Digitálne peňaženky (hardvér aj softvér) sú zariadenia naprogramované alebo vyrobené ako úložné zariadenie na uchovávanie digitálnych mien, ktoré zvyšujú ich bezpečnosť a umožňujú ľahký prevod a príjem. V tomto článku teraz preskúmame dve z najslávnejších krypto peňaženiek na trhu; Ledger Nano S vs Trezor.

Hardvérové ​​peňaženky sú zariadenia fyzickej peňaženky, v ktorých sú kryptomeny uložené offline, ale k nim je možné pristupovať online pomocou kábla USB. Medzi najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie hardvérové ​​peňaženky, ktoré používajú mnohí používatelia a používatelia kryptomien na ukladanie, prevod a príjem kryptomien a tokenov, patria peňaženka Ledger Nano S a peňaženka Trezor One..

Čo je Ledger Nano S?

The Ledger Nano S je hardvérová peňaženka, ktorá sa používa na ukladanie kryptomien, príkladmi sú; Bitcoin, Ethereum, ZCash, Bitcoin Cash, Litecoin atď. A tiež ich prevádzať do iných peňaženiek a používateľov.

ledger nano s

Vďaka hardvérovej peňaženke je fyzická a dotyková. Je to malé a kompaktné zariadenie s obrazovkou a plášťom z nehrdzavejúcej ocele, ktorý mu dodáva štýl a ochranu pred poškodením. Nejde o studenú peňaženku, ukladá mince offline, ale je k nim prístup iba po pripojení peňaženky k počítačovému systému online pomocou kábla USB..

Pri hodnotení hlavnej knihy nano si povieme, že ide o populárnu a široko používanú hardvérovú peňaženku pre kryptomeny (aj keď nie otvorenú), ktorá je na trhu s kryptomenami od roku 2016 a podporuje širokú škálu mincí, má funkciu Bluetooth je to pre používateľov smartfónov s Androidom a iOS, ponúka vysoké zabezpečenie a má ľahko použiteľné rozhranie.

Poplatky spoločnosti Ledger nano s sú pevne stanovené na prijateľnú mieru odhadovanej na 60 dolárov, bez nákladov na dopravu. Je to poplatok za prevod za zasielanie coinov, ktorý je kryptokomunitou cenovo dostupný a prijateľný.

Ak je vaša otázka, či je kniha Ledger nano s bezpečná, potom je moja odpoveď veľmi hlasná a veľká ÁNO! Máte úplnú kontrolu nad svojou peňaženkou, PIN si vytvoríte sami, súkromné ​​kľúče sa neukladajú na ich serveroch a nikdy neopúšťajú zariadenie. Môžete tiež niekoľkokrát vymazať a vygenerovať nové peňaženky. Pred vykonaním každej „transakcie odoslania“ je odosielateľ povinný stlačiť fyzické tlačidlo na peňaženke, čo by každý hacker, ktorý by sa mohol pripojiť k zariadeniu online, nikdy nedokázal. Dodáva sa tiež s tesnením proti neoprávnenej manipulácii, ale dôrazne sa odporúča nakupovať od autorizovaného a dôveryhodného predajcu.

Čo je Trezor?

čo je trezor

Pri posudzovaní trezoru; Trezor je populárna hardvérová peňaženka s otvoreným zdrojovým kódom, ktorá sa používa na ukladanie kryptomien. Bola uvedená na trh v auguste 2014 a je to prvá bitcoinová hardvérová peňaženka, ktorá ponúka bezpečné chladiace úložisko plus možnosť minúť s pohodlím horúcej peňaženky.

Jedná sa o veľké zariadenie vhodné do vrecka, ktoré sa pripája k počítaču pomocou kábla USB. Ukladá vaše súkromné ​​kľúče bitcoinov a iných kryptomien offline a podpisuje transakcie, vďaka čomu je bezpečné ich použitie aj v počítači infikovanom malvérom..

Poplatky za prevod spoločnosti Trezor sú tiež za normálnu cenu, v závislosti od rýchlosti blokovania, potrebného pohodlia a používateľa. Jeho kúpna cena sa odhaduje na 80 dolárov (vrátane prepravných poplatkov nie je vrátane)..

Je Trezor bezpečný?


Áno, Trezor je super bezpečný ako hardvérová peňaženka na ukladanie kryptomien. Rovnako ako v prípade účtovnej knihy nano vyžaduje aj stlačenie fyzického tlačidla pred aktiváciou akejkoľvek „odosielacej transakcie“ a tiež prichádza s pečaťou proti neoprávnenej manipulácii. Máte úplnú kontrolu nad peňaženkou, jej kódom PIN a súkromnými kľúčmi.

Aj keď sa v roku 2017 vyskytla hlásená chyba zabezpečenia v hardvéri Trezor, Trezor stále zostáva jednou z najbezpečnejších hardvérových peňaženiek, pretože uvedenú chybu už tím Trezor dávno napravil..

Recenzia Ledger Nano S vs Trezor

Pri porovnávaní a porovnávaní účtov nano s knihou Trezor (t. J. Knihy Trezor) vidíme niektoré kľúčové vlastnosti zabudované v hardvérových peňaženkách, napríklad:

  1. Dizajn: Ledger má telo z nehrdzavejúcej ocele, ktoré mu dodáva štýlový vzhľad a je viac chránený pred poškodením, ale tiež ťažšie ako plast vyrobený Trezor, a má väčšiu obrazovku, ktorá pomáha používateľovi získať ďalšiu ochranu a overenie pri uskutočňovaní transakcií..
  2. Cena: Ďalším bodom v knihe Ledger nano s Trezor je cena. Trezor ide za sumu zaokrúhlenú na 80 dolárov, zatiaľ čo kniha Ledger nano s za 60 dolárov, vďaka čomu je dostupnejšia ako Trezor..
  3. Reputácia spoločnosti: Trezor má zo strany kryptokomunity širšie prijatie ako ledger nano s. Má vyššiu reputáciu spoločnosti a vyslúžilo si väčšie a lepšie odporúčania ako ledger nano s.
  4. Použiteľnosť: Podľa mnohých populárnych recenzií krypto komunity je Ledger ľahšie použiteľný ako Trezor, má robustnejšie rozhranie pre živú peňaženku, vďaka čomu je užívateľsky prívetivejší ako Trevor.
  5. Open-source: Trezor je kódované zariadenie s otvoreným zdrojovým kódom, zatiaľ čo účtovná kniha nano nie je. Trezor tiež disponuje kvalitami skladovania za studena aj za tepla, zatiaľ čo kniha Ledger nano s je iba horúcou peňaženkou.
  6. Funkcia Bluetooth: Ledger nano s má k dispozícii funkciu Bluetooth, ktorá umožňuje jeho použitie a prístup k nim prostredníctvom inteligentných telefónov so systémom Android a iOS jednoduchým pripojením inteligentných telefónov k zariadeniu s hardvérovou peňaženkou pomocou rozhrania Bluetooth. Aj keď existuje veľa kritík proti tejto funkcii a v prospech spoločnosti Trezor udržiavajúcej svoje pripojenie iba k počítačovým systémom, vyniká ako bod pri vykonávaní kontroly Ledger Nano S vs Trezor ako funkcie, ktorú má účtovná kniha, ktorú nemožno získať Trezor.
  7. Podpora: Spoločnosť Ledger nano s a Trezor podporuje viac ako tisíc mincí a žetónov. Ale v tejto kategórii v Ledger Nano S vs Trezor si treba uvedomiť, že Ledger Nano S podporuje viac coinov ako Trezor. Trezor podporuje až 1 071 mincí, čo je o niečo menej ako podporuje nano s počtom kníh. Kritika spoločnosti Trezor v súvislosti s funkciou podpory mincí je však taká, že podporuje všetky tieto mince bez toho, aby bolo potrebné inštalovať ďalšie aplikácie od vývojárov mincí, zatiaľ čo účtovná kniha vyžaduje inštaláciu aplikácií mincí určitých mincí skôr, ako sú plne podporované, a aktivovaný.

V súhrne

Ledger nano s a Trezor sú všetky bezpečné a vysoko odporúčané kryptografické hardvérové ​​peňaženky so schopnosťou ukladať do nich tisíce mincí a žetónov a s ľahko použiteľnými funkciami..

Dôvodom recenzie „ledger nano s vs trezor“ je upozorniť na niektoré funkcie charakteristické pre peňaženky, aby ste pri získavaní hardvérovej peňaženky mohli byť informovaní pri rozhodovaní, čo chcete.

Čítajte viac: Najlepšie peňaženky IOTA

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector