V minulom roku bol server MyEtherWallet napadnutý hackerom so schopnosťou presmerovať ich servery na falošné a škodlivé stránky (často nazývané phishingové stránky) v Rusku, ktorých hlavným cieľom bolo vyprázdniť peňaženky absolútne nič netušiacich obetí, ktoré používali MEW v čase hack fungoval, ako už bolo spomenuté, presmerovával všetky finančné prostriedky, ktoré mohli byť odoslané počas tohto časového obdobia. 

Po hacknutí sa veľa používateľov zľaklo a nechali otázku, „je MyEtherWallet bezpečný?“A či je to v roku 2019 stále bezpečná voľba peňaženky Ethereum.

Ak to pre vás znie zaujímavo, poďme do toho!

Je MyEtherwallet bezpečný

Čo je MyEtherwallet?

Založili Taylor Manahan a Kosala Hemachandra MEW (MyEtherWallet) späť v roku 2015, krátko potom, čo bolo vytvorené Ethereum. 

Pretože spoločnosť rástla agresívne, mnoho spoločností uzavrelo partnerstvo s firmou MEW, ktorá neustále rastie. Medzi tých najväčších patria veľkí chlapci ako Bity, Kyber Network, Changelly a Simplex.

POZNÁMKA: Je potrebné mať na pamäti najmä tieto posledné firmy, pretože umožňujú používateľom obchodovať s fiatmi za kryptomeny, ETH za BTC, ETH za tokeny ERC-20 a inými tak dôležitými pármi..

Mali by ste naďalej používať MEW?

Aby sme úplne pochopili a dokázali odpovedať na tieto naliehavé otázky, urobme si krátku rekapituláciu toho, ako MyEtherWallet funguje, a najlepší spôsob, ako presunúť svoje kúsky v rámci platformy, aby bolo všetko čo najbezpečnejšie.. 

Keď vytvoríte účet MEW, vygeneruje sa verejný aj súkromný kľúč, ktorý sa neuloží na webovej stránke MyEtherWallet..

Používateľ bude niesť plnú zodpovednosť za ukladanie a zálohovanie svojich kľúčov na bezpečnom a dôveryhodnom mieste v režime offline. Používatelia majú prístup k svojim účtom a odosielanie ETH pomocou hardvérovej peňaženky, ako je TREZOR alebo Ledger Nano S (viac o nich v tejto príručke uvedieme veľmi skoro), alebo priamejším spôsobom pomocou súkromných kľúče, súbory ukladacieho priestoru kľúčov alebo mnemotechnické vety.

POZNÁMKA: Mnemotechnické pomôcky sú nástroje, ktoré vám pomôžu zapamätať si rôzne aspekty alebo veľké množstvo informácií. Môže to byť rým, skratka, pieseň, obrázky a rovnako ako v tomto príklade fráza, ktorá vám pomôže zapamätať si zoznam faktov v konkrétnom poradí.

MyEtherWallet bol napadnutý! 

Áno, MEW bolo napadnuté hackermi. Späť na 24. apríla 2018 sa spustili alarmy.


 Podvodník vyvinul phishingový hack, ktorý je v dnešnej dobe stále bežný. Čo sa stane pri týchto typoch hackov, je prístup ľudí na oficiálnu webovú stránku, bez akéhokoľvek podozrenia. Netušia, že navštevujú falošné webové stránky, ktoré môžu vyzerať presne ako stránky, na ktoré sa pokúšali prejsť. Je takmer nemožné si ho všimnúť, pretože stránka vyzerá úplne rovnako. A to sa stalo so stránkou MEW a mnoho ľudí bolo okradnutých o ETH.

Ako sa to môže stať? Je smutné, že je všeobecne známe, že phishingový útok je najvýznamnejší v prípade centralizovaných služieb, ako je MEW, pretože existuje jeden centrálny web / služba, na ktoré je jednoduchšie zacieliť. Keď niekto prejde na falošný web a zadá svoje osobné informácie, je hotový. Zbohom osobné prihlasovacie údaje, zbohom bezpečnosť.

Predtým sa v decembri 2017 uskutočnil aj podvod MEW. Bolo to v mobilnej oblasti, pretože používatelia mohli nájsť aplikáciu MEW v obchode s aplikáciami Apple, ktorá mnohých oklamala, pretože bola identická so skutočnou aplikáciou MEW. Samozrejme, ťažko ste mohli povedať, že je to falošné, pretože ikony vyzerali takmer rovnako. 

Spoločnosť Apple nakoniec urobila kroky a aplikáciu vypla, ale to najskôr predtým, ako už došlo k narušeniu citlivých informácií používateľa, ako sú napríklad prihlásenia.

Je na vine MEW?

Spoločnosť MEW tvrdila, že vzhľadom na tieto typy útokov a hackerov mala váha poskytovateľa domény, ak to bolo nešťastné, a je výhradnou zodpovednosťou domény.. 

Možno jednoduchá chyba, ktorá však zlomila zabezpečenie MyEtherWallet a umožnila hackerovi možnosť ľahko presmerovať ľudí na tento falošný web a v dôsledku toho stratiť svoj ETH..

Existujú vynikajúce príklady toho, ako podvodníci môžu oklamať používateľov a dokonca aj technologických gigantov, ako je Apple. Táto konkrétna phishingová alebo falošná aplikácia prešla celým systémom, ktorý môžeme pridať, je dôslednejšia ako väčšina iných.

Ak to pomôže vášmu pohľadu, je dôležité, aby sme si uvedomili, že to nebolo pod kontrolou spoločnosti MEW. Aj keď je pravda, že došlo k hacknutiu, veľká časť z toho súvisí aj s bezpečnostnými a preventívnymi opatreniami spoločnosti Apple proti týmto typom falošných aplikácií.. 

Čo je najbezpečnejší spôsob používania nášho účtu MEW? 

Ako by som mohol so všetkými vyššie uvedenými informáciami dôverovať MyetherWallet? Ak potrebujete zvýšiť dôveru a zistiť, ako bezpečná je MyEtherWallet, určite sa budete chcieť dozvedieť viac informácií o hardvérových peňaženkách. Bezpochyby môžeme povedať, že pokiaľ ide o bezpečnosť, sú to naši víťazi. 

ako bezpečný je MyEtherWallet

Úlohou hardvérovej peňaženky je byť prístupovým kľúčom, ktorý môže poskytovať ďalšie vrstvy zabezpečenia, ako sú napríklad kódové šaláty, aby sa ubezpečil, že vaše frázy alebo súkromné ​​kľúče nebudú ukradnuté..

Kódy sa zobrazujú na hlavnej obrazovke skutočnej fyzickej peňaženky, ktorú máte, nie na obrazovke vášho počítača. externý pozorovateľ preto nebude môcť naraziť na vaše kľúče a ďalšie informácie, ktoré vám pomôžu pri prístupe k vášmu účtu MEW. 

Vždy však existujú preventívne opatrenia. Aj keď sú hardvérové ​​peňaženky vo všeobecnosti oveľa bezpečnejšie, vždy existuje nebezpečenstvo, že hackeri budú nablízku. 

Povedzme, že z akéhokoľvek dôvodu ste presmerovaní na phishingové stránky. Ak sa tam pokúšate uskutočniť transakciu s hardvérovou peňaženkou, ste úplne krytí? Nebudeme klamať, nikdy nie si stopercentne v bezpečí, ale stále by si bol bezpečnejší, ako keby si to nemal. 

Najhorším scenárom, ktorého sme boli svedkami, by bol ten, že skutočne urobíte ľahký prenos do hackerskej peňaženky, ale naopak, nebude mať prístup ku všetkým vašim informáciám.

Iste, vieme, že to nie je nič, z čoho by ste mali byť šťastní, ale je to oveľa lepšie, ako keď vám bude ukradnutý celý zostatok alebo aspoň veľká transakcia.. 

Naše návrhy 

Môžeme odporučiť dve možnosti, pokiaľ ide o hardvérové ​​peňaženky, ako napríklad TREZOR alebo Ledger Nano S. Ako sme už spomínali, obe je možné použiť s MyEtherWallet.

Obe platformy sú spoľahlivé, dôveryhodné a v tomto okamihu nie sú hlásené žiadne veľké zlyhania. Umožňujú nám spracovávať a ukladať ethereum a mnoho ďalších coinov, ako sú bitcoiny, DASH, bitcoinové hotovosti, ERC20 a ďalšie.

Prístup k peňaženke pomocou súkromného kľúča, súboru Keystore alebo mnemotechnickej frázy vás môže umiestniť na zraniteľnom mieste pre tieto druhy hackov alebo útokov. Preto, ak z nejakého dôvodu prídete na phishingové stránky, nemôže to byť vaša chyba, ale hackerom budete nevedomky poskytovať úplnú kontrolu nad svojím účtom. 

Je MyEtherWallet dôveryhodný?

Spoločnosť MEW vyvinula úsilie v snahe udržať MyEtherwallet čo najbezpečnejšie po výzve dotknutých používateľov. Jedným z najznámejších krokov k tomu je vytvorenie MEWconnect

Čo je MEWconnect? 

MEWconnect je a mobilná aplikácia pre MyEtherWallet. Často sa považuje za hardvérovú peňaženku, ale v skutočnosti v tejto hre nie je žiadny hardvér. Je k dispozícii pre všetky smartphony so systémom Android a iOS. 

Pretože sme však spomenuli, že bezpečnosť MEW sa zreteľne zvyšuje použitím samostatnej hardvérovej peňaženky, môžete ich namiesto MEWconnect použiť.

Nech sa už rozhodnete pre čokoľvek, zaručujeme, že sa MyEtherWallet bude usilovať o to, aby boli skúsenosti každého zákazníka nepochybne bezpečné.

Kroky na zaistenie bezpečia MyEtherWallet

Podľa týchto pokynov pochopíte, ako sa dá v rámci MyEtherWallet navigovať bezpečným spôsobom. Nevystavujte sa nebezpečenstvu, vyzývame vás, aby ste prijali tieto bezpečnostné opatrenia:

  1. Najlepšou možnosťou je vyhnúť sa reklamám typu „Získajte zadarmo ETH“. Vyvarujte sa akejkoľvek periódy darov! Lákavé a neškodné, ako sa môže zdať, to určite nie je pravda. Majte na pamäti, že neexistujú žiadne skratky. Namiesto toho sa rozhodnite pre tvrdú prácu, odhodlanie a ďalšie. 
  2. Neukladajte svoje prihlasovacie údaje, kým dvakrát neprekontrolujete adresu URL. Ak sa vám zdá, že niečo nefunguje, znova to skontrolujte a porovnajte. Iba jeden znak alebo písmeno môže zmeniť. Ignorovanie tohto môže mať strmú cenu.
  3. E-maily od MEW alebo iných organizácií. Znova skontrolujte, v tomto prípade, e-mail odosielateľa. Ak sa vám objaví „podozrivá atmosféra“ alebo požadujete príliš veľa osobných informácií, neodpovedajte na ne a neodosielajte ich spamu. Neklikajte tiež na žiadne odkazy. Buďte veľmi opatrní.
  4. Ťažobné podvody. Existuje veľa podvodov zameraných na peňaženky a mince MEW ERC20. Buďte opatrní, ak to znie príliš dobre, urobte si prieskum a nájdite recenzie a skúsenosti iných ľudí. Nenechajte sa chytiť do pasce „zaručených výsledkov ťažby“. Ťažba GPU môže byť veľmi výnosná, ak sa vykoná správne.
  5. Sťahuje sa aplikácia MEW. Najskôr prejdite na oficiálny web a potvrďte, že majú oficiálne aplikácie. Najbezpečnejším spôsobom navigácie bude koniec koncov vždy klikanie na odkazy na oficiálnych webových stránkach. 

Záverečné myšlienky 

Takže pokiaľ ide o otázku: „Je MyEtherWallet bezpečná?“ naša odpoveď je:

Áno, MEW je bezpečný. Vždy by ste však mali mať na pamäti, že kryptosvety môžu byť stále nebezpečné. Musíte konať zodpovedne. Teraz, ak sa budete riadiť našimi radami v tejto príručke, môžete považovať MyEtherWallet za bezpečnú, pretože je to jedna z najbezpečnejších peňaženiek na svete..

MyEtherWallet je bezpečná voľba na použitie a jej popularita bude naďalej stúpať, pokiaľ ide o platformy pre správu ETH, ale je nesmierne dôležité, aby používatelia pochopili, že zadávanie súkromných kľúčov alebo hesiel na akýkoľvek centralizovaný web predstavuje riziká. Preto sme prešli niekoľkými krokmi, aby sme vám pomohli robiť veci čo najbezpečnejším spôsobom. 

Dúfame, že ste sa naučili veľa alebo aspoň dosť na to, aby ste sa rozhodli, či je MyEtherWallet tou najlepšou voľbou pre vás a vaše vedenie ETH.. 

Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch!

Pozri tiež:

  • Najlepšie spôsoby nákupu altcoinov
  • Je peňaženka Gatehub bezpečná?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector