Takže ste si kúpili IOTA a teraz hľadáte najlepšiu IOTA peňaženku na bezpečné a bezpečné uloženie vašej kryptomeny.

V tomto článku rozoberieme rôzne typy peňaženiek IOTA a preskúmame, ktoré možnosti sú pre vás najbezpečnejšie a najspoľahlivejšie na bezpečnú ochranu vašich investícií..

Budeme hodnotiť všetky rôzne typy peňaženiek IOTA na základe faktorov, ako sú cena, bezpečnosť, dostupnosť a množstvo ďalších faktorov, aby sme zistili, ktoré z nich vyjdú navrch.

S týmto povedzme, poďme najskôr preskúmať rôzne typy peňaženiek, z ktorých si môžete vybrať …

najlepšia iota peňaženka

Rôzne typy peňaženiek IOTA

Medzi rôzne typy peňaženiek IOTA patria:

  1. Hardvérové ​​peňaženky
  2. Vymeniť peňaženky
  3. Webové peňaženky
  4. Peňaženky na plochu
  5. Mobilné peňaženky

Tieto typy peňaženiek pre IOTA pochádzajú z rôznych foriem, funkcií a kapacít a tiež od rôznych poskytovateľov, ktorým sa budeme venovať v nasledujúcej časti..

Hardvérové ​​peňaženky IOTA

Hardvérové ​​peňaženky sú fyzické peňaženky, v ktorých je vaše kryptomena uložená na skutočnom zariadení (do tejto kategórie patria typy Ledger Nano). Zatiaľ patria medzi najbezpečnejšie peňaženky, aké sú v súčasnosti k dispozícii. Mince je možné ukladať a zabezpečovať offline a je k nim tiež možné získať prístup, keď je zariadenie fyzickej peňaženky pripojené k počítačovému systému. Tento typ je zvyčajne vhodný na uskladnenie veľkého množstva IOTA.

Peňaženky IOTA Exchange: 

Jedná sa o systémové / softvérové ​​peňaženky naprogramované iba na burzách, kde je možné obchodovať a vymieňať IOTA. Tieto typy majú veľmi nízku úroveň zabezpečenia kvôli skutočnosti, že používateľ nemá úplnú kontrolu nad peňaženkou, najmä pokiaľ ide o centralizované výmeny. Vždy je vhodné ponechať si v takýchto peňaženkách iba malé množstvo mincí a po obchodovaní presunúť veľké množstvo mincí do súkromných peňaženiek. 

Webové peňaženky IOTA: 

Jedná sa o peňaženky s kapacitou na ukladanie IOTA naprogramované iba na prístup online prostredníctvom servera pomocou webového prehliadača. Tieto druhy peňaženiek sú ľahko dostupné a ich užívateľské rozhranie je často veľmi jednoduché. Existuje však vysoká pravdepodobnosť rizika, pretože je ľahko zraniteľný aj voči kybernetickým útokom, hackerstvu a krádežiam online. Tieto webové peňaženky vlastní a spravujú rôzni poskytovatelia, ktorí ich sprístupňujú. 

Desktopové peňaženky IOTA:

Tu nájdeme IOTA peňaženky pre Windows, IOTA peňaženky pre Mac a IOTA peňaženky pre Linux.

Sú to peňaženky podobné aplikáciám, vyrobené na stiahnutie a použitie na počítači alebo notebooku rovnakým spôsobom ako iné softvérové ​​aplikácie. Väčšina poskytovateľov / spoločností poskytujúcich webové peňaženky tiež vytvára aplikácie peňaženiek pre počítače na ukladanie mincí.

Tu sú vaše mince uložené offline na vašom počítači alebo notebooku. Prístup k nim získate iba pripojením k internetu pomocou súkromných kľúčov špecifických iba pre vašu peňaženku. Tieto druhy peňaženiek sú ľahko prístupné a ľahko použiteľné, ich nevýhodou však je, že k minciam máte prístup iba pomocou počítača alebo notebooku.

Mobilné peňaženky IOTA:

Sú to tiež softvérové ​​aplikácie, rovnako ako peňaženky na plochu. Sú dostupné pre rôzne mobilné telefóny, čo znamená, že môžeme získať peňaženku IOTA pre iOS aj IOTA peňaženku pre Android.

Rovnako ako desktopové peňaženky, aj mince IOTA sa zasekávajú v telefónoch s aplikáciami pre mobilné peňaženky, ukladajú sa offline a je k nim prístup iba pomocou internetu so súkromným kľúčom alebo heslom peňaženky nastaveným v aplikácii. Je to bezpečný druh peňaženky, pokiaľ nie je váš telefón infikovaný vírusom alebo krádežou, a je tiež pohodlnejšie ho používať ako peňaženky na plochu (peňaženka IOTA Windows, Mac a Linux), najmä vďaka svojim špeciálnym funkciám, ako je skenovanie QR kódov a užívateľsky prívetivejšie mobilné rozhranie. 

Aká je teda najlepšia peňaženka Iota?

Na základe vyššie uvedených typov peňaženiek IOTA je k dispozícii niekoľko peňaženiek vo všetkých kategóriách. Niektoré z nich sú bezplatné peňaženky IOTA, najmä druhy peňaženky IOTA pre Windows a aplikácie pre peňaženky (stolné a mobilné telefóny), zatiaľ čo niektoré majú cenovku, dokonalým príkladom bude hardvérová kniha peňaženiek IOTA..

Medzi rôzne peňaženky patrí; Peňaženka Trinity, peňaženka Nelium, Ledger Nano S IOTA, Ledger Nano X IOTA, peňaženka IOTA pre Android, svetlá peňaženka GUI IOTA, svetlá peňaženka Nostalgia IOTA, peňaženka Coinbase IOTA atď.. 

Pokiaľ ide o hodnotenie najlepších peňaženiek IOTA, v mojej prvej päťke je poznámka:

1. Peňaženka Trinity

Prvý na mojom zozname je Peňaženka Trinity. Toto je mobilná peňaženka s množstvom ľahkosti a pohodlia. Je to najlepšia voľba pre ukladanie IOTA, pretože bola vyvinutá organizáciou IOTA a má v sebe započítané všetky potrebné funkcie Tangle. Je k dispozícii pre mobilné zariadenia (iOS a Android) a stolný počítač (Mac, Windows a LinuX), ľahko sa nastavuje a používa a má tiež záruku špičkovej bezpečnosti vďaka použitiu šifrovania semien. Ponúka tiež funkciu sledovania trhu pre sledovanie cien kryptomien pre niekoľko vybraných kryptomien a je ideálnou voľbou pre začiatočníkov IOTA.. 

2. Ledger Nano pre IOTA

Ledger Nano S

The Ledger Nano je druh peňaženky na hardvérové ​​zariadenie a tiež je na vrchole môjho zoznamu, pokiaľ ide o najlepšie peňaženky IOTA. Je to preto, lebo je stopercentne zabezpečené a vaše mince máte plne pod kontrolou a máte ich k dispozícii. Ledger Nano sa dodáva v Nano S a Nano X a obe hardvérové ​​zariadenia podporujú IOTA. Vaše mince IOTA sú zabezpečené offline a k nim máte prístup iba po pripojení peňaženkového zariadenia k počítačovému systému. 

3. Ľahká peňaženka GUI IOTA

To je tiež skvelá voľba IOTA peňaženka pre tých, ktorí majú IOTA coiny alebo sa tešia, že nejaké čoskoro získajú. Je to desktopová peňaženka kompatibilná s Windows, Mac a Linux a dá sa stiahnuť z GitHubu. Dodáva sa s dvoma typmi peňaženky; peňaženka s úplným uzlom a peňaženka so svetlými uzlami. Zatiaľ čo peňaženka Light Node je pre začiatočníkov a používa sa na bežné transakcie odosielania a prijímania IOTA, peňaženka Full Node je trochu zložitá a používajú ju osoby s požadovanou technickou odbornosťou. Všeobecne možno povedať, že GUI má ľahko nastaviteľný proces s niekoľkými jednoduchými krokmi, je ľahko použiteľný a má tiež dobré užívateľsky prívetivé rozhranie.

4. Nostalgia IOTA Light Wallet

Toto je ďalšia skvelá voľba pre držiteľov IOTA, ktorí hľadajú najlepšie peňaženky IOTA. Je to tiež desktopová peňaženka IOTA kompatibilná s Windows, Mac a Linux. Vykonáva svoje transakcie vyššou rýchlosťou, pretože je to ľahké riešenie. Má tiež vynikajúce bezpečnostné prvky, aj keď je pre začiatočníkov trochu zložitejšie. 

5. Coinbase Wallet

coinbase peňaženka

Toto je výmenná peňaženka a zatiaľ jedna z najlepších peňaženiek IOTA v kategórii výmenných peňaženiek. Na tejto platforme a jej peňaženke IOTA môžete ukladať, uskutočňovať prevody a tiež obchodovať s IOTA. Je to populárna burza s veľkým objemom obchodov, a tým vám dáva možnosť ľahko obchodovať so svojimi IOTA s inými kryptami alebo fiatmi a tiež nakupovať IOTA s fiat alebo inými kryptami a ukladať ich tam. Je ľahko prístupný, užívateľsky prívetivý a má vynikajúce bezpečnostné prvky vďaka využitiu procesu biometrickej autentifikácie.

Coinbase je k dispozícii ako webová peňaženka a tiež ako mobilná aplikácia dostupná pre Android a Mac. 

Záver 

Po čoraz väčšom zavádzaní kryptomien a predovšetkým IOTA je vždy vhodné používať bezpečné a pohodlné úložné peňaženky pre svoje mince IOTA. Peňaženka Trinity a Ledger Nano sú na čele zoznamu piatich odporúčaných tu ako najlepšie peňaženky IOTA. Cieľom skladovania IOTA je udržiavať ju bezpečnú a ľahko prístupnú v prípade potreby, čo sa dá dosiahnuť použitím najbezpečnejších a najlepších peňaženiek IOTA..

Čítajte tiež: Najlepšia peňaženka Stellar Lumens

Nižšie zanechajte akékoľvek otázky alebo komentáre!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me