאות שלך? בהתאם לדרישות דיווח המס שלך, ייתכן שיהיה עליך לעקוב אחר כל סחר קריפטוגרפי בודד שנעשה בארנק שלך. תוכנת דיווח מיסוי קריפטו כגון מס. CryptoTrader עושה אוטומציה של התהליך הזה ומאפשר לך ליצור את דוחות מס קריפטו הכרחיים מבוסס על היסטוריית העסקאות בארנק שלך בלחיצת כפתור.

מיטב ארנקי הקריפטו המקוונים

ארנקים מקוונים של קריפטוגרפים מקוונים מכונים גם ארנקים “חמים”, ואינם נחשבים אופציה מאובטחת לאחסון קריפטו לטווח ארוך. ארנקי הצפנה המקוונים מופעלים כמעט בכל מקרה על ידי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, ואינם מקומות בטוחים לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים.

ארנק מקוון הוא חיוני, לעומת זאת, לרכישת מטבעות קריפטוגרפיים או לסחר בהם. בהמשך זיהינו את ארנקי הצפנה המקוונים הטובים ביותר.

ארנק קריפטו של קראקן

1. Kraken: הארנק המקוון המאובטח ביותר

קראקן נחשב לאחת מחילופי המטבעות המאובטחים ביותר, ובעיקר, מעולם לא חווה פריצה או אובדן של כספי משתמשים. Kraken מספק למשתמשים גישה לארנקים מטבעות קריפטוגרפיים עבור מטבעות קריפטוגרפיים רבים ושונים, ומציע ממשק ארנק פשוט וקל לשימוש.

ארנקים המתארחים עם Kraken מציעים תכונות אבטחה משופרות כגון אישורי דוא”ל למשיכות, פסק זמן מוגדר לחשבון, הגדרות נעילת זמן ואימות דו-גורמי. בעוד שארנקים מקוונים הם האפשרות הפחות בטוחה להחזקת מטבעות קריפטוגרפיים, קראקן הוא הארנק המקוון “הכי פחות בטוח”.

קופה ארנקים של קראקן הצעות אחרות כאן.

ארנק הצפנה של Coinbase

2. Coinbase: הכי קל להשתמש בארנק המקוון

Coinbase היא בורסת ותיווך קריפטוגרפית מקוונת המציעה למשתמשים ממשק משתמש להחלפה מבוסס דפדפן לצד אפליקציית סלולר ייעודית עבור iOS ו- Android. ארנק Coinbase תומך במגוון מגוון של מטבעות קריפטוגרפיים ומשלב מספר תכונות המאפשרות למשתמשים להשתתף ב- ICO, לגשת לטיפות אוויר או ליצור אינטראקציה עם יישומים מבוזרים..

כמו קראקן, Coinbase אינו נחשב לארנק מאובטח, מכיוון שהמפתחות הפרטיים של המשתמש אינם מוחזקים. מאפייני האבטחה כוללים אימות דו-גורמי, כמו גם גישה לביטוי התאוששות בן 12 מילים המאפשר למשתמשים לשחזר ארנקים שאבדו. 

למידע נוסף על הצעות Coinbase כאן.

ארנק אתריום מטאמסק

3. Metamask: הארנק המקוון הטוב ביותר עבור משתמשי Ethereum

מטמאסק היא תוסף לדפדפן ארנק מטבעות קריפטוגרפיים התומך באסימני ERC-20 – מטבעות קריפטוגרפיים המונפקים על בלוקצ’יין את’ריום. תוסף הדפדפן Metamask מספק גישה למפתח פרטי ומשמש בדרך כלל לאינטראקציה עם יישומים מבוזרים מבוססי רשת.

בהשוואה לארנק חומרה של מטבע קריפטוגרפי, המקביל באופן פונקציונלי לכספת בנק, מטאמסק יכולה להיחשב כארנק או הארנק שאתה שומר בכיס לרכישות יומיומיות. Metamask אינו אמצעי מאובטח לאחסון מטבעות קריפטוגרפיים, אלא הוא דרך יעילה ופשוטה להתחבר ליישומים מבוזרים באופן מקוון ולהשתמש בהם.. 

מיטב ארנקי הקריפטו של התוכנה 

ארנקי תוכנה הם אמצעי מאובטח יותר לאחסון מטבעות קריפטו תוך נגישות מיידית בכל עת. בניגוד לארנקי חילופי רשת מקוונים, ארנקי תוכנה מנוהלים לחלוטין על ידי המשתמש, כולל מפתחות פרטיים – אך נשארים מחוברים לאינטרנט.

ארנק תוכנה מותקן בדרך כלל במחשב אישי או בסמארטפון, ומאפשר למשתמשים להקליט ולאחסן את המפתח הפרטי שלהם, להגדיר ביטויי שחזור ולהישאר בשליטה בקריפטו שלהם בכל עת. חסרון משמעותי בארנקי התוכנה הוא שהם מאובטחים באותה מידה כמו המכשיר שעליו הם מותקנים – אם המחשב הנייד שאתה מתקין ארנק תוכנה נפרץ, למשל, סביר להניח שארנק התוכנה שלך נפגע..

ארנקי תוכנה רבים מציעים תאימות ישירה לארנקי חומרה, המייעלים את ניהול ארנקי החומרה.

ארנק התוכנה הטוב ביותר של אקסודוס

1. אקסודוס: ארנק התוכנה הטוב ביותר למתחילים

סֵפֶר שֵׁמוֹת מציע יישומי ארנק תוכנה הן למחשב והן לסמארטפון, והוא פתרון אידיאלי לארנק תוכנה עבור משתמשי קריפטו חדשים. אפליקציית Exodus מציעה מרכזיה מובנית לצד ממשק פשוט במיוחד וקל להבנה, תוך שהיא מספקת את התכונות המצופות מארנק תוכנה..

Exodus תומך במגוון רחב ביותר של מטבעות קריפטוגרפיים ומאפשר למשתמשים לנהל את המפתחות הפרטיים שלהם. חשוב לציין, עם זאת, כי אקסודוס היא מקור סגור, מה שאומר שלא ניתן לקהילת המטבעות לבקר את הקוד שמניע את אפליקציית אקסודוס – משתמשים נאלצים לסמוך על מפתחי אקסודוס שהאפליקציה מאובטחת.. 

ארנק התוכנה הטוב ביותר לביטקוין

2. Electrum: ארנק התוכנה הטוב ביותר למחזיקי ביטקוין

אלקטרום אינו הארנק הידידותי ביותר שיש כיום, אך הוא אחד הארנקים הטובים ביותר שיש לביטקוין בלבד. יישום הארנק המקורי של Electrum פורסם בשנת 2011, מה שהופך אותו לאחד מפתרונות הארנק הוותיקים ביותר שקיימים. אופי הקוד הפתוח של Electrum מאפשר לכל אחד לבקר את הקוד שמניע אותו, מה שהופך אותו לאופציה בטוחה ביותר.

באמצעות Electrum ניתן להתאים אישית מגוון רחב של אפשרויות אבטחה. Electrum מאפשרת למשתמשים ליצור ארנקים מורכבים כגון ארנקים 2FA או ארנקים מרובי חתימות, ומספקים את הגמישות הגדולה ביותר של כל ארנק ביטקוין ייעודי הקיים כיום..

ארנק התוכנה הטוב ביותר לסמארטפונים

3. Coinomi: ארנק התוכנה הטוב ביותר לסמארטפונים 

Coinomi הוא ארנק קריפטו הממוקד בסמארטפון התומך בלמעלה מ- 200 מטבעות קריפטוגרפיים שונים, מה שהופך אותו לפיתרון האידיאלי לארנק רב-מטבעי נייד. Coinomi אינו ארנק הקריפטו המאובטח ביותר ברשימה זו, שכן גרסאות ישנות יותר של אפליקציית Coinomi יועדו על ידי האקרים, אך נראה כי שינויים אחרונים בקוד Coinomi פתרו את הבעיה..

Coinomi מתפקד כארנק נייד מאובטח למדי עבור iOS ו- Android, אך מומלץ להשתמש בו בשילוב עם ארנק חומרה לאחסון כמויות גדולות של קריפטוגרפיה בצורה מאובטחת. חשוב לציין, Coinomi מאפשרת למשתמשים להחזיק מפתחות פרטיים משלהם, ומציעה ממשק משתמש קל יחסית להבנה.

מיטב ארנקי הקריפטו לחומרה

ארנקי חומרה הם אפשרות הארנק המאובטחת ביותר שיש. שלא כמו ארנקי הצפנה המקוונים או התוכנה, ארנקי החומרה במצב לא מקוון לחלוטין והם כמעט חסינים בפני פריצה. ארנקי חומרה מאפשרים למשתמשים לשלוח או לקבל כספים רק כאשר המכשיר מחובר למחשב עם גישה לאינטרנט, ואינם יכולים לשלוח כספים מבלי שמשתמש לוחץ על מתג פיזי או כפתור במכשיר עצמו..

ספר החשבונות הכי קל לשימוש בארנק חומרת הצפנה

1. Ledger Nano X: הכי קל להשתמש בארנק החומרה

צרפתית פִּנקָס הוא אחד היצרנים הארוכים ביותר של ארנקי החומרה. Ledger Nano X הוא ההיצע האחרון של Ledger, והוא זהה מבחינה ויזואלית לכונן USB רגיל. משתמשי Nano X מחברים את הארנק לכל מכשיר נייד או מחשב עם USB או Bluetooth, ומסוגלים לאחסן 30 מטבעות קריפטוגרפיים שונים במכשיר.. 

ננו X של לדג’ר הוא אחד מארנקי החומרה הקלים ביותר לשימוש ונחשב כ”סטנדרט הזהב “של אבטחת מטבע החוץ. Ledger כולל תכונות אבטחה ייחודיות ב- Nano X, כגון פונקציית “הכחשה מתקבלת על הדעת” המאפשרת למשתמשים להזין סיסמה שגויה על מנת לגשת לארנק דמה – הגנה על כספי המשתמשים מפני התקפות פיזיות או ניסיונות סחיטה..

למידע נוסף על ארנקי Ledger, לחץ כאן.

ארנק הצפנה האבטחה הגבוה ביותר ב- Trezor

2. Trezor דגם T: ארנק הקריפטו האבטחה הגבוה ביותר

ה טרזור הוא עוד ארנק חומרה פופולרי במיוחד המיוצר על ידי Satoshi Labs, יצרנית ארנקי החומרה הקריפטו הראשונה בעולם. דגם ה- Trezor T משפר את האיטרציות הקודמות של קו המוצרים של Trezor, ומציע ממשק עם מסך מגע ותמיכה גדולה בהרבה ב- altcoins מאשר Ledger Nano X..

Trezor מציעה פונקציונליות מרשימה המאפשרת למשתמשים לגשת להמרה למטבע פיאט, החלפות אטומיות ותכונות אבטחה נוספות המגנות על משתמשים מפני איומי מחשב נפוצים כגון מחזיקי מפתח. יש לציין כי ה- Trezor Model T מציג את כל בקשות העסקה יחד עם פרטים על מסך המגע המובנה, ומבטיח למשתמשים להיות מודעים לאיזה שירות או מטבע קריפטוגרפי הם משתמשים בכל עת.. 

קנה את טרזור ​​כאן.

ארנק הצפנה הטוב ביותר של Keepkey עבור הכסף

3. KeepKey: התמורה הטובה ביותר לכסף

ה KeepKey, מיוצר על ידי ShapeShift, הוא ארנק חומרה קריפטו המודע לתקציב המציע הרבה מהפונקציונליות המסופקת על ידי ארנקי חומרה יקרים אחרים במחיר נמוך יותר. ה- KeepKey מייעל את תהליך הגיבוי והשחזור ומאפשר למשתמשים לנהל את אחזקות המטבעות שלהם בצורה מאובטחת לחלוטין.

ShapeShift, היצרנית של KeepKey, מפעילה פלטפורמת חילופי מטבעות באותו שם, המאפשרת לבעלי KeepKey לסחור בעמלות קריפטו בחינם ישירות מארנק KeepKey שלהם, מה שהופך אותה לבחירה חזקה עבור סוחרים חדשים יותר..

Takeaways מפתח

לא משנה באיזה פתרון ארנק אתה משתמש, חשוב לזכור כי המטבע הקריפטוגרפי שלך בטוח רק אם המפתחות הפרטיים שלך נוצרו במצב לא מקוון, נשמרים בצורה מאובטחת ונשארים בסוד – בשליטתך המלאה. 

ארנקים מקוונים אמנם מספקים קלות שימוש חלקה, אך הם אינם בטוחים לאחסון לטווח ארוך. כאשר סוחרים או קונים מטבעות קריפטוגרפיים, עדיף לאחסן מטבעות קריפטוגרפיים רק בבורסות או בארנקי תוכנה בזמן השימוש. יש לאחסן אחזקות קריפטוגרפיות לטווח ארוך בארנקים ייעודיים של חומרת קריפטו.

מיסי ארנק קריפטו

מיסי מטבעות קריפטוגרפיים

אם אתה ממנף ארנקי חומרה של קריפטו, סביר להניח שאתה משתמש בינוני עד קריפטו.

עבור מי שמשקיע, סוחר ומכר מטבעות קריפטוגרפיים, חשוב להתעדכן בהתחייבויות המס הקשורות לקריפטוגרפיה – דיווח ספציפי על הרווחים וההפסדים שלך מהעסקאות שלך. הקפדה על שמירת עדכונים של עסקאות המטבעות שלך הוא מרכיב קריטי בכל אסטרטגיית מס קריפטו יעילה. 

למידע נוסף על אופן המס על הכנסות מטבע קריפטוגרפי, עיין בתשלום זה מדריך מס של מטבעות קריפטו מלא.

תוכנת מס קריפטו – אוטומטית את דיווח המס שלך

כיום משתמשים בעשרות אלפי משקיעי קריפטו בכל רחבי העולם מס. CryptoTrader כדי להפוך את כל דיווחי המס שלהם לאוטומטיים. 

כל שעליך לעשות הוא להירשם לחשבון בחינם, לחבר את הארנקים והמרכזיות שלך וליצור דוחות מס קריפטו בלחיצת כפתור.

לאחר שנוצר, ניתן לספק דוחות CryptoTrader.Tax לרואה חשבון או לייבא אותם לתוכנות הגשת מס כגון TurboTax אוֹ TaxAct

אתה יכול ללמוד עוד על איך CryptoTrader.Tax עובד כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector