Bitcoin je stále v správach kvôli jeho vysokým cenám, ale obchodovanie s digitálnou menou si vyžaduje niektoré zásadné veci. Mať digitálnu peňaženku je jedným z nich.

Čo je to bitcoinová peňaženka?

Bitcoinová peňaženka je ako bankový účet, ktorý sa používa na ukladanie, prijímanie a odosielanie vašich digitálna mena. Či už chcete s kryptomenami obchodovať alebo ich chcete mať ako svoje aktívum, stačí mať bitcoin peňaženka

Ako viete, kryptomeny ešte nie sú zaregistrované podľa zákona žiadnej krajiny. Pri výbere peňaženky pre svoju digitálnu menu teda musíte byť veľmi opatrní. Ak pre svoje kryptomeny vyberiete nesprávnu peňaženku, môžete o svoje peniaze prísť okamžite. Trávenie času porozumením a poznávaním rôznych peňaženiek v kryptomene je dôležité, aby ste sa chránili pred podvodmi a podvodmi. Aby sme vám s tým pomohli, tu je naša recenzia najlepších bitcoinových peňaženiek, ktoré sú teraz k dispozícii.

Typy bitcoinových peňaženiek:

V zásade existujú 5 rôznych druhov bitcoinových peňaženiek. Všetci majú svoje vlastné výhody a nevýhody. Ďalej zdieľam základné informácie o všetkých z nich:

1- Hardvérová peňaženka: (Najlepšie bitcoinové peňaženky dostupné pre zabezpečenie)

kniha peňaženiek

Koncepcia hardvérové ​​peňaženky nie sú nové, ale kryptomena za posledných pár mesiacov posilnila svoj trh. Hardvérová peňaženka je rovnaká ako vaša bežná peňaženka, okrem toho, že pozostáva z digitálneho zariadenia na správu vášho účtu. A áno, v porovnaní s akýmkoľvek iným typom peňaženiek s kryptomenami je tiež efektný a štýlový. Sú silnejšie v zabezpečení, ľahko sa prenášajú a majú obrazovku, na ktorej je možné vidieť vašu transakciu, a vynikajúcu možnosť dlhodobého ukladania vašej digitálnej meny. Existuje iba jeden dôvod, a preto ľudia váhajú s nákupom hardvérových peňaženiek, čo je ich cena. Sú dosť drahé v porovnaní s inými dostupnými možnosťami na trhu, ale s extra zabezpečením prichádza aj cena navyše. Peňaženky Ledger Nano sú v súčasnosti považované za vynikajúci príklad hardvérových peňaženiek kryptomeny.

2- Online peňaženka:

kryptomena online peňaženky

Online peňaženky za bitcoiny sú najbežnejším typom peňaženky, ktorú používa veľa ľudí, pretože sú lacné, ľahko použiteľné a je k nim ľahký prístup z celého sveta. všetko, čo musíte mať, je prístup na internet. Online peňaženky môžete prevádzkovať prostredníctvom počítača, notebooku a mobilných zariadení, ako sú iPad, tablety a smartphony, pokiaľ majú internetové pripojenie. Hlavným dôvodom, ktorý láka ľudí, aby používali online peňaženku na svoju kryptomenu, je to, že je rýchla, ľahko prístupná, lacná za cenu, spravuje viac mien naraz a na ďalšie súkromie používa VPN..

3- Mobilná peňaženka:

mobilné peňaženky sa vlnia


Poznámka: „Na serveri Reddit existuje niekoľko správ o podvodných aplikáciách, ktoré vám ukradnú bitcoinovú peňaženku a všetok jej obsah, takže prosím použite dobre známu krypto peňaženku Mobile“

Koncepcia mobilná peňaženka je to isté ako online peňaženka, okrem toho, že funguje iba na mobilných zariadeniach. V zásade existuje aplikácia peňaženky na kryptomeny v obchodoch Google Play a Apple, ktorá funguje iba na mobilných zariadeniach. Mobilná peňaženka je každým dňom slávna vďaka mobilnej premávke. Všetci vieme, že väčšina ľudí už prechádza z počítača na mobil, a preto ľudia v súčasnosti uprednostňujú mobilnú peňaženku pre kryptomeny. Výhody mobilnej peňaženky sú rovnaké ako online peňaženky, až na to, že existuje možnosť skenovania QR kódu a mobil sa v porovnaní s počítačom, notebookom alebo dokonca hardvérovou peňaženkou prenáša oveľa ľahšie..

4- Peňaženka na plochu:

peňaženka exodus

Nemýlil by som sa, keby som povedal, že Peňaženka na pracovnej ploche je rovnaká ako tá, ktorú máte v počítači. Väčšina stolných peňaženiek je úplne zadarmo, pretože nepoužívate žiadny hostiteľský priestor spoločnosti, ktorý vám to umožňuje vytvorte si peňaženku pre bitcoin. Ľuďom sa to páči, pretože hackerom hrozí minimálne riziko hackerstva, pretože neexistuje internetové pripojenie, ktoré by umožňovalo prevádzkovať peňaženku na ploche, kde súkromné ​​kľúče neboli uložené na webových stránkach tretích strán. Aj keď to má veľa výhod, ale sú tu aj nevýhody. Napríklad, čo by ste robili, keby ste omylom odstránili súbor alebo bol počítač poškodený vírusom?

5- Papierová peňaženka:

papierová peňaženka

Papierová peňaženka znamená, že získate súkromný kľúč svojej kryptomeny. Ak chcete uskutočniť transakciu, musíte zadať celý kľúč. Viem, že to znie zvláštne a staromódne, ale vďaka svojej činnosti je v bezpečí papierová peňaženka jedným z najbezpečnejších spôsobov ukladania kryptomeny. Existuje takmer nulové riziko hackerstva, ktoré nevyžaduje žiadne digitálne zariadenie ukladajte svoju digitálnu menu a na ničom vrátane servera tretej strany neboli uložené žiadne súkromné ​​kľúče. Jedinou nevýhodou používania papierovej peňaženky je to, že ste potrebovali čas na prevádzku a technické znalosti.

Najlepšie bitcoinové peňaženky v roku 2021

Pre bitcoiny sú k dispozícii desiatky možností peňaženky, ale niektoré z najlepších sú:

Aktualizácia: V súčasnosti (FEB 2021) sú peňaženky uvedené nižšie to najlepšie, čo sme pre ukladanie bitcoinov dostali. S Ledger Nano X je najlepšou voľbou medzi mnohými.

1- Ledger Nano S: (voľba editora)

peňaženka nano s ledger

Ledger Nano S je hardvérová peňaženka veľkosti USB, špeciálne navrhnutá pre kryptomenu. Ako som už spomínal, hardvérové ​​peňaženky sú drahé, takže to urobte aj vy, ale na oplátku získate veľa funkcií, ktoré je ťažké nájsť v akomkoľvek inom type bitcoinové peňaženky, najmä pokiaľ ide o zabezpečenie a zálohovanie vášho súkromného kľúča pre digitálnu menu.

Ledger Nano S nie je zariadenie typu plug-and-play. To znamená, že na použitie tejto peňaženky nemusíte mať počítač. Malá obrazovka LCD v prednej časti peňaženky vám umožní ovládať vaše zariadenie kryptomena peňaženka ľahko. Umožní vám vykonávať funkcie ako transakcie, vymieňať si digitálnu menu, používať súvisiace aplikácie a prevádzať peniaze z jedného účtu na druhý v priebehu niekoľkých sekúnd. Malá veľkosť Ledge Nano S vám umožní zabezpečiť ho pred hackermi alebo zlodejmi. Aj v prípade akejkoľvek straty; vždy môžete získať zálohu a zablokovať zlodeja získajte prístup k svojmu účtu kryptomeny.

Funkcie Ledger Nano S:

 • Podpora viacerých mien: Táto peňaženka podporuje takmer všetko populárne kryptomeny a umožní vám uložiť viac ako jeden súčasne do priečinka rovnaká peňaženka.
 • Vstavaný displej: To znamená, že transakciu môžete fyzicky vidieť na účely potvrdenia a overenia vďaka obrazovke LCD v hornej časti.
 • Ľahko ovládateľný: Aj keď je veľkosť tejto krásnej hardvérovej peňaženky malá, stále existujú ovládacie tlačidlá, ktoré sú veľmi jednoduché a pohodlné.
 • Zabezpečenie: Z bezpečnostných dôvodov je k dispozícii niekoľko možností vrátane možnosti uzamknúť peňaženku pomocou kódu PIN.
 • Zálohovanie a obnova: Nerobte si starosti so svojimi kryptomenovými peniazmi, ak máte Ledger Nano S, pretože prichádza s hárkom obnovy, zatiaľ čo proces obnovy je ľahký a rýchly.

The Ledger Nano S sa dodáva s krabicou, v ktorej získate zariadenie Nano S, kábel USB, návod na obsluhu, obnovovací list a ďalšie príslušenstvo atď..

2. Ledger Nano X:

Ledger Nano X má výnimočné funkcie a je považovaný za aktualizovanejší ako Ledger Nano S. Napríklad sa spája s mobilnou aplikáciou Ledger Live prostredníctvom možnosti Bluetooth..

Peňaženka Ledger je v podstate jednou z najlepších hardvérových peňaženiek. Je navrhnutý na ukladanie kryptomien s masívnymi bezpečnostnými funkciami. Obchodníci s kryptami a investori vášnivo používajú peňaženky hlavnej knihy pre svoju kryptomenu, ktorú si tiež pochvaľujú.

Dizajn je veľmi pôvabný a atraktívny na použitie. Vďaka možnosti obnovenia počiatočných kariet a dostupnosti kábla USB-C je Ledger Nano X atraktívny v krypto komunite.

3- Atómová peňaženka:

atómová peňaženka

Atomic je bez úschovy vo viacerých menách bitcoinová peňaženka, ktorá podporuje viac ako 300 ďalších mincí a žetónov. Kryptomeny môžete zabezpečiť, spravovať, vymieňať a nakupovať v užívateľsky prívetivom rozhraní chránenom mnemotechnickou pomôckou. Plne kontrolujete svoje finančné prostriedky.

Multi-platforma

Atomová peňaženka je k dispozícii pre väčšinu operačných systémov vrátane Windows, macOS, Linux a Android. Aplikácia pre iOS má vyjsť v roku 2019.

Bezpečnosť a anonymita

V systéme Atomic máte úplný prístup k svojim financiám iba vy. Atomová peňaženka využíva inteligenciu na zariadení a ukladá všetky súkromné ​​kľúče do vášho počítača alebo smartfónu. Vaše súkromie je dobre chránené pomocou hesla, ktoré ste nastavili, a pomocou 12-slovnej úvodnej frázy.

Multi-mena

Atomic podporuje viac ako 300 mincí a žetónov. Môžete ich zabezpečiť a spravovať, vymieňať a nakupovať pomocou vstavaných služieb a robiť všetko v jednom rozhraní bez toho, aby ste chodili na externé webové stránky. Atomic vám navyše umožňuje pridať akýkoľvek token ERC20 niekoľkými kliknutiami a spravovať ho.

Nulové poplatky

Atomic je freeware, ktorý vám generuje jedinečnú adresu peňaženky. 

Okamžitá výmena a možnosť nákupu kryptomeny

Atomová peňaženka vám umožňuje zameniť viac ako 60 kryptomien. Túto službu poskytujú spoločnosti Shapeshift, Changelly a Changenow.

Možnosť nákupu v aplikácii využíva technológiu Simplex, ktorá vám umožní nakupovať kryptomeny ako Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin a Bitcoin Cash kreditnou kartou pomocou niekoľkých kliknutí. Celý proces trvá niekoľko minút a za Atomic sa účtuje poplatok 2%.

24/7 podpora

Atomic sa stará o svojich používateľov. Podporný personál pracuje nepretržite a je kedykoľvek pripravený pomôcť, ak sa niečo pokazí. Priemerná doba odpovede je asi 1 hodina.

4- Peňaženka Guarda

strážna peňaženka

Guarda je neväzobná multiplatformová peňaženka na kryptomeny určená na ľahké ukladanie, správu a prenos digitálnych aktív. Guarda v súčasnosti podporuje viac ako 40 najpopulárnejších blockchainov a viac ako 10 000 ich tokenov (vrátane BTC, XRP, BCH, BSV, ETH, ETC, XMR, ZEC, EOS, KIN, LTC, XLM, DASH a ďalších). Všetky meny je možné kúpiť v peňaženkách pomocou bankovej karty. Používatelia si môžu tiež vymieňať meny prostredníctvom zabudovanej zmenárenskej služby a vykonávať rýchle transakcie s kryptomenami.

Peňaženky Guarda sú k dispozícii v rôznych verziách: Web, Desktop (Linux, Windows, macOS), Mobilné (iOS, Android) a Chrome Extension.

Úložiská kryptomeny Guarda fungujú na rôznych platformách a je k nim prístup z ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu. Okrem hlavných viacmenových peňaženiek ponúka Guarda celý rad mobilných peňaženiek typu open-source v jednej mene.

Pretože spoločnosť Guarda poskytuje peňaženky bez úschovy, osobné údaje ani súkromné ​​kľúče používateľa spoločnosť nijako neuchováva ani nepoužíva – zvyšuje sa tak bezpečnosť kryptomien a tokenov a nedochádza k únikom informácií..

Hlavné rysy:

 • Podpora viac ako 40 blockchainov a viac ako 10 000 tokenov;
 • Plná kontrola používateľa nad súkromnými kľúčmi a prostriedkami;
 • Užívateľsky prívetivé rozhranie;
 • Nákupy kryptomeny kreditnou / debetnou kartou;
 • Zabudovaná burza kryptomien;
 • 24/7 linka podpory zákazníkov;
 • Bezpečne šifrované zálohovanie peňaženky;
 • Prístupnosť naprieč platformami.

5- Exodus:

peňaženky exodus

Prvý dojem z Exodu bol iba WOW. Myslím tým, že si musíte len overiť, ako napredovať online na webe bitcoinová peňaženka ponúkajú používateľom. Ak hľadáte peňaženku pre svoju digitálnu menu, ktorá má grafické funkcie, systém vykazovania, je farebná a ľahko použiteľná, potom na vašom zozname musí byť Exodus, ktorý má toto všetko veľmi rozumným spôsobom. Ostatné online peňaženky poskytujú takmer rovnaké funkcie, ale štýl ich prezentácie nie je exkluzívny pre dizajn aplikácie Exodus. Ukázali tiež snímku obrazovky svojho účtu peňaženky pre tých, ktorí chcú vidieť, ako vyzerá ich účet peňaženky.

Dizajn nie je jediná vec, ktorú by ste mali hľadať a ignorovať ostatné funkcie. Exodus má všetky pokročilé funkcie, ktoré očakávate od akejkoľvek rozšírenej webovej online peňaženky.

Vlastnosti Exodu:

Existuje dlhý zoznam funkcií, ktoré Exodus ponúka svojim používateľom. Kompletný zoznam funkcií je uvedený na ich webových stránkach. Tu budem hovoriť iba o exkluzívnych a bezpečnostných funkciách, o ktorých musíte vedieť pred vytvorením účtu na ich webových stránkach.

 • Výmena jedným kliknutím: Na vedenie vášho účtu peňaženky Exodus nie je potrebné žiadne overenie ani identifikácia. Digitálnu menu si môžete jednoducho vymeniť jediným kliknutím. Vďaka tomu je transakcia rýchla.
 • Viac mien: Exodus vám umožňuje ukladať do vašej peňaženky Exodus viac digitálnych mien a ďalších digitálnych aktív bez toho, aby ste požadovali ďalšie poplatky za predplatné atď..
 • Kompletné zabezpečenie: Exodus nie je online webová peňaženka na kryptomeny, ale offline peňaženka. Áno, prostredníctvom webovej stránky si vytvoríte svoju vlastnú peňaženku s digitálnymi menami, čo znamená, že informácie o vašej kryptomene budú uložené vo vašom počítači, nie na serveri Exodus.
 • 100% zadarmo: Exodus je pre všetkých používateľov 100% zadarmo. Áno, majú nejaké prémiové služby, ale vo všeobecnosti si môžete celú ich peňaženku vychutnať zadarmo.
 • Skvelý dizajn: Dizajn peňaženky je hlavným dôvodom, vďaka ktorému je Exodus populárny. Netechnickému človeku veľmi uľahčí pochopenie všetkých podrobností o jeho kryptomenách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector